1xOpravdu se mají lidé tak zle

Od: Datum: 21.02.15 11:21 odpovědí: 61 změna: 17.03.15 13:02

Znám spostu lidí co večer v hospodě říkají jak špatně se mají ale nevidí že právě pijí už 4 pivo za 25 Kč a kouří krabičku za 80 Kč, spostu lidí co se mi dušují že na zaplacení faktury teď prostě nemají ale přijedou skoro novým autem, platí za tv 500 a internet dalších 500 a za časopisy vyhodí stovky korun měsíčně. Spousta lidí co si stěžují že vydělávají málo, ale když jim řeknete že je volné místo za krásné peníze s tím že by denně pracovali tak 10hodin občas soboty tak otočí oči vsloup a ufrknou. Upřímně neznám lidi co by mohli skutečně říct že se mají špatně - většina z nich se prostě jen nechce mít lépe a to z jednoho jediného a prostého důvodu - stálo by je to čas a energii. A tak se opět potvrzuje staré rčení kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá vymluvy.

Co si myslíte vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.15 11:31
avatar

Moje zkušenost - nejvíce na poměry nadává ten, kdo se má relativně opravdu dobře. Ten, kdo má ve skutečnosti hluboko do kapsy, žije od výplaty k výplatě, ale dluhy nedělá, prostě žije, jak se dá, ten většinou mlčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 21.02.15 11:32
ne kazdej vidi za tim mit se lepe 10tihodinovy sichty a soboty v praci. Nekdo to tak proste ma, neni vse jen o penezich.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 12:34
avatar

tak to rozhodně. *palec*

ono když má někdo rodinu, tak se chce postarat hlavně o ni. a tím nemyslím momentláně pěnězi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 21.02.15 11:45

Mít denně na stravu, slušné bydlení, 4 piva, krabku cigaret, zánovní auto, kabelovku s netem za 500 a ještě mít prachy na časopisy a chodit na tu max. osmičku (když 10h je moc) tak si hvízdám a držím pysk. Ale jelikož na takové věci nemám tak držkuju. A proč držkuju? Hledám práci a pokud už mám nabídku tak to podle mě za mizerné prachy jako například teď za 11t. Jasně může někdo namítnout měl ses líp učit hmm děkuji za radu to je podobná rada asi jako když někde někdo pyskuje jak se má blbě (pokladní, u pásu, řidiči) a když jim řeknu, že můžou jít dělat něco jiného tak to je držkování. A ono přiznejme si to i tuhle práci někdo dělat musí. Jde o to aby i za tuhle práci byla odměna taková, která uspokojí základní potřeby a něco navíc. Já totiž nějak moc nespatřuju rozdíl komunisti vs. dnešek. Ano můžu jet na dovolenou, ale za co. Můžu si koupit co chci a v obchodech je toho plno a nejsou ani fronty na banány např., ale opět za co. Jsem rád když uděláme doma základní nákup a i tak člověk počítá každou korunu. A to doma nikdo nechodí do hospody, nepije, nekouří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 12:03
avatar

Kolik platíte za net? A mobil, chytrý máte? Laptop nebo stolní PC? Fakt bída...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.15 10:10

Mi dal vnuk mobil a PC mi sestavil s komponentů,,tohle není žádné bohatství-nemyslíte? I ksyž já si nestěžuji,ale i takhle se to dá udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.15 09:39
avatar

Záleží na tom, jak se na bohatství nahlíží. V Egyptě na dovolené jsme jsme se seznámili s jedněmi manžely. Jezdili tam už nějakou dobu a oblíbili si jednoho tamnějšího zaměstnance hotelu. Pikolík,co pracoval od brzkého rána do noci. Živil rodinu a staral se o nemocnou matku. Ti manželé mu jednou přivezli starší notebook, a mysleli si, jakou mu tím neudělají radost. Milý Ahmed notebook samozřejmě prodal-zaprvé jej měl k ničemu a za druhé těch pár grošů, co za něj získal bylo pro něj neskutečné bohatství, za které koupil léky pro matku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolok*
Datum: 22.02.15 09:23

