Adolf Hitler-vůdce

Od: Datum: 09.06.12 14:53 odpovědí: 23 změna: 10.06.12 19:41

Dobrý den,

možná budu vypadat jako nevzdělanec,ale zajímala by mě jedna věc.

Proč je Hitler považován za největšího masovýho vraha všech dob? On přece dával jenom rozkazy co,kdo a jak má udělat,ale on přece osobně nikoho nezabil. To udělali "jeho" lidi. A další otázkou je,proč ho vůbec poslouchali a proč válčili? Protože to Hitler chtěl? To ho mohli poslat někam.

Můžete mi to vysvětlit? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.12 14:56
avatar

Hitler si vybudoval obrovský kult osobnosti. I když už byla válka prohraná, "jeho" lidi mu bezmezně věřili.

Nevím, zda on osobně někoho zabil, nicméně dával k tomu rozkazy, nebo je dávali jeho podřízení. Stejně jako třeba Stalin, který má "na svědomí" miliony lidských životů je taky nezabil sám osobně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sirius007*
Datum: 09.06.12 15:00
kde ste cet ze je hitler nejvetsi masovej vrah.?..byli tu horsi bestie
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kemo®
Datum: 09.06.12 15:06

Masový nebyl,byl vegetarián :)

Od: dolis72*
Datum: 09.06.12 15:03

Hitler byl pouhá loutka s obrovským darem řeči...

doplněno 09.06.12 17:29:
@majsterjoe
A jen k dalsim odpovedim tady, narozdil od Stalina vrazdil lidi jen kvuli jine rase,narodnosti a odlisnosti, a nedelal ani tak moc velke rozdily mezi detmi, starci a muzi.
Můžete ukázat jednu takovou ověřenou zprávu? :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 15:08
avatar

Hitler nebyl nejhorší. Třeba takovej Mao Ce-tung nebo Stalin zavinili (přímo či nepřímo) smrt mnohem více obětí. Jen kvůli Stalinovi umřelo víc lidí, než za 2. světové války na obou stranách dohromady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 17:07
avatar

Coz neni zadna pravda! Muzete ukazat jednu takovou overenou zpravu?

doplněno 09.06.12 17:11:

A jen k dalsim odpovedim tady, narozdil od Stalina vrazdil lidi jen kvuli jine rase,narodnosti a odlisnosti, a nedelal ani tak moc velke rozdily mezi detmi, starci a muzi.

doplněno 09.06.12 17:14:

@jabraka

Kdyz jsme u tech detailu, do dnes bychom nesmeli zapominat na Anglii a hlavne Francii, kteri nas potopily. Jsou proste veci, ktere nejdou napsat o 2.sv.valce v par vetach.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 19:00
avatar

No, teda, aby bylo jasno, tak Hitlerovi byla nějaká rasa ukradená. Byla to jen záminka (proč by jinak několik členů jeho "oblíbenců" byli sami Židé?) Hitlerovi o Židy, Cikány ani Slovany nešlo. Šlo mu jen o to, co všem ostatním vůdcům, kteří se schovávali za různé ideologie, náboženství atd. - o moc. O svrchovanost "své" Říše.

Ano, to s tím Stalinem není podloženo jasnými důkazy, ale nic to na věci nemění. Ty důkazy se ani nedají sehnat, protože Rusko je obrovská země (+ s dalšími státy se počet obyvatel ještě mnohonásobně navýší) a opravdu tam platí "pár milionů sem, pár milionů tam". Za druhé světové měli víc lidí než zbraní a často se stejně posílali do bojů, aby nepřátele muničně, fyzicky i psychicky vyčerpali. V tom je celá Ruská síla - je jich hodně. Jenže s tím přišly také problémy, hladomor, nepokoje atd. Ale i za ten hladomor může Stalin.

