Osvětim Revize - pravdy/lži? Názory

Od: Datum: 26.01.15 23:22 odpovědí: 101 změna: 07.02.15 22:26
avatar

Dobrý večer přeje Váš milovaný Lubrikant,

jelikož se teď všude mluví o Osvětimi a nacistických hrůzách a podobně, tak by jsem se chtěl na pár věcí zeptat, co si o tom myslíte Vy. (?)

Existuje mnoho obhájců nacionálně-socialistického vedení Německa (1933 - 1945). Proč? Jaký mají ti lidé důvod obhajovat nacisty, že oni nejsou tak úplně na vině, že to vítězná propaganda z nich udělala démony atd. Několik desítek let je známo vše okolo Hitlera a nacistů a co všechno udělali a neudělali, jaké zvěrstva napáchali, a kdo by nevěřil žejo? Jenže, existují i pamětníci, kteří nejsou placeni dokumenty a televizema a ti říkají úplně něco jiného, než je obecně známo.

Jelikož se o tohle téma 2.světová válka zajímám velmi podrobně, tak jsem "vyslýchal" dost lidí, ptal se co a jak probíhalo a co zažili. Nicméně, hodně lidí mi řeklo, co se stalo a že to tak určitě bylo a je. Jenže někdo vyprávěl svůj příběh, který zažil ve 3 letech nebo ještě nebyl narozený, a už věděl, co se dělo. Jak je to možné? Že by bolševická manipulace a člověk najednou ví, co má říkat? No, ptám se jen na otázky, jsem objektivní logicky smýšlející člověk, který nedělá žádné závěry. Poté i pár lidí povídalo, jak se u nás ve slezsku měli za protektorátu dobře a nebyli to žádní práskači nebo říšští řiťolezové. Většinou mi každý řekl, že za protektorátu nic zvláštního nepostřehl, jen tu naklusal Wehrmacht a zabral území, to bylo vše, zřídil jejich rasové prvky atakdále a lidí se to nějak zvlášť nedotýkalo až na to, že se nesměli míšit s jinými rasami. To je vše, co mi řekli pamětníci, ale podotýkám PAMĚTNÍCI, né ti v televizi, o těch mám už vlastní obrázek a netřeba do mě tlouct něco jiného.

Doslechl jsem se, že ve střepinách včera bylo něco o Osvětimi. Rychle jsem si sehnal to video a nestačil jsem zírat, co jsem tam viděl. Nějaká paní žvatlá o tom, co se tam dělo, žádné objektivní důkazy ani nic jiného tam nebylo (přiznejme si, za 500 euro bych šel taky vykládat do televize), no, nedělám žádné závěry, ponořím se více do tohoto videa. Když překousnu to, že paní si protiřečila, byly tam i nějaké videa, kde ESESÁCI mučili jen tak vězně v centru tábora - přitom je pravdou, že SS mani měli na starosti nemocnici a obvod tábora, o chod věznů se staraly Židovské kápa, takže taky překrouceno, že v tom videu mlátil lidi ESESÁK není pravda, byl to židovský kápo, jelikož neměl ani německou uniformu a byl jen v obleku. Poté tam taktéž byla poprava mnoha Židů, ale byl tam střelen do hlavy jeden člověk, to mohl být klidně ten, který chtěl utéct - nebylo tam vidět žádné masové vraždění, jak bylo tvrzeno, že video obsahuje. Dívám se na to, dá se říci, z pohledu mimozemšťana, který neví o co jde. Takže vlastně pořad Střepiny na Nově včera pro mě neměl žádnou hodnotu, protože tam byla jakási paní v celkem drahém kožíšku (věk prý 86, neví se odkud byla a žádný důkaz o tom, že v Osvětimi byla).

Taky je celkem zajímavé, že úmrtí Židů v Osvětimi bylo před mnoha lety cca 10 milionů, a dnes je to 1,1 milionů (PROČ? JAK JE TO MOŽNÉ?). Taky krematoria a počet mrtvol se neshodoval a neshoduje s vědeckými výzkumy a fyzika a logika se naprosto vymyká pravdě? Jak je možné, že vědci, kterým utkvělo ve výzkumech něco dost zásadního, byli utlačeni a nazváni jako antisemita, blázen, zločinec a podobně? Nechci, abyste mě nazvali nějakým popíračem, ale prostě já nedokážu souhlasit s nelogickou a nerozumnou věcí (?). Když jsem se náhodou ptal na základní škole učitelky chemie v 9. třídě na Cyklon B, nevěděla mi odpovědět a slíbila mi, že si to prostuduje a řekne mi. Proč mi řekla úplně pravý opak tvrzení oficiální historie? Historie říká, že cyklon B působil hned, a během 5 minut byli vytaženi mrtví lidé, jenomže cyklon musí mít pro učinkování určitou teplotu a čas - a tohle všechno třeba v Osvětimi není fyzicky, logicky a ani vědecky potvrditelné. Proč se lidí neptají? Proč lidé mlčí? Bojí se snad? Já se teda bojím, aby mě nezaškrtila banda oveček.

Prosímvás, hned mě neukamenujte, že nejsem stejný jako Vy, já jsem člověk, který se na vše dívá objektivně a s rozumem, takže bych byl moc rád, kdyby se tu taky našlo pár lidí, kteří umí posoudit, popřípadě mi sem dát nějaký důkaz nebo něco hodnotného.

Celkem zajímavé je, že třeba vzniklo něco jako tohle: http://www.vzdelavaci-institu…versus_fikce-Rudolf_Seidl.pdf - neříkám, že je to směrodatné a má nějakou váhu, ale je to k zamyšlení!

A potom existuje oficiální pravda, která je formována ve "VYPRÁVĚNÍ" a jen nejmenší důkazy pro tohle vyprávění jsou problém.

Zdar ROZUMU!


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.15 23:56
 
avatar

A hovořil jste i s pamětníky, co prošli nějakým tím koncentračním táborem? Možná by se vám dostalo jiných odpovědí. A cyklon B nepůsobil hned v pěti minutách. Ti lidi v koncetrácích si vytrpěli hotové peklo, než ve stoje namačkáni jeden vedle druhého umřeli... A nechoďte sem s nějakou bolševickou manipulací apod. Manipulace s informacemi - tedy tzv. oblbování lidí bylo i za nacismu v Německu (Goebles, jako ministr propagandy), a existuje i nyní v době jakože demokratické.

