Uvítali byste odchod do důchodu od 50 roku?

Od: Datum: 04.05.15 15:49 odpovědí: 33 změna: 11.05.15 23:52

Dobrý den, chtěla jsem znát váš názor zda byste uvítali kdyby zákonodárci schválili odchod do důchodu od 50 věku.

Už jsem podala x životopisu a nikdy mi zaměstnavatele neodepsali zda jsem přijatá či ne už mě to unavuje jak se člověk musí neustále prosit o práci myslím, my obyčejný lidé s nízkým vzděláním sš bez maturity je mi 54 let a pro zamětnavatele jsem už stará aspoň to dávají tak najevo že co tam vůbec dělám, že co vůbec otravuju atd.

Proto mě napadlo zda by nebylo lepší jít do důchodu od 50 věku..

Myslím, že tento problém má skoro každý obyčejný člověk nad 50 věk. Díky předem všem za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.15 15:53
avatar

Z jedné strany by to uvítalo poměrně dost lidí...a dokonce i těch kdo práci v těchto letech hledat nemusí, ale mají ji.

Jen mne tak nějak nenapadá, kdo by ty důchody potom platil.

doplněno 04.05.15 16:09:

A jaký by měl potom být rozhodovací "klíč"? Jak by se poznalo, kdo je "opravdu" nezaměstnaný...a komu už se dělat nechce? Jistě že v principu je jedno, jestli bude člověk od 50 do 65 let nezaměstnaný nebo zda bude již 15 let pobírat důchod..Ale v tom případě za 5 let kašlu na práci..(i když jí mám) a jdu také do důchodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 04.05.15 16:03
avatar

Kdyby se takhle zaplnili místa nezaměsžtnanými po odchozích do důchodu tak by stát vydělal na výběru daní, ušetřil by na podporách v nezaměstnanosti a sociálních dávkách takže si myslím že důchody by se z toho hravě zaplatili. *nevi**nevi*

doplněno 04.05.15 16:13:

Myslím ty nezaměstnaný co sou v evidenci úřadu práce.

doplněno 04.05.15 16:33:

Toho komu se dělat nechce ( třeba 5x odmítne volný místo) bych vyřadil z evidence s tím že by si musel sám platit zdravotní pojištění a neměl by ani žádnej nárok na žádný sociální dávky. Jenomže to si žádná vláda nevezme na triko protože by tím přišli o moc voličů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 04.05.15 16:14
Podobny pokus provadeli va Francii. Skoncilo to na 35hod pracovnim tydnu. Proste na stejnou praci se zamestna a vysteida vice lidi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 18:42
avatar

lujsi, nejsem specialista na nezaměstnané a na podporu pro ně, ale tuším, že již dnes, když odmítne volné místo je vyřazen z evidence..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 22:41
avatar

Máte pravdu,

stačí jednou bez vážného důvodu odmítnout vhodné zaměstnání

a ÚP uchazeče sankčně vyřadí na 6 měsíců.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 16:45

Uvítal bych to jako spousta lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 04.05.15 16:48
Kdo by to neuvital...ale nevadilo by vam,ze byste mela nizsi duchod?
A pak jeste zdanit mlady, aby bylo na ty duchody...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 16:54
avatar

Tak to udělejme jinak..

Ať se neplatí daně na sociální "pojištění"..., ale každý si na důchod šetří..

A ANO, potom ať jde do důchodu KDYKOLIV kdy bude chtít.

doplněno 04.05.15 17:20:

lujs: to je ovšem velmi "jednoduše" napsáno..Samozřejmě, že mi připadá logické, aby člověk co do systému odvádí více peněz (a leckdy násobky toho co člověk z nižší příjmové skupiny) měl vyšší důchod. Dnes tomu tak zdaleka není, znám lidi, co mají důchod vyšší, než byl jejich plat před odchodem do důchodu (a teď nemyslím v roce 1990). To mi nějak početně nevychází. Nebo tedy ať je "část" důchodu pro všechny stejná, ale druhá část dle odpracovaných let a výdělků resp. odvedených daní. Musí to být ale opravdu "dle zásluh" a ne "pro každého stejně".

doplněno 04.05.15 17:57:

lujs: ale to je zase otázka "bohatý právem, nebo neprávem"..Já znám "bohaté" OSVČ..., platí daně...a pracují 12h denně 6-7 dní v týdnu a "chudé" zaměstnance chodící do práce od 7:00 do 15:30..a vždy jen 5 dnů v týdnu. Vím o majiteli s.r.o., který neměl dovolenou od roku 1998..znám ho osobně (v práci bývá denně od cca 6h ráno do 18h večer a často i daleko déle, až mi není jasné jak to může vydržet). Takže opět nelze paušalizovat způsobem, že každý kdo má peníze je musel "nakrást", nebo je má díky známostem...Je to případ od případu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 04.05.15 17:12
avatar

No jo jenomže to byste zvýhodnil ty bohatý.

doplněno 04.05.15 17:44:

Však já neříkám nic o výšce důchodu ale o samotným odchodu do důchodu.