A rozdíly mezi dětmi a starci a muži nedělal ani Stalin. I jemu šlo o moc a nadvládu. Hitler i Stalin byli stejní. Vrazi a mocnáři. Ale Hitler je "oblíbenější" (= víc se o něm mluví). Na Stalina se zapomíná, protože "Rusko, to je přece středověk", kdežto Německo bylo moderní a vyspělý stát.

A Mao... ten byl ještě horší a vedle něj byli Stalin i s Hitlerem amatéři. Jenže o něm se už vůbec nemluví (nebudeme přece škádlit druhý největší ekonomicky významný stát na světě).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 09.06.12 20:08

Nějak v tom tvém příspěvku postrádám kdo byl agresor-útočník a kdo se bránil. On je v tom totiž "trochu" rozdíl, který způsobí, že ti mrtví na jedné straně, nelze tak jednoduše přičítat k obětem Stalina. Velmi zjednodušeně řečeno, nebýt Hitlera, nebylo by obětí na ruské straně.

A proč do toho šli Němci? Proč věřili Hitlerovi? Museli. Najdi si co byla noc dlouhých nožů, to je takový markantní příklad, jak zacházel s protivníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 20:43
avatar

Kdyby nebylo Hitlera, tak by se Stalin choval stejně. Hitler byl svině, ale to neznamená, že Stalin byl nějaký dobrák. A rozhodně ani nebyl na "straně dobra". Měl s Hitlerem dohodu. Když viděl, že tam to nepůjde, tak otočil. Nechápu, jak může Stalina někdo bránit.

Noc dlouhých nožů byla vskutku strašná, ale svoje odpůrce/protivníky zabíjel i Stalin i Lenin i Tito, Franco a další. Akorát ty jejich akce se asi nějak nejmenují, že? Takže jsou tím pádem bezvýznamné?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lui*
Datum: 09.06.12 21:12

Pokusím se odpovědět JEN k věci. Hitler BYL agresor. Stalin se bránil. To je neoddiskutovatelný fakt. Bavit se o tom, co by kdyby nemá cenu. Žádnou. Nikde jsem nepsal, že Stalin byl dobrák. Byl to stejný produkt vývoje společnosti, jako kdokoliv jiný. Ta dohoda s Hitlerem, mu umožnila alespoň částečně přezbrojit a modernizovat armádu. Dala mu čas. Podle mě dobrý tah. Že by zjistil, že to nejde až po 22. červnu je naivní domněnka. Je dost důkazů o tom, že věděl co bude. A řeči o bránění Stalina? Vyhrál válku. O tom nelze diskutovat. To je fakt. A proč jsem uvedl noc dlouhých nožů? Protože na to se tazatel ptal, určitě ne na Franca, Tita apod. Přečti si jeho otázku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 15:16
avatar

Když by se šlo do detailů,a někdo si dal práci zjistit,kdo financoval Hitlerovu vraždící technologii,tak by pohled na věc měl docela jiný charakter.Je jasné,že Hitlerismus by neexistoval bez finanční podpory amerických a švýcarských bank.Také by se mohlo zjistit,kdo by z největšího vraždění v dějinách lidstva měl největší prospěch? Americké hospodářství a zbrojařský průmysl.Anerika z milionů mrtvol pobírala desátek z válečných půjček Ruska ,Anglie a Francie do poloviny 60 . let.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dolis72*
Datum: 09.06.12 15:47

možná stačí tento dokument :


Kdo financoval Hitlera - dokument BBC 1998 české titulky


doplněno 09.06.12 15:50:

Kdo financoval Hitlera - dokument BBC cz titulky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stasek
Datum: 09.06.12 15:16

Jeho lidi ho klidně mohli poslat někam, ale oni to sami asi nechtěli. Hitler s němci dokázal tak manipulovat, že udělali vše co chtěl. Navíc pro němce bylo velké lákadlo ovládnout svět a zbavit ho od "nečistých" ras a národů. Nevím jestli Hitler někdy někoho zabil, ale má na svědomí smrt milionů lidí, protože on byl v čele nacistického Německa. Navíc dodnes mají lidé, kteří válku zažili noční můry a skoro všichni máme předky, kteří nám mohli vyprávět hrůzy, které si museli prožít... Existuje mnoho velice kvalitních filmů, které ti můžou lépe zodpovědět tvé otázky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.06.12 20:35

