Bezplatný antivirový program

Od: Datum: 22.05.12 11:12 odpovědí: 9 změna: 22.05.12 22:57
avatar

Jaký máte zkušenosti s bezplatným antivirovým programem MICROSOFT SECURITY ESSENTIALS http://windows.microsoft.com/…/products/security-essentials

Mám ho asi měsíc,ale připadá mi,že je spíše tak na ozdobu. Je tento antivirus vůbec k něčemu? Mám takový dojem,že počítač vůbec nechrání.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 22.05.12 11:14

Tak chrání ale já se ho zbavil proto,že se mi zdálo,že zpomalil komp a to nemám rád...:)V testech taky nevypadá moc dobře.Ale je to věc názoru.Avast je myslím lepší...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 11:15
avatar

Neznám, ale zajímalo by mě, z čeho pramení tvůj dojem. Já používám Avast a za tu řadu let jsem nezaznamenal jediný problém. A že vlezu všude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 11:40
avatar

Můj dojem pramení z toho,že se mi vůbec neukazuje,že se stahují aktualizace. Když si ten antivirus otevřu,tak zjístím,že se stahují,ale vůbec o tom nevím. U dřívějších antivirů se mě vždycky v rohu obrazovky ukázala,že se stahují aktualizace.

Ale tak...stahují se,to je hlavní

Od: pepr®
Datum: 22.05.12 22:57
avatar

To že antivir nehlásí "Haló, jsem tady a pořád pracuju" tak neznamená, že nic nedělá. Jak píšete sám, aktualizace se opravdu stahují, jen nehlásí, že se tak stalo. Aktualizace se stahují automaticky a potichu aby nerušili uživatele. Aspoň se to dá předpokládat. Pokud máte pochybnosti o jeho účinosti, tak občas projeďte PC nějakým online antivirem. Např.: http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produkty/online-scanner/

Nebo změnte firmu. Třeba už výše zmíněný Avast je free a kvalitní. http://www.avast.com/cs-cz/do…u.php?product=FA&locale=cs-cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: punkturtle*
Datum: 22.05.12 11:45

Je to o tom, jak cenná data v PC máte. Já sice pracuji na Linuxu, kde žádný antivir nepotřebuji, ale i kdybych používal Widle, asi bych si hlídal, abych měl zálohované fotky a věci které nelze znovu získat. A pokud se mi PC zaviruje, tak to prostě reinstalnu, nebudu si antivirem zdržovat počítač.

Jestliže víte, jak se na netu chovat a čeho se vyvarovat, riziko je minimální. Pokud ovšem používáte cracky, keygeny, stahujete na co přijdete, každý nesmyslný e-mail otevíráte, pak Vám nepomůže ani ta nejlepší ochrana.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 12:42
avatar

Měl jsem tenhle antivirový program nainstalovaný taky asi dva měsíce. Snad nějak chránil, ale před několika dny jsem zjistil, že si nestahuje automatické aktualizace, takže jsem měl zastaralou virovou databázi. A hlásil mi, že není schopen si celou aktualizaci stáhnout. Takže jsem ho odinstaloval a teď mi tu pracuje Avast! Free, úplně v pohodě, našel mi tam nějakou havěť a spokojenost. V každém případě ale nějaký antivir, mně přišel schovaný darebák v normálním textovém e-mailu od kamaráda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 15:34

Tohle jsem viděl asi 2x. Problém byl v tom, že aktualizace antiviru se nemohla stáhnout proto, že chyběla nainstalovaná aktualizace samotného systému. Po aktualizaci win vše fungovalo jak má.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petapeta*
Datum: 22.05.12 12:46

Já program Security Essentials používám a zatím si na něj nemohu stěžovat. Několik virů mi již zachytil i našel viry, které AVG nenašel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 15:32

Používám ho celou dobu co mám Win7, tzn. už pár let a absolutně si na něj nemohu stěžovat. Když se objevila nějaká nákaza, tak ji detekoval a hlásil naprosto v pohodě.

Mně naopak naprosto vyhovuje, že se aktualizuje sám a nemusím ho hlídat. Zpomalování systému jsem nezaznamenal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.