Vám připadá spravedlivý aby ti co mají vysoce ohodnocený místa díky různejm známostem, členství ve stranách a podobně vykutálenejch spolků měli ještě tu výhodu jít do důchodu kdy sami budou chtít protože prostě mají peníze.

Jako by nestačilo že sou bohatý a můžou si šetřit kolik sami chtějí.

Většina lidí v tomhle státě je ráda když ze svejch příjmů pokryjou náklady na živobytí (nebo spíš živoření) natož aby si mohli každej měsíc ukládat 2-3 tisíce aby měli něco k důchodu kterýho se kvůli neustálýmu zvedaní hranice věku odchodu do něj taky vůbec nemusí dožít. Kdežto tihle bohatí nepocítí ani když si budou šetřit třeba 10 tisíc měsíčně.

doplněno 04.05.15 18:10:

Já vím. Já jenom říkam že tím byste zvýhodnil ty co mají (z jakýhokoliv důvodu) peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 04.05.15 18:19
Myslite ze ten bohaty bude resit ze je mu 50 a uz muze do duchodu?
A co kdyz je nekdo bohaty, protoze cely zivot pracoval vic nez ostatni? A do rozpoctu dal daleko vic nez ten prumerny? Proc toho neodmenit?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 22:48
avatar

Zaujal mne ten důchod vyšší než příjmy před důchodem:

Jak je to možné?

(Nějak se mi to nezdá...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 17:01
avatar

no jo, to ale potom každý ve čtyřicítce už byl starý pro zaměstnavatele...tak jak teď v padesáti...a to padesátníci jsou stále ještě mladíci a mladice...

doplněno 05.05.15 09:57:

A ještě k tomu, že pracují důchodci a mladí nemají místo - prostě v některých oborech (u nás třeba elektro) nejsou mladí, kteří by byli ochotni pracovat. Pokud už mladí, většinou po vyučení a bez par. 50, přijdou na výběrové řízení, základním dotazem většiny (ne úplně všech, to bych jim křivdil) je, za kolik, počet dnů dovolené, stravné, příplatky, benefity, ...a když se dozví vše, co je zajímá, většina z nich nemá o zaměstnání zájem. A pokud náhodou nastoupí, tak 70% odejde ve zkušební době. Ze zbytku tak jeden z deseti je schopný - není ho třeba vodit za ruku, umí se k práci postavit. Pokud přijde takový padesátník a třeba i takový, co má pár let do důchodu (i takoví u nás nastupují do zaměstnání), pak je to úplně o něčem jiném. Takže v některých oborech nezbývá zaměstnavateli než se dohodnout s nastávajícím důchodcem o pokračování v pracovním poměru...a ne vždy mu vyjde zaměstnanec vstříc...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 18:46
avatar

Bylo by to dobré, ale...

kdy by mi pak dával důchod? Dnešní systém je špatný, a zadlužujeme naše děti. Takže nejsem pro důchod v 50 letech, páč nechci zatěžovat děti a vnu(č)ky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.05.15 18:58

Napřed si odpovězte, jaký by vám stačil důchod a ne opačně. Ostatně jsou lidé, co nikdy nedělali a mají se fajn. Nebo si najděte invaliditu. Jak víte, chtějí někteří vaši zákonodárci prosadit jednotný důchod 8000. Každý se má o sebe postarat, takže jste se mohla vzdělávat... A pak si spočítejte, co odvedete na důchodové pojištění a do kdy by vám to vydrželo a pak vás začnou dotovat ostatní. Ostatně to platí pro každého důchodce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 20:52
avatar
Uvítal bych kdyby každý, kdo zaměstnává důchodce musel prokázat že o to místo nemá nikdo jiný zájem. Máme na jedné straně armádu důchodců kteří mají nárok na důchod a přes to pracují a na druhé straně spoustu mladých bez praxe a padesátníků o které nikde nikdo nestojí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 21:19
avatar

