Kdo se v Novém roce bude mít dobře?

Od: Datum: 29.12.12 21:53 odpovědí: 41 změna: 31.12.12 16:23

Jak to takhle půjde dál to nevím,veškeré rodiny co znám tak jsou rádi,že vyjdou a poslanci si zvedaj platy?Musím říci,že po novém roce mám trochu obavy... např.my už jsme hodně dlouho nebyli na dovolené a výhledově s tím už ani nepočítám,přepadá mně bezmoc a otázka :Jak už má česká rodina hospodařit když se neustále zdražuje a bude se zdražovat?Věčný úděl z ruky do h...?Nevidět,neslyšet,nemluvit...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.12 21:56
avatar
Ale ono to zas tak moc hrozne nebude. Tohle jsou vecne nářky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 29.12.12 21:59

Co poslanci - ale koukni se do přeplněných nákupních center, obchodů, hospod - ti všichni mají platy, co?

*bzum**smich*

doplněno 29.12.12 22:41:

No jo - Jarmulino - ti exekutoři, banda jedna ´hnusná´, napřed nebožáky zadlužili a pak je i zkásnou...

*bzum**smich*

Holka - tedy - jsi-li holka - jsi tak hloupá, jak píšeš a nebo jen tak protivná?

doplněno 30.12.12 15:17:

Jarmulina: Já myslím, že jen to druhý... *smich* Baba(o) poštívavá... *smich*:-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmulina
Datum: 29.12.12 22:35

moulo víš kolik jich je zadlužených ,exekutoři už se těší

Datum: 29.12.12 22:37
avatar

A kolik těch zadlužených si za to může sama? Bere si půjčky od lichvářů a pak se diví, že nemá na splácení.

doplněno 30.12.12 11:00:

Ano, to je pravda, ale je i sposta těch, kteří si za to můžou zcela sami. Sestřenice dělá na exekutorském úřadě a někdy žasne, kam to až někteří lidé nechávají zajít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 10:38
avatar

Nadruhou stranu sou lidi co se dostali do exekuce ne moc vlastni vinnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmulina
Datum: 30.12.12 15:10

MOULO asi obojí když ti to udělá radost*smich*

Od: jarmulina
Datum: 30.12.12 16:00

ty asi taky nebudeš hned tak nějaký movla a co takhle nějakého hezčího nicka?Zkus třeba :jak ti říká opravdu tvoje pani doma/u:-P.I když jsem taková jak říkáš přeju ti ty moulo jeden pěknýho silvestra*pivo*tak zítra se ještě budeme mít dobře...

Od: mowla*
Datum: 30.12.12 16:09

Můj nick se mi líbí...

Silvestra? - no jo - oslavíme začátek nového konce světa...

*smich**kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.12.12 15:22

mowla:

přijde mi že toho o exekutorech málo víš, ale jsou to státem podporovaní zloději. Viš kolik je pípadů kdy se nechá malá částka úmyslně narůst do desítek tisíc a pak tě teprv osloví exekutor a ty když to neprodleně uhradíš tak stejně má nárok na 50% odměny jakoby exekuci provedl - JE TO NORMÁLNÍ?*bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 30.12.12 15:39

..." jsou to státem podporovaní zloději"...

Zčásti souhlasím... Na druhou stranu - spousta dlužníků hřeší na to, že ´malé´ dluhy nikdo vymáhat nebude - a tudíž je úmyslně neplatí - to je NORMÁLNÍ?

*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 29.12.12 22:00

Tak pokud vím, tak poslanci jsou jedni z těch, kteří byli demokraticky zvoleni...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.12.12 23:21

Zajímavé, obchodníci si mnuli ručičky. A co tak místo hořekování se podívat, jak by se dalo přilepširt si, vydělat, podívat se kolem sebe? Proč někteří umí? Na poslance se nedívat, dali jsme jim tu moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.12.12 09:07
Bus:
To je opravdu hluboké moudro, myslis si ze je to tak jednoduche jak to vidis?
Mám hodne nadprumerny plat a žju si dobře a nestacil jsem oslepnout, abych vymyslel takovou 3;14čovinu
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.12.12 19:05