Ano,ale srovnávat,to nejde,lepší fronta na banány než na ÚP pro sociální dávky i když určitá vrstva lidí kteráz nich dobře a bezstarostně vyžije,je jim dobře,dělají děti,bydlí za státní příspěvky.Tak ta společnost je rozdělenou,někdo se může udřít a ustarat a někdo si žije v pohodě.Ještě toho upracovaného a jeho rodinu obtěžuje na veřejnosti i třeba v domě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 00:43
avatar
Taky to už znam ,sháněl jsem práci a nakonec jsem sehnal za 11 tisic v oboru. Moc to není ale vyžít se s tim dá. Beru to spíš jako čekání a čas na hledání lepší práce. Oproti tomu když jsem se před tím pohyboval jako pomocník na stavbě za 80 kč je to někde jinde.. Výplata chodí včas tak aspoň něco. Na stavbách to byl s penězma problem neustále.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 21.02.15 11:52

Většina z kafrajících občanů nikdy neodpoví na otázku, co vlastně chce - například kolik na výplatní pásce. Všechno je špatně, ale přitom nic konkrétního. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 12:07
avatar

Spousta lidí co si stěžují že vydělávají málo, ale když jim řeknete že je volné místo za krásné peníze s tím že by denně pracovali tak 10hodin občas soboty tak otočí oči vsloup a ufrknou.

Zlatá slova

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.15 10:08

ernie,,tak takové lidi neznám,,snad nějaký jedinec..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 12:25
avatar

já si nenaříkám, ale žiju skromně a po nadstardandních věcech ani netoužím, ale do této otázky, pokud vidím, ještě nepřispěli bezdomovci a nezaměstnaní, jak je to s těmi v dnešní demokracii? Upřímně přiznám, že nevím a nedejbože, abych se někdy v této situaci ocitla !


doplněno 07.03.15 12:02:

- kartaginec - no právě ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 12:22
avatar

Bezdomovci nemají doma internet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 10:11
avatar
Bezdomovci nemají "DOMA".
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 12:31
avatar

Mam s lidma stejnou zkusenost..Vzdycky rikam, ze kdo skuhra, knuci, ze nema, tak mu jeste ubrat.. Vetsinou si vsimam, ze lidi, kteri prave neknuci, tak opravdu nemaji...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 21.02.15 13:27
Lidi jenom nadavaji, ale nic s tim nedelaji. A vlastne ani nechteji, sou spokojeni,ze muzou nadavat jak se maji spatne. Protoze to je jednodussi, nez s tim neco udelat...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 14:08

Venoušek zástupce, neviditelná ruka trhu před dvaceti lety pravil, když budou milionáři bude bohatý stát a národ bude spokojen

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 18:31
avatar

"Ten, kdo pracuje, by měl mít průměrnou mzdu."

To jsem někde četla. Tzn. že asi 24000,- Kč.

Asi názor našich poslanců, ne? :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 18:51

To bych tedy chtěla vidět takový prachy...haha

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 21:18
avatar

Kde jste to četla?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 11:21
avatar

A podprůměrnou mzdu by měl mít kdo? Ten kdo nepracuje?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 21:37
avatar

Otázka začíná slovy "Znám..." No asi znáte. Já zase znám spoustu lidí, kteří už několik let hledají marně práci, buď proto, že nemají vzdělání, nebo protože je jim víc než 50let atd. Mám kamarádku, středoškolačku, 28let, kterou vyhodili z mizerně placené manuální práce a na její místo vzali radši agenturní, levnější, cizince. Holt máme každý jiný okruh lidí, se kterými se stýkáme. A tak vždy každý z nás dvou to uvidí jinak. Kdo z nás dvou to vidí správně? To je jedno. Vlastně není. Představa, že se člověk s vaším názorem a zkušenostmi stane např. poslancem, a bude o mě prostřednictvím přijímaných zákonů rozhodovat mě upřímně děsí.

A tak bych měl jen dotaz. Kde a jaké je to vaše "volné místo za krásné peníze s tím že by denně pracovali tak 10hodin občas soboty"? Za kolik peněz to je? Je ještě volné? Nebo je to smyšlenka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 20:51
avatar

Pracuju ve strojírenské firmě na Moravě, měsíčně nabíráme kolem 50 lidí (převážně do dělnických, ale i technických profesí). Zhruba polovina odchází ve zkušební době nebo do jednoho roku (máme nároky na kvalifikaci a u většiny techniků i jazyk). Platy, pokud můžu posoudit, jsou ve výšce v místě obvyklé nebo mírně vyšší.

