Koho jsem potkal, armáda nebo co

Od: Datum: 17.06.12 18:44 odpovědí: 38 změna: 13.07.12 19:53

Na dovolené jsme šli po lese bylo to u Plumlovské přehrady nevím jestli to tam znáte kdyby někdo ano mužu napsat i přesnější polohu místa. Tak jsme šli lesem byli jsme v podstatě na okraji a viděli jsme partu asi 20 lidí oblečených do vojenských uniforem piskové kamufláže všichni měli helmy kamarád který tam byl se mnou je označil za moderně vybavené všichni byli ozbrojeni většina z nich měla samopaly (už si nepamatuji jaké to by si pamatoval onen kamarád ten se v tom vyzná dobře) a pár jich mělo zbraně takové světle šedé barvi a ty neurčil ani onen kamarád a řekl že se asi bude jednat o nějaké nové zbraně nebo o prototyp. Měli jsme malí příruční dalekohled kamarád již při prvním pohledu prohlásil že o nadšence airsoftu se jednat nebude už kvůli četné výbavě). S nimi tam byli i nějací muži v tmavě šedém oblečení (přirovnal bych je k saniťákum) akorád místo žlutých pruhů měli světle šedé. na rukévech měli všichni kromě našivky české vlajky ještě našivku na níž byl nůž jakoby opřený o zbraň. po tom co jsme se na ně začali dívat tak zpozorněli a sledovali nás v tichosti ani nehlesli pořád byli na kopci a dívali se na nás za nimi jen někteří další chodili a o něčem mluvili po půl minutě sme se otočili a ve vši tichosti s kamennými výrazi odešli. Kamarád vůbec netušil o koho se jednalo. Připadal sem si jako v bojové zoně celou dobu na nás mířili na nášivkách měli (nejspíše se jednalo o nějakou zkratku) nápis SUZJO a potom ještě nějaké číslo (asi číslo jednotky) po příhodě jsme odkráčeli zpátky do kempu a v večer si povídali co to vlastně bylo. O koho nebo o co se jednalo? A co tam dělaly? Nikde nebyla žádná páska žádné pásmo. Od cvičného armádního prostoru jsme byli nejméně 30 km vzdušnou čarou , tak co to bylo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.12 18:53
avatar

Parta, která si hraje na vojáky, takových je docela dost. Stačí se v pátek porozhlédnout třeba na nádražích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 18:59

To mě taky napadlo jenže to vybavení co měl každý z nich nasobě velice drahé nepočítám samotnou zbraň. Kolem byli položeny nějaké kabele. Krom toho ty skupinky třeba airsoft málo kdy sou vůbec sladěni uniformama natož zbraňama nebo dokonce nášivkama baťohama a příslušenství. Prostě nevím jestli mě chápete ale všechno to bylo moc "profi" na to aby si to mohla koupit banda asi 20 lidí jinak civilistů.

Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 19:02

Teda vlastně dvě auta sme potkali po cestě zpět do kempu kousek za hotelem zlechov jestli víte kde to je. Jednu hasičskou tatru 815 ale zalenou ale jinak byla uplně stejná jako hasická tatra byla zelená s šedým pruhem a ještě jedno auto ale to k nim asi nepatřilo byl to starý escord jediné co ho s nimy asi spojovalo byla barva jinak nic.

Datum: 17.06.12 19:33
avatar

Tyhle party mají samozřejmě profesiální vybavení a jejich výcvik je srovnatelný s Urnou. Jejich zbraně, kuličkovky, stojí často i desítky tisíc.

doplněno 17.06.12 19:35:

S T815 by žádná oficiální jednotka dneska už nejela, to je všechno armádní výprodej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 19:46

Nevím jestli to byla Tatra 815 jen sem ji vyděl a připoměla my naši hasickou tatru u nás tak sem ji přirovnal opravdu vypadala jako hasická ale byla zelená se šedím pruhem měla 6 kol . nemyslím tu uplně starou ale tu novější 815 jmenuje se nějak 815 termo nebo jak.

Datum: 17.06.12 19:51
avatar

Armáda vyprodávala všechno i kompletně vybavené radiovozy, OT a pod. V jednom bazaru v Holešovicích bylo možné koupit i vrtulník a protiletadlový kanon.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 19:59

na nějaké té armadní akci už sem byl vím jak vypadají tohle nebylo nijak označené jen celé takové tmavě zelené a měl šedý pruh na bocích. a na rolotách na boku měl jediné označení nějaké 4 místné čislo to si už nepamatuji. 0-000 to bylo jediné jeho označení a měl celkem dost na spěch měl modrý máják ale nehoukal no a podle předpisů rozhodně nejel.

Od: krkovicka*
Datum: 17.06.12 19:38
Jediné co mě napadá je že někde poblíž měly divadélko pro veřejnost.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 19:46
avatar

Tyhle party nepotřebují diváky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 19:49

To mě napadlo taky jako nějaké taktické cvičení nebo ukázka nějakého zásahu ale krom nás dvou tam nikdo nebyl navíc byli za keřama a nevypadalo to jako by nějak zrovna moc stáli o naši pozornost spíše to vypadalo že kdyby sme tam byli ještě chvíli tak bysme v té tatře odjížděli i my. Při nejměnším to vypadalo že nás každou chvíli výkážou někam do pryč.

