Lepivý plast

Od: Datum: 22.05.12 20:18 odpovědí: 3 změna: 23.05.12 06:00

Mám podivný problém. Vlastním starší dalekohled (asi 15 let) i holící strojek (asi 7 let). Jeden výrobek je japonský, druhý český. A téměř současně (i když to s jistotou tvrdit nemohu - dalekohled beru do rukou zřídkakdy) plast (takový zvláštní - od počátku působí na omak tak trochu gumovým příjemným dojmem, ale při poklepu byl vcelku tvrdý), který tvoří část jejich konstrukce, začal lepit a špinit. Jako kdyby v materiálu po letech začal probíhat nějaký chemický proces, želbohu destrukční. Zajímalo by mě, zda máte někdo nějakou podobnou zkušenost a jak jste ji případně vyřešili (mimo nahrazení novým předmětem).

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cepagis*
Datum: 22.05.12 21:10

Ano, japonské značkové digitální diáře CASIO vyšších tříd. Tedy ne ty vyráběné v Číně, ale vyloženě v Japonsku (kolem roku 1998 se to týkalo dvou nejvyšších modelů, do kterých šly vkládat externí paměťové karty). Po deseti letech jsem tento nevratný proces pozoroval u třech kusů. Povrch je jakoby naleptaný ředidlem, i když jsem se stoprocentně jistý, že s žádnou chemikálií do styku nepřišly. Možná je v tom úmysl výrobce, nicméně po deseti letech jsou diáře natolik zastaralé, že jakoukoliv opravu nemá smysl řešit, i když u diářů to řešitelné je - stačí polepit koženkou či něčím podobným, i takové řešení jsem viděl.

Od: adam*
Datum: 23.05.12 00:16

To je přesně ono, o čem mluvím. A také mě napadlo, jestli to není obchodní strategie výrobců produkovat v jakémkoli segmentu "spotřební zboží", které by jinak vydrželo věčnost. Takto se člověku doslova rozpadne před očima, aniž by je zničil používáním.

Od: bmbx®
Datum: 23.05.12 06:00

Vy jste objevil "Ameriku".*smich*

Vy jste nikdy neslyšel o tkzv. "kurvítku"? Montuje se a používá se v různých podobách. Informace lze najít na netu :D

např. http://www.zvedavec.org/humor_1505.htm

lze toho najít víc...

V dnešní době samozřejmě není zájem na tom aby cokoliv vydrželo, firmy by neměli kšeft.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.