Jestliže se někdo nazývá "nikdo", je nikdo. Nomen - omen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofre
Datum: 21.02.15 23:08

Jsem na facebooku m.j. v uzavřené skupině a tam si stěžují,že nemají práci a pak když náhodou je tam nabídka práce zůstává většinou bez odpovědí.Takže si lidi vybírají,což není zlé,ale obětovat se moc dnes nikdo už asi nedokáže.Vzpomínám si na to když otec aj.byl na montáži celý týden a jen přijel vyměnit prádlo na víkend a odjel a byl tam i 3 měsíce takto sem a tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 06:29
avatar

Moje babička říkávala: Když nenajdeš u stejskala, u vejskala tuplem ne!

Takže, když někdo naříká, že nemá, určitě se má líp, než ten, kdo o tom mlčí. Někteří kujóni mají málo pořád, jiní s tím málem vyjdou a nedávají to na odiv.

Mám znánou, se kterou se ale naštěstí příliš často nevídám. Ony hovory s ní jsou ubíjející, je neustále s něčím nespokojená, pořád naříká. Všichni berou hodně, jen ona málo. Všichni mají dobrou práci, jen ona špatnou. Všichni dostali pěknou porci, jen ona malou. A sousedka, mrcha, sbírá od slepic plno vajec /teď v zimě *ee*/ a ona je musí kupovat. Nepochopí, že kdyby si pořídila slepice, sbírala by taky. Ale to se jí nechce. Je to prostě člověk s něčím permanentně nespokojený. Užírá sám sebe a trápí i ty lidi okolo.

Ještě k odpovědi rádkyně Zztop: cituji: Hledám práci a pokud už mám nabídku tak podle mě za mizerné prachy jako teď například za 11 tisíc.

Myslím, že kdyby děti doma měly hlad, složenky nebyly zaplacené a prostě nebylo opravdu kam sáhnout, vezme člověk klidně to místo za 11 tisíc. Třeba na čas, na půl roku, či rok, než se objeví něco lépe placeného. Není to nijak mnoho,pravda. Ale tímto místem bych nepohrdala, i 11 tisíc je dobrých, zaplatí se elektřina, plyn, voda, koupí se jídlo...Aspoň pro začátek bych to brala. Proto je bez práce tolik lidí, že každý touží po hodně penězích. A neuvědomí si, že lepší aspoň nějaké, než vůbec žádné. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hvezdarka
Datum: 08.03.15 11:01

žiju v regionu, kde mzdy jsou nízké

přesto si nejsem jistá, zda je to odpověď na otázku. Když děti jsou hladové a složenky nezaplacené, vzít cokoliv, co je lepší než nic. je to otázka přežití . Ale otázka odměňování?

nekdy se zamýšlím nad tím, je to správné, když proto, že je třeba zaplatit nejnutnější výdaje, tak přijmout opravdu hodně málo placenou práci? dočasně, snad. Kam nás to jako společnost zavede? budeme-li všichni vděční aspoň za almužnu, rezignujeme na cokoliv nad uspokojení základních potřeb, žádná kultura, kosmetika, kadeřnice, dovolená, tak jak to dělám já? Jediný luxus jsou občas knihy z antikvariátu. a asi 300 měsíčně za cigarety. už není kromě toho co ořezat. přitom dělám práci kvalifikovanou, účetnictví.

co bude, až půjdu jednoho dne uklízet? je správné přijmout úroveň odměńování ,která nám pomůže přežít jen na základní úrovni, bez dovolené, kultury, čehokoliv lepšího? protože je to lepší než nic, než " drátem do oka " často o tom uvažuji. Opravdu myslíte, v hloubi duše, že je to , co nám musí postačit?

jsem skromná a bezdětná , spíše duchovně založená, a vyjdu s málem. ale nevím, jestli je to správný recept pro všechny . uskromněte se jako já. rezignujte na vše nad základní úroveň svých potřeb...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 10:46
avatar

Já si myslím, že čím větší a vděčnější obecenstvo, tím přesvědčivější divado a opravdovější pláč. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.02.15 10:54

Co si myslím? Žbrbláků si nevšímat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 12:26

Moje zkušenost je taková, že za 70 Kč čistýho na hodinu (cca 12 tis. za měsíc) jsem musel lidem dát rozvozové auto jednomu řidičů domů a nechat je dovážet si kolektivně zadky do práce (ovoce/zelenina), aby vůbec přišli. Přitom byli schopní zničit zboží takovou pitomostí, že prostě nezavřeli lednice a šli domů. Nebo dali blumy do teplého skladu, nejen že to shnilo, ale vyrojili se tam i mravenci. Atd atd.

