Německý jazyk

Od: Datum: 16.02.15 14:07 odpovědí: 3 změna: 16.02.15 17:07

Dobry den,

Co je potřeba k tomu abych se jako samouk naučil Německý jazyk.Kde najít vhodné pomůcky, jak nejlépe začít.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.15 14:30

Napíšu svůj postup (ale jsem už starší, tak snad si z toho vybereš).

První bylo naučit se slovíčka. Já se je šrotil poslední dva roky na základce a s tím jsem potom dokázal přežít celou střední školu.

Potom se zajímat o dění v Něměcku nebo Rakousku a sledovat nebo poslouchat jejich rozhlas nebo televizi. U rádia musíš poslouchat mluvené slovo, což tě donutí domýšlet si to, co nestihneš přeložit. U televize si můžeš zapnout titulky (u některých programů) a tam zase vidíš psaný text a naposloucháš si výslovnost.

Pak je dobré sledovat to, co tě zajímá zase na německých stanicích. Výhoda je, že pokud máš satelit, tak je tam hromada německých stanic volně dostupná.

Samozřejmě nějaký kurz pro začátečníka nebo podle tvých znalostí přeba pro pokročilého si určitě zaplať, protože tam tě donutí mluvit a ne pouze poslouchat. Taky ti tam vysvětlí základy pravopisu a mluvnice.

No a nakonec je ideální vycestovat do zahraničí. Třeba jenom na pár dnů, na týden. Pobyt v zahraničí tě donutí řešit každodenní problémy (nákup, doprava, kultůra, ubytování, seznamování) a tím si zase rozšíříš znalosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: labibos
Datum: 16.02.15 17:06

Moc děkuji za typ a více méně se vás schodlo se naučit slovíčka a pak i to s tou tv a radiem.

Kurzy díky práci nestíhám a vše dost daleko takže pořídit slovník a zvesela do toho.

Od: janplinto*
Datum: 16.02.15 14:43

Nedávám radu, nýbrž vyslovuji prosbu: Je zde poměrně dost němčinářů a vy pílíte mezi ně. Některý by se mohl obětovat a vytvořit titulky k tomuto dokumentu, který mně přijde zajímavý, leč neznalost teutonského jazyka neumožňuje jeho smysluplné zhlédnutí. Děkuji. *placni*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.