Ťukáte při parkování do aut?

Od: Datum: 04.06.12 20:04 odpovědí: 33 změna: 05.06.12 12:01

Je normální, že při parkování ťuknu zadkem nebo předkem do auta za/přede mnou? Samozřejmě ne silně, ale v Praze je málo místa, tak mi přijde, že to tak dělá každý.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.12 20:07
avatar

ano, ale jen lehce, spíše dotek, nežli ťuknutí..

doplněno 04.06.12 20:24:

proč ma tolika aut promačkaná číslo od koule jiných aut?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 20:15

Normální mi to tedy nepřijde. Vám vyhovuje, že Vám někdo oťukává a odírá auto?

Pokud neumíte parkovat, tak si to natrénujte někde, kde neuděláte škodu - použijte PET lahve, nebo bedny nebo něco jiného co bude simulovat jiná vozidla. Pokud to nezvládnete, jezděte raději MHD.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.06.12 20:17
avatar
Asi týden po získání řidičáku jsem při couvání "ťuknul" do auta za sebou tak, že mi na tažném zůstala poklice z jeho kola. Tu jsem vezl padesát kilometrů až domů :-D
Dnes už se mi to prakticky neděje, už ani nevím kdy jsem ťuknul naposledy, i když je to občas o milimetry. Znám ale spoustu mých zákazníků, co se s autem netrefí ani do garáže...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.06.12 20:21
avatar

Klidně si do mě ťukněte, mám železnej nárazník ve výši Vašich zadních světel*smich*.

Neříkám, že se to nemůže výjimečně stát (teda vzadu, vepředu ani náhodou), od toho tam ostatně jsou nárazníky, ale normální to není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 23:40
avatar

Nemají kamiony povinné zadní a boční ochrany proti podjetí? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.12 10:21
avatar

Nemám kamión, jen trochu vyšší osobní auto. Ani ne o moc, ale stačí to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 20:34

já ne, jen 2x se mi stalo, že jsem se dotknul o SPZ jinak díky bohu ani ťuk

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 20:35
avatar

Jen ženský nebo čepičkáři...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 20:41

Například v Itálii se auta nechávají bez zatažené ruční brzdy a s neutrálem,právě kvůli "postrkávání" při parkování,pochopitelně pouze na rovině,pak ovšem taky podle toho vypadají:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 21:56
avatar

Hmmm - to je vcelku rozšířená ,,urban legend´´. Mohu Vás ujistit, že jezdím do Itálie vcelku často, tudíž tam znám poměrně podrobně místní zvyklosti a mohu Vás ujistit, že ťukat takhle někomu do auta by se Vám asi zle nevyplatilo, oni jsou Italové dost horkokrevní a svá auta si obvykle dost žárlivě hlídají. Možná někde jižněji to tak praktikují, ale od Rimini výš bych to fakt nezkoušel. Kolegu dokonce řešili carabineri proto, že na parkovišti stál kolem na čáře park. chlívku.

Ostatně vůbec považuji za nepřijatelné někomu drcat do auta. Pokud je někdo natolik neschopný odhadnout rozměry svého auta, tak dnes není nic jednoduššího, než si koupit parkovací senzory. Stojí to pár stovek, není třeba zásahu do palubky či montáže dalšího budíku, prostě to jen pípá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 20:42
avatar
od toho je to naraznik, ale bezne se to nestava... uz kvuli tomu, aby si clovek neponicil cidla. stavalo se mi to po prijezdu z vesnice do prahy prvnich par dnu, ale slo o doteky, nikoliv narazy.
obcas to vidim a je to fakt desny, kdepak zeny, chlapi, umelci... krouti volantem na miste tam a zpet a pak to narve do toho za sebou, potom pred sebou a ma hotovo :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: momo®
Datum: 04.06.12 21:00
avatar

Každý to teda rozhodně nedělá. Kdo neumí zaparkovat ať si to jde někam nacvičit. Mám starý auto a značky jsem si musel "posichrovat" texama jak mi je omlátili. Litji těch, kteří si koupí nový vůz a musí snášet umění taky řidičů. Pak taky mlácení nákupních vozíků na parkovišti... Přistěhoval jsem se do města(Olomouc) z vesnice a musím říct "je to hnus velebnosti".M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 21:20
avatar

Né,že bych měl něco proti pražákům ale nejste tam bl...bci?Co to je proboha za otázku!Naučte se parkovat!*zed*

Na druhou stranu v Praze se mi jezdí lépe a pražáci jsou ohleduplnější než plzeňáci!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 21:23

Rozhodně to není normální! Cizího auta se dobrý řidič při parkování vůbec nedotkne. Ani nárazníky k tomu nejsou určeny, protože jsou lakované a každý dotek je na nich hned vidět. Pokud není v řadě vozidel dostatečná mezera, tak jedu parkovat jinam. Navíc zásadně parkuji v paralelní řadě, kde mne maximálně sousední řidič ťukne otevřenými dveřmi do ochranné lišty na dveřích. Bohužel ale při parkování venku se auto různých šrámů neuchrání (děti projíždějí na parkovišti na kolech a koloběžkách a řídítky rycnou třeba do zrcátka).

