Zvířata v restauraci?

Od: Datum: 24.02.15 17:47 odpovědí: 19 změna: 05.03.15 11:20

Ač sám mám psa a beru ho často sebou ,třeba i do restaurace (samo sebou jenom venkovní posezení ) tak mě štvou lidi co si své miláčky berou do restaurací popřípadě do obchodu (jakože menší plemeno nevadí ) . Jak třeba komentujete situaci když servírka pohladí pejska (který si olízal řit a kulky před vteřinou) oblízne ruku servírce a ta vezme sklenici a načepuje pivo? Prý jsou mezi námi i někteří kteří si nechají po tomto úkonu obliznout obličej?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.15 18:03
avatar

Měla jsem psy, mám kocoura, všechno domácí mazlíčci, klidně si olízali kde co a pak olízali mě, nikdy bych je ale nezavedla do restaurace, respektuji to, že někdo jiný zvíře nemá a nemusí se mu to líbit. I já jdu-li do restaurace, nevyhledávám kontakty s cizími psy, přiznám se, že i v létě na "zahrádce" nejsem nadšená když se kolem mě ometají psi zatímco jejich páníček do sebe leje pivo za pivem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 18:18
avatar

Zdravím, na zahrádce a v místech určených pro pohyb/pobyt se zvířaty to nevadí. V uzavřených společných prostorách je to horší, pokud je zvíře hlučné nebo páchne (psi po dešti), tak i obtěžující, a jako alergikovi mi vadí i delší pobyt v místě plné alergenů (těžko se tomu vyhýbá např. v autobuse). Ještě jsem ale neviděla, aby servírku olizoval pes a ona hned čepovala pivo. Ta samá servírka si předtím může utřít nos, poškrábat se na zadku, přihladit vlasy plné lupů... neviděla bych to tak tragicky ;). Na zahrádce si ráda pohladím pěkného psa, pokud to není nějakej uštěkanej otravnej smeták...

V uzavřeném prostoru, kde je jídlo nebo pití (vůbec příprava), však zvířata dle mého názoru nemají co dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrzach
Datum: 24.02.15 18:46

S tou servírkou se ten příběh o tom olizování a následném čepování stal, na vlastní bulvy jsem to viděl. U ženy ,pokud je šikovná(beru to tak ,pěkná upravená ženská =čistá)mi nevadí ani kdyby se škrábala na vulvě a následně mi podala nápoj ,či jídlo ,ale u zvířat ...divné . Ps- můžou diskutovat i miláčci Her Knížete )

Datum: 25.02.15 08:27
avatar

To je debata o ničem! Moje jorkinka Dorka sedává v koutečku za dveřmi sámošky, bez pohnutí. Venku by mi ji beztak někdo ukradnul tak jsem ji to naučila. Už to tak děláme celých jejich 10 let. Jednou začal velice špinavý chlap vřískat a tak musela Dorka ven. Za tím člověkem jsem pak po chodníku šla. On šel nějak divně, zeširoka. Zastavil se, chytil nohavici a zatřepal s ní. A vypadlo hovno. *zed* Fakt, nekecám! Lidi jsou prostě všelijací! A mi se ani nechce pomýšlet na to, že ten člověk chytal kliku, madlo, košík, peníze, které mi prodavačka dala jako vratku. *blee* Zlatý čokl!

doplněno 25.02.15 09:45:

Marečku, děkuji a to jsem ani nezmínila mužské, co obechcávají rohy, keře, ploty. Někdy mi to příjde, že jsme národ prostatiků. A taky mužské, kteří smrkají bez kapesníku. Chrchlají a plivou šílené hleny. *blee* A konec konců jsem ani v té hospodě neviděla chlapa, který vychází z wecka s umytýma, ještě mokrýma rukama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 25.02.15 08:37

Je to tak, pes mi kolikrát vadí míň než někteří lidé. A stačí úplně ti, co jen nezvládli základy hygieny, nemusí to být přímo bezdomovec. Stačí upocený tlusťoch, co smrdí na pár metrů, nebo i čistá navoněná rádoby dáma co netuší, že nebalené pečivo se holou rukou neohmatává. Nebo i možná dobře vychovaný Asiat, jehož kulturním zvykem je nesmrkat, ale popotahovat, což je v našich končinách naopak velice neslušné a pro naší společnost nechutné.

Mimoto nevím jak ostatní, ale já jsem se od zvířete ještě ničím nenakazila, zato od lidí už jsem pár hnusných nemocí měla. Vnitřní i vnější parazity a sice roupy a vši, to od zvířete určitě nebylo. I mononukleózu na mě plivnul nějaký člověk, stejně jako tu spoustu angín, chřipek, neidentifikovatelných viróz a rým. Prostě mezidruhově se spousta nemocí nešíří, zato v rámci jednoho druhu ano a ještě si k tomu pěkně mutuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 09:04
avatar

Bod pro babku a pb,naprostý souhlas*palec*

doplněno 25.02.15 11:13:

Babko,taky bych mohla vyprávět...zlatej zmoklej pes a třeba v restauraci,nebo v samošce.

