Luštíte ještě klasické křížovky?

Od: Datum: 15.02.15 09:51 odpovědí: 23 změna: 17.02.15 08:25
avatar

Dobrý den, otázka je snad jasná - zda Vás baví ještě luštit klasické "papírové" křížovky nebo pouze přes PC či (už) vůbec. Já jsem je měl rád, ale nedávno jsem si uvědomil, že už jsem dlouho neluštil. Tak, jak jste na tom Vy? A proč se křížovky luští a třeba nevyplňují či neřeší? Děkuji Vám za reakce a zdravím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.15 09:55
avatar
Křížovky luštím jen na papíře, zkoušel jsem na mobilu i v PC, ale vůbec mě to nebavilo
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 09:56
avatar

Křížím lušťovky na papíře i na monitoru. Pokud mi moje drahá polovička na tom papíře nějakou nechá. Když není papír, je Sudoku v mobilu, tabletu, na papíře...

luští, vyplňuje, řeší, kříží - já bych to v tomto případě považoval za synonyma...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.02.15 10:01
avatar

Dobrý den, jo, křížit lušťovky je dobré . Já měl rád ještě ty klasické, kdy legenda byla dole pod "šachovnicí" a muselo se hledat políčko. A přes monitor jsem to ještě ani nezkoušel, ale zkusím si něco nalézt. Tímto děkuji i za první příspěvek. Zdravím!

Datum: 15.02.15 10:05
avatar

Rád luštímklasické i tzv. švédské křížovky. V současné době však přibývají v křížovkách chyby a to mě dost otravuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 10:06
avatar

Ano, luštím stále. Přítel odebírá MF třikrát v týdnu a neluští, takže se v nich vyžívám já. Musím říci, že jich je právě akorát, aby bavily.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 10:06
avatar

Luštím křížovky všech druhů,ale přes PC jsem to nedělal nikdy.Na počítači jsem ale dělal puzzle-hrady a zámky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 10:10
avatar

já osobně miluju,ty ze čtvrtečního magazínu MFdnes.Poslední dobou tahám i staré vydání co rodiče skladují.Křížovka na"úrovni"baví mě,i z magazínu Ona Dnes není špatná.A pokud pamatuju i lidovky měly v magazínu supr křížovku,ale k těm jsem se dlouho teď nedostala.Takové ty co jsou v těch"bulvárech"(chvilka pro tebe,chvilka pro luštění...)určitě ne.Je to ta nejlepší chvilka v týdnu,kafe s křížovkou-neznám větší pohodu.

...a kdysi bývaly v novinách přes dvě strany,uprostřed novin,tak ty byly supr,ale už to asi neexistuje,že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.02.15 10:10
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za další reakce - prozkoumám možnosti internetu v oblasti luštění. Zdravím!

P.S. Nebo vloží někdo dobrý odkaz?

doplněno 15.02.15 10:20:

hejkal - to je rada nad zlato .

Datum: 15.02.15 10:14
avatar

stačí hledat křížovky online

výběr velký

a nezanedbávat potom poradnu *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 15.02.15 10:11

Jen z nudy, například v novinách, které dostanu ve vlaku. Jinak ne, křížovky jsou příliš jednoduché. Raději si něco čtu. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 12:15
avatar

Křížovky v novinách a časopisech luštím na WC,jedna "akce" jedna tajenka.Dokonce k tomu nepotřebuji tužku.Stejně jako šachy zpaměti ji takto luštím.Lepší je Sudoku,nebo profesionální hádanky.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 11:01
avatar

Dobrý den! Papírové křížovky luštím, pravidelně odebírám papírové vydání Křížovky a hádanky. A pravidelně u toho nadávám, protože nemohu přijít na to, jaký byl starověký název řeky Kizil Irmak, neznám lotyšského šachistu a ani kdo vyhrál skok daleká na olympijských hrách někdy v dávné minolosti:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.02.15 11:14
avatar

Dobrý den, ty Křížovky a hádanky jsem si také občas kupoval - to už vyžaduje větší inteligenci a znalosti, neb tam jsou věci náročnější. Ale, občas jsem něco vyluštil i tam. Jo, a měl jsem rád křížovky, kde byla pod čarou i nějaká nápověda. Zdravím!

Od: mil®
Datum: 15.02.15 12:11
avatar

Luštím každý den. Kupuju si zlevněné křížovkářské knížky, když na ně někde narazím, abych měl do zásoby.*smich*.

