Musím jít na vojnu?

Od: Datum: 09.04.15 03:52 odpovědí: 15 změna: 09.04.15 18:25

Zdravím,koukal jsem že vláda schálila to že lidém kterém je 18 let půjdou na vojnu a mě by zajímalo pokud je mi 21 let a chodím do práce zda se mě to také týká? Na vojnu nechci takže se toho bojím předem děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.15 05:24

Pokud vím, šlo o schválení odvodů,

nikoliv o zavedení "základní vojenské služby".

Datum: 09.04.15 06:06

přesně jak píše ivzez v příspěvku výše. Schvalovala se branná povinnost. ZVS se neprobírala a asi posté už tady budu opakovat, že armáda nemá prostředky na to aby si znovuzavedení ZVS mohla dovolit. Nemluvě o prostorech které by byly potřebné.

O čem se ještě mluvilo je, že v roce 2016 by mohly platit odvody. Tedy zdravotní vyšetření aby armáda měla přehled o zdraví mladých lidí. Nic víc. Prostě by Vám buďto poté domu přišlo schopen či neschopen služby. Do žádných kasáren ale nastupovat nebudete.

Datum: 09.04.15 18:25

Zelenydabel-jo a kdy se schvalovala Branná povinnost?Opět další co si plete pojmy a dojmy! Branná povinnost platí již snad o První republiky dodnes s minimáními změnami!

Jediné co se změnilo,že byla zrušena ZVS-bez náhrady a teď to hlavní o čem se jednalo-byla zrušena odvodní povinnost a nyní ji vláda opět schválila-takže s platností (nevím ode kdy to bude platit) snad od ledna příštího roku?nevím bude muset každý mladý člověk /opět nwn zdali i ženy,neboť celé vojenství a co je stím spojeno mne po mých 18 rocích v činné službě vůbec ,ale vůbec nezajímá!/ k odvodu dle branné povinnosti,která vzniká 1.lednem roku kdy dovrší věk osmnácti let!

Datum: 09.04.15 06:41

Dejvide, musíte lépe číst. Kde jste četl, že: " že lidém kterém je 18 let půjdou na vojnu"?

Datum: 09.04.15 07:14

Na vojnu ZATÍM jít nemusíte, nicméně už je rozhodnuto, že půjdete, když amík pískne.

Datum: 09.04.15 08:21

Junkers, vy si myslíte, že amík pískne a nastoupí takový nezkušený národ, mladí vojáci jak byli popsáni v minulé debatě, nagelovaní, líní atd..

Je strašíte..

Přeji hezký den.

Datum: 09.04.15 07:19
Zatím se uklidněte. Branná povinnost nikdy zrušena nebyla. A odvod není to stejné co vojenská služba.
Jinak by mne zajímalo, co by tato generace (protože nejste první kdo se zde ptá) dělala v případě nějakého ohrožení naší země? Seděla za pecí a pletla ponožky, nebo by hned vyvěsila bílé prapory do oken?
Datum: 09.04.15 08:46

nene, neseděla by za pecí, ale seděla by u notasů,tabletů,compů a to že by naše země byla v ohrožení, by jim bylo jedno!

je to smutné,ale je to tak ! :(

Od: hlavaxi
Datum: 09.04.15 09:35

Přesně tak, zrušena asi vlastně nebyla.

pro zajimavost jsem si pročetla Hlava XI-trestně činy proti branné povinnosti.

Zajimavé je, že dosud nevadilo , že odvody nesjou. Nadšena z toho nejsem, kdoví jak se to zvrtne, čeho je toto začátek...

Od: rv
Datum: 09.04.15 08:22

Vás se to netýká a ty mladší si chtějí jen prohlédnout, aby věděli jak velké rakve mají objednat.

Od: jmlc®
Datum: 09.04.15 09:00

*smich*to je mooooooooc hezký popis *smich*

Já na vojně byl jen rok - mám z ní hodně zkušeností... hlavně jsem zjistil, jací dokážou lidí být svině, když k tomu mají konečně příležitost. Všichni "šikanysti" měli max. základní školu s IQ v mínusových hodnotách.

S odstupem času - rok života v ...

Datum: 09.04.15 08:54

V roce 2000 jsem dokončil školu a nastoupil do práce, ve které jsem dělal tři měsíce než si mě našla obálka a já musel k odvodu, kde mi bylo řečeno, že jsem schopen a odveden. Prvního dubna 2001 jsem si to už mašíroval do kasáren Takže jak vidíš, nikoho nezajímalo, že pracuju a odvádím daně. Kdyby byla povinná vojenská služba, tak by se ti to nejspíš nevyhlo. A byl bych pro, aby to znovu zavedli. Těm mladým metrosexuálům, EMOušům a dalším jim podobným by to jen prospělo

Datum: 09.04.15 09:46

taky se mi v r. 97 nechtělo na vojnu nakonec jsem musel na rok ale pohodička první měsíc sem do přísahy smrděl v kasárnách ale pak přišly na moravě povodně a zbytek vojny jsem strávil na záplavách rád na to vzpomínám nakonec jsem si odsloužil 13 měs.protože jsem za průser měsíc nasluhoval a jak to vidím dnes?tak ženský bych do toho vůbec netahal ale ty kluci dneska to jsou u mě opravdu zženštělí mamánci a na vojnu bych je aspon na rok poslal a co se tam určitě naučí je samostatnost

Od: buss®
Datum: 09.04.15 10:19

Nevím, co blbnete. Napřed si to pořáádně přečti o co jde a k tomu branný zákon! Zde se neodvádí. Já bych i na cvičení šel, sranda...

Od: lukasspoklicky*
Datum: 09.04.15 16:16

Ne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.