Nesnáším ty kecy o zadlužování dětí, vnoučat...peněz je dost, hospodařit se tu neumí, zde umí vrchnost jen hrabat, krást, platit všelijaké zbytečnosti např. vojenské misse, platit prohrané arbitráže, platit bandu právníků a poradců, platit všemožné útulky pro utečence a toulavé psy, hrát si na boháče a platit zdravotní péči kdesi v Africe.Sociální program je totálně špatný, romská otázka to jsou penníze vyhozené oknem. Platit EU a neumět vybrat ani půlku dotací, v parlamentu chrápat nebo se věčně dohadovat o zákazu kouření v restauracích, v restitucích vrátit majetky co nikdy těch dotyčných a církve zvláště nebyly...psala bych do rána a ještě bych to nenapsala všechno a zcela jistě bych opět byla označena za levičáka, zpátečníka a nevím jak ještě. Pozavírat zloděje a hlavně sebrat jim nakradený majetek a máme nejen na důchody od 50ti let. Přijít o práci tak v 50ti už po vás pes neštěkne a můžete být odborník ten největší, dnešní "kindrmenežment" si vás mezi sebe nepustí. Ještě tak dělat na dohodu nebo na ŽL, sice jste ráda-rád, že uživíte rodinu a zaplatíte inkaso ale aspoň nejste na podpoře a potupně nepíšete tisíce CV na které vám nikdo neodpoví. Špatně je i to, že na některých místech se drží zuby nehty důchodci (mít známé ředitele nebo být sám ředitel je výhoda) a mladí, ti jdou ze školy rovnou na ÚP-spočítali si totiž, že jim to zatím stačí a až si užijí poohlédnou se možná po nějakém zaměstnání (zaměstnání, nikoli práci).

doplněno 04.05.15 21:23:

Jednotný důchod 8000,-?, to bude tak akorát na špagát a možná zpopelnění bez obřadu. Z 8000,- se žít nedá.

doplněno 04.05.15 21:25:

Pane Milane, doufám, že se toho nechytíte, to vůbec není reakce na váš příspěvek, až jsem to odeslala, teprve jsem přečetla co píšete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 04.05.15 21:30

Máte pravdu, peněz je dost, natisknou se, zadlužování budoucích generací se dá taky zabránit - hyperinflací. Osobně mě je to skoro jedno, protože moc hotovosti nemám, ale něco mě říká, že to není zrovna správné. A chcete slyšet mojí teorii? Já si jen myslím, že peníze se jen přesouvají z rukou těch, kteří s nimi neumí moc hospodařit, do rukou těch, kteří o to stojí. Příklady: Gembler - provozovatel herny, Opilec - provozovatel stánku s levnou lihovinou, chtivý důchodce - šmejdi z prodejních akcí, naiva - nabídky práce z domova, práce na ropné plošině a pod, člověk chtivý rychlých peněz - lichvář. A tak bych mohl pokračovat do nekonečna.

doplněno 04.05.15 21:34:

Abych ale odpověděl na otázku, tak bych důchod v 50 bral (šel bych za měsíc). Ale je to stejné, jako bych bral, aby mě lítali pečený holubi přímo do huby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ou
Datum: 05.05.15 09:58

Zdravím, moje manželka pracovala již několik let ve skladě, práci se snažila co nejlépe odvádět chodila včas do práce, na oběd měla čas pouze 15 minut takže vše ve spěchu. Jakmile se zaměstnanci chvíli zdrželi, okamžitě padají ze strany zaměstnavatele urážky a ponížení a to předevšemi zaměstnanci. Manželka si nikdy nedovolila ohradit se vůči zaměstnavateli protože se bála, že by v tu ránu přišla o místo, tak raději mlčela a makala jen za pár korun. Čím víc se člověk snaží tím je to horší. Dnes je manželce 55 let a přesto o práci přišla, protože zaměstnavatel přijal na její místo 28 letou slečnu která se tam jen fláká a každou chvíli si chodí kouřit vše ji projde jen proto, že je to známa zaměstnavatele. Tady vidíte tu nespravedlnost když je známost tak jde všechno jinak jste v práci otrokem.

Takže určitě odchod do důchodu od 50 let bychom také uvítali. Práci najít po 55 věku je opravdu nemožné.

Hezký den

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 16:24
avatar

a teď o Červné Karkulce..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 09:42

Tuhle logiku nikdy nepochopím. Na jedné straně se tady prý všechno státní rozkrade, ale na druhé straně chcete víc a další prachy od (nefunkčního a zlodějského) státu.

Připomíná mi to situaci, kdy zmetek hodí neplavce do vody a neplavec je natolik naivní, že si myslí, že mu ten samý šmejd hodí záchranný kruh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 10:01
avatar

sunset, je více tvrzení nelogických...ale každý řešíme dle svých znalostí..

Jedni křičí, že důchodci zabírají místo mladým, jiní tvrdí, že staří lidé nejsou zaměstnatelní..

a pak kdo se v tom má vyznat?

