Tresty pro děti

Od: Datum: 06.03.15 18:43 odpovědí: 15 změna: 07.03.15 17:12

Ahoj, jaký trest byste dali dětem, které bez dovolení a sami zapálili svíčku? Ano já a bratr jsme zapálili svíčku a máme si dát nějaký těžký trest jinak nám ho dá táta a jelikož bez počítače být nemůžu,

(práce do školy, hry které by jinak skončili a další ...) tak nevím co si mám dát, napadlo mě napsat 500 x trest nemám zapalovat ... ale táta by nám dal i tisíckrát to napsat mi jednou dal ještě víc ...

No, jaký trest byste nám dali vy? Především mi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.15 18:48
avatar

Ahoj Klárko, jaký trest? No nevím, kolik je ti přesně roků, ale kdybys tátovi navrhla, že pomůžeš doma vyluxovat, nebo třeba umýt nádobí apod.? To napsání textu - to je jak za středověku. Akorát ti to unaví ruku, popíšeš papír, ale k ničemu to není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.15 18:49

Ahoj,

zákaz PC, jelikož věta "bez počítače být nemůžu" zavání trochu závislostí nemyslíš? Předpokldám, že jsi ještě na základní škole a argumentovat tím, že zákaz PC nelze, protože tam maš práci do školy, takový argument by obstál možná na SŠ.

Jinak, jak už tu je zmíněno nademnou, pomoc doma s čímkoli co se nabídne to mi přijde taky ok.

doplněno 06.03.15 18:53:

Na druhou stranu musím souhlasit, že trestat za zapálení svíčky mi přijde jako přehnaná rekace, možná trochu pokárat a upozornit, co všechno by se mohlo stát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.15 18:50
avatar

Trest je na nic. Příště nezapalovat svíčku. To otci prostě slíbit. Jinak musím podotknout, že zapálení svíčky nepovažuji za závažný prohřešek hodný trestu. Není patrné, jak jste stará děcka, není ani patrné, kde jste svíčku zapálila. Pokud je vám okolo šesti (což ze způsobu vyjádření není) a svíčku jste nezapalovali třeba v seníku, měl by být tatínek rozumnější a věc neřešit trestem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 06.03.15 18:52

Je mi 13 a uklízet musím tak jako tak v sobotu

Zapalovali v pokojíčku no ... moje výmluva byla že všichni ostatní už takovou svíčku zapálili a já ne ...

Jo říkal nám že jsme mohli přijít o barák skončit pod mostem a jestli jsem neviděla tolik těch zpráv jak se přišlo o byt svíčkou ...

Datum: 06.03.15 18:56
avatar

Cože? Ve třinácti letech dostávat nějaký trest za to, že někdo zapálí svíčku? *sok**sok**sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 06.03.15 18:57

No, protože jsem do toho zatahala bratra, já měla svoji a bratr si zapálil další .. (říkala sem mu že si ji zapalovat nemá) a pak mu řekla že má svíčku sfouknout a otevřít okno na vyvětrání on ne, pak před ním a mamkou sem řekla aby mamka šla k nám a ten blbeček tu svíčku měl sfouklou ale smrdělo to tam

doplněno 06.03.15 19:00:

A říkali, že do 18 let nesmíme zapálit svíčku že to smíme pouze v dozoru dospělého člověka jinak že příště budeme klečet, dostaneme atd ... (Normálně nás švihne pantoflem po zadku) pak klečíme a nevím co ještě ... fyzický tresty (nenávidím)

Datum: 06.03.15 19:02
avatar

I kdyby byl bratr mladší, byla jsi tam ty, tobě je třináct, za dva roky dostaneš občanku, tak máš snad rozum a budeš svíčky hlídat. Nejsi malý děcko ne? Nenechala bys to tam hořet bez dozoru? A když svíčky hlídáš, tak ti nemůže absolutně nic shořet, natož celý byt. Rodiče by ti měli dát víc důvěry a ne tě trestat za to, že jste si s bratrem zapálili svíčku. Něco jiného by bylo, kdybyste to zapalovali na kupě sena, třeba. Ale doma na stole... Nechápu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 06.03.15 19:06

Já taky ne, ale teď je podstatné to, že něco musím vymyslet, nějaký trest, prostě plácněte něco krom úklidu každou sobotu uklízíme všichni a já musím svůj pokoj,naše patro vytřít, utřít kachličky přízemí vytřít vynést koš do popelnice i na hnůj atd ... nějaké lehké ale zároveň těžké tresty?

Jinak naši mě mají za tu malou holku, cop je opravdu debilní, moc se nepovedla, nic neumí, všechno špatně a proto taky všechno špatně dělám

Od: esme*
Datum: 06.03.15 19:17

Ha, máte teda zvláštní rodiče, svíčku až od osmnácti? Mankote... *zed* A vdát se budeš smět už v šedesáti, ne? ;)*smich*

Ale když už to teda musí být... navrhuji sloh cca na dvě stránky na téma "Co vše se může přihodit když děti bez dozoru zapálí svíčku". Při mé fantazii bych se dobrala od hořících záclon až k propuknutí třetí světové...*hi*

A z pilnosti bych tatíkovi ještě přidala jeden další "Co se stane když se děti neučí zodpovědnosti, protože nic nesmějí, a tak jen dřepí u PC"...*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 06.03.15 19:35

To je dobré no :D

Jinak bratr si vybral zaracha na všechno na měsíc (na elektroniku) no a tak ato máme zaracha na všechno krom televize na sobotu a neděli ... já chtěla zaracha na všechno krom pc ale co no zkusím ten sloh pak poslat rodičům na mail

Datum: 06.03.15 20:13
avatar

Ten sloh se mi líbí.

