Střelec z Uherského Brodu vs doba

Od: Datum: 10.03.15 11:44 odpovědí: 55 změna: 17.03.15 12:21

Vůbec se nedivím, že tomu střelci z Uherského Brodu hráblo a šel vystřílet několik lidí do restaurace. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Zvlášť nezaměstnaní a chudí. Politici na naší zemi kašlou a vůbec se nestarají o lidi. Jak se ije zbídačeným lidem nikoho z nich nezajímá. Podnikatelé nás jenom bezohledně vykořisťují a my trpíme hlady. Všude samý podvodník a lichvář. Samozřejmě také exekutorské hyeny. Škoda, že ještě nevíme, co byli zač ty jeho oběti. Třeba byl mezi nimi taky nějaký lichvář, vykořisťovatel nebo podobné prase. Pokud ne, tak je mi jich líto. Pokud ano, tak není.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ufo*
Datum: 10.03.15 12:18

Ufo,souhlasím s vámi,střelec z Uh.Brodu dle systémové Kudlákové byl psych.chorý muž,což je úplně každý systému nepohodlný, ale i obyčejný člověk ví, že k těmto extrémním činům jsou psychiky postižených dohnány existenčním lisem systému,který je perfektně vybudovávaný ve spolupráci všech státních složek k nemožnosti obrany vytipovávaných nešťastníků viz.např. i Iveta B. Navíc, když ještě systémoví poskoci předvádí nejvyšší kvalitu odvedené činnosti pro jejich povýšení židle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 12:18

Kdyby každý spoléhal na stát, tak nikdo nic nemá a všichni tu umřeme hlady. Nicméně takovéto volání do tmy Vám žádný užitek nepřinese.

Tak nic Vám nebrání stát se podnikatelem a vykořisťovat další spoluobčany. Všichni máme stejné možnosti, takže není důvod si stěžovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 10.03.15 13:17

requied:

to je nejdebilnější argument, samozřejmě všichni mohou být podnikatelé, ale pokud by k tomu došlo tak by jsme to mohli všichni jako podnikatelé zabalit .

Vyspělost společnosti se pozná dle toho jak se o ty potřebné dokáže postarat , před světem děláme divadýlko pomáháme kde komu, ale doma nám to nějak nejde :-D

buss:

svoboda něco stojí? To je taky oblíbený blábol, proč ta svoboda nestojí v jiných zemích, kde opravdu demokracie je, kde opravdu se i stát postará?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 15:25
avatar

ještě horší argument - alibi, že všichni nemohou být podnikatelé... proto já musím být chudák zaměstnanec. To je demagogie. Proč by celý svět nemohl být postavený na tom, že by každý podnikal sám na sebe (bez zaměstnanců)? To by se vidělo jak by plakali ti, co sice nadávají na zaměstnavatele, ale hřejí se pod jeho křídly ať se stará on, aby byla práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 10.03.15 16:05

clayman:

ale to přece není pravda, tak jako všichni nemohou být intelektuálové a někdo musí dělat rukama, stejně tak nemohou být všichni podnikatelé, ani tak že by makali jenom na sebe...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 14:31
avatar

reguied,

Vy jste psal(a), že všichni mohou být podnikatelé, nebo jste myslel(a) jen tazatele?

Znáte vyspělost společnosti kde nejsou jedinci na dně?

Nepřipadají Vám některé reakce jako demagogie?

Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 15:44

Ano v tomto případě jsem myslel pouze na tazatele.

Nic mu nebrání začít podnikat, případně si hledat lepší umístění na trhu práce (změna oboru, přestěhování, atd...)

To že někdo v hospodě/na internetu brečí jak se on chudák má špatně, a za všechno můžou ti zlí politici, podnikatelé, nebo jen bohatší lidé je opravdu demagogie.

