Je zamilovanost pro vztah důležitá?

Od: Datum: 18.06.12 18:43 odpovědí: 3 změna: 18.06.12 23:44

Ahojda:), já ani nevím jestli to je dotaz nebo spíš takový vylití si srdíčka. Takže je mi 25 let. Mám přítele 2 roky. Nikdy jsem do něj nebyla zamilovaná. Bylo to spíš rozhodnutí rozumu. Přítel je hodný, pozorný, pohledný, moc mě miluje apod. Má samozřejmě i stinné stránky jako např. žárlivost, která u mě ale zatím nepřekročila pomyslný pohár. A taky mě s ním nebaví sex. Problém je, že mám tendenci koukat po jiných mužích a hrozně si přeju bejt zamilovaná. Snad jsem to ani pořádně nezažila. Většinou, když už to "tam" bylo, tak ten muž byl něčím divný nebo mě chtěl jen jako milenku. Přítel se se mnou zhruba před 14 dny rozešel. Vlezl mi na moje osobní účty a přečetl si tam konverzaci, kde jsem se zmiňovala spolužákovi, že přítele nemiluju apod. Dohodli jsme se na pauze, která mu ale vydržela zhruba tak jeden, dva dny. V tu dobu jsem si už ale domluvila rande s jedním o 2 roky mladším chlapcem. Párkrát jsme si psali. On má přítelkyni, kterou taky nemiluje. Říkal, že by rád nový vztah. Když jsme si psali, tak furt říkal, jak se mu líbím a jak se na mě moc těší. Problém byl, že jsem mu vždy první musela napsat já. I když pak psal dost, ale iniciativa vzešla ode mě. Takže pozval mě na oslavu svých narozenin, kde měl kamarády. Ještě upřesním, že bydlí asi 80 km ode mě. Musim říct, že jsem se tam dost opila a pak jsem se s dotyčným velmi vášnivě líbala. Pak mě šel doprovodit do postele, kde se pokoušel o něco víc, ale já jsem se mu vehemtně snažila bránit (poněvadž si myslim, že když ženská dá napoprvý, tak o ni chlap ztratí zájem). Takže krom líbačky nic nebylo, jen jsme leželi v objetí po celou noc (on mě objímal). Ráno mě hodil na bus. A já čekala na sms. Nic. 3 dny nic. Tak jsem mu napsala já. Jen, že chata byla supr a kdy dáme repete. Načež mi odepsal, že určitě dáme zas za měsíc, že bude další oslava. Jsem se celkem zarazila, že až za měsíc, protože už jsem na něj slušně začala myslet. Zdál se mi takový odměřený a pak z něj vylezlo, že mu jeden z přítomných napovídal, že jsem se tam se všema líbala. Ale, že to nic, že to je v pohodě. Samozřejmě, že to není pravda, že si z něj kluci vystřelili, ale on mi to moc nežere, protože viděl, že jsem nebyla střízlivá. Teď nevim jestli má smysl na tu chatu jet. Čím dřív na toho kluka zapomenu, tím líp. Ale zas vím, že se mi moc líbí a že bych mohla u něj najít co, to hledám...Štve mě, že nevím na čem jsem. Pokud by kluci přiznali barvu, tak by to teoreticky šlo napravit, ale zase nevím, jestli se mu líbím nebo ne...jestli mě nechce jen na sex...takže abych se zas pak netrápila. Ještě podotýkám, že kluci o něm říkali, že je stydlín...Budu ráda za jakoukoliv radu či připomínku, děkuju moc:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.12 19:02
avatar

Název otázky zní, jestli je zamilovanost pro vztah důležitá - a pak se vlastně vůbec neptáte na toho, se kterým jste žila, ale nebyla do něj zamilovaná, ale na nějakého přechodného trumberu, se kterým jste dost špatně začali a zatím teda nic moc pokračování... :-D Takže bych řekla, že to vypovídá mnohé o vašem vztahu k němu. Rozejděte se! Takový vztah si nikdo nezaslouží. Tedy myslím na něj, že on si to nezaslouží. Vztahy jsou samozřejmě sobecká věc, ale tohle už je moc - nezáleží vám na něm a nevážíte si ho ani natolik, abyste si v pauze dala opravdu pauzu - měl by dostat šanci si najít někoho, kde bude láska na obou stranách.

