Imigrančí kontrola v USA

Od: Datum: 10.06.12 20:45 odpovědí: 3 změna: 10.06.12 21:15

Dobrý večer,

mám několik otázek týkající se USA. Proč vlastně v USA na letištích probíhá imigrančí kontrola a v jiných státechm např. Anglie tomu tak není? Jak vyřešit problém když neumím skoro vůbec anglicky s imigrační kontrolou. Mohu si na netu vyhledat ty otázky a napsat si odpovědi na papír a ten pak dát tomu úředníkovi? Myslím že když tam budu jen stát a civět na něj, tak by to nemuselo dopadnout dobře. Jakou zkušenost máte s imigrační kontrolou vy? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.12 20:54
avatar

Mluvíte jiným světovým jazykem? Prý tam mají řadu překladatelů, ať už od letiště/kontroly, tak od leteckých společností.

doplněno 10.06.12 20:54:

Ne teda nutně světovým, ale třeba aspoň německy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janamm*
Datum: 10.06.12 20:56

ne, mluvím jenom česky..

doplněno 10.06.12 20:57:

anglicky sem se učila, ale nejsem tak dobra abych rozumela nekomu cizimu. Nějakou větu bych sesmolila ale k čemu mi to bude, když nebudu vědět na co se ptá..

Od: askmenow*
Datum: 10.06.12 21:15

Pokud tam jedete jen krátkodobě, ne pracovat, nebo tak, zvládnete to.

Kontroly jsou tak přísné proto, že to tak USA chce. Spekulovat o tom proč je celkem zbytečné, dejme tomu, že proto, aby měli přehled o lidech na svém území, jelikož hodně lidí chce v USA zůstat a nelegálně pracovat.

Zpět ke kontrolám. V letadle budete vyplňovat formulář. Vemte si kapesní slovník. Kdyžtak vám pomlže palubní personál. Prostě vyplníte, že tam nejedete dělat nekalosti, možná kam jedete, nejsem si už jistá, základní info o vás.

Tento formulář po přistání odevzdáte právě u té kontroly. Pravděpodobně se zeptají znovu na účel vaší návštěvy. Tak řeknete visiting friends nebo vacation. Vezmou vám otisky prstů To pochopíte, když uvidí, že nerozumíte, ukáže vám, co dělat. Doporučuji si s sebou vzít vytisklý vstupní doklad (vízum, estu) a papír, kde máte adresu a telefon na lidi, které navštěvujete, nebo na hotel, kam jedete.

Byla jsem u toho když tím prošla sedmdesátiletá slovenka, která anglicky neuměla ani lovo,. zvládnete to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.