Vráceni daní v roce zakončení školy?

Od: Datum: 07.03.13 18:38 odpovědí: 1 změna: 07.03.13 20:32

Dobrý den Kamarád mi říkal že v roce co přestal studovat a zakončil školu v roce 2012 v červnu že normoš odvádel danně z výplaty potom v práci mel vejpalty kolem 24 hrubího a tedkon že mu prý budou vracet všechny daně za ten půl rok roku 2012, že má na to prý nárok každý kdo začne pracovat v roce kdy řádne zakončí školu to znamená že jestli to dobře chápu že když začal pracovat v srpnu že mu za srpen,září,říjen,listopad,prosinec budou vráceny všechny daně co odvedl?
prý je to tedka nové me loni sice nejaký dane vracely ale rozhodne ne všechny, toto mu prý bylo řečeno učetním v jeho zamestnání že v roe kdy zakončí školu má nárok na vráceni vškerých dani co odvedl tak nevim ..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.13 20:32
avatar

Není to nic nového. Každý daňový poplatník, který v kalendářním roce dosáhne příjmu alespoň 48.000 Kč, může uplatnit slevu na poplatníka za celý rok, přestože pracoval pouze část roku.

Vrátit daň je možné maximálně do výše odvedených záloh na daň. Toto se vztahuje nejen na studenty, kteří právě ukončili studium, ale i na další poplatníky, kteří po celý rok nepracovali např. z důvodu dlouhodobé nemoci, péče o dítě, ...

doplněno 07.03.13 20:38:

Daňové přiznání lze podat i zpětně. Jestli jste např. v r. 2011 dosáhl příjmu 48.000 Kč a více, a jestli Vám zaměstnavatel provedl zúčtování daně z příjmu, aniž by Vám uplatnil slevu na poplatníka za celý rok, můžete si slevu uplatnit v daňovém přiznání za r. 2011, které si sám podáte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.