Datum: 17.06.12 19:50
avatar

Nemohli to být filmaři? Statisté převlečení do vojenského a momentálně čekající na natáčení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 19:55

To mě ani nenapadlo ale přece jen filmaři by tam měli alespoň nějaké auto v kterém by dovezli kameru a hlavně lidi nic takového tam nebylo. A filmaři by asi neměli žádný logický důvod se takto skrývat. Filmaři to asi vážně nebyli.

Od: krkovicka*
Datum: 17.06.12 19:56
No jo vy jste na to kapla!Já takhle jednou přišla do paláce a ze stropu dolů visely červené závěsy s hakovymi Krizi.orlice,oltář..bylo mi z toho špatně jak může někdo tohle tady dát že jsou to nacisticke symboly...Po hodině se to vysvětlilo.Přišly filmaři a začaly natáčet scénu z Lidic
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 19:58

Tak za 1) AČR nemá na vozidlech žádné šedé pruhy 2) vybavení některých skupinek airsofťáků je dražší jak vybavení profesionální jednotky PČR. Zkuste se podívat na internetu na airsoft nebo RAM zbraně, kvalitní začínají někde od 5.000,-Kč výše a většinou je laik nerozezná od skutečné zbraně, ty dražší většinou nerozezná už ani odborník. 3) Airsofťáci mají výcvik srovnatelný s urnou? to může říct jedině amatér co urnu viděl akorát ve zprávách na nově, dovolte abych se zasmál *haha**smich* 4) Opravdový profesionál (teď nemám na mysly mladé telata přijaté k AČR nebo PČR, ale bojové jednotky, které na takové zbraně mají nárok), který kdy v ruce držel jakoukoliv střelnou zbraň by nikdy na nikoho zbytečně nemířil!

Takže ano, na 90% jste potkali skupinku lidí hrající airsoft nebo paintball (RAM) nebo něco na ten způsob. Jednotku cizí země jste na 100% nepotkali, jednotku AČR jste na 90% také nepotkali, protože ty si dělají výcviky ve vojenských prostorech, taky ty přesuny armádní techniky stovky kilometrů kvůli dvaceti vystřeleným nábojům jsou vidět nejen na dálnici, ale také v rozpočtu AČR. Skupinu policistů jste také na 90% nepotkali, neboť ti cvičí na svých střelnicích popř. jiných místech (např. po dohodě i ve vojenském prostoru), ale nikdy ne v otevřeném prostoru, kde běhají turisti. Navíc ani s airsoftovou zbraní by na nikoho neměl jen tak mířit jedná se v podstatě o přestupek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 20:04

Tak mířili ne přímo byli celkem dobře schování takže 100% říct že na nás mířili se říct nedá. Teda URNU sem nevyděl ani v TV novinách ale něco už sem o nich slišel a smekám před jejich uměním stačí skouknout jedno video na internetu a hned je jasné že se nejedná jen tak o někoho.

Datum: 17.06.12 20:03
avatar

Podle mne mohlo jít o výcvik, armáda nemusí cvičit jenom v cvičném prostoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 20:10

Vycvikoví prostor je kousek od prostějova. Plumlov je také u prostějova ale měl sem za to že nějaké cvičení na veřejném prostranstvý kam je povolen přístup všem musí být nějak ohlášen nebo prostor být někam zabezpečen.

Datum: 17.06.12 20:19

To sice nemusí, ale ten prostor musí být jasně vytyčený a střežený aby se tam nedostal nikdo z civilistů, kort když tam mají ostré zbraně, byť bez nábojů, popř. bez zásobníků. Stojím si za tím, že profesionál bezdůvodně na nikoho nemíří, ani směrem, kde by někdo mohl být. Cvičení uprostřed lesa, kde široko daleko nic není je jedna věc. Ale někde blízko turistům se mi to zdá jako nesmysl. Už z toho důvodu že instruktoři se většinou snaží co nejvěrněji nasimulovat určité podmínky, což se dá skutečně dobře na odlehlých místech a civilisty by do toho zapojil pouze neprofesionál. K našim vojákům mám úctu a vzhlížím k nim se ctí, máme jedny z nejlepších vojáků světa, ať se jedná o vojenskou policii, lékaře, chemické jednotky apod. Podle mého názoru se prostě jednalo o nějaké "sportovce" Airsofťáky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 17.06.12 20:28

Airsofťáci. Taky jsme tak s klukama chodívali. Občas si nás lidé pletli s AČR a cizinci se s námi fotili jako s opravdovými vojáky :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 20:32

Jediné co mě napadá že jestli se jednalo vážně o nějakou součást armády nebo něčeho takového tak je to nějaká tajná jednotka protože ani člověk který byl členem armady a zasvětil ji celý život a nyní je ve výslužbě po našem vyprávění prohodil že netuší co sme vyděli a něco podobného už slišel ale v rusku ať se do toho raději moc nepleteme a nikam to nehlásíme.