Jinak ano, celý svět by klidně mohl podnikat "sám na sebe".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 17:29
avatar

Pane reguiede,

Naprosto s Vámi souhlasím..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 18:12
avatar

Vážený requied. Jste demagog. Opravdu si myslíte, že může každý nezaměstnaný začít podnikat? Můžete mi říci, jaký obor podnikání je schopen okamžitě, první měsíc po začátku podnikání vygenerovat 3500kč na zaplacení zdravotního a sociálního poj, které musíte okamžitě začít platit? Který obor podnikání je zároveň schopen vygenerovat nějaký zisk, abyste měl co jíst a za co bydlet? A to bez jakýchkoliv vstupních nákladů? Nezaměstnaný totiž nemá úspory. Jede od podpory k podpoře, nebo taky od sociálky ve výši 2030kč měsíšně, k sociálce. Nevěřím tomu, že by jste tyto sktečnosti neznal. Proto jsem Vás nazval demagogem. Demagogicky tu předkládáte jen taková tvrzení, která se Vám hodí. Pan Cukrář se k Vám bohužel, pro mě překvapivě, přidal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 18:27

Pokud se někomu nelíbí jeho současná finanční situace, tak každý má možnost najít si lepší zaměstnání (učit se, přestěhovat se, atd...) nebo začít podnikat a stát se tak tím vykořisťovatelem.

Není řešení nadávat na podnikatele, politiky a buhví koho ještě, když jedinej kdo může ovlivnit stav věci je jen a jen člověk sám.

A ano klidně každý může začít hned podnikat. Je jedno jestli postavím zeď jako zaměstnanec nebo jako živnostník. Pořád se odvede stejná práce, jen si ji dotyčný musí sehnat sám a nečekat že mu jí ten jeho zlý zaměstnavatel přidělí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 18:39
avatar

Nezlobte se, ale opakujete se, a neodpovídáte na moji otázku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rozumim
Datum: 13.03.15 18:46

Já tomu rozumím jak to myslí. Prostě začnu podnikat stanu se průvodčím budu vybírat jízdné na své triko pochopitelně něco dostanou dráhy. Nebo se zaregistrují jako zdravotní sestra a když mám vyděláno tak jdu domů. Třeba od operačního stolu. Pablba nepřesvědčíš. Jen by mne zajímalo zda nenosí červené trenky a modrou košili .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 12:23
avatar

Vy se nedivíte, já se divím. Ti lidé mu nic neudělali, měli své rodiny, své životy a on prostě vzal zbraň a začal bezhlavě střílet. To přece není řešení, násilí plodí zas jen násilí. Nelíbí se vám (ani mě se to nelíbí) co se z naší republikou stalo po "revoluci" ale tím, že začneme střílet děti ve škole se to jistě nespraví. Do ulic a vyházet celou vládu, bohužel ale není zatím žádná osvícená osoba co by nám vládla a sami sobě vládnout neumíme. Umíme nadávat u piva nebo na internetu ale když se svolá demonstrace, příjde na ni 200 lidí. Tož pak "držme hubu" je to naše vina, že toto dovolíme!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: divit
Datum: 10.03.15 12:35

Čemu se díváte. Chtěli tady Ameriku mají ji tady. Já se spíš divím, že tak pozdě. Jistě každý není akorát. Musí existovat spouštěcí mechanismus. Je to o prevenci a tam zřejmě ten spouštěcí mechanismus zapracoval. A že z něj teď chtějí udělat psychopata. Co byl ten učitel co vystřílet celou rodinu. Spustila to neopětovaná láska. A psychotesty. Jakými psychotesty prošli policajti co v hospodách střílej po jiných.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balkanec
Datum: 12.03.15 18:39

Každý má svou rodinu. Stejně tak i někdo, koho sdírá zaživa z kůže zaměsnavatel. Bez výčitek svědomí. Třeba se jednou budou podnikatelé moc divit, až je lidi začnou věšet na kandelábry.


Datum: 12.03.15 20:17
avatar

Balkánče, připustíte, že jsou zaměstnavatelé, kteří nedřou svě zaměstanace? Připustíte, že jsou zaměstnanci, kteří nepracují tak jak slíbili při nástupu a snaží se práci vyhejbat?

