Ukradené kolo, nemám účtenku

Od: Datum: 24.02.15 20:41 odpovědí: 8 změna: 26.02.15 14:50

Dobrý večer, mám otázku koupil jsem kolo v 14.5. 2010 v Solidu Bohužel mi ho ukradli.. a nemám účtenku je možné, že si to kolo někde evidovali, že jsem ho tam koupil potřebuji cenu kolik stálo, protože musím udělat četné prohlášení.. a už si nepamatuji cenu přesně.. a to prohlášení můžete mi nekdo ukázat jak by mělo být a ještě jsem dával lepší brzdy a vybavení na kolo také už nemám doklad to mám dát také do toho prohlášení.. děkuji snad jste můj dotaz pochopili.. .)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 24.02.15 21:19

Po téměř pěti letech si vzpomenete, že by někdo v obchodě mohl něco říci k vašemu nákupu a ještě identifikovat vás? A kdo by to měl evidovat jiný? Maximálně mohou v obchodě vědět, co kdysik a za kolik prodávali. Už jste tm byl?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 21:36

Já nepotřenuji, aby mne identifikovali.. zítra tam jdu jen se mne to zajímalo zda je nějaká naděje.. potřebuji jen cenu za kolik ho kupoval mám od toho návod k obsluze a tam vše je napsané krom ceny!

Od: kolo*
Datum: 24.02.15 21:25

Obdivuhodné je nemit účtenku, nepamatovat si cenu, ale pamatovat si přesně na den, den koupě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 21:38

Jste "velmi chytrý" ! jak píšu mám jen návod k obsluze tam je vše vypsané den kdy jsem ho koupil a 5 let si přesně nepamatuji kolik stálo..

Od: jar®
Datum: 24.02.15 22:43

Pokud budou mít ještě archivovanou databázi prodeje nebude to určitě problém. Milé slovo a říct jaký máte problém. Nebo tam bude někdo, kdo si bude přibližnou cenu pamatovat. Jinak stačí napsat Čestné prohlášení a pak já XY narozen XY dne XY v ...prohlašuji, že jsem si dne XY zakoupil kolo za cenu ..., toto kolo jsem zhodnotil výměnou brzd v ceně ... Nakonec datum a podpis. Výhodou bude kopie záručního listu, kde bude (možná) uvedeno výrobní číslo. Nevím jakou máte pojistku, ale je potřeba počítat s amortizací - částka snížená používáním. Nové kolo z toho nebude :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 10:39
avatar

Já si myslím, že ikdybyste měl účty úplně všechny, někdo by spočítal, jaká je amortizace *plac* A to pak je smutný příběh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.15 06:08
avatar

Bude to sice už 5 let, ale podívejte se na HEUREKU. Pokud tedy víte přesně značku a typ kola. To by v tom návodu mělo být, když tam je datum prodeje, slouží zřejmě jako záruční list. Na HEURECE se najde i zboží, které se už třeba neprodává, ale ceny tam pořád jsou.

Jinak zajít do prodejny, pokud uvedete správně značku a typ kola, v záznamech určitě najdou, kdy jej prodávali a za kolik. Jak už ale rádci psali, za 5 let provozu se cena dosti sníží. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liu*
Datum: 26.02.15 14:50

Kamarádce ukradli kolo docela nedávno, Policie by byla schopna ho najít pouze v případě, že by znala něco jako "VIN" toho kola. V obchodě by to dle typu měli dohledat... Určitě bych to zkusila.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.