No když lidi jen bečí, nadávají.. za jejich stav mohou jiní. Tak ať se sebou, s tím něco dělají, vzdělají se, kandidují a mohou to změnit! Proč nemůže mít tazatelka nadprůměrný plat? Jaké má vzdělání, jaké schopnosti?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 06:44
avatar

Je to těžké, vím. Manželovi přidali od roku 2013 46 korun měsíčně na invalidní důchod /obě kyčle umělé/. Dluhů jsme se vždycky báli. Jen 2 x jsme měli dluh - v roce 1975 novomanželskou půjčku ve výši 30.000 Kč. Splatili jsme ji po 4 stovkách měsíčně, ani nevíme, jak. Navíc nám odečetli 2 tisíce po narození 1. dítěte a 4 tisíce po narození druhého.

Podruhé asi před 10 lety na lednici.

Člověk /každý/ by si měl prostě ujasnit, na co má, co si může dovolit a co ne. Nebudu si kupovat pravou svíčkovou, ústřice a kaviár. Koupím si chleba, máslo, upeču kuře. To si může dovolit každý.

Nejvíc odsuzuji půjčky na nákup vánočních dárků a na dovolené. Když mám, koupím. Když nemám, sedím doma. Ale dělat hogofogo pod stromečkem a pak spadnout do dluhové pasti, nezlobte se, to umí jen pitomec.

A také věřím na "železnou rezervu". Našetřit si časem aspoň 10 tisíc, kdyby odešla pračka, lednička, porouchalo se auto. Prostě dobře hospodařit, neprojíst a nepropít všechno hned a myslet na zadní kolečka. Nerazit cikánské heslo: Když máme, tak si dáme! Jinak to dneska nejde. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 09:25
avatar

Babojago *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 30.12.12 20:50

Hezky řečeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 09:36

Dobře se bude mít ten ,co umí hospodařit i s málem - prostě si pořídím jen to , na co mám ...

A že si druzí užívají- no asi mají víc ,než mám já ... nemám zas až tak velký plat ale každý rok do ciziny k moři jedu a užiji si odpočinek jak se patří...ale pak zase žiji skromně ,ale ne že bych žila jako chudák- to ne.

Půjčky si zásadně neberu - to totiž leze do peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 30.12.12 09:59
avatar

Ono záleží, co to pro Vás znamená, mít se dobře. V každé době se měl někdo lépe a druhý hůř. Kolikrát to nebylo ani tak příjmem financí, jako o umění hospodařit. Je pravda, že dnes mají větší vydání rodiny s dětmi, které ještě chodí do školy, či studují, ale to je takové období v každé rodině. Když byly děti malé, nemohlo se tolik kupovat jen pro potěšení, ale aby se dalo žít. Dnes si udělám radost a koupím si něco, co mně potěší, děti jsou dospělé a smostatné. Až budou i Vaše děti stát na vlastních nohou a příjem budete mít jen pro sebe, bude to veselejší. Já si všímám, že kolikrát si nejvíc stěžují a nadávají ti, kteří mají příjmů docela hodně, ale jsou hladoví a i kdyby měli tryskáč, tak budou stále nespokojeni a utrácejí a utrácejí. Někdo prostě hospodařit neumí. A na druhé straně, někdo vyjde s málem, někdy také proto, že musí. Pokud jste zdravá, tak si vždy nějakou korunu vyděláte a na ty hladové se nedívejte, stejně nemusí být vždy šťastní. Jak říká jedno přísloví: "Nenasytí se člověk penězi". -pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 10:15
avatar

hmmmm.

Jak jsem si všiml, mít úspěch a být optimista je v ČR neslušné chování. Naopak slušné je dělat vystresované xichty a stěžovat si na drahotu a na ty nahoře.

Představte si takovouto situaci. Sedíte v hospodě mezi svými známými, všichni nadávají a vy do té diskuze řeknete, že se vám vede lépe, než kdykoliv předtím. A na otázku, co jste koupili manželce k vánocům, odpovíte že Škodu Citigo. Co myslíte, že se stane? Půlka z vašich známých se s vámi přestane bavit, i když jsou na tom majetkově lépe, než vy. Že by některý z nich měl radost protože se vám dobře vede, tak to ani náhodou.

