Narkozy, škodí zdraví?

Od: Datum: 11.03.15 17:58 odpovědí: 7 změna: 12.03.15 07:19

Zdravím,,jak dalece jsou škodné narkozy.Ničí buňky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.15 18:05
avatar

Ano, jsou. Odumírají mozkové buňky. Můj bývalý manžel prodělal několik těžkých operací a narkoza byla nutná. Opravdu tak trochu "zblbnul". Řekl to i lékař, tedy ne tak jak to já tady píši, ale víme to. Ale záleží na tom, kolik právě narkóz člověk musí prodělat. Na to by ale odpověděl opravdu pouze lékař.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 18:11
avatar

Narkoza - to je vlastně řízené bezvědomí. Nikdo vám na plnou hubu neřekne, jak je škodlivá, ale vzhledem k tomu, že operovat bez narkozy je v mnohých případech nemožné, používá se. Ostatně, při příchodu do nemocnice s tím, že člověk má podstoupit zákrok s narkozou, podepisuje spoustu lejster - jedno se týká i té narkozy. Vlastně je vždycky štěstí, že se člověk z narkozy vůbec probudí, že...;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 18:15
avatar

Ano, vždy dojde k nějaké ztrátě, ale není-li narkoza častá, nic moc se nestane. Záleží také na druhu operace. Pokud není nutná nebo možná narkoza, lze využít spinální anestezie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 11.03.15 18:33

Mě lékař varoval, že každá anestesie velmi zatěžuje játra.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 18:42
avatar

Ano asi škodí ale neumím si představit jak mě šroubují dohromady bez narkozy. Když ke všem svým narkozam přidám 14 dní umělého spaní což v podstatě rovněž narkoza je, divím se, že ještě nějaké mozkové buńky mám ale nepozoruji, že bych "zblbla". Nebo že by přece?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 20:31
avatar

Jedna známá zdravotnice mi řekla, že narkóza je jako malá mrtvice a pokud budu moci, mám se jí vyhnout (když jsem kňourala u zubařky, že bych chtěla narkózu, já poseroutka). Kamarádka má přítele, který měl velmi těžký úraz, několik transplantací kožních štěpů a asi 40 narkóz. A od té doby má výpadky soustředění a paměti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.15 07:19
avatar

Je už dokázáno, že mozkové buňky umějí regenerovat, dorůst, vzpamatovat se. Myslím si, že někomu ano, někomu trochu. :-D Také už jich mám pár za sebou. Líbil se mi přístup fakultní nemocnice v Ostravě, kdy jsem před výměnou kýčelního kloubu, měla schůzku s anesteziologem. Ten navrhnul spinální anestezii. Dost jsem se bránila, že vůbec nechci slyšet kladiva, vrtačky a vůbec všecko jako v dílně a ne na sále. Chechtal se jako blázen, ale slíbil, že tam bude a když se mi nebude něco líbit, že mě hned uspí. Pak ještě povídal, že následná péče, tlumení bolesti je mnohem cílenější, protože kanylku od páteře nevytahují, ale dávkují do ní léky tlumící bolest. Že působení léků je mnohem efektivnější. A fakt, bylo to tak. Dostala jsem něco ještě na pokoji a vůbec nevím, jak a kdo mi do páteře anestezii aplikoval. A pak, na pooperačním jsem byla naprosto v pohodě, bez bolesti. A příliš z toho všeho nepamatuji. Vlastně nic. :-D Při té příležitosti jsem si vzpomněla, než dcera šla na nějaké gastro a měla polykat hadici, doktor jí slíbil injekci, že o hadici nebude nic vědět, ale ani nebude pamatovat. Opravdu neví, nepamatuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.