 
Datum: 27.01.15 09:53
 
avatar

Vždycky všude byla nějaká propaganda a manipulace. Neříkám, že si ti lidi nevytrpěli peklo. Hovořil jsem s babičkou, která měla strejdu a toho odvzeli právě do Osvětimi. A tam ho pro výstrahu prý nechali roztrhat zrůdnými nacistickými psy (dokonce i ze zvířat udělají vrahy a násilníky). Ano, jenže jsem se později dozvěděl, že pan strýc utekl do Španělska, kde má dodnes rodinu - takže nevím, co si mám o vyprávění mé babičky myslet. Bohužel jsem se nedostal osobně k někomu, kdo v Osvětimi byl. Ale kamarád mi říkal, že jeho prababička byla taky v Osvětimi a tam zpívala v táborovém orchestru, prý dostávali kupony na jídlo v bufetu, prý tam ale většinou byly jen cigarety. Říkala, že ke konci války byl nedostatek jídla a že se bála o svůj život díky přenosným nemocem jako je tyfus, který tam vyvraždil desetitisíce lidí. No, ale jinak znám jen dokumentární filmy, kde se mluví to co se prostě mluví.

Datum: 26.01.15 23:58
 
avatar

No to snad nebudu ani dále komentovat. To co vidíš v TV nova v jakési reportáži není autentický dokument, ale jen roportáž, aby si i mladší ročníky dokázali představit, jaká hrůza tam probíhala. Ale číst názory p vymyšleném počtu usmrcených židů, číst o nevině SSáků to je prodle mého názoru padlé na hlavu.Zajímalo by mě, když nedůvěřuješ ostatním, kde si podchytil ty správné informace o chodu v Osvětimi ty? Kde máš nějaké důkazy o přesném počtu usmrcených?

Jo, Goebbels by měl asi z tebe radost.

Jo a proč existuje spousta obhájců německé říše? Protože jsou zaslepeni vydinou té nejlepší říše a nejlepšího národu. A podle mě patří do ústavu, nebo do Březinky aspoň na dva týdny

 
Datum: 27.01.15 00:03
 
avatar

Ty kupy mrtvých ve válce ale snad existovaly? - nemyslíte si, že byl tento fakt zmanipulovaný, že ne?

doplněno 27.01.15 00:17:

- no, jak ono se to dnes tady "mele" , tak mám obavy, že se toho možná znovu dožijeme a "lubrikant" und kamaráden si budou moct svůj "rozum" oprubovat v boji. V arabských radikálech budou mít důstojné soupeře. Je mi líto, že do toho znovu padáme, už jsou rozhádání skoro všichni kolem.

 
Datum: 27.01.15 00:05
 
avatar

J8 bych se ani nedivil kdyby se někdo takový našel.

Je mi smutno z této doby.

Kdo se nepoučí z historie, je odsouzen si ji zopakovat

 
Datum: 27.01.15 09:45
 
avatar

Kriste pane, já si nechci historii zopakovat, historie se ani zopakovat nedá, technologie a doba a všechno je úplně někde jinde. Fakt toto slyším od každého, to je vlastně ta... ta poválečná vychytralost.

Datum: 27.01.15 09:13
 
avatar

Já neříkám, že nic neexistovalo! Já jen uvažuju obejktivně, když mi někdo ukáže na fotkách hromady mrtvol, nevidím jediný důvod, proč bych si měl myslet, že je to z Osvětimi. Nechci být žádný necita a sobec, nejsem žádný vrah a s lidmi soucítím a ti co tam umřeli, těm se klaním, protože je to hrůza. Ale chcete mě pochopit? asi ne.

Od: ben®
Datum: 27.01.15 00:08
 
avatar

Dobrý den, zkuste toto přednést někomu, kdo má vytetované číslo na ruce, dívejte se mu do očí a neuhýbejte pohledem. Myslím, že v očích toho člověka najdete odpověď. Zdravím!

doplněno 27.01.15 09:53:

Cyklon B se za války vyráběl i v chemičce ve středočeském Kolíně - takový náš "příspěvek" k tomuto vraždění. Bohužel.

 
Od: faithoncemore*
Datum: 27.01.15 00:20
 

Tak Vy jste vyslýchal. A pro jistotu jste nevyslýchal nikoho, kdo tam byl? Zajímavé.

Jo a proč si myslíte, že byste měl být náš milovaný?

 
Datum: 27.01.15 09:43
 
avatar

Protože mě tak nenávidíte až mě milujete

Datum: 27.01.15 00:55
 

Ahoj. Už několikrát kolovalo po mejlech, takové malé fotografické dílko. Bylo to poskládáno z fotografií amerických vojenských dokumentaristů, kterým to focení v koncentračním táboře, někde v Německu nařídil Generíl Dwight Eisehauer. A okomentoval to tím, aby někdo v budoucnu, nemohl nijak popřít to hrozné, co se v těchto lágrech dělo. Taky nechal přivést německé civilisty z okolních měst, aby viděli to, co se za hrůzy, dělo s lidmi z celé evropy, za zdmi lágru, v jejich sousedství.

 
Datum: 28.01.15 11:00
 
avatar

Dokonce snad starosta sousedního města se i s manželkou po prohlídce Osvětimi zastřelili - nemohli unést tu hrůzu, kterou měli x let prakticky "za barákem" :(

 
Od: buss
Datum: 27.01.15 01:13
 

Nemiluji tě. Kolik těch koncentráků jsi projel? Proč to natočili co viděli v koncentrácích i Američané? Kde jsou ti židé, co kde žili, zkus se v bydlišti poptat. Mám seznam lidí, co od nás v koncentráku zahynuli. Ještě 4. května byli internováni zde položidé, ale už je nestačili odlifrovat na západ ani zlikvidovat. Zjisti si, kolik běžných lidí z okolí se nevrátilo, to je propaganda? Kde jsou všichni ti lidé, když nebyli zplynováni, zastřeleni? Ti co ukazovali čísla na ruce si je vytetovali? Kde se vzaly ty věci v Osvětimi po vězních?
Ano, v Čechách byl v podstatě klid, žádný koncentrák. Lidi pěkně pro říši pracovali, bylo pojištění, dostávali cigaretky, rekreace.
K. H. Frank" "České obyvatelstvo nebylo Říší povoláno k válečné službě a mohlo v šesti letech největší ze všech válek konat svou práci", A fabriky jely.
Najdi si Gerstenovu zprávu o Zyklon B. Mimochodem, vyrábí se i dnes u nás, pochopitelně jiný název.
Probuď se!

 
Datum: 27.01.15 01:49
 
avatar

Je samozřejmě možné, že propaganda (a nemyslím si, že pracovala jen na východě) později některé skutečnosti upravila, ale podstata toho systému je dostatečně hrůzná a nezpochybnitelná. Úplnou pravdu se nejspíš nedozvíme nikdy, ale myslím, že je celkem jedno, jestli ten systém zlikvidoval milion nebo deset milionů lidí, i kdyby jediného člověka, byl dostatečně zrůdný.

btw: pozornější si jistě všimli, že i některá dnes obhajovaná náboženství jsou v lecčems opodobná tehdejší "Velkoněmecké politice".