Nejhorší jsou však řidiči, kteří si myslí, že parkovací místo je jejich majetkem. Pro nedostatek místa jsem jednou zaparkoval na kraji parkoviště v blízkosti domu, kde si to právě jeden myslel a aby mne potrestal, tak mi jednu stranu vozu škrábl klíčem. Pak na tom místě vždy stála tmavě modrá felicia. Mohl jsem se pomstít, ale neudělal jsem nic. Třeba mu to nějaká vyšší moc vrátí jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 04.06.12 21:53
avatar

Nemám rád slovo "normální"...

Nárazníky by měly být dimenzovány tak, aby při nárazu rychlostí 4km/hod neměly jakékoli poškození, od toho tam jsou, od toho se tak jmenují.

Podobným "dotekům" se samozřejmě snažím vyhnout, ale občas při parkování s větším autem do malé díry se podobnému jemnému kontaktu nebráním. Samozřejmě velmi jemnému, pokud mám vzadu kouli, dotýkám se jen při prvním zajetí, kdy je koule ještě mimo eSPéZetku a je to "nárazník na nárazník". Vše je hlavně o citu na spojce a parkování na pouhý volnoběh...

doplněno 04.06.12 21:54:

Pokud začne houkat alarm "dotčeného" vozu, už to není o citlivém parkování...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 22:31
avatar

při 4km/h zůstane i lak názatníků bez poškození*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 04.06.12 22:37
avatar

Netuším, co je "názatník", pouze cituji nějakou starší technickou vyhlášku, o které nevím, jestli dnes ještě platí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 22:43
avatar

omlouvám se.Je to opravdu těžko pochopitelné.No nic ťukejme dál,když to radí příručka,ale pozor na rychlost,ať nejedeme 5 Km/h

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 04.06.12 22:47
avatar

Macku, asi žádná "příručka" neradí ťukat. A také jsem nepsal 5km/hod. Navíc jsem ještě přiznal, že nevím jestli podobné pravidlo pro vlastní konstrukci nárazníků ještě stále platí. Takže se nemusíte omlouvat, není důvod... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 23:47
avatar

Asi před 2 měsíci jsem u Favorita nechtěně otestoval přední nárazník. Praskla mi brzdová trubička a nedobrzdil jsem před přechodem za Felicií a nic se ani jednomu auto nestalo. Nárazová rychlost byla kolem 15 km/h. Mě se jenom vycvakla značka z podložky. Kdybych ji měl na šroubky, tak ani to.*hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 22:39

Ne nepřijde mi to normální ani běžné. Že je v Praze málo místa a dělá to tak každý není argument.

Pokud někde zajíždím opravdu na milimetry a hrozí kontakt s cizím autem v pěkném nepoškrábaném stavu. Nelením a nestydím se za to vylézt z auta a jít se podívat jestli tam mám alespoň pár cenťáků. Kdybych však řekl, že jsem se nnikdy nedotkl - lhal bych. Pokud někde vidím, jak se někdo dotkne nebo lehce ťukne nárazník na nárazník - jsem schopen to snadno rozdýchat (zvlášť když je to žena), ale když vidím kontakt nárazník vs. dveře a následné ujetí a rozchechtanou držku viníka - už se nemohu udržet - následky v podobě promáčknutých dveří nejsou příjemné. Takového viníka vidím jako sraba. Správnej člověk se tomu postaví čelem, přizná chybu a nechá lísteček za stěračem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.06.12 23:11

Jinde ve světě ťukaji a vrátí se, postačí na každém konci 30 cm na vyjetí tvrdí odborníci. I škaredý pohled vadí. Jen naši vlastníci nechávají metr nebo i zaberou klidně dvě místa.

doplněno 05.06.12 12:37:

No a představte si, že jinde razí, pokud je to možné stát tak aby šlo auto odtlačit pro šetření místa. My bsme se pos-

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben*
Datum: 05.06.12 04:11

ano je to normální u lidí co nemají odhad, neumí řídit a myslí si, že to dělají všichni!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koudalak*
Datum: 05.06.12 07:34

Tak já se snažím chovat tak jak chci aby se ostatní chovali ke mě.

Takže když parkuju, tak SAMOZŘEJMĚ ŽE NIKOMU NEOŤUKÁVÁM AUTO - byť by mu to třeba nevadilo a nic se nestalo. Je to pro mě prostě neslušné.

