Napadený kluk z Břeclavi

Od: Datum: 23.05.12 23:45 odpovědí: 17 změna: 24.05.12 16:56

Nejsem nějak extra citově založenej a většinou se o problémy ostatních příliš nezajímám, protože má dost práce s řešením těch svých. Tomuto případu však ale nedokáži uvěřit. Národ je naštvaný za to, že údajně lhal. Já si z toho nevyvozuji žádné závěry - nebudu na toho kluka ani nadávat ani ho podporovat. Ten kluk prošel výslechem na nějakém pochybném detektoru a všichnito berou jako dogma. Na světě běhá či běhalo spoustu lidí s nejasnou pravdou a nikdo po napíchnutí na detektor nevyvozuje tak striktní závěry. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc nevím co mám myslet.

doplněno 23.05.12 23:58:

Omlouvám se - nepřečetl jsem si to po sobě a vznikla řada překlepů - ...,protože mám dost...nevím co si mám myslet...

doplněno 24.05.12 12:38:

Až teď koukám, že mi to u slova "napadený" neschroustlo uvozovky v nadpisu - ty jsou velmi důležité.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.12 00:01
avatar

Zářný příklad toho, jak média dokážou ovládat stádo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.05.12 00:33

Já ho chápu, že se bál. Je to výchovou. A teď ten vichr kolem toho...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 24.05.12 00:34

Když máš dost svých problémů, tak proč řešíš prolhaného fracka. Asi ti to leží v hlavě. To se stává těm s rasistickými sklony, že zas něco nevyšlo a nepřizpůsobiví jsou z obliga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 10:03

Nechci se pouštět di sporu, aleproč mě na základě několika vět obviňujete z rasistických sklonů a proč ho berete jako prolhaného fracka. Asi vás zmanipulovala media.

Ohledně romské komunity - protiménší a slušnéčásti těchto obyvatel nic nemám. Bohužel tu je všaki jejich větší zastoupení, které až tak slušné není, ale to neplatí jen o romech, ale i o všech jiných rasách jako jsem třeba já.

Ten kluk vypadal normálně (sympaticky - věrohodně). Tento případ jsem jako každý jiný sledoval na půl oka. Tj. nadpisy na internetu a sem tam nějaká reportáž v TV a v rádiu. Bylo mi ho líta. V případě lži bych skutečně nechtěl být v jeho kůži. Občas se zmiňuje varianta, že mohl být vyhrožován ze strany útočníků a byl tak nucen změnit výpověď - neříkám, že to tak bylo, ale při takových těch řečech jako "hajzl, smrad, spratek prolhanej,..." bych tuto variantu vzal v potaz a zvážil.

Od: jirbar*
Datum: 24.05.12 14:51

Ano je to ve výchově. Takže nejspíš matka. O otci ani zmíňka, vypadá to na "opičí" lásku. Jinak Olga Hepnarová vypadala taky moc sympaticky a věrohodně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 09:37
avatar

Já to nijak extra neřeším, možná lhal, možná ne. A že jeden ze sta útoků tedy cigánům nepatří, hm, oslavovat to nepůjdu:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 09:51
avatar

Jak nás ovlivňují média je na tomto případu vidět velmi dobře, že lhal je dnes už jasné, přiznal, že si to celé vymyslel. Projděte si všechny kauzy co vám (nám) média předhodily jako hotovou věc a hned vidíte, že 50% je kachna. tzv. Toflův gang je jedna z nich a vyšetřování smrti Michala trvalo 2 roky, mezi tím na něj naházeli média tolik špíny, že je mi z toho na zvracení. Nesoudím ale čekám až jak soudy dopadnou, takže nesoudím ani Rátha. Často mladá děvčata co se opila na diskotéce a nepřišla domů v udaný čas, nahlásila na PČR, že je přepadli, okradli, znásilnili... a během hodiny výslechu už bylo všechno jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 12:41
avatar

To, že lhal, jasné vůbec není a taky tomu nevěřím. Znalci v oboru somatologie totiž neveřejně prohlásili, že pádem na zábradlí si mohl pohmoždit ledvinu, ale nikoli játra, že je to celé nějaké divné.

Spíš se mi to jeví jako to, že klukovi někdo vyhrožoval, to bych se vůbec nedivila. Kdyby hrozili smrtí mé rodině, taky raději řeknu, že jsem si to vymyslela...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 24.05.12 10:13

Jestli si to vymyslel, tak je pěkný vůl. Ale komu se dá dnes věřit? Mediim určitě né, zrovna tak politikům se nedá věřit. A co policii? Také né! A nelhal sám. Lhali i jeho kámoši. Určitě je policie musela vyslechnout hned, jak se to stalo. Možná se bál matky a nedomyslel co z toho bude, co z toho máma udělá. Ale každá máma by své děcko bránila a byla nasraná, že ho někdo zmlátil a nemuselo jít ani o cigoši. Udělala by zle, kdyby se jednalo i o někoho jiného.A třeba ani sám na takovou lež nepřišel, mohli mu to poradit jeho kámoši. Ale jen on sám ví co je pravda a není. Ale měl říci pravdu mámě. Určitě by ho nezabila. Potrestal se sám. Máma by se jen strachovala, aby všechno dobře dopadlo a uzdravil se. Možná by mu vynadala, ale to je asi tak všechno co by mohla udělat. Každý udělá nějakou blbost, ale tohle je vyloženě mega blbost. Takhle má větší průser a hlavně ostudu. Lezl bych kanálama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.05.12 10:30

A udělal v...a z Michala Davida, který jim dal 100 000 Kč. Teď je žádá zpět a má recht.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 24.05.12 10:35
Ano.U této zprávy zírám.kdyby jej M. David věnoval handicapovanym dětem udělá líp.Nejhorší na tom je že kluka zná celá Čr a ještě dlouho se bude na něj vzpomínat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 24.05.12 16:56
avatar

Píšou, že M. David ty peníze chce dát na nějaký dobročinný účel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 24.05.12 12:06
avatar

Z tohoto případu jsem se poučila - nevěřit médiím hned všechno, co lidem předloží. I když je fakt, že tentokrát za to média nemohla a informovala nás jen o tom, co kluk nakukal.