Tak vám paní tazatelko radím, neživte v sobě ty nálady nebo se té mizérie nezbavíte opravdu nikdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 30.12.12 10:23
avatar

Jojo, souhlasím...

Když se mne někdo zeptá, jak se mám, odpovídám otázkou: Mám tě potěšit (= mám se na houby) nebo tě mám naštvat (= mám se výborně)?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.12.12 11:04

Hope, já pro jistotu všem říkám, že mi nikdy nebylo líp, i kdybych byl na dně, je hezký koukat na ty nasr...ný ksichty jak záviděj.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alecram*
Datum: 30.12.12 15:52

Přesně, moje řeč...:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 15:32
avatar

Suoer dovolená se dá udělat z mála, tady v Česku v dobrých lokalitách, jídlo mít svoje. Proč jezdit do zahraničí, kde se mně osobně třeba nelíbí (moře), když daleko levněji vyjde lyžovací víkend na Slovensku?

A hlavně - Češi si umí jen stěžovat a jen závidět. Každý závidí každému, tlustí hubeným, blond černovlasým, chudší bohatým atd. Ale co udělají pro to, aby se měli lépe? Hudrují u piva v hospodě, jinak nic moc. Znám pána, co si vybudoval firmu vyrábějící nábytek od nuly. Většina lidí mu závidí peníze a drahá auta, ale sami nehnou prstem, nehledají zajímavé směry a myšlenky.

Znám rodinu, kde se hulí, chlastá, ale děti chodí oblečené v darovaném obnošeném oblečení. Kluk nosí oblečení po holkách a už ve školce se mu děti začínají smát.

Znám rodinu, kde mají 5 dětí, které nemohou uživit, nemohou jim zaplatit žádné koníčky, hlavně že matka má na nový kabát, holiče a ještě říká, že děti jsou pro ni požehnáním, proto nemá antikoncepci. Ani nechci domýšlet, co nastane, jestli se zase "zadaří".

A také znám rodinu, kde syn nutně potřeboval nový počítač a jakési modely zbraní, takže rodiče si vzali půjčku u lichvářů a málem to dopadlo velice špatně.

A po těchto příbězích se ptám - nemohou si lidé za své problémy také trochu sami? Ono se to velmi dobře svaluje na druhé...

doplněno 30.12.12 16:06:

Samozřejmě, ale jedno souvisí s druhým. Znám lidi, co se stále mají dobře, protože makali a makají. Vládu jsme se zvolili sami, a sami jsme s tím bordelem mohli něco udělat - i kdyby to bylo tak radikálně jako v Egyptě, Island nebo Španělsko. Jaktože jinde to jde, ale jen se hukne na Čechy, zalezeme zpátky do hospod, kde si stěžujeme? Když se vyzývalo k demonstracím na všech frontách, málokdo se přidal. Chápu, lidé mají strach. Ale to měli i na Islandu, i ve Španělsku.

Jsme tak nejednotný národ, že si s námi papaláši mohou dělat, co se jim zachce. Protože se neumíme, a asi ani nechceme bránit. Pak se nelze divit, že jdeme jako národ do stále hlubší pr...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.12.12 15:47

Ale zde jde spíš o to, že celý národ je vyzýván k šetření, je mu zdaňováno kde co, zmražovány platy, důchodový fond byl rozkraden už za Tupolánka , lidi to mají zachraňovat "pilíři" a ti kteři to nejméně potřebují si přidali a ne zrovna málo, pro mnoho lidí je to čáska rovnající se celému čistému příjmu :( Já jim to nezávidím, pouze to považuji za nestydatý výsměch.

doplněno 30.12.12 16:59:

martinaa:

jsme národ tupounů, který si žádnou demokracii nezaslouží, jeden závidí druhému a staré české přísloví o koze co má chcípnou tento speciální druh české závisti ještě patřičně specifikuje. Všíchni jen hrabou jakmile mají příležitost, jediné měřítko úspěchu je hromada peněz, nedokážeme být hrdí jako národ, ohedně velkých Čechů málokdo vyjmenuje někoho kdo se opravdu něčím užitečným proslavil, ale třeba z Jagra se mohou všíchni připo... Kolikrát jsem například slyšel ve svém okolí - Frantíci jsou nemakačenkové už zase stávkujou a jiné kecy, ale jedno vím, že například ten průměrný Frantík se má líp než u nás průměrný Čech, má svou zdravou hrdost a nenechá si sr... na hlavu, ale ty rozdíly už se dají hledat u našich nejbližších východních sousedů. Na Slovensku mají v mnohém větší pořádek než je u nás.