Po nabrání zaměstnanců během půl roku klesl můj čistý zisk z cca 22 měsíčně na čtvrtinu! Firmy jsem se zbavil a to hlavně proto, že mě nebavilo poslouchat pitomé nářky, jak já nic nedělám, inkasuju pytle zlaťáků a oni se chudáci poctivý dřou za směšný peníz, za který ani nezaplatí nájem. Což mě vždy potěšilo, zvlášť poté, co jsem sháněl půl dne nový broskve a pak pro ně půl dne jel (vše zadarmo) a celou noc doháněl nabraný skluz v objednávkách, aby mohli fešáci ráno včas odjet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 27.02.15 09:35

Myslím si, že snad ani tak nejde o to, kdo se má lépe či hůře. Jde o to , že někteří se mají znatelně méně lépe - hůře, zatím co jiní se mají královsky, aniž by měli vyšší zásluhy, nebo vynakládali nadlidskou námahu.Téměř denně to vidím, když jedu okolo tenisových kurtů, kde vždy ve kterékoliv denní době ( i pracovní ), stojí řada luxusnějších vozidel, královsky se majících, vylepšujících si zdraví a kondici.

Toto podle mně je oprávněný a správně směřující přístup k této diskutované problematice. Kde jsou příčiny tohoto stavu?

Hezký den -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 10:01
avatar

Myslím, že když se kolem sebe podívate, nemusíte se ptát. Ano, vidím kolem sebe lidi kteří se mají opravdu zle, jelikož jsou zodpovědni pracují a přesto žijí od výplaty k výplatě. Ti co každý večer sedí v hospodě je úplně jiná sorta lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 27.02.15 11:44
avatar

Ono to s tou hospodou taky nebude tak jednoduchý.

Někdo tam jde 2x za týden a nechá tam pokaždý za 3 piva 60Kč což ve výsledku znamená 5-6 stovek měsíčně a někdo zajde s přítelkyní 2x do multikina a utratí ty samý prachy ale ten první je hned alkoholik kdežto ten druhej chodí ,,za kultůrou" !.!.! *bum**bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 11:43
avatar

Myslím,že tady na poradně píší ti co se maji lépe. Počítač a internet něco stojí. Ti hodně staří lidé co asi se mají hůře ani počítač většinou obsluhovat ani neumí. Tak se vyjádřit nemohou. A ta deseti hodiná pracovní doba? Asi kde? V dolech,u sostruhu,zednik,tesař...? V kaceláři,pojištovák ,,Nabídka levnějšího plynu,el. energie" ,šmejdi snad ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.15 23:04

Řekl bych,že ten,kdo si nejvíc ztěžuje na tom ještě není tak zle.Ale lidé,kterým opravdu není do zpěvu,ty neuslyšíte.Možná,že se i trochu stydí za svou situaci,ale snaží se přežít.O nich se moc nemluví.Jiná věc je,že lidé,kteří moc nevydělávají nebo žijí z podpory,neumějí hospodařit nebo si ještě půjčují...i na úplné hlouposti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.15 11:37

Mám malou prodejnu / opravdu malou/, do práce chodím ve 3 hod. ráno, odpol. chodí brigádnice a když jsme si koupili auto na splátky / a jsme v nájmu/, několik zákaznic k nám přestalo chodit, že jsme koupili barák a auto, tak aby nás nepodpořily. Žijeme poměrně slušně, ale rozhodně ne nad poměry ,muž dělá řemeslo, nemáme vilu, na dovolenou jezdíme autem a milujeme spaní v autě po kempech, zastavíme, kde chceme, buď tam zůstaneme nebo jedeme dál, prostě paráda. Dcera jezdí ještě s námi, vejdeme se. Ono záleží na prioritách, které člověk vyznává. Někdo, pokud minimálně 2x do roka navyrazí k moři, jako by nežil, jiný hledá krásu v přírodě u nás. Záleží na pohledu na život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ufo*
Datum: 10.03.15 13:03

blábolení a lži majících systémáků k zatloukání reality, která říká, že v té putyce lemtají právě jenom ti co mají alespoň nějaký příjem a možná proto,aby měli počum na realitu růžovými brýlemi,když se na víc nezmůžou. Spousta lidí dělá podřadnou práci do úmoru skoro za nic a věřte, neexistuje nabídka práce za krásný peníze,takže pořád existuje jediná pravda, tj. nažraný nebude nikdy věřit hladovému ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 13:46