 
Od: unie
Datum: 27.01.15 02:10
 

Nejhorší je, že celých 70 let v tom "demokratickem" Německu nebyl zájem nalézt a potrestat válečné zločince. A nyní se snaží pod rouškou Evropské unie aspoň částečně docílit toho, co se jim tenkrát nepodařilo silou.

 
Datum: 27.01.15 05:41
 
avatar

1) Argumentuješ pamětmi lidí ze Slezska. Tam to byla velice, velice specifická situace. Možná si dobře přečti toto, v jaké situaci byli ti lidé tam, kolik lidí z Těšínska a Hlučínska muselo přijmout německé občanství a že tam byli takoví, kteří během válek prošli třemi armádami, včetně wehrmachtu a kolik jich bylo členy NSDAP. Ještě v 60. letech byli takoví, co dostávali důchody z Německa, více diskuze historiků zde http://www.ceskatelevize.cz/c…cs/261452-cesi-ve-wehrmachtu/

2) Co se týče popírání holocaustu. V mnoha státech světa (včetně České republiky) je hlásání osvětimské lži hodnoceno jako trestný čin. Kdo jsou popírači holocaustu a jak dopadli u soudu, se dočteš zde - tam se dočteš i jejich argumenty, i protiargumenty k nim, případné výsledky soudů http://cs.wikipedia.org/wiki/Zpochyb%C5%88ov%C3%A1n%C3%AD_holokaustu

3) To, že někdo nyní vzhlíží k nacismu, částečně to vysvětluje bod 1) - tedy to, kde takové lidi "vyslýcháš" a že mnoho z nich bylo nebo má předky, kteří s Němci chtěli nebo museli spolupracovat. Že jsou na 3. říši hrdí někteří Němci, to se z mého pohledu dá pochopit. Byla to vítězná mocnost, lidi přitahuje síla a úspěch, Němci byli výborní vojáci atd. Tak, jako mnoho lidí obdivuje jiné historické vojevůdce (A. Veliký, Napoleon atd.) a ztratilo se ve víru dějin to, co napáchali a zůstal jen zaznamenaný jejich úspěch. Co už z mého pohledu pochopitelné není, že k nacismu může vzhlížet někdo z Čech, Ruska nebo Ukrajiny, tedy z národů, které Hitler dříve či později hodlal vyhladit, to jsem dodnes nepobrala.

4) Podívej se na celkové válečné ztráty, jsou tam vyčísleny i ty holokaustové. Nestačí ti to? http://cs.wikipedia.org/wiki/Po%C4%8Det_ob%C4%9Bt%C3%AD_druh%C3%A9_sv%C4%9Btov%C3%A9_v%C3%A1lky Nevím, kde jsi četl, že v Osvětimi bylo zplynováno 10 mil. Židů, ale je pravdou, že to číslo každý uváděl jinak a prošlo mnoho revizemi. Patrně bylo těžké se dobrat k číslům, když dokumenty byly většinou zničeny a nepochybně do toho zasáhla též propaganda z mnoha různých stran. Ani Němci sami se nechlubili mezi sebou tím, co se v koncentrácích děje a patrně to nevědělo i dost z nich, protože to tajili. Myslím si, že tam však zahynulo dost lidí na to, aby nebylo třeba ty koncentráky jakkoliv popírat.

5) Už jsem sem dávala, ale zopakuji ještě jednou odkaz na fotky, kt. v Osvětimi nafotila dcera http://galerie.albumfotek.cz/32852/?p=1 - podívej se na ty hromady brýlí a protéz, hromady konzerv od cyklonu B. Myslíš, že si to tam jen tak navozili pro parádu, aby bylo co ukazovat? Z jakého důvodu by to dělali a kde by to sebrali? Pokud tě nepřesvědčují věci, zaplaťbůh, že generálové nařídili vojákům, co osvobozovali tyto tábory, aby nafotili skutečnost a natočili filmy, kde jsou autentické záběry. Nechápu, jak toto někdo dnes může zpochybňovat.

6) Cyklon B - myslím, že nejlepší důkaz o jeho použití poskytl právě ten, který s ním nesouhlasil a pokusil se vyvést informace o jeho používání do Vatikánu http://cs.wikipedia.org/wiki/Cyklon_B - podívej se na obsah toho plynu. Pokud obsahuje jeden z nejprudších a nejrychlejších jedů - kyanid v podobě kyanovodíku, je jasné, že musel působit docela rychle. Vůbec nechápu duševní pochody tvé chemikářky a proč byl pro ni problém to vysvětlit. O působení kyanovodíku máš na netu rozsáhlé zprávy.

doplněno 27.01.15 06:03:

A ještě něco - podívej se na fotku zdi z plynové komory z Osvětimi sem - ještě dnes jsou tam všude patrny stopy po nehtech lidí, jak tam v křečích umírali.

doplněno 27.01.15 06:04:

Na tu fotku nejde dát přímý odkaz, takže ji najdi tady na této stránce http://solarfriend.blog.cz/13…-zivotem-a-dojmou-vas-k-slzam

 
Datum: 27.01.15 09:23
 
avatar

Cyklon B se prý používal na dezinfikaci oblečení a podobně, aby se nešířily nemoci v táboře ( vši)- tohle je fakt. Druhá věc je ta, že se s Cyklonem zabíjeli lidé v plynové komoře. Ovšem v dezinfikačních komorách jsou i dnes stopy po cyklonu. V plynové komoře není po cyklonu ani známky. Přečtěte si třeba Leuchterovu zprávu.

Datum: 27.01.15 09:41
 
avatar

Jakou má cenu se s tebou bavit, když si odkazy ani nepřečteš? Nejde ti o historickou pravdu, ale o šíření konspiračních terorií popíračů holokaustu. Jinak by nebylo nutno odpovídat, protože toto máš v jednom z odkazů:

Leuchterova zpráva ovšem ve skutečnosti potvrzuje, že k vraždění vězňů v plynových komorách v Osvětimi docházelo přesně podle obecně přijímaného názoru; Leuchter např. tvrdí, že v místnostech údajně používaných k vraždění vězňů byl obsah kyanidu v omítce výrazně nižší než v místnostech na odvšivení šatů. To je ovšem skutečnost známá od konce 2. světové války, neboť resistence vší vůči Cyklonu B byla cca 40–70 krát vyšší než u lidí a podle dochovaných manuálů obsluhy působil Cyklon B v odvšivovacích zařízeních obvykle víc než 12 hodin denně, zatímco popravy vězňů byly o poznání rychlejší a plyn byl následně rozháněn ventilací.