Statistika je jasná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 11.05.15 21:05

Tady Vás doplním, není důležité jak kdo křičí, ale jak kdo koná. Určitě není problém ve věku. Sám provozuji restauraci. Pokud dojde na nové zákony, tak se na to pravděpodobně vykašlu - jako nebudu vydělávat na nějaké příživy. Ale mám vizi, že půjdu dělat vyrovnávače zboží třeba do Teska nebo Makra. Když tam vidím ty otrávené ksichty, já bych to dělal rád.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 11:38
avatar

Taky nemam rada reci o zadluzovani deti atp.. Presne to si myslim i ja, ze penez by bylo i dost pokud by se nedelo presne to co pisete.. Spousta zmetku nahore krade, vesele tuneluje a milion dalsich hnusu, kde se ztraci miliardy..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 12:00
avatar

Jenže spojujete dvě odlišné věci..

Pro výplaty důchodů nemůžete počítat celý "státní rozpočet" (a že se bohapustě utrácí za hlouposti je jasné), ale stát by měl vydat na důchody pouze to, co na ně vybral..ne více. Takže slibovat zvyšování důchodů a dávat na ně peníze z jiných "škatulek" státního rozpočtu je neskutečná hloupost.

Pokud v důchodovém systému bude přebytek, tak ať se důchody zvednou třeba pětinásobně, ale pokud tam peníze z vybraných plateb nejsou, tak prostě není kde brát a tečka.

V domácím rozpočtu si sice můžete vyjímečně dát třeba na benzín peníze co máte našetřené na jídlo, ale je jasné, že potom budou chybět jinde (asi budete mít hlad). Stát takto hospodařit nesmí (byť to bohužel dělá).

doplněno 05.05.15 12:04:

Rozdíl příjmů a výdajů důchodového účtu ČR (v miliardách Kč):

2009 -30,5

2010 -29,3

2011 -39,5

2012 -49,4

2013- 49,7

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 10:03
avatar

Logicky by člověk více vyčerpal, než odvedl. Malinké dítě, školák, vysokoškolák, mateřská dovolená, v 50ti důchod do kdoví kolika? Kolik tam zbývá pracovních let, možná tak 25 let ale toho čerpání třeba i 50. Leda tak mít ropná pole. Vždyť by se člověk nudil. Pokud člověk není zdravý, tak ten důchod dostane i dřív, ale je to asi špatný příklad.

Každopádně jaká je dnes doba, tak se mě to také nelíbí, nehospodárnost, nekvalita, podvody, žádná jistota, samý stres, tlak, neustálé změny a každá změna vyvolává další, protože se zjiští další a další problémy navazující na předešlé chyby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 10:27

Nojo, ale kdo by pak pracoval?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.05.15 12:19

Práci prý strojům... Ale Marx to řešil, pracovat se bude málo. Třeba je ten, komu bude práce chybět...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.15 19:49

Ovšem, že by to bylo možné. Ovšem za jiných parametrů rozdělování hodnot.

Pokud 1% lidí vlastní víc, než zbývajících 99%, pak to fungovat nebude ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jinx®
Datum: 11.05.15 11:48
avatar

Najviac stastia maju taki ktori podnikaju a dari sa im.Ak je to navyse rodinna firma tak je vyhrane.Mam zato ze v buducnosti to budeme prave my (+30 rokov) co este vieme a nebojime sa naradia a nevadia nam spinave ruky.Co dnes sledujem + - v mojom veku rovesnikov a mladsich tak nemam s nimi o com.Ja riesim dom,zahradu,auto, a oni recenzie na PC hry,co davaju v kine a pod...somariny skratka bude to na nas.Ludia su cim dalej tym viac pohodlni a uz to nieje ani o peniazoch ale skratka sa im nechce.Je mi vas luto a caka to asi aj nas.O to horsie ze hranica dochodkoveho veku sa posuva.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.05.15 19:51
avatar

těžko, v 50ti nebudu mít ani zaplacenou hypotéku... kdepak ještě našetřeno na důchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.05.15 19:58

Ne, je to brzo, moje práce mě baví

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.15 20:35
avatar

50 je moc brzo, ale dejme tomu v 57? - to by bylo přiměřené a příjemné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 11.05.15 23:52

Osobnost 50ti letá ve svém oboru může být v podstatě nepostradatelná, ale otázka je jít či nebýt v 50ti v důchodu, vidina toho, že můžu jít a starat se jen, třeba o svou zahrádku a nebo rajzovat po světě, rád, ale mě se nechce být mimo dění které mám rád a věnoval jsem mu hodně svého života. Plynutí je asi to správné slovo, nerozebírám ekonomiku státu, ten si možná přeje abychom umírali v 55ti letech

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.