Dovolená se psem Třeboň - co se dá?

Od: Datum: 13.06.12 07:57 odpovědí: 9 změna: 13.06.12 15:17

Dobrý den,

chystáme se se psem na dovolenou do Třeboně a okolí. Prevážně na pěší turistiku. Nemáte nějaké tipy co by se dalo podniknout, nebo kam se podívat a kde by pes nevadil?

Zámky jsou asi mimo, tam zvířata nesmí... nebo se pletu?

Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vikyŽ
Datum: 13.06.12 09:36
avatar

Dobrý den. Nevím kolik vás je, zda máte děti. Když jsme jezdili s rodinou po naší vlasti na výlety a byl s námi nᚠpes, tak jsme na zámky chodili. Jen jsme se na prohlídku zámku rozdělili. Tatínek šel a měl kluky a maminka děvče. Pes zůstal vždy venku, ale jinak byl bezva doprovod, na pěší turistice. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza686436153
Datum: 13.06.12 10:53

jj přesně tak. jen jsme sami dva, dítě teprve čekáme a pes je vychovaný parák. Takže zámky asi padnou...

Datum: 13.06.12 11:01
avatar

Hrady a zámky ano, ale se psem určitě ne.

Příroda je tady krásná kolem dokola..., relativně na dosah jsou i Novohradské Hory...a spousta dalších pěších tras kolem rybníků..

Není problém se při slušném počasí na 14 dnů v těchto končinách zabavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.12 11:26
avatar

Pokaždé záleží na dohodě. Pokud pes je vychovaný a nepočůrá roh starožitného křesla, proč by nemohl jít s pánem? Už jsem psa na zámku viděla a choval se lépe než některé rozjívené děti. Na druhou stranu je nutno říct, že taková hodinová prohlídka psovi nic nedá a není pro něj nic extra příjemného.

Kamarád bral běžně psa i do restaurace, jen se pokaždé došel předem zeptat, zda může. Zdůraznil, že pes je vychovaný. A jen velice zřídka se mu stalo, že by ho odmítli. Proč? Připravili by se o tržbu, přitom pes seděl spořádaně pod stolem. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.12 12:06
avatar

babajaga:

Vstup se psem do zámků a hradů je opradu zakázán...i kdyby pes byl sebevychovanější...a uměl panáčkovat na povel.

Ač mám psy moc rád, tak si opravdu myslím, že do historických památek pes nemusí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: repe
Datum: 13.06.12 12:25

Jak píše babajaga, některý pes udělá méně škody, než kdejaké dítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 13.06.12 12:56

Tohle je sice pravda, ale přesto je do většiny památek psům vstup zakázán a to na nádvoři neukecáš. V hospodě to je samozřejmě něco jiného, tam jsou rádi za každého zákazníka. Ale dovolená se dá trávit i jinak, když jste dva a pejsek, budete víc chodit po venku než někde nabírat vědomosti z historie, prostě se pejskovi přizpůsobíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza3546841351
Datum: 13.06.12 14:22

díky za rady

budeme ssebou mít i auto( kombík), tak kdyby nebyl pařák, tak by tu chvíli mohl vydržet někde pod stromem v kufru. Naštěstí máme psíka budícího respekt a dobře hlídacího, tak není problém mu nechat i pootevřená okýnka.

Když na to nebude počasí, tak Hlubokou prostě oželíme.

Mimochodem, jaké dýško necháváte za psí vodu? A co košík do restaurace? Myslím jestli je nutný, je to slušnost, nebo to nikdo neřeší?

Tady u nás po okolí ho nenosíme vůbec, jen do autobusu, pes je stejně rád že ssebou práskne pod stůl a může ležet, než by dělal nějakou rotiku...

Datum: 13.06.12 15:17
avatar

Takže - my jsem byli se psem na dovolené v kempu u rybníka Osika, je to blízko Nové Bystřice. A jezdili jsme na výlety : např. Jidřichův Hradec, Slavonice, hrad Landštejn (to jsme byli i ve vnitřku, protože je to zřícenina a pes jim nevadil), Český Krumlov jsme taky prošli, ale do zámku ne, rybník Rožmberk, město Třeboň, na jídlo jsme se taky dostali se psem, hlavně tedy na zahrádky restaurací, tam nás nechali poobědvat i s hafanem. Vlakem jsme jeli tou úzkokolejkou z Albeře do Jindřichova Hradce a zpátky. To je zážitek, to si nenechte ujít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.