Pracovní uraz X Daně

Od: Datum: 23.02.15 16:10 odpovědí: 6 změna: 23.02.15 21:31

Čaoo chci se zeptat mel jsem PU minulej rok a marodil jsem 3a pul mesice letos se samozrejme opet delaji dane jako vzdycky chci se zeptat zda se PU nejak odecita z dani a dostanu to zpet k vyplate dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: katkajj
Datum: 23.02.15 16:15

Co chcete dostat zpět? Za pracovní úraz jste dostal nemocenskou, k tomu náhradu (rozdíl mezi nemocenskou a mzdou, která by Vám náležela, kdybyste pracoval) a nejspíš i bolestné.

Naopak, pokud plnění pojišťovna vyplatila přímo Vám (nešlo přes mzdu v zaměstnání), budete mít povinnost podat si daňové přiznání sám a náhradu z pojišťovny zdanit.

Od: mike123
Datum: 23.02.15 16:21

kdyz jsem byl cca 3mesice na pracaku tak jsem pred obdobim dani daval doklad o tom ze jsem tam byl evidovanej a oni mi vratili penize za 3mesice ty dane proto se ptam jestli to je i v tomto pripade naky vraceni dani pak me uprimne nezajima

Datum: 23.02.15 16:34

To je jiná situace, je to tak jak je zmíněno v příspěvku. Pokud vám bylo bolestné vyplaceno na účet, počítá se to jako další příjem, který je třeba zdanit. Zda budete mít nějaký přeplatek na dani zjistíte až po udělání DP.

Datum: 23.02.15 17:31

já to měl takto loni přišli peníze od pojištovny a z toho byla náká dan a letos sem podal žádost o navrácení daně

potřebuješ k tomu danový prohlášení a výdělek za rok kdy si marodil-dodá ti to ůčetní v tvém zaměstnání a dopis od pojištovny kde se uvádí částka kterou si za ůraz obdržel

pak si najdeš nákou ůčetní která ti to napíše -nemůže to prej dělat ůčetní ve tvém zaměstnání-a podáš si to na finanční ůřad

mě to dělala známá co přímo na finančáku dělá a říkala že pokud to danový přiznání nepodáš můžeš dostat od finančáku i pokutu

no a za 14dní mi dorazili peníze :)

Datum: 23.02.15 19:39

Bolestné je náhrada škody, tudíž se nedaní ani se do daňového přiznání neuvádí. Daní se pouze náhrada za ztrátu na výdělku, ale tu již pojišťovna posílá zdaněnou.

Datum: 23.02.15 21:31

ano zapoměl sem napsat že de o náhradu za ušlý zisk mě dorazilo 156000 z toho 22000 dan tedy 134000 na ůčet po zažádání se mi s finančáku vrátilo ještě 19000 no proč to nechávat státu *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.