Deformování závěrů historiků: Leuchter také uvedl, že kapacita Osvětimi nemohla stačit na vyvraždění 6 milionů Židů. Přitom současné závěry jsou takové, že v Osvětimi bylo zavražděno okolo 1 milionu evropských Židů – např. většina ze 3 000 000 polských Židů byla zavražděna ještě dřív, než byla vyhlazovací zařízení v Osvětimi plně dokončena. Obdobnou desinterpretaci závěrů používají "popírači", aby vyvolali ve svých čtenářích pocit nelogičnosti či absurdity obecně přijímaných názorů.

Jak taky vysvětlíš, když dle tebe neexistovaly plynové komory, proč jsou v komorách ty škrábance od nehtů a kam se všichni ti Židé, deportovaní do koncentráku poděli? Kam zmizely miliony Židů, kteří se nevrátili domů?

 
Datum: 27.01.15 09:49
 
avatar

zbytečná debata...

Cyklon B se prý používal na dezinfikaci oblečení a podobně, aby se nešířily nemoci v táboře ( vši)- tohle je fakt

Prý a fakt se vylučují, jinak nemám co dodat. Věřte si komu a čemu chcete, je to jen na Vás.

 
Datum: 27.01.15 06:46
 
avatar

Tato a hromady jiných fotografií budou jistě podvrhy, upraveny ve Photoshopu imperialisticko sionistickými živly, že?

 
Datum: 27.01.15 07:17
 
avatar
Začnu větou kterou asi chceš slyšet. I manželčina babička říkala že za němců bylo líp než za komunistů. Říkala že když měli na statku předepsané dodávky a ono se ten rok neurodilo, tak němec jen udělal do protokolu poznámku, že dodávky nebyly předány v plné výši z důvodu špatné úrody. A žádné sankce nenásledovaly. Když se to samé stalo za komouše, tak jim statek sebrali a dědu strčili do lágru. To ale nedokazuje že by za němce bylo lidem dobře ale jen to, jaký jsou komunisti svině.
Co se týče tvých dalších popíračských rozumů tak promiň ale víc než tvým doměnkám budu dál věřit tomu, co jsem si přečetl. Moc pěkné čtení je třeba celkem málo známá knížka " Treblinka, slovo jako z dětské říkánky ".
 
Datum: 27.01.15 09:19
 
avatar

Víte, kde to je? Víte, co jsou to za mrtvoly? Víte, kdo je vyvraždil? Víte, komu se má připsat tahle zrůdnost?

Datum: 27.01.15 10:04
 
avatar

a vy to víte, odkud to je?

 
Datum: 27.01.15 10:43
 
avatar

Já to právě nevím, proto se ptám toho člověka, který to sem dal. Pochybuju, že to ví on.

Datum: 27.01.15 10:54
 

A není jedno jestli se jedná o záběry z Osvětimi, Treblinky, Mauthausenu, Buchenwaldu, nebo jiného lágru?

 
Datum: 27.01.15 11:34
 
avatar

To ted není jedno. Bavíme se tu právě o tom, komu připsat jaké oběti a proč. Třeba tahle fotka může být z Katyňského lesa, vyvražděného bolševiky. Mimochodem na té fotce není poznat, jestli to vůbec je lágr, jestli to je to a to. Nepoznáš, jestli to jsou oběti nacisitckého tábora.

Datum: 27.01.15 11:51
 

Plkáte nesmysly... v Katyni došlo k vraždění vojáků. Oběti na fotkách rozhodně nevypadají jako vojáci, ale jako někdo kdo je před smrtí hladem.

 
Datum: 27.01.15 12:25
 
avatar

Jste odborník?

Datum: 27.01.15 12:30
 
avatar

První fotka nevím jakou má identifikaci. Těch fotech jsou mraky, ale dobře. Tak například Bundesarchiv, fotografie 192-252 masový hrob Mauthausen.

http://www.bild.bundesarchiv.de/cross-search/search/_1422357982/?search[view]=detail&search[focus]=6

doplněno 27.01.15 12:35:

Na další dotazy autora příspěvku už neodpovídám.

doplněno 27.01.15 12:37:

A ještě. Až se lubrikant podívá do očí někomu, kdo si tou hrůzou prošel a řekne mu svůj názor, tak to bude teprve frajer. Nazdar.

 
Datum: 27.01.15 12:44
 

Nevím jakou odbornost máte na mysli, ale to že na fotografii jsou mrtví lidé, kteří by neprošli u odvodní komise a tudíž neodpovídají Vaší teorii o Katyni by poznalo i dítě. O takové drobnosti, že jsou tam i těla žen ani nemluvě.

Nicméně odmítám nadále krmit trolly...

 
Datum: 29.01.15 17:16
 
... a vy?
 
Datum: 27.01.15 14:23
 
avatar

To je zajímavé, lubrikante, že když jsi takový odborník, že ty sám nevíš, odkud ty mrtvoly pocházejí. Pozoruhodné je, že se o nich zmiňuje ten antiholokaustový panflet, cos tu na něj odkazoval. Takže ty jsi nakonec nečetl a nepochopil ani to, co šíříš? :-D Kdyby jo, tak bys věděl, že mrtvoly jsou z KT Bergen Belsen. http://collections.yadvashem.…rchive/en-us/37089_31917.html

 
Od: sl190
Datum: 29.01.15 00:48
 

Ernie, ty hromady jsou autenticky, nemci nemeli koncem valky co papat - a vezni...ty nedostali uz skoro nic, navic se bombardovali hlavne nemecky sklady atd, takze jeste vetsi hlad- takrikajic hlad na entou *smich*

 
Od: ria®
Datum: 27.01.15 07:20
 
avatar

Ještě si projděte Josefa Mengele - ho..

A jeho "pokusný králíky" za 2. světové.. taky mňamka..

 
Datum: 27.01.15 09:25
 
avatar

Ano, o Mengelem mám nastudováno hodně. Taky ale ze dvou stran, ty zvěrstva co udělal všichni víme. Ale proč zase někteří lidé říkají (myslím, že i nějaký věděc, už nevím který), že bez Mengeleho by medicína nebyla tam kde je.

Od: ria®
Datum: 27.01.15 09:28
 
avatar

Protože jeho "testy" neměly žádnou logiku - zkoušel podle náhody a takové byly i výsledky.. Byl to jen zvrhlík, co se bavil mrzačením..

 
Datum: 27.01.15 14:31
 
avatar

Ty si tu vyžaduješ od lidí přesné formulace, div ne negativy a fotky jejich čísel na zápěstí (i když bys určitě zpochybnil i ta) a pak si dovolíš argumentovat ve prospěch Mengeleho z argumentem "myslím, že i nějaký věděc, už nevím který"? Kde máš výsledky, statistiky jeho prací ap., když je tu chceš vyzvdvíhovat jako přínosné vědě?

