Lze se naučit být kreativní?

Od: Datum: 01.09.13 21:54 odpovědí: 7 změna: 02.09.13 00:03

Ahoj! Moje otázka je jednoduchá - jde se naučit být kreativní, mít nápady, co bude vypadat dobře atd.? Ptám se proto, že jsem se dostal k webdesignu a mám s tímhle velký problém - sám jsem sice hlavně programátor, ale občas je prostě třeba vymyslet, jak bude vypadat byť jen titulní strana a tam jsem úplně v háji, to co stvořím nikdy není "ono" :D Myslíte, že jde něco takového "nakoukat" nebo jinak podnítit? Nejde mi o nějaký extrémní posun, žádná umělecká díla, ale prostě občas mít nápad jak to udělat jinak a hezky :D

Díky za rady, M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vrobin
Datum: 01.09.13 21:57

Dá se to nadřít, ale nikdy se nedostanete na stejnou úroveň, jako člověk, který má přirozený talent.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 22:03
avatar

To se podle mne moc naučit nedá. Nápady buď člověk má nebo je nemá. něco se dá nadřít, ale chybějící talent bude vidět pořád.

Nebylo by rozumnější se spojit s nějakým grafikem?

doplněno 01.09.13 22:29:

Rio, myslím, že se nedá naučit, aby člověk měl nápady. Nápady buď máte nebo nemáte ...

doplněno 01.09.13 23:16:

Reakce na Ria, 01. IX. 2013 ve 22.40:

To už považuji za plagiátorství (přestože vymění obrázky, pozadí, ...).

Shrnu to: Dá se naučit řemeslo. Kreativita a nápady ne.

doplněno 02.09.13 00:06:

Kopírování pixel od pixelu a/nebo kódu bych už nazvala krádeží.

doplněno 02.09.13 00:20:

Tom4: Ten nadanější (přehled v oboru nápady nedodá, pouze usnadní jejich ztvárnění).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 01.09.13 22:06
avatar

Strojově naučit se to určitě dá, stejně jako se každý může naučit kreslit : ).. - stačí se koukat co je "in" na deviantArt... Webové stránky jsou ale docela těžké - aby to bylo koukatelné, ucelené .. stačí špatný odstín barvy a už je to špatně : ).. i mě jako grafičce dělají docela problém, tak se jim víceméně vyhýbám.. : )..

doplněno 01.09.13 22:07:

*např na deviantArt :) podobných stránek je samozřejmě spousta.. : )

doplněno 01.09.13 22:40:

Přeji pěkný večer :) - nepíšu naučit se být kreativní, ale prostě a jednoduše "strojově" okoukat - co je in a co není.:)

Mám kamaráda, co nenakreslí ani hrušku, ale programováním a webdesignem si vydělává pěný pěníze jen proto že kopíruje líbivý desing ze zahraničí - samozřejmě vymění obrázky pozadí, barevnost atd..

doplněno 01.09.13 23:30:

On nekopíruje pixel od pixelu - ani nekouká na kódy...šmankote - v tom případě by bylo plagiátorství všude od ušití trička po upečení housky.. :D..

doplněno 02.09.13 00:36:

hm.. nesouhlasím - dneska skoro každý může dělat skoro všechno - když má člověk talent, je to plus, ale stačí se naučit pár zásad a funguje to stejně, takže odpověď pro Tomíka4 - vyhrává ten, kdo ví, co frčí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 22:26
avatar

Kreativita je nadání. To naučit nelze.Vy se můžete naučit pouze čerpat z toho, co už vymysleli ti druzí. Pokud tedy přiznáváte ten fakt, že nakonec vidíte sám, že ten druhý to vymyslel jinak a lépe. A o tom to je. Ale zase na druhou stranu jste sebekritický, a to je velice dobrá vlastnost, kterou se mnoho lidí honosit nemůže. Většina si o sobě myslí, že jsou oni lepší než ti druzí a nemají k tomu sebemenší důvod. Takže když si tuto skutečnost uvědomujete, tak na tom jste velice dobře. Ve Vašem případě jde asi o vizuální představivost a ta opravdu naučit nejde. Ale můžete se naučit šikovně použít nápady druhých. Ale i k tomu musíte mít minimum té představivosti a smysl pro kreativitu, abyste mohl základ pozměnit a personalizovat podle svého. Aby Vás někdo nenapadl z "plagiátorství".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 23:17
avatar

nelze, zkuste nassat inspiraci z napr templatemonster.com, pomuze-li to... ja to mam obracene, jsem designer a naopak fusuju do PHP programovani a nenavidim to, ale bohuzel nemuzu po 10ti letech vycouvat... taky kdo by to po me ten muj kod pochopil, kdybych to mel nekomu predat :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 23:29
avatar
Podle meho to muze byt i tak.ze kreativni jste.jenom skrze nejake bloky mate pocit.ze kreativni nejste a tim stracite prirozenost a uvolnenost...
Je to podobne jako se zpevem a tancem..kdy si nekteri jedinci mysli.ze neumi tancovat a zpivat a pak.kdyz se uvolni.tak zjisti ze to v sobe maji...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tom4®
Datum: 02.09.13 00:03

Kreativita je vrozená věc, ale na druhou stranu výrazně záleží na inspiraci. Co si myslíte, bude kreativnější extrémně nadaný designér s nulovým přehledem v oboru nebo ten, kterému sudičky vložily do vínku méně, ale za to zná trendy, světový kampaně, uznávaný weby apod.?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.