Práce zadarmo

Od: Datum: 02.06.12 09:16 odpovědí: 13 změna: 02.06.12 23:19

Dobrý den nevím, kde tento zákon schválil ale jeto hovadina

Mo je maminka je vedena na úřadu práce již delší dobu potom i na sociálce, na sociálce řekly, že pokud je v domě i jedna výdělečná osoba dosahujícího nějako průměrného výdělku nemá nárok na sociální dávku blbých 2000kč takže momentálně je bez peněz má 56 let nikde v okrese práce není i uklízečka si tady hlídá flek teď si vymyslely, že bude dělat veřejné práce tedy úklid, sekání trávy, apod. zadarmo je tohle normální?

Chci jen dodat, že můj čistý výdělek nepřekračuje 13500kč

Má nějaký nárok na sociální dávku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cepagis*
Datum: 02.06.12 10:29

Určitě ne v domě, ale ve společné domácnosti. Určitě ne průměrného výdělku (myšleno průměrné mzdy), ale minima, za které jste schopni vyžít. Předpokládám, že ve společné domácnosti žijete Vy a maminka, pak rozumím i tomu, že 13.500Kč čistého mesíčně je posuzováno jako relevantní částka. Co se týče oné "práce zadarmo" tj. obecně prospěšné práce jako úklid, sekání trávy, péče o seniory atd., v tom také nevidím problém. Jednak se nejedná o "celý" úvazek a za druhé, není to zadarmo. Nárok na sociální dávku musí posoudit na úřadě, napadá mě třeba příspěvek na bydlení. Ale nevím, jaké na něj máte náklady - zda bydlíte ve svém či v nájmu, kolik platíte za vodné a stočné, energie... velmi informativně zkuste třeba http://www.kurzy.cz/kalkulacka/prispevek-na-bydleni/.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 02.06.12 10:49

Tak ono to uplne zadarmo neni, protoze i kdyz clovek uz nema narok na davky od uradu prace, porad za nej urad prace hradi socialni a zdravotni pojisteni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.12 11:19

ano toje pravda že platí socialní a zdravotní ale i tak jeto práce zadarmo mě se moc nelíbí nebo prace která činí 4 hodiny denně tedy skoro 80 hodin měsičně by mohla dostat aspoň 2000kč tento system se odrazil na těch kteří nemůžou najít práci nebo je už nikdo nechce zaměstatnat jeto bordel jak stím vyjebat? nejde mi o obohacování na statě jde mi oto ať ma nějaké peníze

Od: uska®
Datum: 02.06.12 11:27

pb - úřad práce hradí za uchazeče o zaměstnání jen zdravotní pojištění, nikoliv sociální. Sociální pojištění je dobrovolné a uchazeč si jej může platiti sám. Doba kdy není soc. pojištění hrazeno se nezapočítává do důchodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lottka*
Datum: 02.06.12 12:47

Kdyby maminka byla cikánka měla by všechno.Vůbec nevím co se to tu děje.Moje maminka také nadává,co se to tu děje.Když příjde cikán na sociálku má dávky ,když bílý nemá.Jak je vůbec možné že člověk ,který celý život platil daně a je bílý se stane bezdomovcem a ten ,který nikdy neplatil daně dostává sociální dávky a nikdy nebude přispívat naší Zemi?Co to má vůbec znamenat.A teď se všichni zamyslíme-Viděli jste někdy cikána jako bezdomovce?NE!Jak je to vůbec možné?!

K tomuto je škoda mluvit.

doplněno 02.06.12 12:57:

K tomuto tématu musím říct že tento stát je celý převrácený.

Řekneš cigánovi cigán a řekne diskriminace ,protože jsou prý romové,ale když 5 cigánů zbije a okrade starou paní,v důchodu nebo i normální ženu či muže,to už rasový podtext není.

Romové si stále stěžují,jak jsou diskriminováni,přitom o to tu vůbec nejde.

Bydlíme na krásném sídlišti,vždy to tu bylo klidné,nikdy tu žádný rom nebydlel kromě asi 2 rodin,které vždy byly v klidu.Sídliště má dvě řady.My bydlíme jakokdyby v té první a naproti nás jsou další domy.Bydlela tam dokonce i moje kamarádka,jenomže naše byty jsme si koupily,ale kamarádka bydlela jen v pronájmu,(koupil si to soukromník) stejně jako každý v druhé řadě.Po několika měsích řekla rodina kamarádky,že se odstěhují ,protože velký nájem ,už nemůžou platit.

Tak se stejně jako skoro každý v té řadě odstěhovaly.

Po určitě době,půl roku či roku se sem začaly stěhovat romové,nejen že se děti začaly bát chodit ven,aby je nezbily ale také se zde u nás přepadla večerka a vykradla.

Podstatou věci je->Kde romové vzaly peníze na nájem?pracují snad?!

Nevadí mi že je někdo kakaový,fialový,černý,bílý nebo žlutý,ale snad každý by měl dodržovat stejné zákony ,nebo ne?