To je slušná drzost. :-D Jeho šílený přínos jsme probírali na VŠ s docentem Manychem, který byl z generace, kt. ho zažila. Výborné pokusy na dvojčatech, kdy jim sešíval tepny, zaživa operoval, včetně srdečních operací, mlácení kladívkem do hlavy ap. Opravdu hodně velký vědecký přínos! Tohle mohl dělat jen sadista, nikoliv inteligentní doktor, i medikovi by bylo jasné, že je to na houby.

Ano, nebyl jen Mengele, těch lékařů byla celá řada a měli i použitelné výsledky, co se týče vlivu hypotermie, léčby fosgenových popálenin ap., ale k těmto výsledkům se otočila zády celá lékařská obec z etických důvodů a nevyužívala je, nehledě na to, že by k nim došli i bez těchto šílených mučení vězňů, jenže, jaksi, dokud se Němci nenasunuli ke Stalingradu, kde trpěli zimou, nebylo důležité a nutné zkoumat, jak dlouho člověk vydrží podchlazen. Navíc, výsledky jsou individuální, a i těm Němcům tam byly na dvě věci, když neměli ani ropu, ani jídlo a museli tam mrznout. Atd. atd., to by bylo na hodiny zbytečné diskuze.

 
Od: faithoncemore*
Datum: 29.01.15 20:29
 

Vy vůbec nevíte, co obnáší studium ("myslím, že i nějaký vědec, už nevím, který"). Vyjadřujete se jako typicý hospodský mudrlant, akorát jste si vzal větší sousto, než u hospodských mudrlantů a všeználků bývá běžné.

 
Datum: 29.01.15 22:01
 
avatar

Díky za obeznámení s mými komplexy. Já vím, ještě nejsem na takové úrovni, abych se dokázal vyjadřovat jako třeba Vy, ale nebojte, učím se ;)

Datum: 27.01.15 07:31
 
avatar

Pokud se 10 miliónů uvádělo těsně po válce, byl to zřejmě pouhý odhad. Izraelský institut Jad Vašem eviduje něco přes šest miliónů. Jmenovitě a prokazatelně (a samozřejmě nejen v Osvětimi - ten byl největší, ale ne jediný).

 
Od: sl190
Datum: 29.01.15 00:55
 

Jethro, oficialne jsou to 5,3 milionu, ale zidi si zase vymysli. Jeste nedavno rikali, ze sice 5,3 - a to ma byt ten zapocaty, symbolicky sesty milion, takze mluvi o sesti.

 
Datum: 29.01.15 13:57
 
avatar

U židů je číslo 6 tak nějak významné a svaté číslo, uvádí se snad všude, kde se židů něco týkalo. Vždycky bylo vyvražděno 6 milionů židů. Spojuje se i ze satanským 666.

Datum: 27.01.15 10:01
 

Poté co jsem pročetl celou dosavadní debatu je mi jasné, že ať tu kdokoliv napíše cokoliv, tak Vás nepřesvědčí...

Mám pro Vás jeden tip... zajeďte si do Osvětimi a udělejte si svůj vlastní názor přímo na místě.

 
Datum: 27.01.15 10:36
 

Ano, většina lidí se za protektorátu měla lépe. Byla práce, byly nastaveny mantinely co se smí a co ne. Ten, kdo se staral jen sám o sebe, nedíval se kolem sebe mohl být docela v pohodě. Tady hovořím o prvních letech protektorátu. Bylo to opravdu tak, jak tu kdosi napsal s těmi zemědělci.

To byla jedna strana vlády Němců. Ta druhá byla naprosto jiná. Byla natolik zrůdná, že ani lidé žijící v té době tomu nevěřili. Můj strýc Osvětimí prošel. Byl tam dva roky! Trvalo ale dvacet let (!), kdy byl schopen o této době hovořit. Osvětim přežil jen díky tomu, že byl psychicky i fyzicky velice silný. A také proto, že měl obrovské štěstí.

Je úplně jedno, jestli v Osvětimi usmrtili milion lidí nebo deset milionů. Jistě, ta čísla jsou hrozná. Ale daleko zrůdnější byla celá ta německá preciznost vyhlazování. To, že si nějaký národ osvojil právo na to, rozhodovat o osudech tolika lidí.

Neumím si představit, že by mi někdo tady najednou zabušil na dveře, odvedl mě, dceru, vnoučata, naložil nás do vlakupro dobytek a kamsi odvezl. Neumím si představit, že tam by někdo rozhodoval o tom, kdo z nás půjde doprava a kdo doleva.

Je jen dobře, že se teď v televizi dávalo několik opravdu kvalitních filmů z oné doby. Je jen dobře si tuto dobu připomínat. A že těch pár ještě žijících pamětníků si občas protiřečí? Nedivte se, přeci jen je to už velice dlouhá doba a v paměti mají svoje vzpomínky třeba i trochu zkresleny. To ale nic nemění na tom, jakým utrpením si všichni tito lidé prošli.

 
Datum: 27.01.15 10:53
 

Lubrikant. Je vidět, že si opravdu neumíš dát souvislosti dohromady. Mengele. Jistě, že jeho poznatky byly obrovským přínosem pro zdravotnictví. A proč? protože měl "materiál". Rozuměj, měl lidi, s kterými si mohl dělat co chtěl. Nemusel koukat na to, zda zemřou či nikoliv. Proto mohl jít do všech možných pokusů. Jistě, byla to zrůda, prováděl věci, nad kterými zůstává rozum stát. Ale na druhou stranu opravdu objevil plno věcí, které měly pro vědu význam. Jednou z metod, které se dnes používají jsou například červi, kteří se dávají do napadené lidské tkáně.

Tohle je přeci z historie naprosto známý fakt, že všechny války přinesly pokrok v medicíně. Už jenom proto, že bylo tolik nových zranění, že bylo možné zkoumat lidské tělo. A jak jsem již napsala. Mengele měl v tomto směru naprosto neomezené možnosti. Jeho nemocnice - to muselo být horší, než mučírna.

 
Od: jirkazxc
Datum: 29.01.15 15:45
 

Červi se používali dávno před tím. to není nic nového.

 
Datum: 27.01.15 12:26
 
avatar

Neumím si představit, že by mi někdo tady najednou zabušil na dveře, odvedl mě, dceru, vnoučata, naložil nás do vlakupro dobytek a kamsi odvezl...

Jen podotknu, že totéž se dělo za Stalina (a možná i po něm) v komunistickém SSSR. Aby v tom nebyla jen jedna strana.

 
Datum: 27.01.15 10:41
 
avatar

Byl jsem v Osvětimi dvakrát, byl jsem taky v Terezíně. Záleží jak se na to člověk dívá, jestli realisticky nebo propagandisticky.

Datum: 27.01.15 10:53
 

Takže Váš názor je, že vše co jste tam viděl je propaganda, všechno je podvrh vyrobený za účelem propagandy a nic z toho se vlastně nestalo?

