Manželské auto - lze ho prodat?

Od: Datum: 22.05.12 16:30 odpovědí: 2 změna: 23.05.12 07:24

Mé známé kamarádce se hroutí manželství, manžel se odstěhoval, mají 2 auta, ale domluvili se na tom, že každý bude mít doma jedno auto. Manželka, ale chce auto prodat, je to možné? Obě auta jsou napsána na manžela, ale ušetřili na to spolu. Jak se to v takovém případě řeší? Je půlka auta i manželky? i když není majitelka? Děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.12 17:27

Když je auto psané na manžela, tak ten musí v rámci prodeje auto odhlásit z registru a protože je auto součástí společného jmění manželů (SJM), tak by měli kupní smlouvu podepsat oba manželé. Když se o autech už dohodli, tak by to neměl být problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.05.12 07:24

Ano, půlka auta je manžela a půlka manželky, ale stejně to je i u druhého auta. Myslím, že pokud se takto dohodli, nebude problém, aby manžel odhlásil prodané auto na nového majitele. Případně mu manželka může nabídnout nějakou ověřenou listinu, že tím pádem druhé auto již nebude součást společného vlastnictví, ale s tím už by asi musel poradit advokát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.