Aký je dobrý preklad?

Od: Datum: 29.01.15 14:14 odpovědí: 4 změna: 29.01.15 16:46

Ahojteee! Viete mi odporucat firmu kto sa zaoberá prekladaním?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 29.01.15 14:33

dobrý preklad ? - myslíte stavební překlad třeba nad zárubně?

kto se zaoberá prekladaním ? - všichni, co potřebují něco přesunout na jiné místo*smich*

Datum: 29.01.15 14:34

Myslíte překládáním zboží nebo z cizího jazyka?

Pokud ty cizí jazyky,zkuste firmu Skřivánek www.skrivanek.cz

Pokud byste nepochodil,napište,já si nechal dělat překlad online,jen bych musel najít,co to bylo za firmu.

Datum: 29.01.15 14:59

Zkuste dotaz poněkud rozvinout. Předpokládám, že myslíte překlad z jednoho jazyka do druhého. Ale je obrovský rozdíl překládáat kasickou literaturu, nebo třeba technický text.

Datum: 29.01.15 16:46

Souhlas. Nikdo neumí všechno. je třeba vědět jazyk a obor, kterého se překládaný text týká. Měli jsme v práci tlumočnici, rodilou Rusku s pobytem v Čechách několik desítek let, česky mluvila plynule, ale její technický překlad byl utrpení, jednoduše proto, že dané termíny neznala ani v češtině, ani v ruštině.

Můj otec, německých škol nemaje, mluví plynule, ovšem mimo obor kterým se zabývá má problém - jeho slovní zásoba odpovídá vzdělání, kterého se mu dostalo, tj. zná to, co se naučil jako dítě od příbuzných.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.