 
Datum: 27.01.15 10:57
 

gotrekzagary. Máš naprostou pravdu. Tady je škoda cokoliv napsat.

 
Datum: 27.01.15 12:24
 
avatar

- škoda pro kamaráda "lubrikanta", který prostě potřebuje praktickou zkušenost - ale pro ostatní jsou Vaše příspěvky velmi cenné. Sleduji všechny válečné dokumenty (německé,francouzské i americké) uváděné na ČT2 , teď právě běží čtyřdílný francouzský dokument "Komanda smrti".

Mozek se prostě vzpírá uvěřit, že uváděné skutečnosti byly opravdu dílem lidí. Těch lidí, kteří sami sebe považují za božské, nadřazené a vyjímečné pány všeho tvorstva. Je užitečné si uvědomit, jak zrůdná je fanatická oddanost jakékoliv ideologii a myslím, že je pro pro lidstvo osudové, že se tak snadno nechá ovládat i v současnosti, až ke svému zničení.

Tady musím s "lubrikantem" souhlasit - měl by konečně nastoupit ROZUM ! - ale to je pro "pány tvorstva" asi poněkud neznámý pojem, bohužel se tak možná řítíme do další světové katastrofy. Moc se bojím.

 
Od: sl190
Datum: 29.01.15 01:06
 

Culdabulda, "...za bozske,nadrazene a vyjimecne pany vseho tvorstva" - to mas ze skoly? nebo z vecerni skoly marxismu-leninismu? A pak se mi jeste libi kecy jak chteli nemci vyhladit cesky narod. Nebyli pani tvorstva komousove? Nechteli porucit vetru desti? Takze cechacci ! A sme doma ! *smich*

 
Datum: 29.01.15 14:29
 
avatar

sl190

- z Tvého příspěvku soudím, že ani Ty se nepovažuješ za rovného ostatním výtvorům přírody, např. zvířatům, která takových zhovadilostí schopna nejsou. Ať už "vyznávají" jakoukoli ideologii, ať jsou "čecháčkovská", anebo třeba marx-leninská. Pokud Tě chtějí sežrat, zabijí Tě čistě, bez mučení. I když - kočky Tě "pomučit" taky dokážou, to je fakt ... ale, že by byly schopny holokaustů se mi nezdá.

Můj příspěvek o "pánech tvorstva" byl míněn ironicky, protože lidi, jako živočichy, kteří dokážou své inteligence zneužívat - ráda nemám !

 
Od: sl190
Datum: 30.01.15 19:17
 

Culdabulda, dovolte vážená, abych se představil. Jsem Kocour Mikeš, umím chodit po dvou, a dokonce psát na PC *smich*

 
Datum: 27.01.15 11:37
 
avatar

To říkáte Vy, né já. Já říkám, že se jen ptám na otázky a uvažuju objektivně. Nic nepopírám ani nic nevyvracím - nedělám závěry. To zase neumíte pochopit Vy,

Datum: 27.01.15 11:53
 
avatar

Tak se pochlubte, jak se na to koukáte podle Vaší věty:

Záleží jak se na to člověk dívá, jestli realisticky nebo propagandisticky

 
Datum: 27.01.15 12:38
 
avatar

Já se na to nedívám nijak!

Jen se na to dá dívat ze dvou pohledů: Z propagand a zvěstí, nebo z důkazů a cenných dokumentů.

Já se jen ptám na otázky a vyvolávám zde diskuzi, jak si co kdo myslí a jak by to mohlo být.

Datum: 27.01.15 12:09
 

lubrikant. Asi takhle. Dnes už se přesná čísla nikdo nedoví. Ano, můžeš mít pravdu v tom, že v určitých letech byla čísla umučených záměrně zkreslena. V tom s Tebou souhlasím. Ale já to vidím asi tak - jestli bylo umučeno milion lidí nebo desetmilionů, tak to nijak nezvětší či nezmenší zrůdnost toho, co se dělo. I kdyby v Osvětimi bylo spáleno "JENOM" stotisíc lidí, tak je to něco tak pro mě nepochopitelného.

Já až umřu, tak nechci žádný pohřeb apod. Kdyby to šlo, ať mě moji blízcí zakopou někde v "mém" lese. Nechci žádné obřady apod. prostě už mi to bude jedno. Zbyde po mě jen několi kilo masa a kostí. Ale i s tím by měl někdo jednat aspoň trošku s úctou ! Když vidím ty hromady mrtvých těl, to je pošlapaná lidská důstojnost snad nejhůř, jak to jde.

I kdyby byla pravda jen setina toho, co vše se o této době píše, tak už to stačí na to, abych já takový režim odsoudila.

 
Datum: 27.01.15 14:33
 
avatar

Někdo, kdo o sobě tvrdí, že uvažuje objektivně, vůbec netuší, co to slovo znamená. Navíc u tebe to platí 2x. Závěry sis už dávno udělal, jen tu chceš prudit a přesvědčit lidi, že pravdu mají tví oblíbení popírači holokaustu.

 
Od: pt®
Datum: 27.01.15 12:01
 
avatar

Škoda, že Vám již nic nepovyprávějí ti všichni, kteří si lágry prošli a skončili tam na věčnosti a měli své vytetované číslo. - pt

 
Datum: 27.01.15 12:12
 

Ale jen ať si autor této otázky zkusí "vyslýchat" některého z těch co přežili. A ať nám pak napíše co je pravda a co propaganda...

http://zpravy.idnes.cz/obraze…A150122_153032_zahranicni_ert

http://zpravy.idnes.cz/setkan…A150125_213826_zahranicni_ert

 
Datum: 27.01.15 12:33
 
avatar

Stará generace otupených lidí. Vždyť jsou to média.

Já tady žádnou pravdu ani propagandu nedávám, už jen z toho důvodu, že miliony nežidovských obětí jsou skoro zapomenuty a lidi ani nic neřeknou. Za to HOLOKAUST je prostě svátek, je to hrůza ano, ale na to, že třeba díky bolševizmu vedeným židy padlo miliony a miliony křesťanů, jste dost klidní. Nikdo se nedívá na to, že za bolševika zemřelo ještě více lidí než za nácka. Ale nikdo se prostě za tím neohlíží, uznává se jen židovský holokaust... A to mě na tom štve, furt jen židi a co naše rodiny které trpěly? A ne, neznamená to že kvůli toho bych měl být antisemita...

Datum: 27.01.15 14:43
 
avatar

Jak si vůbec můžeš dovolit urážet lidi, kteří tu dobu zažili nebo jejich rodiče tam zemřeli a vyvyšovat se nad ně, že ty víš víc a oni mají jen vypraný mozek médii? Jak to, že tě hanba nefackuje nad takovou drzostí, kterou vypustíš do klávesnice?