Je třeba se ponořit do historie Německa, před I sv, jak dopadla válka, kdy v podstatě nebyli poražení vojensky ale politiky. Jaká byla situace po válce. V takové době když se objeví silná osobnost, tak zvítězí, tahá národ ze sraček té doby, jenže spadnou do dalších.
K takovým vůdcům se pochopitelně přimkne mnoho lidí do vedení, ostatně to platí i dnes v plné míře. Proč neodešli od něj? Pokud jsou u moci, vyhrávají, tak si nepřipustí svůj konec. Kupa generálů s ním nesouhlasila, pak také převzal velení on.
Osobně nikoho nezabil, ale dal k tomu rozkaz! Co by se stalo, kdyby se vojáci šprajcli a odmítli rozkazy plnit? Šli by ke kůlu, ostatně u jiných armád to není jiné. Je fakt, že něco ani nařizovat nemusel a vojska vraždila sama. A je třeba znát německou povahu.

Lebensraum, vyvolená rasa, podlidé... Že měl kolem sebe položidy i u generálů, dokud je potřeboval, tak jako důstojníky. Ale kupa jich byla zapřena, chráněna kamoši. Ostatně kolik jich bojovalo za I sv. Oni se cítili Němci. Proto ani neutekli.

Oba hnali lidi na smrt, Stalin měl pak výhodu že měl z čeho čerpat. Ostatně miliony nechal pomřít při hladomoru na Ukrajině. Vojáci za opuštění jednotky (při obklíčení) a jejich rodiny zavřeni. Kdo se vzdal zrádce a rodiny trestány. Jenže vítěze se nikdo neptá a ten píše historii. Vezmeme si smouvu H + S, postup Ruska po napadení Polska. Rusi nepodepsali ženevskou konvenci. Ostatně údajně by později na Německo zaútočil on. Jeden podrazák vedle druhého.

Nebýt jeho chyb, kdo ví, kolik by nás tady bylo. Postačilo by, kdyby se nedostal k moci Churchil. Ale kdyb ... a opět to platí i pro dnešek. Strana s pár tisíci členů se dostane k moci a lid...

Spousta lidí na něj nemá, lblbec to nebyl. Ale přesvědčení o vlastní neomylnosti, prozřetelnost... Je u nás kopa knížek o Hitlerovi, Železný kříž, Podraz na Hitlera a Hesse, knížka od jeho právníka a mnoho jiných, a pak Mein kampf. Kdo chce se dozví hodně info a může přemýšlet.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 09.06.12 21:13

Proč ho lidé poslouchali a proč vše bylo tak, jak bylo, nelze odpovědět takhle jednoduše. Je to kombinace historie, psychologie, politiky a tak dále. Obávám nse, že vám tu nikdo neodpoví stručně tak, aby postihl všechny aspekty.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kemo®
Datum: 09.06.12 21:50

Hmm...hmmm...snažím se pochopit,ale moc mi to nejde :( To asi můžou pochopit jenom lidé,kteří v té době žili.

Můj problém je asi v tom,že to srovnávám s dnešní dobou. Představuji si např. že "vůdce"naší země Václav klaus dává rozkaz všem našim vojákům aby vybudovali koncentráky a uvěznili tam cigány a židy. Vojáci by poslechli jako cvičené opice aniž by věděli PROČ.?

Divné že?