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 19:04
avatar

Pane Cukrář. Já mám takového zaměstnavatele, který mě nedře. Který mi už 22let nedal ani jednu vejplatu ani o den později. Ale připusťte, že takových moc není. Práci za minimální mzdu, považuji právě za takové odírání, o jakém mluví balkánec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 21:22
avatar

Naprosty souhlas.. I pro me je neodpustitelne co strelec udelal.. Doba je uhonena, stresova, ale nikdo nema pravo brat cloveku zivot a kazdy duvod je spatny.. Tech obeti je mi moc lito.. Vyhazet celou vladu, trefne..Osobne si myslim, ze by se tam nacpali dalsi, kteri by zase kradli jen pro sebe..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 10.03.15 12:45

Neznala jsem ho, a z toho co dávají do televize se mi dělá zle. Pouze hledají někoho kdo by za to mohl. Lékař, policie? Podle mě za to může pouze ta osoba co to spáchala. Pokud byl problematický, měl už dávno skončit na psychiatrii a je chybou systému, že to nedokázal odhalit. Nesouhlasím s tím, že podnikatelé vykořisťují. Vždyť kdokoliv z nás může podnikat a pokud se mu nechce, tak ať je rád tím čím je. Ono je lepší jenom házet špínu na ostatní, ale někdy to chce si uklidit doma. Je jen naše vina, že to tu vypadá tak jak vypadá. Účast na volbách sotva poloviční, takže tam chodí ti samí lidé, kteří podporují svou stranu. Změna bude pokud se o to postaráme. Jenže mám pocit, že čechové to neumí. Nejdřív jsme sloužili RakouskoUhersku, pak Nemcům, poté Rusům, následně jsme lezli do ... USA a teď zas EU. Nikdy to nic dobrého nebylo. Sice jsme malý stát, ale trochu suverenity by nám neuškodilo. Začněme zvedat hlavu a říkat co si myslíme i někde jinde než u piva *pivo*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.03.15 13:09

Běžte se z toho vyspat. Nepoužívejty my, všude. Jsme svobodní a nikdo nebrání si vydělat kolik umí, odejít jinde. Jsou jiní na tom bledě a nikoho nemasakrují, když se mu to nelíbilo, měl možnost zlikvidovat sebe a ne se mstít cizím lidem. Oni jeho stav nezavinili! Vy vezmete vidle na vládu, politiky? Doby, kdy rodná strana se starala jsou pryč. Jo svoboda něco stojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 10.03.15 13:48

Mě jen mrzí, že v té restauraci neseděl "balkanec" nebo jeho rodina, pokud je vůbec schopný nějakou rodinu mít a uživit jí svými nářky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 14:06

Byl to chorý mozek co zastřelil pár nevinných lidí! nic víc! ti lidé nikomu neublížili a ty jestli se tomu nedivíš, schvaluješ ho, pak jsi primitiv!

Ty tvoje problémy jsou jen odrazém tvé neschopnosti vydělat peníze! Jen svojí hloupostí jsi tam kde jsi!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 14:26
avatar

Koukám "Danys" že se najde i něco na čem se shodnem. Jen ta poslední věta mi nesedí, copak se dá všechno přepočítat na peníze, copak peníze jsou v životě to nejdůležitější? Vážně si všichni (někteří) myslíte, že jsme na tomto světě jen aby jsme mamonili a hromadili hmotné statky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 14:30

Odpověď na druhou část tazatelova příspěvku, kde si stěžuje, že nemá co jíst atd.. Bohužel v dnešní době se o člověka nikdo nepostará a každý se tak musí snažit sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nezamestany
Datum: 13.03.15 19:11

A co když jsem hloupý, labillní . A nevydržím(nezvladnu) dělat 12 hodin denně co mám teda dělat abych tady v tom systému přežil za 55Kč na hodinu zkrátka do prahy a nejdu! Ano nejsem inženýr ani učitel ani lekář tak co teda se mnou?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 19:16
avatar
Čekáte že si práce najde vás? Co jste pro ni udělal? Jste v něčem lepší než 100 dalších uchazečů o stejné místo? Jen čekat nestačí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 19:28
avatar

To je pořád o tom samém. Kdy už se tohle klišé přestane vyskytovat v diskuzích? Když ten poslední uchazeč pro sebe něco udělá a přeskočí toho předposledního, tak se jenom vymění a černého petra má zase ten poslední. Co to Vámi navržené řešení vyřešilo? Nic. Ve hře je totiž ještě jeden faktor. Oba dva totiž přeskočí agenturní cizinec pracující za poloviční náklady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nezamestany
Datum: 13.03.15 19:35

To je velice dobře popsano neřeší se nic i když vynechám ty cizince vznikne jen to že člověk nebude člověk ale stroj, který ale bohužel cítí a je živý tvor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nezamestany
Datum: 13.03.15 19:31

¨Vy asi nechápete co píšu ale nevadí.

napíšu to tedy takto jsem naprosto podpruměrený nenabízím nic co dalších 100 lidí. Jsem z místa kde je absolutně největší nezaměstananost včr.

