Odhady pozemku

Od: Datum: 25.05.12 17:14 odpovědí: 5 změna: 26.05.12 09:54

Zdravím Vás,

chtěl jsem se optat na příklad ocenění nezastavěného pozemku. Mám pozemek vedený v KN jako ornou půdu (BPEJ) o celkové výměře 1000m2. Problém je ten, že v územním plánu je veden jako stavební pozemek s maximální zastavěností 30%. Jak se to laicky odhadne?

30% cena stavební + 70 % cena orné půdy = celková cena?

Prosím Vás o radu jestli to tak má být...pokud možno někoho kdo odhady dělá.

Předem děkuji B.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 25.05.12 18:39
 

Orná půda - cca 10 Kč / sqm. . . *)

Stavební pozemek - násobně více. . . *)

Není to tak, že 30 % stavební parcela a zbytek orná - v případě zájmu (potřeby) musíte celý pozemek nechat vyjmout ze zemědělského fondu a přeměnit na stavební parcelu, na které můžete poté postavit nemovitost do zastavěné plochy 30 % celku.

*) Ceny se místně liší (zejména stavebních pozemků - i o stovky %), najděte si v místě nějakého odhadce a poptejte se jej, případně by vám rámcovou cenu mohli sdělit místní realitky.

Od: bishboun
Datum: 25.05.12 19:49
 

Nejde mi do hlavy proč je tedy v §9 zákona 151/1997 psáno, že pokud je dán limit na zastavěnost, tak stavebním pozemkem je max tento limit tzn 30%. Proč je tedy tato věta o limitu v zákoně o oceňování? Pokud by se to mělo vždy násobit 100% pozemku, tak by přece stačilo v zákoně říci "pokud je pozemek zahrnut v územním plánu k zastavění, tak je stavební" ... to kolik lze zastavět mi řekne stavební úřad.

Dost dobře tomu nerozumím...když bych měl 1000m parcelu a stavební by bylo 10m taky by byl oceněn jako 1000m stavební?

Od: bishboun
Datum: 26.05.12 09:54
 

Jo a ještě jak píšete, že se musí vyjmout celý pozemek, tak s tím si nejsem jist. Kolega stavěl a nechal vyjmout pouze zastavěnou plochu domu, nic víc.

Od: pacourek*
Datum: 25.05.12 18:39
 

cena je100 procent orná puda cena se určuje podle ceny vmistě obvyklé podle katastru nemovitostí (ne podle uzemniho planu)

Od: bishboun
Datum: 25.05.12 19:53
 

No to by bylo moc hezké protože by pozemek vyšel na hubičku... já si myslim, že by se měl ocenit tak jak je veden v KN (orná půda) a plus k této ceně přičíst těch 30% stavebních. Protože zbytek nikdy stavební nebude. resp nikdy Vám tam nedovolí stavět.

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.