Alkohol a antibiotika Cotrimoxazol AL forte

Od: Datum: 29.05.12 10:12 odpovědí: 6 změna: 29.05.12 10:52

Zdravim, tatovi ted predepsali tyto antibiotika a zrovna odjizdime na dovolenou all inclusive. Nevite nekdo, jestli se na tyto antibiotika smi pit alkohol ci nikoliv? Na netu to nemuzu vyhrabat. Diky!

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: poiu®
Datum: 29.05.12 10:21

Zdravím, tato informace je obsažena v příbalovém letáku - na 99,99 % se al*slunce*kohol pít nemá a pravděpodobně ani vystavovat se slunci.

Ale jinak přeji hezkou dovolenou.

doplněno 29.05.12 10:22:

To slunce se vložilo nějak nevhodně jinam. :D

Datum: 29.05.12 10:26

Dobrý den. Na žádné léky se nesmí pít alkohol a na ATB už vůbec ne. Hrozí potom zdravotní komplikace, takže, jestli Váš táta bude pít na dovolené alkohol, tak to bude mít all inclusive doslova Ale jak říká Poiu, máte to v příbalovém letáku a tam to nejspíš najdete. Také si ohlídejte, jestli může na sluníčko, protože při některých ATB už to, že se nesmí již dávno neplatí ;)

Datum: 29.05.12 10:45

Informace z příbalového letáku (http://www.lekarna.cz/cotrimoxazol-al-forte-tbl-10x960mg/):

Cotrimoxazol AL forte by mohl vyvolat fotosenzitivitu (kožní reakce po oslunění). Fotosenzitivita připadá v úvahu především při nadměrném vystavení kůže slunečnímu záření nebo UV záření.

Ale o zákazu požívání alkoholu jsem žádnou informaci nenašel. *nevi*

Datum: 29.05.12 10:49

Vida primo letacek, tak to moc diky, to jsem nenasel. S tim slunickem nic moc na dovolenou :S, a ten alkohol to vypada dobre, kdyz to tam nepisou. Jinak by to tam podle me urcite psali. Kazdopadne diky!

Datum: 29.05.12 10:52

Aha, tak já byl dosud přesvědčený, že se na jakákoliv antibiotika alkohol pít nesmí. Je pravda, že už ani nepamatuji, kdy jsem je měl, takže se to změnilo.

Datum: 29.05.12 10:48

Dobry den, diky za reakce. Mozna vas prekvapim, ale na vetsinu leku uz alkohol nevadi. Mam strejdu a dva bratrance doktory, tak jsem to s nimi kdysi resil, ze je porad rozsireny nazor, ze se na leky nesmi pit alkohol. Je jich prej jeste spoustu, na ktere se pit nesmi, ale jiz davno to pry neni vsechno, jak si lide stale mysli. Nicmene pak jsme se nejak nepohodli a dnes uz spolu nekomunikujeme, takze se jich zeptat nemuzu... Kazdopadne za to slunicko diky a s tim alkoholem to zjistim.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.