Nosíte, či nenosíte snubní prsten? A proč?

Od: Datum: 18.02.15 15:14 odpovědí: 17 změna: 19.02.15 16:03

Tak si sedím u PC a napadlo mě další výživné téma na volnou diskusi: Nosíte, či nenosíte snubní prsten? A proč?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.15 15:18

nenosim , nenosim nic na prstech , vadi mi to , nemam to rad ... nosim jen na oslavy narozenin v rodine , vanoce a takove svalnostni chvile

Datum: 18.02.15 15:28

Nenosím. Nenosím nic ani na prstech, ani na krku, vadí mi to. Občas při slavnostních příležitostech... Takže za posledních 5 let ani jednou Navíc se pořád v něčem hrabu, ať je to dřevo, železo nebo hlína. Takže by chudák asi vypadal - soudě dle stavu mých mobilů, které jsou přeci jen v kapse chráněné.

Od: ddd
Datum: 18.02.15 15:43

nenosim protoze nemam manzela *smich*

Datum: 18.02.15 17:32

Prsten ani nemám. Jednak nesnáším podobné věci a v zaměstnání bych jej ani nemohl z bezpečnostních důvodů nosit. Ale zřejmě to nemá na manželství vliv, protože s jednou paní už bydlím 25 let.

Datum: 18.02.15 17:45

Ahoj. Nosil jsem ho ze začátku. Asi 2 měsíce. Jak jsem změnil místo a druh práce, tak šel do krabičky. S třímáním různých násad, to nešlo dohromady. Co jsem se rozvedl, tak jsem ho dal i s prstýnky, po mých rodičích dcerce na památku.

doplněno 18.02.15 19:11:

Chápu Lidus. Mě vadil i při držení se mastné tyče v tramvaji. Nebo v bussu.

Od: ben®
Datum: 18.02.15 18:07

Dobrý den, nenosím. Proč? Nebyl a není k tomu důvod (a tudíž snad požadavek). Zdravím!

Od: mp
Datum: 18.02.15 18:31

Nenosím, na rukou nějak nic nesnesu, ani hodinky (a ani nic na krku). Nakonec při vaření by mě stejně vadil. Tradici a zvyklosti tím asi ale porušuju.

Datum: 18.02.15 19:08

Manžel měl snubák na ruce pouze na radnici, já ho sundala asi před 10 lety jelikož se mi s ním špatně držely berle.

Od: jmlc®
Datum: 18.02.15 19:19

Nosím ho na oslavy, na plesy, do divadla a do kostela - považuji ho za šperk a jednak ho nechci do budoucna zničit, jednak mi při manuální práci vadí.. - jeho místo je u kalendáře vedle zlatých hodinek, které nosím také jen v tyto příležitosti.

Datum: 18.02.15 20:06

Nosím,od první chvíle. je to jediný šperk, doplněk co snesu. Hodinky, náramek,řetízek nesnesu, snubák ano.Proč? sám nevím,ale řekl jsem po svatbě že buďto pořád nebo nikdy.

Datum: 18.02.15 20:27

Nenosim.. Pred 4 lety me v tehotenstvi strasne otekly nohy i prsty na rukou a zazila jsem veledrama, kdy mi musel manzel klestema sundat prsten, protoze z prstenu uz mi modral prst jak nesel sundat.Prsten doted lezi schovany a nastipnuty v hrnku i presto, ze prsty mam zase stihle jako vzdy, ale uz jsem si odvykla ho nosit a vlastne cokoliv na prstech, ze uz se k nemu nevratim. Hlavne mam uz navzdy v sobe tu hruzu s nim zazitou. Jinak manzel ten svuj nosi stale a jak ne, tak ho hned v legraci honim, aby si ho dalPopravde, kdyby ho nenosil, tak je to jeho rozhodnuti a budu to naprosto respektovat.

Datum: 18.02.15 21:00
Nosil jsem ho deset let, teď ho nenosím. Důvod je ten, že jednak jsem ho dřel a škrábal, jednak mi začal být těsný.
Datum: 19.02.15 06:32

Nosila jsem ho dlouho, máme je velice pěkné. Ale asi před 20 lety jsem se dobývala do zamrzlého zámku auta tak vehementně, že jsem si přitom zlámala levý prsteník. I když srostl a nebolí, zůstal nějaký tlustší a prsten už nenavléknu. Jaga.:)

Od: jmlc®
Datum: 19.02.15 15:45

ne vždy platí pořekadlo "když to nejde násilím, jde to ještě větším násilím" :)

Já tak jednou viděl paní, jak nemohla zabouchnout dveře auta... nějak omylem nejdřív zamčela a pak zavírala zamčený zámek - po pátem pouchnutí si všimla, že zámek upadá a dveře se mačkají *smich*

co tak dát si snubák na druhou ruku?

Podotázka pro leváky:

- nosí leváci snubní prsteny na levé nebo pravé?

Datum: 19.02.15 15:24

Nosila jsem ho pár let po svatbě ,ale před 15 lety v těhotenství jsem ho sundala .Když jsem ho pak časem navlékla tak mi začal vadit při práci a tak jsem ho opět schovala k tomu manželovu,který je jako čerstvě vyrobený, neboť ho manžel hned po obřadu sundal a už nenavlékl.

Datum: 19.02.15 15:38

Nosím nepřetržitě - líbí se mi.

Datum: 19.02.15 16:03

já ho nosila, než jsem se rozvedla... teď mám od přítele stříbrný "jakosnubák", ale víc ho nenosím než nosím - v létě je mi těsný, v zimě padá, při práci překáží... takže jak kdy...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.