Přesně kvůli lidem jako jsi ty, kteří podlehnou konspiračním teroriím a kteří vědí naprosté kulové nic, jen prostě za každou cenu chtějí jít proti mainstreamu a mít dojem, že vědí víc, když podlehnou nic nedokazujícím blábolům, je nutno toto stále připomínat, protože pak se chytře šířenou propagandou vyjeví nějaký ten diktátor, který přijde jako mesiáš, tvrdící, že jedině konečné řešení je řešením národností otázky, která nás trápí a už to pojede znovu.

A bolševické hrůzy nikdy nepopírá, ale tady o nich nepadla ani řeč. Argumentovat s nimi, je slepičí matení a štěpení diskuze k jinému tématu, asi na té úrovni, jako bych řekla, že proč se zaobíráme Německem a 2. světovou, když v porovnání v morem ve středověku to bylo naprosté nic.

Pokud někdy budeš vyšetřován psychologem Rorschachovým testem (projektivní test, kdy ze skvrn máš hádat, co ti to připomíná), je tam poslední tabule různobarevných, nespojitých skvrn. Podle ní se odhaduje i inteligence a míra paranoidity. Inteligentní člověk ty skvrny umí spojit v příběh. Stejné je to s konspiračními teoriemi. Inteligent, navíc naštvaný nebo paranoidní, ti jich vysype 10 do tuctu. A lidi jim tak rádi věří, protože jim to dává stejný pocit jako tobě - domnívají se, že konečně vědí, jak to je, nejsou manipulovaní mainstreamem, cítí se jako něco víc a houby se starají o vědecké vyvracení těhle kravin bez důkazů.

Meteorologové v meteorologickém ústavu už rezignovali a pochopili, že vymlouvat lidem chemtrails je zbytečné, že pravdu slyšet nechtějí, že potřebují ten konspirační mýtus. S tebou je to to samé. I tvůj nick, i způsob nechytré argumentace, neznalost faktů a zabejčilost a potřeba prudit, o tobě vypovídá, kdo ve skutečnosti jsi. Řeš spíš sebe, než Osvětim, potřebuješ to jako sůl.

 
Datum: 27.01.15 15:16
 
avatar

Není pravda že "furt jen židi". Dnes je Mezinárodní den holocaustu, proto si v těchto dnech média všímají problematiky vyhlazovacích táborů, televize zařazují filmy s touto tematikou. Když bylo 27.6. - Den památky obětí komunismu, hovořilo a psalo se více o těchto věcech. V době, kdy Rusové obsadili Krym, byla větší část zpráv v rádiu a televizi věnována této události. Když v Paříži zaútočili muslimové na redakci časopisu, všechny významné světové televizní stanice přenášely v přímém přenosu osvobozování rukojmích. To, že se vám zdá, že"furt jen židi", tak to je výsledek vašeho selektivního vnímání ovlivněného vaší nenávistí. Existují lidé, kteří ve všem vidí tajné spiknutí určité skupiny lidí a vy patříte mezi ně a navíc nás chcete přesvědčit, že máte docela jiné vědomosti, než ostatní lidé. Podle vašeho tvrzení máte přístup do národních archivů, nemůžete včak o svých informacích hovořit, protože byste porušil přísahu, atd. Prostě vy máte zcela jiné informace a všichni ostatní jsou podle vás hlupáci. Měl byste se nad sebou zamyslet a něco se sebou dělat. Končím svou účast v této diskuzi, neboť ta nemá základní atribut a tím je, že má diskutující obohacovat.

 
Datum: 28.01.15 11:30
 
avatar

jen tak pro zajímavost - jaký máte názor na romské oběti, o kterých se taky moc nemluví?

 
Od: sl190
Datum: 29.01.15 01:18
 

Lubrikant, a co ocekavas od lidi s televiznim vzdelanim? A s komunistickym skolstvim? Me ty jejich srandovni argumenty taky bavi...ale to vis, tenkrat to bylo rizeny z Moskvy - a oni byli samozrejme nejlepsi, nejspravedlnejsi - a se svetovym vedeckym nazorem. Ten spatnej byl nemec, fasista co chtel vsechny lidi sezrat. Dneska musej papouskovat "emeriku" - a ty se v dezinformaci vyznaj, podivej se uz jen na to vyuziti nenavisti k Rusakum (kuli1968) v "ukrajinskym konfliktu" *smich*

 
Od: ria®
Datum: 29.01.15 01:27
 
avatar

Tady si zase někdo vtipně odpoíídá sám.. Naučte se psát s diakkritikou...Docela bych se bavila, kdyby jste přestal používat všechno z té Vaší Emeriky...

 
Datum: 29.01.15 14:02
 
avatar

Jejich uvažování bylo dost ovlivněno "totalitním" komunismem, dnes je tomu celkem jinak a ti starší nepochopí, že mladší generace se může dozvědět něco víc než oni za mlada, kdy byla o mnoho větší cenzura a názory potlačovány více než dnes. Zatvrdlost a všeznalost těchto lidí je celkem politovánihodná, nahrávají do karet vládnoucím lidem, kteří si jen libují jak jsme blbí.

Od: aroff
Datum: 27.01.15 12:11
 

Proboha lidi, proč se sním "bavíte", buď je to troll (už ten nick) a nebo totální dement.

Znáte přeci to staré přísloví "ČÍM VÍC SE S H... MAŽETE, TÍM VÍC SMRDÍ"