Další věc co nám moc nepřidá je blížící se prezidentská volba, to "krásná" ostuda před celým světem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmulina
Datum: 30.12.12 16:10

BMBX- souhlas!*palec*

Datum: 30.12.12 17:38
avatar

Jojo, ta volba prezidenta bude pěkná fraška.. ale my už jsme tak znemožněni ve světě, že to snad ani víc nepůjde.:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 16:51
avatar

Souhlas, ikdyž se zrovna nemáme třeba nejlépe, nežijeme v bídě. Jen jsme národem chronických stěžovatelů, stačí zajít do superhyper marketu a mnohdy tam slyšíme od ostatních zákazníků, jak jsou na tom špatně a přitom se opírají o přeplněný vozík. Myslím, že tohle téma není o penězích, nýbrž o lidském uvažování.

Ono schvalovat situaci na vládu je to nejjednodušší, proč hledat chyby někde jinde, když vše můžem hodit na vládu. Vláda nám snad zvýší platy, zaplatí nám dovolené? Tohle jsou jen plané výkřiky, na vládu se bude (aspoň v u nás v republice) nadávat pořád, ikdyby jsme si tu žli jak prasata v žitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 17:40
avatar

To je pravda, lidé údajně nemají peníze, ale ty přeplněné vozíky mluví samy za sebe. A také to, kolik Češi utratí za dárky apod. Některé děti dnes nutně potřebují dárky za tisíce, aby byli in a cool. Už se těším, jak se děti ve školce budou chlubit obyčejnou panenkou nebo plyšákem a budou z tho mít obrovskou radost:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.12.12 18:07

Ale ono tak jednoduché není, posuzovat podle plných nákupních košíků, podle údajů v médiích kolik lidi utratili za vánoce. Ty co mají peníze jentakak na bydlení a základní potraviny, ty v těch supermárketech chcete poznat jak? Podle prázdných košíků? Prostě vidíte jen ty co ten košík mají plný, ale on to bude třeba nákup pro celou rodinu na celý měsíc ;) a to nemusí být zrovna moc...

Jsou lidi co musí chodit do několika zaměstnání aby mohli fungovat a to taky není úplně normální, většina soukromých firem neplatí zaměstnancům základní příplatky za noční, za svátky, za přesčasy - což je chování ranného kapitalisty. Zákonník práce je novelizován k ochraně vydřiduchů než k ochraně zaměstnanců.

Prostě jestli si někdo myslí, že jsme do 89´ byli pozadu díky komunistům, tak od toho roku místo abychom se přibližovali, tak je mezi námi a ostatním světem ještě větší propast. Díky diletantům co zkoušejí vyzkoušené, diletantům co kdeco zkazí a nemají zodpovědnost za nic a nejenom že nemají zodpovědnost, oni si za to ještě přidají *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmulina
Datum: 30.12.12 19:03

BMBX-Boduješ to je na 1*palec**palec*

Od: jarmulina
Datum: 31.12.12 15:46

My teda nakupujeme,že máme oba košíky vrchovaté, pro někoho to vypadá že jsme milionáři *smich*? ,to musí vydržet na delší dobu,potraviny se rozvrhnou na určité dny a nic se nevyhazuje/ tím se šetří i benzín/ , pokud jsou zbytky tak pro našeho dědu:D-pes nebo slepice

Od: ladaadal*
Datum: 30.12.12 22:00

bmbx - možná to bude tím, že komunisti nás pomalinku táhli do sraček, zatímco s touhle posr...demokracií jsme to vzali šupem zkratkou.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.12.12 21:58

Marti, to bylo hezky řečeno, líp bych to nenapsal.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.12 16:23
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 30.12.12 18:10
avatar

Národ,který málo ví,přijímá špatné rozhodnutí - doma,v obchodě,u soudu a u volební urny.Nevzdělaná většina může přehlasovat vzdělanou většinu.A to je velice nebezpečný aspekt demokracie...Jim Trelease

Skutečny zájem o politiku dá člověku pravdive informace,nikoli mnohdy zkreslené.Je potřeba posilovat přímou demokracii.Vždyť stát jsme my.

