Deprese. prášky

Od: Datum: 17.02.15 19:12 odpovědí: 9 změna: 18.02.15 06:55

Dobrý den, dnes byla moje matka u psychologa, který ji dal prášky na deprese a zároveň na odehnání chuti na alkohol. Vzala si 1. prášek, ale usnout nemůže a chuť taky neodezněla. Říká, že to nevydrží. Jak se to může dál vyvíjet?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.15 19:16

Léky předepisuje psychiatr, nikoli psycholog!

Matka by měla vyhledat psychoterapeutickou pomoc + nadále spolupracovat s lékařem. Protialkoholní léčba/sezení či denní stacionář?

doplněno 17.02.15 19:26:

Ať se zeptá psychiatra na terapii, v každém trochu větším městě něco bude tato možnost

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marttaa
Datum: 17.02.15 19:20

Omlouvám se. Moje chyba. Přepsala jsem se. Je to psychiatr. Ona se chce vyléčit, ale má bohužel tyhle stavy (deprese) při kterých se musí napít

Od: wamp®
Datum: 17.02.15 19:18
avatar
Psycholog léky nedává,tak jestli mamka nelže...
Jak se to bude vyvíjet dál? Bude pít dál.
Potřebovala by pomoc a oporu v někom silném a trpělivém.Pokud nebude chtít ona sama,tak se s tím nedá nic dělat,smutné :(
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.15 19:19
avatar

Dobrý den, léky nezačnou působit okamžitě, chce to vydržet nějakou dobu. Asi by to chtělo matku nějak psychicky podpořit, aby vydržela minimálně ten alkohol nepít.

doplněno 17.02.15 19:22:

Antidepresiva začínají působit tak po 14 dnech až 3 týdnech od začátku užívání. Nic není hned a odvykání si od alkoholu je běh na dlouhou trať.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: markettaa
Datum: 17.02.15 19:49

Říká ze ten prášek to zhoršil a ze po pivu se to zlepší. Co dělat?

Datum: 17.02.15 19:52
avatar

Normální reakce člověka závislého na alkoholu. Hledá si cestičku, jak si omluvit, že alkohol potřebuje. Nevěřte jí...ale podpořte nepití alkoholu. Navíc na antidepresiva by se neměl vůbect pít alkohol, není to moc dobré pro játra, ale to vaši matku asi zajímat nebude, že. Pijanovi je jedno, že si ničí zdraví, hlavně když se napije.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.15 20:02

Přesně jak píše eulalie *palec*, na psychiatrické léky se nemá/nesmí pít alkohol! Kvůli zmíněným játrům a taky se to spolu nemá míchat kvůli účinkům na psychiku.

Najdete protialkoholní terapeutickou skupinu nebo rovnou pobyt na odvykačce. Lékař bude vědět a může tam mamku poslat. Terapie na pojišťovnu je zdarma

Ohodnoceno: 0x
 
Od: esme*
Datum: 17.02.15 21:55

Otázka je, čím to začalo? Měla maminka problém, z problému deprese, a ty řešila alkoholem? Pomozte jí vyřešit prvotní problém. Většina psychiatrů pacienta nacpe lékama a šmitec. Ale léky nejsou řešení, jen další zdravotní problémy navíc.

Pokud to bylo opačně - mamka nejdřív pila, a je tedy závislá - alkoholička, a z toho má psychické problémy, nastudujte problematiku alkoholismu, na netu najdete dost specializovaných poraden.

Pokud nepít nedokáže, a chce to řešit, jsou protialkoholické léčebny; pokud řešit nechce, nepomůže svěcená voda a vy můžete pouze zachránit sama sebe před následky života s alkoholikem.

V každém případě přeju hodně štěstí, ať to zvládnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.15 06:55
avatar

Špatná reakce na prášek je pouhý absťák. Chybí ji alkohol. Způsobem, jakým svou závislost řeší, je naprosto k ničemu. Dělá to jen proto, aby uchlácholila tebe. *hej* Marketko, kolik máš roků? Jestli ti mohu poradit, musíš se postarat sama o sebe. Dodělat školu, připravit se na zaměstnání a utíkat z domu do světa co nejrychleji. Matce nepomůžeš, pokud ona nepomůže sama sobě. Jen ztratíš čas, iluze, lásku k ní, a kus svého života.

http://www.heo.cz/i/45-alkoholismus.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.