Mám blízký kontakt s rodinami, jenž žijí ze sociálních dávek. Sociálka jim zaplatí, ale ne vše. Takže si mohou vybrat- buď budou jíst, nebo budou platit nájem.Správně mají dostat příspěvek na bydlení a pak hmotnou nouzi- to je doplatek na bydlení a příspěvek na živobytí.Ale nikdo z úřadu práce jim neřekne správný postup kde a jak žádat.Takže o některou dávku přijdou. Ne nepište, že si mají najít práci- v našem pidi městě jsou tisíce nezaměstnaných, co práci chtějí. A tuhle aroganci v sobě mají i úředníci ÚP. Já sama tam byla potvrdit něco svému klientovi a protože mu úřad práce dal jen část na nájem, já se ptala, kde má vzít ten zbytek a úřednice mi s arogancí odpověděla, ať si jde vydělat. Tak jsem se jí zeptala, kdyby jí propustili, kam by si šla vydělat ona.Třeba příspěvek na bydlení stát proplácí až po 3 měsících.Takže bydlí a hned si udělají 3 měsíční dluh na nájemném.To je problém nezaměstnaných. A problém zaměstnaných pracujících za 9800 Kč hrubého druhá věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 10.03.15 14:29
avatar

*placni**dril*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olinlito
Datum: 15.03.15 16:24

Lidi jsou rozdílný-kdyby jsme byli všichni stejní, jak rozumově tak svalovou hmotou, nikdo by nemohl remcat, že to či ono za to může a že on či ona má to a on ne a tak dále. Někdo dává přednost dětem, někdo práci a ve stáří ať si každej vynadá sám, jak dopadl po stránce zdraví nebo financí. Jedno je u těžce pracujících lidí jasný-práce ve spojení se stresem zkracuje život-to věděli komunisti, proto se chodilo do práce většinou od 6:00 do 14:30 od pondělí do pátku (většinou už byl každý ve dvě doma, hlavně v pátek a byla sranda, pohoda). Prodejny potravin tkzv.JEDNOTY byly otevřeny i v sobotu od 8:00 do 11:00- samozřejmě za soboty byl nepatrný příplatek, ale neděle byly volné. V málokterých fabrikách se jelo nonstop, ale zato to bylo znát na výplatách. Byly lázně, ozdravné pobyty, ZDARMA LÉKAŘSKÁ PÉČE , do důchodu se chodilo v 60-ti a ženy o něco dříve, podle počtu dětí. Kdo pamatujete socialismus (nebo chcete-li komunismus) řekněte, kdo z Vás jste chodili z práce uhoněný, naštvaný a ztrhaný za pár korun (pokud si za to člověk nemohl sám a sám to tak chtěl- honil koruny), když jste řekli nadřízenému, že ta práce je těžká a nedá se stihnout , že to potřebuje další lidi, tak je sehnal. Kdo z Vás musel dělat 7 dní v týdnu a neměli jste možnost si zvýšit kvalifikaci, kdo nemohl vypadnout dřív z práce nebo jít marodit, aniž by jste si vybrali dovolenou právě na marodění. Vždycky člověk mohl jít dělat tam, kde mu to vyhovovalo a o práci se bát nemusel. Všechno nebylo dokonalé, ale dnešní "kapitalistickádemokracie" opravdovým pracujícím nedává moc na výběr -naopak ještě bere, hlavně čas na vlastní děti. Potom jsou tu "výchovné filmy z USA" případně Německa-takzvané braky, ale to už je něco jinýho..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 18:43
avatar
Moc hezky napsané..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 20:09