Chci žít jako člověk ne se nechat zaměstatt u agentury na druhé straně čr a spokojit se s postelí na ubytovně ve sdílené místnosti kdo ví s kým.

A to všechno za 55Kč na hodinu s tím že chtějí dělat 12hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 20:11

Ano to je přesně ono.

Lidé si budou stěžovat jak je u nich vysoká nezaměstnanost a hned v té samé větě dodá že do "do Prahy nejdu".
Takže odmítá cokoli udělat pro to aby se měl lépe.

Ono natáhnout ruku a čekat že mi někdo něco dá zadarmo, je mnohem pohodlnější než se sám snažit. Pak se ale ovšem lidé nemůžou divit že to je jak to je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nezamestnany
Datum: 13.03.15 20:23

A jak tam budu jako existovat za mzdu co nepokryje ani naklady na bydlení !

a jak sem psal přes agenturu na ubytovně to je život ne není to život. ž mi někdo v praze brně a kdo ví kde nabídne 25 tisíc abych si mohl dovolit pronajmou garsonku a koupit jidlo nebo jízdenku do práce pak ano to by šlo. to pak budu žít jako člověk . Ale za 10tisíc to nejde jen stím že člověk žije jak zvíře v kleci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 20:33
avatar
Psal jste že jste podprůměrný, ale přál byste si nad průměrný plat, abyste mohl platit garsonku. Bohužel. Já jsem nadprůměrný a skoro 10let jsem bydlel v bytě s dalšími naprosto cizími lidmi (jeden mě dokonce ukradl), abych se mohl postavit na vlastní nohy. Na garsonku bych nedosáhnul. Přestěhoval jsem se o 250km do města, kde jsem nikoho neznal ani to samotné město. Přeberte si to sám.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 21:20
avatar

Mě to nedá. Vám opravdu připadá normální, že nadprůměrný, předpokládám s nadprůměrnými výsledky, dostává takovou mzdu, že musí tak úporně šetřit, aby si mohl dovolit alespoň garsonku? To přece není normální? Jak to můžete obhajovat? Nechápu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.15 12:14
avatar
Nemám garsonku, mám dům. Jasně mohl jsem místo toho 10let nadávat na systém, na rodiče že mi nesoupli milion jako některým jiným rodiče ano. Máte recht, lepší nadávat a být v roli trpitele.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nezamestnany
Datum: 14.03.15 00:02

A to co jste tady jako popsal je přesně to proč svět stojí za hovno, kdyby jste měl z koryta žrat tak to podstoupíte. Příjde Vám to normalní.

Dokonce Vás okradli a to jste nadpruměrný takže jste asi za 10 tisíc nedělal. Ale aby jseme se někam posunuli. jak dlouho to musí člověk dělat aby si koupil garsonku v praze z platu 10 tisíc. Samozřejmě kolik mu z těch 10 zbyde.

No myslím že je dříve po smtrti než aby bydlel nebo žil jak člověk.

Co s s toho plyne si odpovězte sám já odpověd znám.

Nepochopím jak někdo může obhajovat tuhle zvrácenost . Ani kdybych se topoil v mylionech bych takto nikldy nemluvil a nanabádal lidi k uplně nesmyslným a utopickým věcem pod záminkou změny a řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.03.15 12:51

nezaměstnaný - sám píšete, že jste podprůměrný človek ve znalostech a chcete průměrný plat - za co by vám to zaměstnavatel měl dát? Doplňte si vzdělání a začněte podnikat.

P.S.. Měl jste se lépe učit a mít se dobře jako mnozí z nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nezamestnany
Datum: 14.03.15 15:10

průměrný ... jakýkoli, ale takový abych mohl žít jak člověk po přestěhovaní např.

Co to je zas za nesmysl každej na to holt nemá hlavu aby byl doktor, nebo inženýr. Ani není tak fyzicky zdatný a aby zvládl makat 12 hodin denně i o víkendu.

Víte kde je Vidnava? tak si to zkuste odsud nějak doplnovat vzdělání když má člověk sotva co do huby natož aby někam jezdil bydlel apod. myslíte že mi je 20 let? Víte jak se odsud cestuje třeba jen 100Km dál třeba půl dne...