Noviny nekupuju ani neodbírám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.02.15 12:38

Luštím každý týden, sudoku i j. a to i starééé, jinak si je vytrhávám na později. Není jedno, jak se to nazývá ale co pro sebe dělám?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.15 13:10
avatar

Už jsem se dopracovala do stádia vyplňování a navíc mají papírové křížovky pro mne moc malinká písmenka. Před několika lety jsem propadla PC hrám " hledačky" aneb "hidden object" a ty mi dají docela zabrat. K dispozici jsou buď od Špidly v trafice za 70,-, nebo stažené z netu za 99,-, ale daleko zajímavější jsou na www.doublegames.cz . Jsou tam i hry v češtině, běžné za 99,-, sběratelká edice za 2 x 99,- ( to u Špidly taky ). Pár her se tam najde i zdarma, tady je ukázka :

http://www.atarata.cz/game/we…m=row4&utm_campaign=freegames

doplněno 15.02.15 13:21:

Bezva hry v angličtině jsou i na www.myplaycity.com

doplněno 15.02.15 13:35:

Ještě mám jednu zajímavou hru, která je k mání u Špidly pod názvem Tajemství věků. Jak se tento druh hry jmenuje sice netuším, ale je pěkně náročná na bystření rozoumku i na postřeh. Soupeřím sice jen sama se sebou, ale ctižádost mne nutí stále se zlepšovat. Možná je někde i online, ale to nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.02.15 13:12
avatar

Dobrý den, děkuji Vám - podívám se na to. Zdravím!

Od: babusa
Datum: 15.02.15 16:43

Jo,pokud mi je manžel nesebere,i když mu kupuju sešitky s křížovkama.A protože ho nebaví osmisměrky,tak si je kupuju a taky mně baví.Bohužel mně nebaví sudoku,protože mi to dlouho trvá než je udělám,to jsem pak netrpělivá,když mi to nejde hned.A u těch mých osmisměrek si pěkně vyčistím hlavu,protože nemusím nad ničím přemýšlet.A občas je musím schovat,když přijdou vnučky,tak mi je taky berou.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutil1
Datum: 16.02.15 22:15

po dlouhé době mě to nebaví

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 15.02.15 22:45
avatar

Křížovky jsem luštila spoustu let, ale jak se objevilo sudoku, už mě křížovky tak nebaví. Miluji ty nejtěžší sudoku, ke kterým se někdy i několikrát vrátím, než je vyluštím. Nižší úrovně mě nebaví.

doplněno 16.02.15 17:37:

Taky mě hrozně bavívaly figurální dokreslovky, někdy i střídavé. To je křížovka, která nemá pravidelný tvar, ale tvoří ji obrys nějakého předmětu, třeba džbánu (i s uchem). Ale ani ten obrys tam není, jen legenda. Úkolem je dokreslit podle legendy obrys, přičemž nevíte, co to má být (a mimochodem vyluštit tajenku). A je-li střídavá, mohou být v některých čtverečcích dvě písmena, čtvereček je rozdělen úhlopříčkou, a samozřejmě záleží na směru úhlopříčky, protože podle toho se pak čtou písmena ve čtverečku do kříže buď stejně, nebo obráceně. To byl teprve záhul, ale skvělá zábava.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.15 01:06
avatar

Pokud přečtu legendu ...

Ale nebaví mne lehké křížovky, to

je jen automatické doplňování...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.15 10:15
avatar

Luštím úplně všechno, na co přijdu. Křížovky, osmisměrky, kriskrosy, doplňovačky, pak takové křížovky, kde má každé písmeno svůj obrázek /T = kytara apod./ Nebo jsou stejné křížovky, které mají ale místo písmen čísla. To si pokaždé smlsnu. Je to něco nového, musí se přemýšlet, než pořád donekonečna vyplňovat sicilskou sopku, strop v nářečí či značku hliníku. *smich*

Dcera s rodinou mi dala k Vánocům tlustou knihu SUDOKU NA KAŽDÝ ROK. Je tam 365 sudoku v 5 verzích obtížnosti. Do "trojky" vyluštím hravě, čtyřka mi dá zabrat, o pětku jsem se zatím nepokoušela. SUDOKU - to je úžasná věc na logické uvažování. Kromě toho je v knize nabízeno, jak píší - pár ďábelských japonských hlavolamů navíc. Je tam 10 KAKURO - zatím mám vyluštěný jeden a byl to nápor na mozek. A pak 10 NONOGRAMŮ, s těmi si zatím nevím rady. Ale mám na to přece celý rok! Ti Japonci, ti mi dávají! *smich*

Také se občas objevují křížovky, kde se doplňují slova na určitá místa. Ty mě taky moc baví. Ale tuhletu mi vyluštil děda, byl holt rychlejší. Příště si ji okopíruju, abychom si užili oba. Jaga.

doplněno 16.02.15 11:25:

Poslední dobou jsou i takové zvláštní křížovky, které mě taky moc baví.

1/ Máte k dispozici jenom souhlásky - třeba HDNK. Musíte doplnit samohlásky tak, aby z toho vyšlo rozumné slovo a zároveň se to správně křížilo. /H o D i N K y/

2/ Máte nějaké slovo, do křížovky musíte napsat jiné, ale jen se stejnými písmeny, např. JABLKA = BAJKAL.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.02.15 08:25
avatar

Dobrý den, děkuji všem za reakce a další názory i návrhy "mozkolamů", které jsem některé ani neznal. Zdravím!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.