Tato diskuse je různorodá a většinou se točí kolem mizerných platů, zejména v dělnické sféře. Myslím si, že příčina dlouhodobých potíží České republiky je, že stále bují základní příčiny této národní neschopnosti - korupce a neplacení a vyhýbání se daní, což je problem firem a podnikatelů, kteří se možně - všemožně snaží stát ošulit, což určitě každý z nás vidí kolem sebe, ale málo či vůbec se o tom hovoří. Proč asi? Musíme se konečně uvědomit, že tady je ta hlavní příčina - ruku v ruce s některými šlendriánskými státními úředníky. Podívejte se na příklad -ředitel jakési nemocnice v Praze - hnus a běs, jenže to je jen kapka - která, protože někde vedle ukápla, tak se na to přišlo.. ODS a TOP 09, které to tady v minulosti vedly od deseti k pěti -proti nim najednou nikdo nic nemá, zejména media v čele s veřejnoprávními subjekty jim lezou do zadku - je to tady lidi normální? Všichni si našli společné téma, proti kterému jednotně ti tehdejší vystupují - a tím jsou prezident ČR a ministr financí Babiš. Já si myslím jedno, že doufám, že dlouho nebude trvat, aby se poznalo, kdo je kdo. Ti rozkrádači a podvodníci, viz o 4 řádky výše, se musí zákonitě bát.., tam je příčina všeho zla a nedostatku v republice.. A zasadil bych se o to, aby se veřejně uvádělo, kdo kolik zaplatil daň státu. Zaměstnanci jsou zdaněni podle tabulek, teda každý ví, kolik zaplatil do společné kasy, kolik pak ale platí páni podnikatelé?, kteří se většinou každého ptají, zda potřebuje stvrzenku o zaplacení něčeho? Proč pak se asi ptají? Přijde mi naprosto bezprecedentní, že např. jedna Super lekárna, která se zastřešuje jménem Dr. M.., ze zásady nedává stvrzenky zcela žádné a ani už se neptá,zda ji chcete či nikoliv, ani nemá cenou označené žádné léky...? O kolik ošidili asi tak stát? Co dělají v tomto směru státní úřady? Tady by se mělo hlavně diskutovat a ukazovat, ne pranýřovat pana porzidenta, že řekl nějaké špatné slovo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 00:59
Plácáte sice páté přes deváté (mimochodem lékárny nejsou povinny vystavovat účtenky podobně jako Česká pošta), nicméně máte pravdu v jednom. Většina lidí se snaží (omlouvám se, ale nenapadá mě slušnější a zároveň výstižnější slovo) vše ojebat. Někdo obírá stát na daních, jiný své zaměstnance a ten zbytek okrádá zaměstnavatele. Každý podle možností a schopností. A pak se divte, jak to tu vypadá. Navzájem si přitom nemají co vyčítat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamil*
Datum: 15.03.15 19:32

a já ještě k tomu jak to bylo před r. 89. Právo na práci měl každý,kdo nechtěl makat tak bručel v lochu. Byly byty státní i když se na ně čekalo,ale byly. Byly byty podnikové i s nábor. příspěvkem. Podniky měly za babku školky,jesle,pionýrské tábory,podnikové dovolené za pár kaček. Byly novomanželské půjčky,hlavně byly stavební půjčky. My ji měli na 35 let s úrokem 1%. Ano,jedno procento od spořitelny.Kdyby byla práce povinná tak věřím, že by nebyla taková kriminalita,mladí se nudí,nikdy nemakali a to je chyba. Chybí povinná vojna,odešel kluk a vrátil se rozumný mladý muž. Ano nebyly banány:),ale jeli jsme autem k lesu a mohli ho nechat odemklé celý den na cestě a večer ho v tom stavu našli. Byli jsme si všichni tak nějak rovnější. Dnes se nůžky rozvírají čím dál víc. Nic se nevyrábí,jen jsme montážní státeček ve kterém se rozkradlo co se dalo. Jak já jsem rád že už jsem stár. Do této nejisté doby bych se nechtěl narodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 21:01
avatar

- kamil - mám podobný názor i zkušenosti - ale - lidé si vesměs nynější dobu pochvalují !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 23:37

Těšínský jablíčka, doba to byla příšerná.

Vtip je v tom, že jsme za komárů zaostali jak opice, sám jsem dělal školu v "klíčovém průmyslovém podniku" na znárodněných mašinách z první republiky. A kdo šel za mistrem že nestíhá, dostal tabulky normohodin a mohl leda tak sklapnout podpatek.

Lékařská péče byla možná zdarma, ale jen pro zdravé. Za blbej brufen platil táta v osmdesátkách překupníkům až 100 za platíčko, jiná analgetika nebyla a na banální operaci čekal v bolestech půl roku a prostě na víc nebyl nárok a klidně si chcípni nebo dej obálku. A to byl poctivá dělnická třída s kolika zlepšováky, stejně na něj všichni sr@li.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 15.03.15 22:30
avatar

Řeknu to asi takhle: Když mezi kámošema v nějaké debatě o dnešním stavu naší společnosti řeknu ,,ZLATÝ KOMUNISTI" tak na mně nevěřícně koukají protože vědí že sem kvůli nim měl dost problémů a chybělo opravdu málo a šel sem kvůli nim do kriminálu.

Těchhle posledních 25 má s demokracií společnýho opravdu málo. Dřív se říkalo horních 10 tisíc. Dneska je to asi tak 500 tisíc a nejhorší na tom je že když už člověk práci má tak je stejně v 90% placená podhodnoceně a lidi spíš živoří a přežívají.