Já si ho přesto s enormním úsilím za spoustu obětí udělal a je mi to uplně k hovnu pokud zas neumím perfektně nejlepe dva jazyka nebo nemám dest let praxe sem bez šance.

Podnikat je také uplný nesmysl z hovna v kapsy a z hovna v hlavě a sminimalní kupní silou.

PS za to co jste napsal v tom PS nezasluhujete nic dobrého v životě.Ale co sytý hladovému nevěří doufám že studovaní budou daněni tak 70% příjmu aby ti co sou na okraji společnosti mohli žít jak lidi. Ale to se nestane mocní si od huby neutrhnou ani Nˇ. Ti raděj budou vymýšlet dotace a pracovní agentury a deformovat co nejvíce lidem život.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 10:45
avatar

Proč každý z Vás dává hned rovnítko mezi "mít na bydlení a stravu" a "průměrný plat"? Je to proto, že sami víte, že minimální mzda nezajistí člověku to základní, tedy zaplacení bydlení a stravy? Pokud je to tak, bavme se o té základní hladině, kterou by člověk měl mít, aby přežil "po lidsku", a ne v nějaké noře jako zvíře.

Ale vy, zastánci "tvrdé linie" okamžitě víte, že ten kdo si stěžuje, že mu minimální mzda nestačí, je nemakačenko atd. Ale to přeci není o tom, mít stejné peníze, jako ten chytřejší. Je to právě o tom, zajistit i těm nejhloupějším důstojné žití. Oni totiž i ti nejhloupější jsou lidi. Nikdo z nich nechce jezdit na dovolené, mít auta, chaty, drahé telefony. Oni JEN chtějí někde bydlet, a mít co jíst. Nemuset žebrat o stravenku a 1000kč měs. za 20hod. OPP.

V tomhle státě je tolik práce, tolik, že by jsme byli schopni zaměstnat všechny nezaměstnané. Ale to by tu nesměl být vyděračský institut obecně prospěšných prací, a stát, potažmo obec by musel těm lidem zajistit za celoměsíční práci, taky odpovídající plat. Na to ale nejsou peníze. Místo toho je vyhazujeme za ...Ale to je o něčem jiném.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.03.15 13:03

Přestaňte skuhrat, sebelítost není na místě. Pohrdáte minimální mzdou ( i když nic neumíte), ale výše miminální mzdy = normální důchod. A přesto důchodci nežijí v jeskyni, spousta si dovedete přivydělat, mnozí si našetří i na dovolenou. K té minimální mzdě asi dosáhnete na soc. příspěvky zrovna tak, jako důchodci. Tak kde je problém? Pouze ve vaší hlavě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 21:50
avatar
Když už jste se obrátila přímo na mě, jak víte, že nic neumím, že mám minimální mzdu? Opravdu bych rád viděl kohokoliv, kdo si za minimální mzdu dokáže naspořit na dovolenou. Myslím, že nemáte pravdu. Nájem v 1+1 číní kolem 6000, když máte štěstí je to i s poplatky. Zkuste žít za tři tisíce a k tomu našetřit ještě na dovolenou. A to nehovořím o nezaměstnaných. Ti si nesmějí k sobě ani kohokoliv nastěhovat. Okamžitě jim seberou ty 2013kč sociálního, protože pro tyhle účely, se jim sčítají příjmy. A stačí, když ten druhý má ten Váš minimální důchod, a je hotovo. Jsou odsouzeni buď k živoření nebo k samotě. Víte to, nebo ne?
doplněno 15.03.15 21:52: Mimochodem, dost jsme se odchýlili od dotazu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nezamestnany
Datum: 17.03.15 12:21

proč bych měl přestat skuhrat? to je to jediné co můžu ale uznávám že na to nikdo neslyší co by přece kdo s tím dělla každej hledí jak si sám co nahrabat natož aby se zamyslel nad osudem jiných.

Jde vidět že o tom nic ale pranic nevíte píšete jak je to jednoducé ale vůbec to tak není, zřejmě žerete své kuře a tvrdíte že mám půlku.To všechno asi z nějakého pohodlného místečka(zaměstnání) kde berete plno peněz za nic nedělání a o práci( právě třeba těch 12 hodin denně) nemáte ani šajna co kde chtějí aby člověk dělla za minimalní mzdu. I kdyby nebyla mini tak 1000Kč navrch mě nevytrhne.

