Je tohle možné?

Od: Datum: 23.02.15 11:35 odpovědí: 4 změna: 23.02.15 13:11

Dobrý den,

brácha si sehnal práci v call-centru pro Vodafone. Je tam zatím ve zkušební době a tvrdí mě, že po něm chtějí aby si obstaral nějaké know-how učebnice ke školení, že oni tyhle učebnice poskytují ale chtějí zálohu 750Kč/ks tedy dohromady 1 500,-Kč. Tohle se mi zdá jako naprostá blbost, pochybuji že kdyby chtěli nějakou zálohu tak to nebude taková suma a myslím si že tyhle věci dávají zadarmo a rozdají nějaká skripta. Chce po mě totiž ty peníze půjčit ale myslím si že to je lež, a chce vytahat akorát prachy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.15 12:06

Nedivila bych se, učebnice jsou drahé, jejich uživatelé je často zapomenou vrátit, a Vodafon určitě není z těch, kteří by dali něco zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 12:41
avatar

Pokud tu nebude čirou náhodou někdo s přímou zkušeností, můžeme se tu jen dohadovat.

Má osobní zkušenost se všemi zaměstnáními, včetně veškerých brigád (z toho 2 call centra) - nikdy jsem nemusela platit nic extra za školení a další vzdělávání. Vždy to bylo v zájmu firmy a tudíž to celé hradily ony - včetně podkladů. Což ovšem neznamená, že Váš bratr to má jinak.

Nemůžete si to nějak ověřit v té firmě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 12:47
avatar
A je to určitě práce pod firmou Vodafone? Nezdá se mi, že by chtěli peníze na učebnice. Není spíše jen nějaké neznáme call centrum, které jen nabízí služby Vodafonu? Tam bych tomu věřil, že by to po vašem bratrovi chtěli.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 13:11
avatar

Já bych se informovala přímo v tom centru. Jaké mají podmínky pro nové uchazeče o tu konkrétní práci. Třeba ty učebnice skutečně půjčují, ale ta suma se mi zdá dost vysoká. To by mělo fungovat jako kauce, kterou Vám pak vrátí, když odevzdáte zpět ty učebnice.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.