Datum: 18.06.12 01:05
avatar

Něco podobného jsem měla na mysli.

V Prostějově je toho víc, a ne všechno vždycky musí probíhat podle obvyklých pravidel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 20:45
avatar

pokud by to byla ACR, tak by urcite nemeli cviceni na verejne pristupnem miste, nebo v opacnem pripade by vas oni, nebo povolana policie, vojenska policie nechali vyvezt z okruhu jejich nacviku.

doplněno 17.06.12 20:46:

A propo, nektere airosfotve kluby, hlavne ty na vyssim levelu, maji sve pozadavky co se vystroje a vybavy tyce, a chteji aby byla stejna v celem tymu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 20:49

Já nechci být za nějakého blbce ale třeba se tam prostě něco stalo. Já se nezmiňoval o cvičení.

Datum: 17.06.12 20:51
avatar

Kdyby se necio stalo, nemyslite ze by tam bylo vice lidi, vice vozidel a tak? Ale kdo vi, treba si o tom prectete v novinach.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 20:54

No tak vozidla se tam sjižděla ta tatra tam se vleze podle předpisu lidí 9 ale jezdí nás tam víc jako za hasiče no a do toho forda by se vlezlo 5 vysvětlovalo by to proč jeli dvojnásobnou rychlostí světla :).

Datum: 17.06.12 20:58
avatar

Milane, na Plumlov to mám co by zručnější čeledín vidlemi dohodil. V okolních lesích můžete poměrně často potkat partičky chlapů plížících se v maskáčích a skrývajících se za stébly trávy... určitě to byli dobře vybavení amatéři. Pokud vím, nic se tady nestalo (leda že by přísně utajený přílet mimozemšťanů? ;))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 17.06.12 21:07

Jako zdejší budete vědět kde jsou mostkovice a kde starý rozpadlý hotel zlechov tak tam mezi tím. Co se stalo nevím bylo to tam zazkládáno kabelama jeden neustále hovořil do vysílačky někteřá hlídali okolí proti čumílkum jako sme byli my nejspíše no a ten zbytek stál v kruhu někteří něco zapisovali. Ten co hovořil do vysílačky nejspíše přivolával onu Tatru.

Datum: 17.06.12 21:33

milanfinek vzhledem k Vašemu pravopisu a stylu vyjadřování bych řekl, že jste poměrně mladý a ještě jste neviděl spoustu věcí, máte se ještě hodně co učit a máte toho ještě hodně před sebou. Každý z nás se stále učí, celý život. Myslím si, že na toto téma toho zde bylo napsáno již dost a řekl bych, že většina z nás se shodla na řešení, které se Vám však nezamlouvá. Pokud zde nenapíše někdo z těch lidí, které jste tam viděl a neuvede na to na pravou míru. Budou toto všechno jen zbytečné spekulace a názory, kterým stejně nevěříte. Chce to čas a zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 22:08
avatar

Vím přesně, kde to je. Tak dobře, když něco zjistím, napíšu to sem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 18.06.12 08:31

Dám ti přesnější mapku bylo to někde tady

Od: milanfinek
Datum: 18.06.12 08:32

V tom žlutém obdelníčku

Datum: 18.06.12 19:07
avatar

Tam jsou airsofťáci každou chvíli. Chodíme často na procházku kolem přehrady a v tom prostoru se skoro vždycky někdo plíží lesem.

doplněno 18.06.12 20:54:

Tak prý by to mohli být ještě vojáci, kteří se v rámci výcviku přesouvali pěšky do Hamer, tam je armádní střelnice. Mohli to být vojáci z jednotky speciálních sil, kteří bývají nasazeni v Afghánistánu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalbada
Datum: 19.06.12 11:40

Koho ste se ptal? vím kde josu Hamry otec tam kdysi trénoval je tam i letecká střelnice velký les. Kamarád který u armády dělal se o tom snažil taky něco zjistit ale zatim se mu toho moc nepovedlo a těd je navíc na dovolené.

Od: askmenow*
Datum: 18.06.12 03:14

Měla jsem s pár chlapíky kolem airsoftu atd. něco společného, věřte mi, většinou vypadají profesionálněji než profesionálové. Mají zbraně, mají radisty s vysílečkou, mají scénář, v lese někdy i spí, takže nepřítomnost aut taky nic neznamená. Dělají si zákopy, investují do svého hobby tisíce... prostě je to baví.

Jinak si troufám tvrdit, že kdyby šlo o skutečnou akci AČR, nebyli by v pouštích, ale v zeleném maskování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: milanfinek
Datum: 18.06.12 08:30

Taky hraji s kamarády jednou za uherský rok airsoft někde těď sme rády že sme konečne sladily uniformy na vzor 95. Kdyby sme se alespoň z poloviny podobali těm v tom lese byl by to obrovský uspěch :).

Od: lolaprasatkova
Datum: 18.06.12 13:53

Měl jste se zeptat. Určitě to byli diverzanti a na ty pozor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanfinek
Datum: 18.06.12 18:50

omlouvám se kdo to jsou?

Od: anonym1*
Datum: 13.07.12 19:53
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.