Jaká poloha je Vám příjemná na usínání?

Od: Datum: 21.05.12 12:57 odpovědí: 29 změna: 22.05.12 06:30
Zdravim.Jak usínáte?Na boku?Kde máte ruce,nohy?Zkrátka při jaký poloze nejlépe usnete?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: poiu®
Datum: 21.05.12 13:07
avatar

Zdravím, podle nadpisu už jsem myslel na polohy při jiné činnosti, než je spánek. *smich*

Já jedině na břiše (dříve na boku, ale to sebou teď škubu). :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 21.05.12 13:43
Usínám s levým chodidlem pod pravým stehnem.Na Zadech.dlane položené na pupku;) taky jsem jednou měla kluka který usinal že potreboval objimat cokoliv.Cíp peřiny do rozkroku nebo jsem probouzela polamana pod ním;)
Datum: 21.05.12 13:19
avatar

Já většinou usínám na boku, málokdy na zádech. Ale ráno se často proubozím na břichu, což v některých případech není zrovna pohodlné a příjemné :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lm®
Datum: 21.05.12 13:23
avatar

Taky mi při pohledu na nadpis nepřišel na mysl jako první spánek :D...

Usínám na břiše a rukama obejmu polštář... poloha příjemná ,ale při delším spaní vám otečou oči (tzv.pytle pod očima),naštěstí se to dá rychle spravit. Obdivuju děti a některé bezstarostné lidi,kterí spí na zádech a ještě mají ruce nahoře a hlavou..ˇo jééé...:)

doplněno 21.05.12 13:24:

mělo být :kteří

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 21.05.12 13:38
Takže máte ruce pod polštářem-pod hlavou?na motýlka? Jo nadpis je dvojjazycny,nemyslela jsem tamto :) nevadí kdo chce ať přidá i tu polohu;)
Od: buss
Datum: 21.05.12 13:57

Poloha a já co se nedozvíím. Spát se má na zádech, nejhorší je na břuchu. Jinak na pravém, pak na levém boku. Ale je to individuální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 21.05.12 14:26

Nejlépe se mi usní na břiše s jednou nohou pokrčenou, druhou nataženou, rukama pod polštářem. Ale kvůli zádům jsem se naučila spát i na zádech, natažená roně jako prkno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: colombo*
Datum: 21.05.12 15:20

Usínám většinou vleže, někdy se mi podaří usnout i vsedě. (Ani nevím ani jak se to správně píše.)

Pokud su unaven, usínám na zádech; nohy mám taky různě překřížené. Teď zrovna spávám na matraci bez poštáře v poloze "ruce vzhůru".

No a pokud nemůžu usnout, tak na břicho, ruce pod polštář a to zabere.

V zimě jsem zavrtaný pod peřinou až po nos, v létě zase usínám pod polovinou deky a budím se bez přikrývky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 15:30
avatar

zdravím kolegyně,

taky jsem při čtení nadpisu otázky přeskočil dál, páč jsem tušil jinou debatu, ale zahlédl jsem, kdo napsal dotaz a napadlo mě, že jsem se mýlil.

Usínám na pravém boku kolena pokrčena a ruce zkřížené přes prsa, pokud nemůžu usnout, tak zkoušíl levý blok. Nežli usnu, tak se domnívám, že jsem jedině na pravém boku...

jak se přavasluji, to nevím, páč spím, a vzbudím se jen na pití...

Přeji hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 21.05.12 15:40

Spím na břichu, jednu nohu pokrčenou a obě ruce přitisknuté na kýčli. Ráno většinou jsem hlavou v nohách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 16:38
avatar

Nadpis mě velice pobavil... :D ale otázka je to zajímavá... já spím odmala v té (prý) nejméně zdravé poloze - na břiše - a jinak neusnu... poslední dobou se ale zlepšuju v usínání na zádech při sledování filmu *smich* ...bez filmu jen na břiše, nohy rovně, ruce pokrčené k hlavě... netuším, odkud se ta "úsporná" poloha vzala.. postel mám velkou... *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 16:42
avatar

Hodně často na břiše s rukama pod hlavou, nebo na boku, ale někdy jsem "přeležená" a usínám na zádech a rukama nad hlavou. Nedávno jsem četla článek o spaní, jak je nezdravé spát na břiše, ale bohužel si nevyberu, jak v noci budu spát:D A přece se nebudu škrtit v nepříjemné uspávací poloze jen proto, že někdo vymyslel, že je z toho více vrásek:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 17:21
avatar

Bezva otázka. Já usínám na boku.*hi* Ale dnes byla strašná noc. Dorotka mě pořád usilovně budila. Šťouchala do mě nosem, hrabala mi na dece a táhala mě ven. Myslela jem, že musí, ale nemusela. A znova a znova. Tak jsme byly venku 4x. Vůbec nechtěla spát v ložnici. Měla jsem hrozně nepříjemný pocit, proč psina nechce, abych byla tam, kde se noce tráví. Ve 4 hodiny si šla sednout do koupelny na židli vedle umývadla, ze které ji umývám hubu. Vydržela tam sedět do 8 hodin do rána. Seděla, ani si nelehla, byla připravená k útěku. Hmhm, podivné. Všecko bylo vpořádku, všecko jsem zkontrolovala. Několikrát. Tak nevím, co to bylo, ale úplně jsem se bála. A to mám pro strach uděláno! Strašně nepříjemný pocit!*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 17:34
avatar