Jo duchodci na tom také nejsou všichni dobře ale znám jich desítky kteří berou 15tisíc důchod a v práci se držijou jak klištata a zabíraj místa. A to všechno ne proro že maj málo a že by nevyžily ale jen z toho důvodu že maj pořád málo.

Za to neznám ani jednoho důchodce kterej celý život makal a pracoval ještě i v duchodě ten na důchod většinou čeká (pár let nebo i 10 let žijesotva přžívá) na Boží smilování i když je třeba malej.

Kolikrát jen já už slyšel NE...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ben®
Datum: 10.03.15 15:30
avatar

Dobrý den, Vy uvažujete jako zamindrákovaný Balkánec (viz Váš nick). Možná už na Vás někde čeká další střelec, tak si to hezky užijte. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 10.03.15 18:28

Dvě z obětí byli údajně bývalí radní, se kterými měl Zdeněk Kovář dříve spory.

doplněno 10.03.15 18:54:

Já přece čin Zdeňka Kováře neomlouvám. Zrovna tak neomlouvám skutek Olgy Hepnarové, která podle mě nehorázně vydělává na své andělském ksichtíku. Jen odpovídám tazateli, zda šlo vysloveně o náhodné oběti, nebo spolu již měli co do činění. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 18:34
avatar

Janplito, to je přece jedno kdo to byl, takle se snad spory ve vyspělé společnosti neřeší. Možná nejsme až tak vyspělá společnost, žasnu čeho jsou lidé schopni v 21století. Zabíjet a zabíjet ale slzet nad každým utraceným nebo snězeným zvířetem. Co jsme to za lidi?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balkanec
Datum: 12.03.15 18:36

Radní bývají zkorumpovaní lotři, co za peníze ničí svoje město. Takže pokud byli dva mrtví radní, tak žádná velká škoda.


Datum: 12.03.15 20:21
avatar

balkánec, prosím, mírněte se. Schvalování vraždění lidí, není nic dobrého!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: divit
Datum: 12.03.15 10:39

Jak jednoduché udělat hned z někoho psychopata. Tady si přečtěte kde jsou možná ty hlavní příčiny. Hlavně, že ty naše demokratická média lžou jako když tisknou. Jde hlavně o sledovanost a vymejvání mozků.

http://www.novinky.cz/komenta…e-mene-aut-martin-koller.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.15 10:57
avatar

Vy si necháváte vymývat mozek? Když podle Vás media lžou, tak proč nám předkládáte odkaz na lživé články?

Nebo jsem nepochopil?

Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 12.03.15 13:59

Všichni mohou podnikat? Je to teoreticky možné? Kdo by vytvářel hodnoty a nebo by se peníze jenom tiskly?

Bohatstvím je jen to co se vytvořilo, vyprodukovalo prací ! Nikoliv byznisen, politikařením, bankovnictvím, ani kulturou a sportem apod. Asi těžko by se společnost tímto uživila. To jsou jen neproduktivní instituce, které spotřebovávají co bylo skutečně vyprodukováno! Ten kdo umí vypěstovat svojí prací např. brambory, má větší šanci na přežití, než ten který ví jen, jak na to a neumí vzít motyku do ruky !

Dobrá společnost se stará o to, aby vytvořené hodnoty byly spravedlivě rozdělovány. Kde tomu tak není, není si co pořídit ani z tzv bohatstvím . Zdrojem bohatství je jedině lidská práce, která je schopna vytvořit větší hodnoty než sama spotřebuje V současnoti už jde jen o to, kdo má hrošejší hroší kůži, aby si tuto nadhodnotu přisvojoval.Tyto poměry, jistě významnou měrou ovlivňují chování jednotlivců i celé společnosti.

Hezký den -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.15 14:10
avatar

Všichni mohou podnikat? Ne nemůžou, jak sám správně píšete, ...neumí vzít motyku do ruky ! Ten musí dělat něco jiného, třeba ajťáka, a klidně podnikat..

Je to teoreticky možné? Teoreticky ano, prakticky nikoliv..

Kdo by vytvářel hodnoty a nebo by se peníze jenom tiskly? Podnikatelé a živnostíci vytvářejí hodnoty..
Dobrá společnost se stará o to, aby vytvořené hodnoty byly spravedlivě rozdělovány... ale to je špatně, co je to spravedlivé rozdělení, jako všem stejně?

