400 Euro job

Od: Datum: 17.06.12 18:33 odpovědí: 2 změna: 20.06.12 11:15

Dobrý den, prosím vyzná se někdo jak je to s brigádami v Německu a Rakousku? Někde jsem se dočetl, že limit na vydělek je tam 400EUR což je minimum a dokonce to má svůj termín 400EURO job. Rád byhc věděl co to vlastně je a jaké to má omezení. Děkuji moc za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.12 19:48
avatar

"400-Euro-Job", Minijob (400 EUR není minimální, nýbrž maximální hranice příjmu):

Zaměstnání "auf 400-Euro-Basis" je zaměstnání s maximálním výdělkem do 400 EUR měsíčně, z takového zaměstnání se neodvádí sociální pojištění (nevím, jak je to v Německu se zdravotním pojištěním). Pokud by někdo měl takových zaměstnání několik, musel by sociální pojištění platit (příjmy se sčítají). Většinou jde o zaměstnání v rozsahu několika hodin až dnů týdně nebo několika dnů měsíčně.

Podrobnější informace: http://www.minijob-zentrale.d…gationsknoten.html?__nnn=true

- Pokud byste měl o takovou práci zájem, doporučuji z osobní zkušenosti pracovní portál Gigajob ( http:// http://de.gigajob.com), v němž se můžete i zaregistrovat, vložit životopis a sám zdarma inzerovat. Najdete v něm nabídky z Německa, Rakouska i Švýcarska. (Pozor, české freemaily ne vždy zobrazují němčinu korektně, lepší je mít pro tento účel e-mail na Gmailu, Yahoo, ...)

- Poznámka: "400-Euro-Job" je jakási obdoba našeho "zaměstnání malého rozsahu" (ZMR). U nás jde většinou o zaměstnání na základě dohody o pracovní činnosti (DPČ) s výdělkem do 2.500 Kč. Ze ZMR se neodvádí sociální ani zdravotní pojištění, zaměstnanec není nemocensky pojištěn a takto odpracovaná doba se nezapočte do odpracovaných let (z hlediska nároku na důchod ani z hlediska nároku na podporu v nezaměstnanosti). Nemá-li takový zaměstnanec ještě další zaměstnání, nebo nepatří-li do kategorie občanů, za něž hradí zdravotní pojištění stát (např. studenti, maminky na MD či RD, důchodci, ...), musí si sám platit zdravotní pojištění.

doplněno 17.06.12 19:54:

Nabídka "400-Euro-Job": http://de.gigajob.com/job/400_Euro_Job.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johnylampa
Datum: 20.06.12 11:15

Parádní shrnutí, děkuji moc

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.