Clexane - injekce po operaci

Od: Datum: 22.02.15 01:12 odpovědí: 3 změna: 22.02.15 10:01

Dobrý večer,

měla bych otázku. Jdu na operaci oka ( bude to velký zásah do oka )

Chci se zeptat, zda-li někdo neví, jestly si budu při pobytu pichat clexane na rědění krve..

Docela se injekcí bojím ;):(

Pokud někdo ví kdy se to pichá, nebo už to někdo zažil tak mi prosím napište. Budu moc ráda

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.15 06:40
Píchá se jako prevence vzniku sraženiny v krvi. Po operacích v situaci, kdy musíte třeba ležet 3 dny na lůžku nebo nehýbete nohou (sádra). Díky málo pohybu krev pomaleji proudí a zvyšuje ae riziko sraženiny. U očních operací se jistě běžně clexane nedává, často se dělají ambulantně. Pokud by to byl větší výkon s delší rekonvalescencí a pobytem na lůžku, je možné, že clexane dostanete.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 07:54
avatar

Já beru Warfarin a než jsem šla na operaci nebo trhat zub, tyhle injekce jsem si asi 10 dní píchala sama. Velice krátkou a tenkou jehličkou, do tuku na břiše. Kdybych je neměla, mohla bych vykrvácet i v malé rance a kdybych neměla vůbec nic, dělají se mi v krvi sraženiny a ty zapřičiňují mrtvici, trombozu, embolii plic, infarkt. Takže je třeba vybrat to menší zlo. Krátkou, tenounkou jehličku, strach nestrach! Až internista řekne, že krev je vpořádku, pak je doba na zákrok. Kdyby byly v životě jen injekce! To je to nejmenší, co nestojí ani za řeč! ;) To bude dobrý, nebojte!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 10:01
avatar

mě tydle injekce píchali do břicha když sem při zlomenině nohy dostal trombozu a to dvakrát denně nic to neni ty jehly sou tenký a krátký zavřeš oči a než se naděješ je po všem ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.