Pracovala jsem léta v restauraci a viděla jsem tolik hnusu ze strany hostů a sama jako host moře nechutností od personálu...*bzum*

doplněno 25.02.15 11:24:

Tak dobře,pes v restauraci mi nevadí,ale nedodržování hygienických zásad od servisu ano,čili,pes přeci nemůže za to,že se někdo štítí servírky*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 11:14
avatar

Babičko, jistě máte pravdu, tohle ale není debata o tom, co je horší. Debata je o psech v restauraci, zda to někomu vadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: president
Datum: 25.02.15 10:19

U nás máme taky takového dementa ,chodí do baru se dvěma buldočkama a ty potom otravují okolí . Ke mně už nechodí, párkrát jsem je pod stolem nakopnul a mám klid. Doporučuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 10:37
avatar

No, vždyť říkám: lidi jsou všelijací.

doplněno 25.02.15 11:20:

Vždycky, když čtu takové odpovědi, jaké píše třeba president, uvažuji, co to je za člověka. Jak je starý, z jaké je rodiny, co ho tvarovalo k takovému myšlení. A také, jestli věkem zmoudří, jestli mu život tyhle ostré hrany obrousí. Jestli mu vůbec někdy dojde, že s takovým myšlením nic ani nezíská a ani nedosáhne. *sok* Možná, že ano. Možná taky ne a v hospodě vytáhne pistoli a svou bezmoc, frustraci a nenávist vyřeší střelbou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.15 11:02
zrovna včera jsem videl v tescu dámu měla pres rameno tašku a v něm čokla vybirala rohliky a čokl na ně z tašky slintal
Ohodnoceno: 0x
 
Od: president
Datum: 25.02.15 11:06

Pes za svého pána nemůže,tak pokud byl v tašce ,tak nakopnout babu.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: virgil
Datum: 25.02.15 11:29

Tady resite cokla v restauraci..? Do restauraci nechodim, protoze tam vidivam posedavat to nejhorsi plemeno na planete, ktere se tak uzasne "samozvane povysilo" nad zvirata

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.15 22:30
avatar

Zdravím, přidávám aktuální foto z dneška. Pes usazený u stolu na světlé židli, kam si potom přijde sednou třeba paní v bílém kostýmku, a na závěr dostal na stůl talíř, ze kterého vylizoval.

Pro ty vypatlané frajírky u stolu náramná legrace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klaban*
Datum: 05.03.15 07:14

No to je neskutečný... a to je nikdo nevyrazil nebo alespoň neupozornil?Myslím personál restaurace?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 11:20
avatar

Klaban, ten co sedí čelem, to je obsluha, bohužel. Byli to zjevně jeho kamarádi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 05.03.15 00:47
avatar

me to casto vadi, ale nevadi mi ta skutecnost, ze je pes v hospode, ale ze ten pes je nevychovany a panickum je to jedno, to same mam i s harantama kafrajicich krav, nesnesu nevychovanost

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klaban*
Datum: 05.03.15 07:15

Souhlasím s vámi. Také nesnáším nevychovanost a neomalenost lidí. A že dneska tyto vlastnosti jen kvetou u lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 06:28
avatar

Pokud je slušný pán a má vychovaného psa, nevadí mi pes v restauraci. Neměl by tam volně pobíhat a každého očuchávat, někteří lidé to nemusí. Přesto, i kdyby se to stalo, podotýkám, že bych psa nikdy nenakopla, jako někteří rádoby"inteligenti".

Kamarád měl královského pudla. Když jsme se stavili v hospodě na limču, šel se pokaždé zeptat, zda může dovnitř se psem. Většinou mu to bylo dovoleno. Pes si lehl pod náš stůl a hověl si, nikoho neobtěžoval. A nikomu nevadil.

Proto mi slušný ležící pes v restauraci vadí daleko míň, než ožralý, připomočený, povykující chlap.

Navíc jsem ještě nikdy neviděla psa, který by se v hospodě pozvracel pod stůl, u lidí, bohužel, už několikrát. A že to není vůbec hezký pohled, netřeba psát. *blee* Jaga.

A pokud servírka na psa sahá a nedodržuje hygienu, řekla bych to přímo jí. To zvíře za to nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 08:49
avatar

Vychovaná zvířata v restauraci a ani třeba ve vlaku a jinde mi vůbec nevadí. Žiji v turistické oblasti a považuji za naprosto samozřejmé, že se výletníci chtějí někde najíst, někde si nakoupit.

Popisovaný kontakt servírky se psem je spíše neestetický než zásadně zdraví škodlivý. Ne že bych něco takového záměrně vyhledávala, ale osobně se bojím jiných nebezpečí. Kolem sebe až příliš často vídám mnohem horší nemoci, zranění a psychické problémy než ty, které by způsobil kontakt se zvířaty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.