A co se dvojky týká... myslím, že dát si přestávku a trochu se srovnat by bylo lepší, než se hnát do vztahu s prvním klukem, který se vám líbí. I když jste přítele nemilovala, konec vztahu člověka nutně rozhodí a nemáte stejná kritéria jako ve chvíli, kdy jste úplně v pohodě. Navíc o dva roky mladší - nemusí to vadit, ale většinou vadí a v tomhle věku je to ještě dost. Vaše poznámka, že sex na první schůzce nedělá vztahům dobře, tak jste jenom strávili noc v posteli... ach jo, k tomu se snad ani nedá nic říct. Až dostanete vy od někoho za uši, třeba vám to dojde víc.

Dejte si oraz, srovnejte se s přítelem číslo jedna a užívejte svobody, zjevně to potřebujete. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucca*
Datum: 18.06.12 19:20

Děkuji Vám za odpověď, vážím si toho. Ten název otázky nebyl myšlen konkrétně. Jinak máte pravdu...

doplněno 18.06.12 19:27:

Jen dodám, že si sice ke mně lehnul, ale bylo to pouze ležení...

Od: john0875
Datum: 18.06.12 23:44

Ahoj, moc zajímavá otázka,

Já bych řekl za sebe jiný názor. Podle mě je jednak důležité dělat to co pokládáte za správné, vnitřně, nějakou intuicí. Na to jsou ženy daleko lepší než muži a protože my muži v tom žádnou logiku nevidíme, děláme si z toho často legraci. Já osobně právě tuhle ženskou instuici nechápu protože jsem chladně logicky uvažující, až moc, jedinec. Ale on atam ta "neuronová" logika u těch ženskejch někde vespod je, akorát vybublá vždycky něco chaotického, nepředvídatelného apod. Asi to tak má být, imho se tím řiďte.

Další hledisko (neexistuje jediný správný názor), mě osobně se líbí, když každý myslí při vztahu na sebe sobecky ale v tom smyslu, že když jsem vnitřně spokojený sám se sebou, pak teprve jen může ze mě něco kladnýho lézt ven pro toho druhého. Tj, nemyslím sobeckost ale spíše sebelásku a tím ten vztah musí pro Vás být nějak přínosný (pro oba). Pak je tam rovnováha a je jedno jestli je to sex, zamilovanost, dobré večeře co vás spolu drží.

Naopak, k otázce samé, zamilovanost. Já myslím že tam nutně být nemusí. jen bych řekl, že tam musí fungovat něco jako přesah do budoucna, tj. vědět, že přijde drsný čas,, třeba když jsou děti malé, nebo někdo může onemocnět, nebo taky konflikt s nějakou částí rodiny... tj. jak ti dva dokážou držet při sobě.

A imho, když to funguje v posteli, funguje to dobře ten Vás vztah, to si myslím já i s vědomím, že to ve Vás furt hlodá zkusit něco jiného. Ono to jiné vypadá lákavě, než poznáme tu realitu, že často.

Já například měl podobné choutky, zkusit něco jiného často, vlastně pořád, ale u chlapů to je asi normálnější jenže jsem na to línej protože to obnáší spousty komplikací, nejde to nějak od sebe hermeticky oddělit, sex a ostatní život, i zkušený člk se do toho zamotá. No a protože každý hon za požitkem se zákonitě promění v utrpení a naopak, tak je leckdy lepčí s edo toho nepouštět, ale jen z těchto pragmatických důvodů, to není žádná pověra to s tím požitkem...

Akorát je otázka, jestli nebojujete s těmi několika kritickými dny rozchodu, kdy se po druhém stýská, tohle má většina lidí problém ustát, nebo třeba tíha vlastního rozhodnutí. Znám, není to lehké, odpovědi neexistují, asi nezbyde než zapojit vaší ženskou neuronovou pseudo-logiku ve formě intuice

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.