Za komunistů se platil nájem a věci spojený s bydlením maximálně 25-30% výdělku. Dneska to je minimálně polovina a u důchodců kteří celej život poctivě dřeli to je většinou kolem 70%. Těm důchodcům třeba zůstanou po zaplacení všeho 2 tisíce na měsíc a z toho si mají platit jídlo, léky, oblečení a další věci. Většina důchodců se musí a taky se umí uskromit.

Lidi kteří dělají v menších městech na dělnických pozicích si vydělávajítak 13-15 tisíc a jsou rádi.

Bohužel.

doplněno 15.03.15 23:24:

@Jethro možná se ty lidi ve zkušební době dozví něco co jim bylo před nástupem do práce záměrně zamlčený nebo se s mima jedná jinak než před nástupem. Podle hesLa KDYŽ PTÁČKA LAPAJÍ ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 23:17
avatar

To s těmi důchodci mi ale připadá jako klišé. Mám kolem sebe a v rodině dost důchodců, většinou žijí skromně, ale nikdo z nich neživoří. Mojí matce je 80, žije v paneláku, pracovala jako učitelka což nikdy nebylo bůhvíjak výnosné zaměstnání, spíš naopak, a docela mě překvapilo, co ze svého důchodu ještě dokázala našetřit (a když jsem jí říkal co blázní, ať si ještě něco užije, tak jen mávla rukou). Když to řeknu zjednodušeně, tak důchodci zpravidla všechno co potřebují mají, nic nebudují a mají na starost jen sami sebe. Naproti tomu mladé rodiny se zařizují, živí děti, a to přináší nemalé náklady, kterých jsou důchodci ušetřeni.

Teď napíšu něco, s čím asi leckdo nebude souhlasit, ale v současné době je výdělek více závislý na schopnostech každého člověka. Kdo dvacet let dělá u ponku a není schopen se za těch dvacet let nikam posunout, tak je správné a logické, že si nevydělá tolik, jako někdo, kdo se celý život učí, vzdělává, hledá nové možnosti, jsou ochotni jít za prací, jsou ochotní podnikat. Skvělé a slušně placené práce není až tak málo - ale sama za nikým na gauč k televizi nepřileze.

A ještě něco - v současné době pracuju ve středně velkém strojírenském podniku na Moravě. Pokud můžu posoudit, tak u nás nepanuje žádný "pracovní teror", žádné zběsilé tempo, platy na obvyklé úrovni nebo i malinko nad, prostě úplně normální průměrná fabrika. Přitom polovina nově přijatých dělníků odchází ve zkušební době (v naprosté většině dobrovolně). Jestliže je skutečně taková nouze o práci, tak to opravdu nechápu.

doplněno 16.03.15 07:41:

@luis : spíš mám pocit, že pro některé je šokujícím překvapením, že ve fabrice se pracuje :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.15 07:52
avatar

Jetro, vidím to naprosto stejně jako vy. "Škola mě nebaví, práce mě nebaví", příjde mi to jako posun úplně do nesmyslna. Heslo Dělej co tě živí, jakoby ztratilo smysl. Nemusí mě bavit, musí mě to uživit! Je pravdou, že nás doba posunula někam jinam, než jak jsme viděli u rodičů, k čemu nás vychovávali. Vidíme lidi, kteří nepracují a stejně žijí pod střechou, s teplou vodou, plnou ledničkou. *sok* Už vůbec neplatí, co říkávala moje maminka: Co se jí/mu nelíbí? Dělá práci v suchu, v teple. Šéf není sprostý, neřve na něho. Co by chtěl? *hej* Je to podivný svět! Hodnoty se nějak podivně pokroutily.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.15 23:59

Tak se maj aspoň snažit. Můj tchán - typický dělník - si dodělal po výpovědi ve svých skoro 50 ZA SVOJE! nějaký ty vyhlášky, dneska pracuje u dodavatele své bývalé fabriky a má o pár tisíc víc a šéf si ho zatraceně váží pro jeho poctivost a šikovnost. Mimochodem - bere víc než učitelka ze ZŠ s 20 lety praxe.