Od: askmenow*
Datum: 10.06.12 00:03

Problém je v tom, že srovnváte jablko s autobusem. Nebyl to obyčejný vůdce, terý dal rozkaz. Existoval kolem něj kult, který byl roky budován, ělo o celou ideologii nacismu. Doporučuji pořádně pročíst nějaké knihy o tom, myslím, že na to koukáte nesmírně laicky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.12 00:03

To kemo :

Musíš pochopit, že nemůžeš srovnávat náš demokratický režim s režimem, který se podařilo Hitlerovi zavést v Německu. Pokud by V.K. vydal takový rozkaz, jak říkáš, tak by to byl jeho poslední počin v prezidentské funkci, byl by zatčen a souzen pro vlastizradu. Hitler nasavil režim tak, že sebemenší odpor proti oficiální státní nacistické propagandě ( nikoliv pouze zákonům, i když ty se v mnoha případech s ní shodovaly) byl trestán uvržením do koncentračního tábora popř. trestem smrti. A právě za toto všechno byl zodpovědný především Hitler, protože ryba smrdí od hlavy :))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.12 00:13
avatar

Ale to se nedá srovnávat. Hitler se dostal k moci v období krize, které v Německu bylo o to horší, že Němci prohráli válku a spláceli válečné reparace. Takže byli v hodně zoufalé situaci, toho využil Áda a díky svému řečnickému talentu se mu podařilo část Němců přesvědčit, že dokáže dát lidem práci, životní prostor na východě atd. Něco z toho opravdu dokázal, díky zbrojení dal lidem práci, rovněž dálnice začal budovat, takže další práce, pro lidi, zlepšení dopravního spojení atd. On také zavedl dovolenou pro zaměstnance. Tím získával na svou stranu čím dál více lidí. Pak začal vystrkovat drápky, ale anexe Rakouska mu prošla bez reakce Anglie a Francie. Totéž se mu díky Mnichovské dohodě podařilo s Československem. Přes to všechno se tehdy armádní špičky pokoušely o atentát - ale hladký průběh začátku války s bleskovým obsazením Polska a následně i západní Evropy je od toho nápadu odvrátil. Takže Hitler celkem bez problémů obsadil Evropu, což mu vyneslo obdiv většiny Němců, kteří v něm viděli spasitele Německa. I v Sovětském svazu zpočátku postupoval neuvěřitelným tempem, takže opět získal na obdivu Němců, což se začalo měnit až po Stalingradu, Kursku a po vylodění Spojenců to už nabralo rychlý spád.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hackerzanonymouser
Datum: 10.06.12 01:08

Dnešní politici řeknou a mi uděláme aniž bysme se starali o to jestli to je správné nebo ne. Politika měla sloužit lidem, jenže ted to je jinak - politici využívají dav lidí aby se měli dobře a něki hodně prachů, vlastnili velké území.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.12 11:45
avatar

kemo, nebudu diskutovat o tom, kdo byl Hitler a za co mohl. Ale jen tak, pro jistotu se zeptejte rodičů, kolikrát oni odmítli na pracovišti hlasovat pro šílenou hovadinu, přesčasy, podporu straně a vládě, pracovní sobotu, závazky a bla bla. . . Kde vzali tu odvahu, komunisty v jejich vládnutí nepodporovat. *hej* Nedá se to srovnat, vím. Ale když chcete přemýšlet, zamyslete se i nad tímto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: solid
Datum: 10.06.12 18:52

to snad ne...co to z H ITLERA děláte-

nikdy nešlo o Hitlera,ale je strašně jednoduché zlo pojmenovat...

na rozdíl od Stalina nevidal nikdy přímý rozkaz k popravě...

dokonce Hitler nezabil nikoho ani v 1 světové válce,ikdyž byl přímý učastník zákopové války,...asi pouhá zbabělost...

a pro znalce-nacizmu a fašizmu...

Hitler se přikláněl k fašizmu ( nemohl jej následolvat,Musoliny měl židovskou manželku) a proto nedbyli židé v Itálii stíhaní

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.12 19:41
avatar

Je jasné, že Hitler nevelel žádné popravčí četě, ale např. osobně vYdal rozkaz k popravě všech lidických mužů a srovnání obce se zemí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.