Přípravář projektů - stavba?

Od: Datum: 18.06.12 12:43 odpovědí: 4 změna: 18.06.12 19:27

Ahoj

nevíte co je to Přípravář projektů? (ve stavební firme)a co tato práce obnáší?

Dělá někdo tuhle práci?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.12 12:54
avatar

Buď to je čistě "přípravář", nebo "přípravář-rozpočtář".

Pokud je to "jen" přípravář, pak dle stavebních výkresů (nebo výkresů řemesel) a rozpočtů a výkazů výměr pro stavbu zajišťuje výpisy materiálů, které se mají objednat...U řemesel do takových podrobností jako jsou jednotlivé armatury, šroubení, atd. atd.

Pokud k tomu má ještě funkci rozpočtáře, pak musí na základě dodaných výkresů (dnes spíše "malůvek") nebo výkazů výměr zpracovat cenovou nabídku...a pak na ní následně ještě udělat "přípravu" (v případě že daná firma zakázku vyhraje).

Je to poměrně zodpovědná práce, kde Vám dost často lidi budou nadávat...budete špatně spát, ze strachu že jste ve výpisu něco zapoměl...nebo naopak něčeho objednal moc..

Musíte mít velmi blízko k danému oboru, číst ve výkresech, praxe rozhodně není k zahození...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pupie*
Datum: 18.06.12 15:12

SAMOSTATNÝ PŘÍPRAVÁŘ.Práce na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, nástup ihned po uzavření výběrového řízení.

Zaměstnavatel požaduje: středoškolské VZDĚLÁNÍ STAVEBNÍHO SMĚRU, bydliště ve********, dobrá znalost excelu; PRAXE VE STAVEBNICTVÍ, V PŘÍPRAVĚ VÝHODOU.

Náplň práce: jedná se samostatnou přípravu realizace staveb hal a ocelových konstrukcí - příprava dokumentace, výběrových řízení, objednávek a smluv s dodavateli atp.

První kontakt: písemné nabídky formou strukturovaného životopisu zasílejte na e-mail

ALE ONI TEN INZERÁT NĚJAK DIVNĚ OBMĚNUJÍ, JEDNOU TAM BYLO NAPSANO ŽE JE TO VHODNÉ PRO ABSOLVENTY.. TAK JE TO nějake zvláštní

Datum: 18.06.12 15:16
avatar

No...inzerát snese vše...realita může být jiná.

Rozhodně žádný absolvent "čehokoliv" nemůže z fleku dělat SAMOSTATNÉHO přípraváře, to chce dost času než se zaučí...a vše pochopí (a to ještě část z nich to nepochopí ani po 10ti letech praxe). A to nemluvím o tom, jak budete "z fleku" dělat smlouvy...a další věci..

Neříkám že se to budete učit 10 let, ale za měsíc se to rozhodně nenaučíte...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 19:27
avatar

obvykle se na základě projektů objednávají a plánují práce a materiál v časovém sledu tak, aby byla stavba včas a řádně provedena. Přípravář může část prací nechat provádět vlastní firmu a na část prací podle konkrétní speficikace zadat subdodavateli (jiné firmě). Můžete dělat harmonogram postupu prací apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.