Vykořisťují vás v práci?

Od: Datum: 28.01.15 13:04 odpovědí: 12 změna: 29.01.15 17:16

Název diskuze říká vše.

doplněno 28.01.15 14:18:

Zaměstnavatelé samozřejmě.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.15 13:06

Vykořisťovali... Nyní se snažím vykořisťovat sama sebe.

Od: ben®
Datum: 28.01.15 14:06

Dobrý den, ano, dlouho jsem měl tento dojem. Ale, potom jsem vstoupil do odborové organizace bankéřů, uhlobaronů, finančních magnátů a bossů. Nyní mám pocit většího zastání a zaměstnanci si již tolik na mě nedovolují. Zdravím!

Datum: 28.01.15 14:14

zaměstnanci, nebo zaměstnavatelé ?

Od: buss®
Datum: 28.01.15 14:09

Je to na každém, nemusíte tam dělat.

Datum: 28.01.15 14:16

Pracuju cca. 20% pracovní doby a mám nadprůměrnou mzdu! Každopádně bych chtěl za odvedenou práci ještě vyšší mzdu, takže ano,mě vykořisťují! :)

Od: buss®
Datum: 28.01.15 17:23

Ono ale každý! zaměstnavatel vykořisťuje! Jinak by to byl dobrodinec, chápeme blbec, bez zisku.

Datum: 28.01.15 14:32

Já bych tady tu diskusi ani nerozvíjel.Zavání to hádkou ,výsměchem a ironií.On totiž zaměstnavatel a zaměstnanec má na danou problematiku jiný úhel pohledu a vždy budou mít pravdu oni,byť je to z-tel nebo z-nec.

Od: bg
Datum: 28.01.15 14:58

Ano, je třeba si uvědomit, že každý se snaží řešit hlavně ten SVŮJ problém.. je jedno zda zaměstnanec nebo zaměstnavatel. Problémy druhého nevidí a ani ho nezajímají, proto zaměstnanec má neustále dojem, že ho zaměstnavatel vykořisťuje a zaměstnavatel dojem, že zaměstnanec dělá málo a sere na to :)

Datum: 28.01.15 15:02

Mě rozhodně ne. Jsem spíše přeplácen. *kafe*

Datum: 28.01.15 15:20

Ne, v životě se mi to nestalo. Nicméně v případě, že mám pocit, že nejsem dostatečně ohodnocen (což není pochopitelně vykořisťování, pod tím si představuji něco jiného), jdu dělat jinam, případně se zaměstnávám sám.

Od: miro®
Datum: 28.01.15 16:38

V tržním prostředí je i lidská práce zbožím, které se kupuje a prodává. Lidská práce stejně jako zboží, má svoji hodnotu ( hodnota lidské práce je dána nezbytnými životními potřebami k životu) a nadhodnotu (nadhodnota je, co člověk vyrobí navíc, než sám nezbytně potřebuje k životu). Vykořisťování spočívá tedy v tom, jak je rozdělována nadhodnota lidské práce, případně jakou měrou se na její rozdělování podílí zaměstnavatel a zaměstnanec.

Hezký cečer -miro

doplněno 28.01.15 16:46:

Charakteristické pro vykořisťování je, odměňovat lidskou práci přibližující se jen k její hodnotě.

doplněno 28.01.15 17:35:

Ještě doplním:

Každý z nás si můžeme posoudit vlastní míru vykořisťování podle toho, co si ze svých příjmů můžeme dovolit nad rámec nezdytných životnívh potřeb (bydlení, strava, oblečení, vzdělání, zdravotní péče, kultůra, odpočinek a pod).

Datum: 29.01.15 17:16

už jsem měl tu čest vydělávat víc za cenu teroru i mín za cenu klidu v práci a můžu říct čert vem peníze v práci musím být v klidu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.