Leky pres internet

Od: Datum: 23.02.15 20:53 odpovědí: 5 změna: 24.02.15 09:13
moje sestra si pred 5 mesici koupila leky na hubnuti pres internet vazane na lekarsky predpis.dnes ji prislo predvolani od policie a ja se chci zeptat jak ji potrestaji pokutou? je to prestupek? ma dve male deti,tak se ptam co s ni budou delat? mela to jen pro svou potrebu.dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.15 21:09

Došlo jí předvolání ne obvinění to je rozdíl. Pokud bude trest bude záležet i na tom z čeho bude obviněna (pokud vůbec). Prostě buď dělat blbýho a nebo odmítnout vypovídat. Nemusíte vypovídat pokud by jste si tím přitížil/a.

Datum: 23.02.15 21:13

Zdravím, sestra zřejmě bude muset prokázat, že měla léka ypouze pro osobní potřebu a nešířila je někam jinam - tím pádem neohrozila další lidi a nedopustila se trestného činu.

Není možné, aby si ji předvolali jen kvůli svědectví? Mě se takhle mailem jednou ozvala policie a chěla po mně vyjádření ohledně prodejce, co prodával ukradené zboží.

http://www.ipravnik.cz/cz/cla…rozsudku/art_6561/detail.aspx

doplněno 23.02.15 21:14:

Já bych narozdíl od Zztop blbce nedělala, maily, objednávky a komunikace jsou dneska lehce dohledatelné a případné zapírání se velmi rychle může obrátit proti sestře.

Datum: 23.02.15 23:47

Za léky na hubnutí, ať s předpisem, či ne, jí nic nehrozí. Je blbá, že se nesnaží zhubout sama a ještě za to platí. To jste chtěli zhubnou všici, že pro svou potřebu?

Od: ho
Datum: 23.02.15 23:52

Prosím pěkně, léky na hubnutí josu policii vcelku funk. Je nejspíše předvolána kvůli úplně jiné věci. Koneckonců v předvolání to je napsané, co po ní chtějí.

Datum: 24.02.15 09:13

Dobrý den, možná, že vaše sestra nakupovala zboží u prodejce, který neměl povolení k jejich prodeji, zvláště pak, jestli to byly léky na lékařský předpis. Policie přišla na nekalou činnost tohoto prodejce, vede proti němu nějaké to vyšetřování a vaše sestra je pozvána na podání vysvětlení. Pokud je dohledatelné, že sestra zboží opravdu nakoupila, nemá cenu zapírat. Důkaz je důkaz a dělat, že nikde nic nenakupovala, tak jí to příliš neprospěje. Vaše sestra by na policii měla říci jen holá fakta. Nakoupila to a to zboží, pro svoji potřebu na hubnutí. Nikam dále nepřeprodávala... a na tom si trvat.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.