Já si nejprve lehnu na bok, tam postupně usínám a až se mi chce opravdu spát, přetočím se na břicho. Ráno se však probouzím různě, někdy na boku jindy na zádech či na břiše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.05.12 18:20
avatar

Krkovičko, ten nadpis se Vám opravdu povedl! *smich*

Já usínám většinou na zádech, po celém dni si je potřebuji většinou trošku porovnat. Nohy u sebe, ruce na břiše, někdy mne napadne, že by mne mohli rovnou přendat do rakve a vystavovat... :)

Občas se ve stejné poloze i probouzím. Někdy, pokud nemohu usnout, se převaluji na jeden či druhý bok, na břiše spím výjimečně. Přitom se pamatuji, že před lety to bývala moje nejoblíbenější "poloha"...

A zásadně si zakrývám oči, ručníkem nebo čímkoli podobným, jakékoli světlo mne ve spánku ruší. Už jsem se naučil, že i když se převalím, podvědomě si tento "oční kryt" upravuji zase před oči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 18:28
avatar

Nejraději usínám na břiše, s rukama pod polštářem. Vzpomínám, že v pokročilejším těhotenství jsem měla docela problémy usnout jinak.

Posledních asi 13 let mě ale často přiměje můj pejsek spát na boku, chce mi spát za hlavou. Kdo se ošklíbá na psem v posteli, tak tomu se pochlubím, že tato canisterapie mě úplně zbavila dřívějších častých bolestí hlavy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 06:30
avatar

Tak ten pejsek v posteli mi v žádném případě nevadí. Co bych za to dala, kdyby se vrátil můj nebožtík Čertíček a zase se skromně schoulil v nohách, jak měl ve zvyku. Jenže pak jsme měli velikého labradoráka, také si nárokoval místo v posteli a já se občas probudila visíc půlkou těla dolů. Teď mám sice celou nadměrně širokou postel pro sebe, ale raději bych se s pejskem podělila. Moc mi ti chlupatí kamarádi chybí. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 21.05.12 18:55
avatar

Taky na zádech a taky jako mrtvola.

Musíte spát na zádech nebo zády ke zdi, jinak vás zezadu dostanou!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.05.12 19:18
avatar

Dzordzi, nevím přesně, jak to bylo myšleno, ale třeba by to někdo uvítal ...;)*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 22:13
avatar

Tak takhle teda vůbec :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.05.12 22:35
avatar

*smich*

No, popřemejšlím o svých spacích polohách... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 21.05.12 23:16
A kdo dzordzi!? :D já bohužel musím spát blízko dveří.Na tý straně postele kde je aspoň jeden unikovy východ:)
Datum: 21.05.12 23:47
avatar

No přece.. Oni!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 21.05.12 23:59
Vy spíte ve třech? :D
Datum: 21.05.12 18:58
avatar

Já se minutu co minutu převaluju. Ale nejčastěji na boku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 18:59
avatar

Já spím vleže, vsedě, v pololehu, polosedu, na břiše, na boku, prostě všejinak, jen na zádech nikdy neusnu.

Nejvíc mě štve, že vždycky po nějaké době mi začne být ta poloha zase nepříjemná, musím se převrátit a usínám nanovo. Ale nejčastěji usnu v takovém kompomisu - lehnu si napříč postelí, jedna noha pokrčená, ležím jakoby na zádech, ale i na boku, ruce pokrčené, v zimě peřina nade mnou, v létě pode mnou, případně mi to rozhodování usnadní kočka, která mi zalehne doslova polovinu postele, takže já už se pok jen mačkám někde v koutku Ale tak stejně usnu nejlíp

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.12 23:11
avatar

Usínám většinou na pravém boku jako skrčenec. Anebo na břiše. Málokdy na zádech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.05.12 23:15
avatar

Jen ještě připomínka, pokud lidé spí na boku, tak většinou na pravém. Aniž by si to uvědomovali, tak odlehčují práci svému srdci, neztěžují ho zbytečně vahou těla...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 00:16

To se říká, ale zrovna nedávno jsem slyšel, že je to údajně mýtus a vzhledem k zátěži srdce je to jedno.

Jinak mi vyhovuje téměř jakákoli poloha, pokud je horizontální. Tedy asi nikdy jsem neusnul na zádech. Takže většinou na břiše - kdysi s rukou pod hlavou. Nyní s rukama pod hrudníkem nebo podél těla.

Taky jsem měl problém s bolestí zad po ránu. Koupil jsem si ty jedinečné polštáře z nenahraditelných materiálů a zjistil jsem, že nejlépe bez žádného polštáře nebo s velmi malým.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.