Jezdím 10 let a jednou jedinkrát jsem to neodhadnul a lehce jsem se opřel o auto za mnou. Vystoupil jsem, zkontorloval jestli se nikomu nic nestalo a teprve pak jsem odešel.

Jiné je to když mě někdo "zavře". Teď mám vzadu kouli a běda každýmu, kdo se mi nalepí na zadek že nemůžu vyjet...

Já se taky necpu nikam, kde bych ostatním překážel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 05.06.12 07:52

A já myslel, že si tazatel dělá jen legraci.

To myslíš vážně? Neřeknu, že se to nemůže omylem stát, ale dělat to záměrně? Kdybych tě u toho chytil, okamžitě mi zaplatíš komplet přestříkání nárazníku, kus olouplé barvy by se stopro našel a ještě bys přišel o bonus na povinným. To snad není možný, že záměrně poškodíš cizí auto? Když neumíš zaparkovat, tak zahoď řidičák a choď pěšky. Tohle se člověku stane 1x- 2x za život omylem ze začátku ježdění. Pokud to někdo dělá schválně, měl by jít sedět. Není na to nějaký paragraf? Úmyslné poškozování cizí věci nebo tak něco? Bože, do čehos to život dal, nechtělo to přidat kapku rozumu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.12 08:00
avatar

Mně by to teda docela vadilo, kdyby mi někdo oťukával na parkovišti auto. Ač mám řidičák teprve rok, nikdy se mi nepodařilo při parkování dotknout jiného auta. Normální mi to rozhodně nepřipadá, kdybych viděl někoho jak při parkování oťukává auta před ním a za ním, nebo i vedle, tak si o něm nepomyslím nic pěkného.

Ale momentálně je mi jedno jestli do mě někdo naťukne, mám kovové nárazníky a věřím že druhá strana by na tom byla podstatně hůř :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.06.12 09:06

No mě při vyjíždění z parkoviště nějaký doveda vzal půlku zadních dveří a másm se z toho po...? Vy tady řešíte ťuknutí nárazníkem což býva beze stop.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.12 08:07
avatar

NEŤUKÁM. Řidičák mám už 39 let a tak jsem měla čas se jaksepatří vyjezdit. Pokud mám pocit, že se na parkovišti někam nevejdu, raději ho obkroužím ještě jednou a najdu si jiné místo. I když manžel vehementně odporuje: TAM BY SES URČITĚ VEŠLA!

Já vím své. A když mám pocit, že nevejdu, nedostane mě tam nikdo.

Držím se přísloví: CO NECHCEŠ, ABY TI JINÍ ČINILI, NEČIŇ TY JIM. ;) Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poiu®
Datum: 05.06.12 08:10
avatar

Ne, neťukám, a normání to jistě není.

To mně připomnělo hlášku: To je hadrák, pane, ten nepoškrábe, ten leští! *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mil®
Datum: 05.06.12 08:33
avatar

Ne, neťukám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 05.06.12 09:26

Tak to tedy u nás jsou asi samí šikovní;), nikdo nikam neťuká a parkuje se u chodníku ve 1/4 metrových rozestupech. Vždycky to parkování do mezery obdivuju *smich*a ne vždy se mi zdaří. Ale když to je nadmíru natěsno, odjíždím k většímu místu, žádné oťukávání*stop*. Už totiž vidím jak přiletí nabuzený majitel.*bum**bum*.*bum*...Občas se při šikmém stání k chodníku parkuje připlácnutě dveře na dveře,*mala* takže do sousedních vozů se třeba nedá lézt všemi dveřmi - ale vždy bezdotykově.*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.12 09:57
avatar

Jednou jsem přišel k autu a měl jsem promáčknutý plastový roh na zadním nárazníku. Stačilo nahřát horkým vzduchem a samo se to srovnalo. Měl jsem ale radost. Kolem se válela spousta střepů z pachatelova reflektoru. Příště si dá určitě pozor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubba
Datum: 05.06.12 12:01

V Praze jezdím už dlouho a taky jsem si všiml, že to hodně lidí dělá. Poškozovat cizí věci normální prostě není. Ten kdo to dělá, přinejmenším riskuje, že ho někdo jiný nechá zaplatit způsobenou škodu nebo si to s ním v horším případě vyříká ručně. Ne každý model má bytelný nárazník a i malý ťukanec může vyjma odloupnutí laku skončit ulomením pacek nárazníku (tento problém mají například některé Citroeny).

Navíc pokud vozíte na autě trvale tažné zařízení (přiznejme si, že v Praze to dělá kde kdo) a tažným do něčeho šťouchnete, tak se náraz přenáší přímo bez jakéhokoliv tlumení na kastli auta. U starého auta vám klidně praskne vzadu podlaha. imho kdo si nevěří, ať si nechá ukázat nebo vyleze a podívá se. To už za chvíli budeme řešit, jestli je normální nepoužívat směrovky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.