Slimáci fakt vymrzli?

Od: Datum: 25.05.12 08:13 odpovědí: 12 změna: 02.06.12 17:52

Dobrý den, nechci radu ale jen se zeptat jak jste na tom se španělskými slimáky. Už jsem psala asi před měsícem a půl, že u nás v Praze furt nic. Za celou dobu jsem viděla jednoho a ani nevím jestli to byl ten španělskej. Ale -28st asi ve španělsku nemají takže asi je to zlikvidovalo ne?

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: poiu®
Datum: 25.05.12 08:28

Zdravím, také jsem je zatím neviděl, většina asi opravdu vymrzla... Že by po mnoha letech nesežrali úrodu slimáci ale my? *ua*

Od: krkovicka*
Datum: 25.05.12 09:11

Máte pravdu žádného španěla jsem v Praze ještě nezahlédla.V loni mi připadalo že je v noci shazuji z letadla,kolik jsem ráno nasbírala:D
Od: fran
Datum: 25.05.12 09:18

No ještě nelezl žádný slimák, myslím že jiné roky vyrazili viditelně až v létě, pravda. Cha cha. Skepse: Třeba vymrli živí nebo velcí a někde pod mechem číhají vajíčka nebo "miminka" perfektně schovaná a vyrazí v srpnu do zahrádek. Stačí pár jedinců. Mrazy byli i v jiných letech a vždycky se objevili, a jsou to už místnímu klimatu přizpůsobené generace. Invazivní druh je invazivní druh.

Od: viky®
Datum: 25.05.12 09:19

Slimák sem a slimák tam, na vaší zelenině si pochutnám. To vám vzkazují slimoši, zatím jich není moc vidět, ale jsou a pěkně vypasený.

Datum: 25.05.12 12:56

Letos jsem zatím potkala dva: Nevím, zda byli španělští, na mé Buenos dias, neodpovídali. Tak jsem je oba rozšlápla. Každým rokem jsme jich měli víc. I když mi při těch mrazech vymrzly 2 růžičky /dobře zakryté chvojím/, oželím je, pokud vymrzli i slimáci. Za minulá léta jsme si jich užili dost a dost. Jak vidno, mráz je asi opravdu to jediné, co na ty potvory platí. *cert* Jaga.

doplněno 25.05.12 12:57:

Navíc mají rádi vlhko. A protože u nás nekáplo, ani nepamatuju, nejsou pro ně celkově příznivé podmínky.

Od: ahasver4*
Datum: 25.05.12 16:55

Taky tápu s tou španělštinou...:)Ale jestli jsou to ty potvory hnusný černý,tak se moc neradujte.Kdykoli letos sprchlo,už se objevily...A mrazy žádný extrémní nebyly.Pro jistotu už mám zásobu soli

Datum: 25.05.12 17:00

Posypáním solí velmi trpí, i když je také nemám rád, tak přece jenom to jsou živá stvoření a dají se zlikvidovat šetrněji, nejlepší je nasbírat je do kelímku od jogurtu a zalít vařící vodou.

Datum: 25.05.12 17:22

Milý Poiu, je od Vás hezké, že jste pro humánnější a bezbolestnější likvidaci, ale v našem okolí jsem viděla daleko horší případy likvidace slimáků.

1/ Napichování zaživa na dlouhý špičatý drát, takovou jakoby hůlku.

2/ Nastrkání slimáků do plastové láhve, zašpuntovat a nechat na sluníčku zaživa upéct ve vlastní šťávě.

Já to sice nedělám, ale byla jsem svědkem. Jaga.

Datum: 25.05.12 17:32

No nevím, ale solení mně přijde ještě horší než napichování na drát.

Zahrádkáři si na tom léčí svou nenávist vůči slimákovi. Chápu, že když jim zničí rostliny, do kterých investovali fůru času a peněz, jsou naštvaní, ale přimlouvám se, aby likvidaci řešili hlavou... :(

Datum: 27.05.12 18:27

Už to vypuklo! *cert*

Datum: 02.06.12 17:47

Jo vypuklo, u nás v Praze včera. Ve čtvrtek ani jeden a včera je shazovali z letadla. Výše se diskutovalo jak je zabít, tak se ptám. Já je dala do sudu na pálení a posolila. Jestli má někdo na skladu humánější zabití sem s ním.

Datum: 02.06.12 17:52

Vylezli, protože zapršelo a to oni děsně rádi.

Jak jsem již psal výše, solení je drastické, nejhumánnější je spaření vařící vodou.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.