20Kč - je to vzácné?

Od: Datum: 18.06.12 12:19 odpovědí: 4 změna: 17.05.16 21:19

Dobrý den, dnes jsem našel v peněžence 20 korunu s orlojem (ne 10 kč s orlojem, ale 20 kč s orlojem). Je takováto mince vzácna, vidím ji poprvé v životě.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.12 12:33

je jich spousta v oběhu

Od: ron*
Datum: 18.06.12 13:17

Tato mince byla v roce 2000 vydána k výročí milénia - s orlojem. Je normálně v oběhu, v běžné zachovalosti nemají zvláštní cenu.

Jednu krásně lesklou mám schovanou. Snad postupem času získá na hodnotě.:)

Datum: 18.06.12 20:12

10kč a 20kč s orlojem se razily jen v roce 2000. Já mám obě schované, protože tak často na ně nenarážím i když poslední dobou jsem je zase držel. Dobře se čistí v octě a hromádce soli třením v prstech a je jak nová. Pak je potřeba ji opláchnout vodou a dobře usušit a případně lehce potřít olejem a v kapesníku dobře vysušit. Pak je krásně čistá, jak přímo s raznice a neoxiduje.

Od: msm77
Datum: 17.05.16 21:19

Tyto vyčištěné mince nemají sběratelskou hodnotu, na to jich bylo vyraženo příliš mnoho. Čištěním nezlepšíte zachovalost mince (rýhy, úhozy v ploše, hranky). Jistou sběratelskou hodnotu, která se asi časem zvýší, mají pouze milleniové deseti a dvaceti koruny, které jsou v naprosto perfektním stavu a neprošly oběhem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.