Jak vytvořit GIF?

Od: Datum: 29.12.12 21:32 odpovědí: 3 změna: 30.12.12 00:31

Dobrý večer, zajímalo by mě, kde, nebo v jakém programu, byl vytvořen tento GIF. Pokud nevíte, budu ráda, když mi doporučíte nějaký jiný český program, který je zdarma, ve kterém bych něco podobného mohla dát dohromady. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.12 23:07
avatar

GIMP. Jeden snímek uděláš jako jednu vrstvu a pak dáš exportovat do GIF animace. Ale zabere ti to docela dost času. Jiný způsob neznám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 23:20
avatar

Obvykle se to exportuje z videa (vytvořeného v Aftereffects a podobně) skrz řadu filtrů - poloviční nebo čtvrtinová framerate, bez komprese (nebo jako série png), snížená barevná hloubka, nejlíp ručně vybraná/doladěná paleta, aby to k něčemu vypadalo, pak se to do gifu převede nějakým programem, na to určeným.

Jestli si vzpomenu nebo na to někde narazím, doplním i konkrétní názvy těch převaděčů (a stručný postup), ale v češtině to teda nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 00:31
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.