Já bydlela na VŠ u příbuzných, kde byl naprostý zákaz pro kohokoliv něco zapalovat. Ani čajovou svíčku v tom hliníkovém obálku na nehořlavé podložce. Neměla jsem s tím problém, zapomenout na svíčku může kdokoliv, to není omezeno věkem, takže mi ta věková hranice taktéž přijde podivná, ale na druhou stranu bych tenhle zákaz respektovala. Tam, kde se může stát průser jako prase, je prostě třeba i opatrnosti, která se zdá přílišná. Stačí průvan a pohyb záclony...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.15 07:09
avatar

Jednou se stalo že mi pozdě večer, někdo bušil na dveře, že v domě hoří. Dým se valil z horního patra. Věděla jsem, že majitelka toho bytu je u přítele v prvním vchodu. Popadla jsem psa a klíče a běžela pro ni. Sousedi volali hasiče. Když jsem už stála zpět, před svým vchodem, hasiči vyskakovali z vozů. Já ustoupela a najednou si uvědomila svou naprostou bezmoc. Hoří a já jsem v papučích, ve svetru v tajícím sněhu. Mám jen psa, klíče a to, co mám na sobě. Nezůstane mi vůbec nic. Ani bundu nemám. Nemám a nebudu mít vůbec nic! Budu odkázaná na laskavost a soucit rodiny, která sama potřebuje. A já budu přítěží. *sok* Ten strašný pocit ve mně zůstal dodnes. Já bych taky trestala dítě, které si v pokoji zapálilo svíčku. Moc pro tresty nejsem, ale tentokrát bych trestala tvrdě. Až bych vychladla, pak bych to vymyslela.

doplněno 07.03.15 10:18:

Vlastně jsem nenapsala, že té babě chytla umělohmotná podložka, když svíčka dohořela. Naštěstí z ní bylo tolik dýmu, že se stihlo všecko zlikvidovat dřív, než chytnul celý byt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.15 09:25

Pokud rodiče dopředu nastavili nějaká pravidla a děti je dobře znaly a mezi ta pravidla patřilo i nezapalovat svíčku, tak nechápu některé rádce, kteří tady kazí rodičům jejich autoritu.Trest není nic proti tomu, že jim mohl dům vyhořet. A rodiče obdivuji za to, že to dětem vše dopředu vysvětlili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.15 12:13
avatar
Kdyby me děti zapalily bez dovoleni svíčku,tak to beru tak,že jde o kravinu a žádný trest, proboha proč za takovou blbost trestat!Mám ještě děti malé,takže tam bych řešila jen jejich bezpečnost a vysvětlila bych jim jak oheň dokáže být nebezpecny... Trestat ne, vysvětlovat.. Mozna to táta bere tak,že máte pravidla co máte dodržet,tak potom bych ho i chápala..Naše děti mají také ava pravidla spojíme se pokud na ne kašlou..
doplněno 07.03.15 12:20: Naše děti mají také svá pravidla a zlobime se na.ne pokud na ne kaslou.Asi to tak myslí i vás táta..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.15 17:12
avatar

Ahoj,
myslím že jakýkoli trest je přehnaný, zvlášť ve třinácti.
Má sestra si vždy ráda zapalovala svíčky, snad už od osmi let, posledních pár let už to ale nědělá. Nikdy se nic nestalo, protože nebyla dost hloupá na to, aby s tím něco podpálila. Svíčka hořela každou chvíli, většinou na stole.. rodiče to řešili jedině tak, že se otevřelo okno aby to uvnitř tolik nešlo cítit kouřem.
Já tedy nevím co to je za rodiče, takhle trestat, ještě k tomu za takovou blbost. Nedávala bych žádný trest.
Rodiče bych maximálně poslala někam, myslí si, že jsou něco víc, tenhle přístup opravdu nesnáším. Já i sestra jsme byly vychovávány volně, hlavně z matčiny strany, otec nějaké ty věci měl, ale moc jsme ho nikdy neposlouchaly. Přesto s námi nikdy nebyly problémy (maximálně otec měl problémy s tím že ho neposloucháme, ale ve škole ani nikde jinde s námi neměli problémy), alespoň se mnou ne, sestra se poslední rok změnila k horšímu, protože se chytla "špatné party" (teď jí bude 18).
Výchova by neměla být o trestech. Zastávám pozitivní motivaci, a i výzkumy prokázaly, že pozitivní motivace dosahuje lepších výsledků, než-li ta negativní. :)
Kolik je bratrovi? Kdyby byl mladší tak mu to kdyžtak nějak vysvětlit, ale jestli je už dost starý, tak nevidím důvod.. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.