Tchýně (pracovali spolu na jedné dílně!) dostala výpověď ve stejný den a od té doby jen chlastá s kamarádkama, ale furt si stěžuje, jak za komárů bylo líp...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 16.03.15 08:52
Ja nevim, neznam duchodce ktery by se mel az tak spatne...treba znami, on cely zivot delnik, ona zdravotnice, dneska oba duchod pres 10tis...za najem daji par tisic, par stovek za leky a dalsi nutne vydaje az tak nemaji...
Jak tady nekdo psal,kdyz bylo tak dobre za komunistu a levny pujcky, proc si ti lidi neporidili vlastni bydleni a ted plati 70% duchodu na najem? Za co tenkrat utraceli ty penize?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.15 09:26
avatar

Za co lidé utráceli peníze? Začnu výdělky /vlastní zkušenost/:

V roce 1974 jsem si našla svoje 1. místo jako provozní technik. Umřel mi krátce předtím otec, od VŠ mě mamka zradila, prý by neměla na to, udržovat mě na dalších studiích. Ať si koukám najít místo a přispívám jí na domácnost.

V té práci jsem brala 700 Kč hrubého měsíčně. Fakt, nekecám. Co mi mohlo zbýt tedy čistého? A mamka na mně chtěla, abych jí měsíčně dávala pětistovku. Nezbylo mi tedy takřka vůbec nic. Takže utrácet by bylo za co, ale nebylo na to.

Naštěstí jsem si brzy našla jinou práci, kde jsem při nástupu dostala, považte, 1.100 Kč hrubého. Nárust o 4 stovky! Ale mamky se chytila chtivost a hned požadovala 700 Kč, místo 500.

Naštěstí jsem se po roce provdala a vymanila se z jejích rukou. Ale opravdu s tím utrácením to bylo poskrovnu. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 16.03.15 09:46
To je divny, podle prispevku vyse byste mela mit tenkrat najem za maximalne 210kcs, takze byste mohla bydlet sama (protoze bylo dost bytu pro vsechny) a ne mame platit 500
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.15 11:08
avatar

Bylo dost bytů pro všechny, a proto žádné pořadníky, ve kterých se čekalo 10 - 15 i více roků neexistovaly. *ee*

Asi bylo dost bytů, ale jen pro někoho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 16.03.15 14:20

210kč jsme platili ve starý zástavbě za 3+1. Za 1+1 se platilo 70kč/měs. Kolik platili v paneláku nevím, nikdy jsem v něm nebydlel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 01:41
Jo, bytů bylo na každém rohu plno. *smich* Jen dejte pozor, ať se do těch blábolů moc nezamotáte...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 17.03.15 13:01

Já jsem něco takového tvrdil? Že reagujete na mě? Nebo snad pokládáte za blábol moje tvrzení o výši nájmů? Za ten ručím. Takže, pokud jste se nespletl, a omylem nereagoval někde jinde, než jste chtěl, tak tu blábolíte vy.

doplněno 17.03.15 13:04:

Aha, moje omluva. Vaše reakce nebyla na mně. Měl jsem mezi vaší a mojí reakcí nějaký banner a ten mě spletl. Je to tady kvůli nim často nepřehledné. Takže beru zpět.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: lujs®
Datum: 16.03.15 14:47
avatar

Jasně, když jsou ti důchodci dva tak je to docela pohoda ale když je někdo sám tak to na žádný velký vyskakování asi nebude !.!.!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.15 17:40
avatar

Luisi, přéééésně! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 17.03.15 07:01
A o normalnich lidech to snad neplati?ze kdyz sou dva ze je to lepsi?
A obvykle duchodci stejne neutraci a nesmyslne setri penize doma v supliku...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 13:02
avatar

3+1 v paneláku i s inkasem 450 Kčs, můj ID 1600 Kčs i kdybych žila sama v pohodě bych na to měla.

Dnes ten stejný byt + inkaso + internet + tv 11 000 Kč, můj ID 9 500 Kč - čili na to nemám ani náhodou.

Ano, jsme-li dva můžeme si dokonce i koupit jídlo, benzín (naftu) a oblečení, já si nestěžuju, máme slušný příjem z pronájmu polí a jak říkáte, naši rodiče nesmyslně šetřili (díky bohu za to) a tak můžeme nakupovat i vnučkám zbytečnosti pro radost, živit chalupu nebo jet na dovolenou. Jen nevím zda my našim vnoučatům našetříme dost na školné a další věci. Ale mám známé, co v aktivním věku měli hodně, nemysleli že se režim změní a teď jeden důchodce a jedna nezaměstnaná jedí suché brambory, auto dávno prodali a občas si musí půjčit aby mohli v termínu zaplatit nájem. Myslím, že velké většině lidí se tu žilo podstatně lépe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.