PS:Omlouvám se ,že vám tu píšu jen o romech,ale s tímto tématem to docela souvisí,vaše maminka má 56 nebo 57 let a nemá práci?Co to vůbec je?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cepagis*
Datum: 02.06.12 12:56

Neříkám, že v něčem nemáte pravdu, nicméně, jak to souvisí s otázkou tazatelky? Vyhrocování situace za každých okolností, podněcování k rasové nesnášenlivosti a svádění všeho na jednu rasu také není správné. Také s nimi mám negativní zkušenosti, ale podívejte se na to z druhé strany, viz třeba nechvalně proslulý případ z Břeclavi. To také byli všichni chytří...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.12 14:27

souhlasim stím na socialce chtěly nevím kolik papíru hovno ztoho nejradši bych to tam rozmalatil celý život maminka dělala a tak se oni stát postaral dělat zadarmo do předčasného důchodu má tak 1-2 roky ale co dostane to nevim nebo pořadně nepracovala už dlouho protože není prostě kde a když je práce aspon za 7000kč tak je jen pro OZPDatum: 02.06.12 16:16
avatar

Přesně jak to psala Lottka, o řádné občany se náš stát nepostará, jen přistěhovalci čert ví odkud i bez trvalého pobytu, mají na veškeré státní příspěvky a lékařské ošetření i léky zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 02.06.12 21:09
Jednou mi moje kolegyně z práce řekla že kdyby její máma neměla 4děti které se o ní teď starají a finančně ji podporují byla by s maminky brzo bezdomovec s dluhama.Vy se rozčiluje zatímco abyste hledal řešení.Dnes jste evidovan na úřadu práce ale oni vám práci nenajdou.Vaše povinnost syna je o maminku se postarat.Tak to vidím já a nezlobte se.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dana*
Datum: 02.06.12 22:47

Dobrý den, musím přiznat, že mně pomáhá 77letá matka. A to mám školy.

Odpracovala jsem 35 roků, když firma zanikla, jezdila jsem na ÚP kvůli pracovní náplní pro referentku. Práci mi nesehnala, za tři roky jsem se odhlásila.

Čekám až za dva roky půjdu do starobního důchodu. Žiju sama s matkou, pomáhám, uklízím, jezdím nakupovat, jezdím s ní k lékaři...

Máme dům, výdaje klasika a hodně práce zahrada a tak... Kdybych neměla naštřeno, jsem úplně v háji. Bude mi šedesát a pracovní místo pro mě není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.12 21:27
avatar

Já teda opravdu nevím, ale už jsem něco podobného četla a tenkrát jsem se raději nevyjadřovala. Ale dnes to zkusím. Předem podotýkám, že nejsem přívržencem cikánů a ani do jejich etniky nijak nepatřím, tudíž o nich nebudu mluvit. Ale zato vím naprosto jistě, že jedna z mých blízkých známých, normální bílá češka, která má však problémy s vyžitím, zažádala o příspěvek na bydlení a dostala ho. Naprosto bez problémů. Musela ovšem doložit vše potřebné, ale nikdo s ní nevyrazil dveře a myslím, že dostává kolem tří tisíc korun měsíčně. Také má děti, ale ti žijí odděleně. Tak nevím, co si mám myslet. Ona teda nemá internet, žije docela skromně, ale stát jí pomáhá a jí to stačí. Myslím, že má nějaký malý důchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.12 23:19

Ona by tu dávku dostala taky, ale já bych se musel odstěhovat ze svého bydliště do města a to nechci platit nájmy atd. 2x žádala sociální dávku s odstupem času a 2 x ji bylo napsáno díky mému příjmu společné domácnosti nemá nárok a to se k vám přijedou podívat, jak si vlastně žijete, když jsem slečně vysvětlil jak toje tak tomu rozuměla, ale stejnak na úřadě o tomto rozhodoval někdo jiný takže se ani nedivím že se někdo nasere a na úřadě to tam rozmlátí

Můžu vám tady napsat co všechno chtěly : jak mate staré auto,výpisy z účtu +výpis penzijního,úrazového pojištění jak mate starou televizi, pračku, lednici,jakou má vaše nemovitost hodnotu potvrzení o příjmu za 3 měsíce + plocha nemovitosti rozdělení místností

Jeto výsměch těm co dělají a chtějí dělat a ti co nedělají tak se smějí těm co na ně makají

Datum: 02.06.12 23:07
avatar

Nárok na sociální dávky, případně na dávky v hmotné nouzi se odvíjí od životního minima domácnosti (posuzují se společně příjmy všech osob, jež tvoří společnou domácnost).

Životní minimum domácnosti, v níž žijí dvě dospělé osoby, činí v letošním roce 5.970 Kč.

Více informací: http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/zivotni_min http://portal.mpsv.cz/soc/ssp

doplněno 02.06.12 23:13:

Ještě odkaz na informace na webu MPSV: http://www.mpsv.cz/cs/5

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.