Dnes si lidé myslí,že se narodili sami pro sebe.Opak je pravdou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.12.12 18:20

Nejsem si jist, že právě u nás je vzdělaná většina tse svými názory to pravé ořechové a posílení přímé demokracie u nás? Toje to co by nás dodělalo úplně, ostatně uvidíme u prezidentských voleb. Záležitost úplně zytečná, ale krásně nám ukáže jak s demokracií umíme zacházet *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 18:35
avatar

Otázka: Kdo se v Novém roce bude mít dobře?. Moje odpověď: JÁ, pokud mé zdraví bude aspoň takové jako letos a rok 2013 bude nejméně tak dobrý jako rok 2012. Koneckonců mi k důchodu přidali 123 Kč tak mi v podstatě vůbec nic nechybí. Nebyli jste na dovolené, vaše chyba už jsem to jednou psala i z mála se dá na dovolenou ušetřit je to jen o tom co je pro vás priorita. Také se mi nelíbí platy poslanců, soudců, nepoctivých podnikatelů...to je holt ten český kapitalismus a daň za tu DEMO-demokracii. Nebo že by to bylo jinak?

doplněno 30.12.12 19:03:

bmbx

Já spíš přemýšlím proč ta vazba když mnohem větší zloději se smějí z různých koutů světa, vyčkám si na snad spravedlivý soud a teprve pak řeknu ano, byl to gauner a patří mu to, nebo začnu přemýšlet komu se už nehodil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.12.12 18:48

Měje třeba úplně jedno jaké platy mají ti naši volení šikulové, ale když něco nezvládne, nebo nechodí na jednání a pod. tak by měl dostat méně. Prostě jejich platy nemají žádný motivační efekt a to je vlastně základ všeho špoatného a nepovedeného u nás.

A vrchol šeho je, když ten plat dostává a přitom sedí ve vazbě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 18:57

v jejich případě by bylo velkou motivací ne jejich plat ale to, že by byli za svou práci zodpovědní.. myslím si že by se nám hned žilo líp.. obyčejní dělníci jsou taky za svou práci zodpovědní tak proč by oni neměli být? jsou to snad nad lidi nebo co? někdo tam sprasí miliardove projekty, které jsou ve vysledku k ho*nu ale nikomu se nic nestane a vyžerem si to tak akorat my,...a ti se chechtají dál... občas předhodí obětního beránka , mimochodem všechno nejlepší k svátku pane Rath..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.12.12 19:29

No právě, každý z nás má zodpovědnost za to co dělá, oni nemají zodpovědnost za nic a podle toho to všechno vypadá, zákony co jsou nedokonalé a mají díry a o obden je musí novelizovat *haha*. Takhle prasácky se neuměli chovat ani komunisti i když neschopní se uklízeli za trest na teplejší mistečka, ale tak aby nemohli udělat větší škodu.

U nás udělají Peake ministriní a...kdyby ta kráva to nedělala tak rychle a okatě že jí museli odvolat, čeho bychom se možná ještě dočkali.

Bohužel je to jedna z věcí která mi dokonale zapadá do všeho co se tady děje a obávám se, že naše děti nás budou proklínat a nenávidět, že jsme to nechali zajít tak daleko...nenávratně do pr...

doplněno 30.12.12 19:58:

lidus:

Rath je trapný obětní beránek a čím dál tím míň věřím tomu z čeho je obviněn, byl prostě nepohodlný a když si dnes s odstupem času pustíte jeho jakékoliv vystoupení parlamentu (na YouTube je toho mraky) tak je vidět, že jko jeden z mála dokázal kritizovat hodně nešvarů, zdali to bylo "zloděj křičí chyťte zloděje" se doufejme dozvíme až proběhne soud.

Vzhledem k tomu jak neskutečný mediální humbuk byl kolem zadržení tak malé ryby, nedivil bych se kdyby byl nakonec osvobozen :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.