- také, i když to zní tvrdě, hned chudinku pomlácenou nelitovat a nesahat do peněženky. Lidé se naučili hned na všechno a na každého vybírat a často přijdou peníze úplně jinam a užije je někdo jiný. Jako tady - hned se zakládaly účty, lidé dávali peníze... a kvůli prolhanému klukovi.

Přiznávám to na rovinu, nemám cikány ráda. Pokud se někde stane trestný čin, většinou v něm figurují. Tady náhodou nebyli. Ten kluk mě ale moc naštval tím, že tahal celý národ za fusekli. lidé mu věřili, dělali protestní akce...a cikáni teď budou na koni, lebo to byla další dyškriminácija.

Je to nějaká ukrajinská rodina, poslala bych je zpátky do jejich země. Nechovali se tu v souladu s dobrými mravy. Předtím ovšem zaplatit policejní pátrání. Možná, že někoho z Vás tímto sdělením naštvu, ale lhářů a podvodníků máme v naší zemi dost a dost, netřeba si tu chovat další.

Nakonec, ostudy budou mít te´d ale tolik, že nebudou moci z bytu ani nos vystrčit. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kristal*
Datum: 24.05.12 13:20

Ono ale vůbec není jistý, jestli lhal, celý to - už od začátku - nějak smrdí. Nejdřív nějakej cikánskej předák říkal, že stopy pachatelů vedou na Slovensko, potom nám křišťálová lupa Idnes oznámila, že mají z velmi důvěryhodných zdrojů informaci, že kluk byl drogový dealer a dostal do držky od nespokojenýho klienta za špatnej matroš, a teď toto. Můj pocit je takovej, že chtějí pravdu někam odklonit či zamlžit, protože v tomhle státě je čím dál víc lidí nas.anejch na toto protěžovaný etnikum. A v lidech už to pomalu začíná čím dál tím víc vřít, těch průserů už, nejen za letošek, udělali dost. Pak do toho ještě začne kafrat Samková, čímž přilívá olej do ohně.

Je docela možný, že v tomto jsou nevinně, to ale neznamená, že tím pádem v tom ostatním taky.

Až jednou v lidech bouchnou saze, bude zle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 13:26
avatar

Navrhoval bych to řešit tak (ne jen tento konkrétní případ), aby člověk co si nějaké napadění vymyslel, byl potrestát stejnou sazbou, jakou by dostal potencioonální pachatel toho činu...Tedy alespoň sazbou ve stejném rozsahu..

Vymyslel sis přepadení s ublížením na zdraví? Ok...Uhradíš kompletní náklady co to stát (a nás jako společnost) stálo...Sazba za tuto tvou pohádku bude chlapče stejná jako skutečné ublížení na zdraví tedy 3-10 let..(v případě těžkého ublížení na zdraví).

Tvůj pobyt ve věznici pak samozřejmě PLNĚ bude hradit TVÁ RODINA...nikoliv stát...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 24.05.12 16:53

Martine , ten kluk je ještě děcko . nesoudil bych to tak přísně .Zalhal matce ze strachu a pak už z toho nemohl ven. A sazba za skutečné ublížení na zdraví není pro cikány 3-10 let , ale pouze podmínka. Musíte vzít na každýho stejný bič. To znamená že pobyt všech cikánů v kriminále budou hradit jejich rodiny. Kéž by to byla pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 24.05.12 16:45

Zdravím . Když to vemu od začátku. Kluk leží v nemocnici . Přijde matka. Co jí má říct? Že dělal frajera a slítl na zábradlí? ( pokud je to pravda) Řekl dostal jsem přes hubu od cikánů. Kdo z nás v jeho letech nezalhal rodičům? Mohl kluk v té chvíli tušit jak to rozmáznou média? Řekl si těch cigánskejch útokú je tolik , že o jeden míň nebo víc. Byla to blbost , ale po boji je každej generál. Matka to řekla doktorům a ti mají za povinnost informovat policii. Mohl todle kluk vědět? V jeho letech? Největší vinu v tomto případě bych dal mediím a cikánům samotnejm. Proč kluk neřekl dostal jsem přes hubu od slovákú , ukrajinců , větnamců? Proč zrovna cikánů? Protože dělají všude bordel . Přepadávají , kradnou a parazitují na tomto státě. Kluka je mně líto . Média z něho udělali pěknýho blbca a terč pro cikány. Kluka , jestli jsem dobře četl vezli až do Prahy k výslechu na detektor lži. Kolik cikánů na tom detektoru bylo před ním? Vsadil bych se že ani jeden. V tomto státě nefunguje policie a o justici ani nemluvím .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.