Zdrojem bohatství je jedině lidská práce... ano, ale i podnikání je lidská práce...
I Vám, pane Miro, hezký den..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 12.03.15 16:41

P. Milane: Můj názor k Vašim připomínkám:

Je to teoreticky možné? Teoreticky ano, prakticky nikoliv..Podle mně ani teoreticky, má li být teorie realistická. Z čeho by ti teoretici asi žili?

co je to spravedlivé rozdělení, jako všem stejně? Spravedlivě je, podle zásluh a osobního podílu na vytvoření hodnot. Tedy ne všem stejně, ani ne více těm, kteří se na vytváření hodnot podílejí jiným způsobem než vlastní prací - viz níže.

Zdrojem bohatství je jedině lidská práce... ano, ale i podnikání je lidská práce.. Já lidskou práci chápu jako cílevědomé a záměrné působení člověka, svými znalostmi, schopnostmi, na nějaký předmět - přírodu, za účelem přizpůsobení ji lépe svým vlastním potřebám. Je to základní činnost člověka. Vše čeho člověk kdy dosáhl, bylo a je vytvořeno jedině jeho prací. Tím nepohrdám ostatními nezbytnými činnostmi člověka ve prospěch společnosti.

Ve Fyzice : práce = síla x dráha.

Ještě jednou : Hezký den -miro

doplněno 12.03.15 16:58:

Doplním jen nějaké pohledy na postavení lidské práce ve společnost :

1. Představte si, že celé lidstvo začne podnikat. Zbohatne lidstvo? Ne! Umře hlady

2. Představte si, že celé lidstvo začne obchodovat. Zbohatne celé lidstvo? Nezbohatne. Především proto, že obchodovat se může pouze s tím, co lidé vyrobí. Sám obchod k tomu žádnou hodnotu nepřidá

3. Bylo by krásné, kdyby všichni jenom sportovali a tvořili umění a bylo by. Nebylo! Sport a umění žádné hmotné bohatství nevytvoří, bohatstvím je za ně třeba platit.

4. Zkuste usilovně přemýšlet, možná i něco vymyslíte. Ale bohatstvím se to stane teprve tehdy, když se jakékoliv poznání uplatní v lidské práci, když je s ní spojeno, když je v ní obsaženo. Mimochodem - rozum člověka se vytvořil právě při jeho práci!

Existují stovky způsobů, jak rozdělovat a přerozdělovat, směňovat a zcizovat, spotřebovávat a ničit lidské bohatství.Existují stovky způsobů, jak rozdělovat a přerozdělovat, směňovat a zcizovat, spotřebovávat a ničit lidské bohatství.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otazka*
Datum: 12.03.15 18:19

Otázka je, proč někteří si dovedou urvat z těch vytvořených hodnot víc, než by odpovídalo jeho zásluhám. Chápu že je potřeba i ta neproduktivní kultura, aby ti co skutečně hodnoty tvoří, taky měli něco ze života. Nejedná se však v tom sportu spíš o masáž, reklamu a odpoutat pozornost od důležitějších věcí . Prostě po vzoru římského "Chléb a hry"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: divit
Datum: 12.03.15 14:14

Asi proto máme na dobré zaplacení kde jakého čutálisty a nemáme na zaplacení kvalitního lékaře. Ti co makat nemusej, zase budou ječet, že to je jen závist.

Jen nechápu kde zbude čas na práci, pardon na podnikání, když někdo celý den sedí u internetu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.15 18:36
avatar

jo doba je divoká a já říkám co sme si vycinkali to máme,člověk byl z dřívějších dob zvyklej že se o něj stát dokázal postarat a dnes se každej musí starat sám o sebe a to mnohdy neni vůbec jednoduchý a mnozí lidé zvlášt ti starší ten dnešní tlak života neunesou a hrábne jim a lepší už to nebude mě na tomdle štve že stát tahá do země a finančně podporuje kdejakou svoloč a na naše nemocné děti se musí pořádat různé sbírky a sbírat víčka od petlahví aby bylo tu léčbu jak zaplatit nebot ty zlodějský pojištovny na to nepustěj ani korunu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 12.03.15 21:07

Tak naštěstí se takový věci stávají jednou za uherskej Brod...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.