 
Datum: 27.01.15 13:12
 
avatar

Zdravím,
vzhledem k tomu, že už docela dost pamatuju a ledasco už sem taky viděl a slyšel, tak si o okupaci 1939 - 45 nedělám pražádné iluze.
Dodnes má maminka, která okupaci Německém prožila jako holka a dost si z ní pamatuje, jako vzpomínku schované staré předválečné rádio s cedulkou, která v té době musela na každém rádiu povinně viset - "Pamatuj, že poslouchání zahraničního rozhlasu se trestá káznicí nebo i smrtí". Cedulka má takovou starorůžovou barvu.
Když sem se jako kluk ptal, proč máme v domě v oknech takové rolety z tmavého papíru, tak jsem se dozvěděl, že to je ještě z války, kdy se muselo povinně zatemňovat okna a správné zatemnění se úředně kontrolovalo (jestli někde ven skrz nebo okolo zatemnění neprosvítá ven světlo).
Bylo mi 11, když sem se jako kluk v bývalém NDR dostal na prohlídku koncentračního tábora Buchenwald. Měl jsem tehdy možnost si porovnat vyprávění pamětníků - bývalých vězňů z tohoto tábora se skutečností. Dětství jsem totiž poměrně často trávil s babičkou a dědou a tím pádem jich známými a návštěvami. Několik z nich (pokud si to dobře pamatuju, tak byli 3) bylo v Buchenwaldu za války různě dlouho zavřených. Takže jsem z nich samozřejmě tahal rozumy, protože sem si to neuměl moc představit. Vypravovali, jak a kde spali, co dělali, čeho se báli. Pak přišla moje návštěva toho koncentráku ve skutečnosti. Bylo to něco otřesného - a to už to bylo trochu upravené, ale spousta věcí byl ještě původních (začátek 70.let) , dřevěné baráky tam už nebyly, ale byl tam nástupní "plac", spalovací pece, plynové komory, pitevny včetně nástrojů, vytrhané zuby a zbytky vlasů obětí, jejich boty, oděvy atd. V paměti mi třeba utkvěla taková vzpomínka na místnost, celou vykachličkovanou, uprostřed s kanálkem. V jedné stěně byla svislá drážka skrz zeď a na té zdi byla centimetrová stupnice (metr). Sloužilo to k popravám. Vězeň se měl postavit ke zdi, aby ho jako změřili. Když se postavil, tak za tou zdí byl popravčí a tou drážkou ve zdi dotyčného vězně zastřelil.
Už je to hodně let, ale dodnes mi běhá mráz po zádech, když si na to vzpomenu. A dnes už taky chápu, proč nás tenkrát třídili podle věku (byli jsme kousek od Buchewaldu na táboře) a děti do 10let tam nepoustěli.
Jak už sem psal - potkal jsem v životě poměrně dost pamětníků války a života za války. Ale ono stačí, když občas na něco dojde řeč a maminka nebo ještě nedávno i otec začnou vzpomínat (na konci války jim bylo 10 a 11). A přestože našeho regionu se válka nijak moc nedotkla, tak taky nikdy nezapomenu, jak babička, když v 68 začali jezdit kolony vojáků přes město, přiběhla 21.8. ráno domů s brekem se slovy "bude válka, bude válka". A když sem se ptal, proč brečí, tak mi říkala, že už za život zažila 2 války (byla narozená 1910) a že se války bojí.
Není nad vlastní vzpomínky a poznatky - kdo nezažil, nepochopí.

 
Od: honzajs122
Datum: 27.01.15 14:06
 

to ronyx:

byl v Buchenwaldu asi chvíli po tobě. Byl letní den, slunečný, ale ten pocit tísně ve mně přetrvává doteď, když i nyní tamtudy okolo jezdím.

Přesně tohle si pamatuji s tou štěrbinou ve zdi a kanálkem v podlaze...

Nikdy nepřipustím, aby se podobná historie opakovala, nikdy.

 
Datum: 27.01.15 15:26
 
avatar

Ronyx, Vy jste to pochopil, děkuji i za všechny ostatní, za citlivý a chápající přístup ke všem obětem trpícím za války v koncentračních táborech, vyhladovělých k smrti, mladinkých vojáků nahnaných před kulomety v Dukelském průsmyku, postřelených a umrzlých na frontě, k obětem upálených za živa, mučeným dětem odtržených od rodičů, pokusných králicích, které pitvali za živa, a jiných zrůdnostech. Kolik dokumentů nacisté spálili, aby se nikdo nedozvěděl jaké pokusy se prováděly, kolik statisíců nebo milionů lidí povraždili ve vyhlazovacích táborech. Proto se ta čísla neshodují, proto se liší, celé rodiny byly povražděny a nikdo nezbyl. Nezbyl nikdo, kdo by uvedl počet vyhlazených lidí v blízké i vzdálené rodině.

To, co se dnes ukazuje návštěvníkům v koncentračních táborech je již jenom střípek z té hrozné doby.

A přímých pamětníků je již méně a méně.

Lubrikante, co chcete slyšet za nové podněty? Jaký je rozdíl mezi 1 milionem a 10 miliony? Prostě těm lidem někdo vzal za krutých podmínek život, vzali jim rodinu, klid, budoucnost, a i kdyby těch lidí bylo 10 tisíc, je to neomluvitelné a zasloužilo si to potrestání. Sám píšete, že doba, technologie, možnosti byly jiné. To chcete, aby na každém dokumentárním snímku z té doby byl uveden datum, čas, místo natáčení. I Němci falšovali pro Červený kříž nahrávky z těchto táborů. Vybrali nové vězně, kteří nebyli vyhublí, oblékli je, nařídili jim, aby se smáli, nainscenovali pohodu, hry.

To všechno se dá. Však jsme toho svědky i v dnešní době. Toho a toho dne k vám přijedeme na kontrolu. Tenkrát to bylo také tak.

Myslím, že v archívech je do dnešní doby plno snímkú, které nebyly dosud promítány a to z toho důvodu, že by to byl pro nás šok, jaká zvěrstva je člověk schopen.

Jinak co chcete revidovat? I kdyby byla pravda jenom desetina, tak prostě se to stalo a nikdo neměl právo takto zacházet s jinými lidmi.

Možná, že kdyby válka neskončila, tak jak skončila, tak byste Vy ani my, tady žádnou diskuzi nevedli. Obyvatelé naší republiky měli být rozděleni do několika skupin a podle vhodného použití s nimi nakládáno. Poněmčení, likvidace, pracovní síla pro nadřazenou rasu, odsun do Patagonie, případně jiných destinací.

 
Od: sl190
Datum: 29.01.15 01:31
 

Ronyx, ja ti muzu napsat zase celou stranku pozitivnich zazitku z Protektoratu, ale nehodlam se obtezovat, najdi si to nekde sam . Cechacci popravovali po valce jak? A za nic. Nejen Horakovou, to bylo pozdejc! A vezeni u cechacku bylo lepsi nez u nacku? Bylo jeste v padesatych stejny. A jak se chovali cechacci k nemcum po valce? Ke starym lidem, k detem? Znas ty prihody? Ja jo! Aspon Habrmanuv mlejn si videl, ne?

 
Datum: 29.01.15 08:59
 
avatar

Neobtěžuj se - stejně mícháš jablka a hrušky dohromady.
Je dobře, že znáš příhody, jak se chovali Češi k Němcům po válce. Pokud sis udělal názor podle toho, že si viděl film "Habrmanův mlýn", tak to se máš opravdu čím chlubit - to máš teda přehled :-D
Vzhledem k tomu, že bydlím v regionu, kde hranici Sudet jsme měli 3km od domu, cca polovina obyvatel zde byla Němci a po válce tady spousta Němců zůstala. Představ si, že jsem s rodiči chodil ještě v 60.letech na návštěvu do rodiny (skoro sousedi), kde se mluvilo pouze německy, protože oni česky VŮBEC neuměli;)
A abys měl aspoň trochu představu, že vím, o čem píšu - prostuduj si tohle a tohle včetně stránek následujících. Tyhle události se mi odehrávaly nedaleko do domu (nejbližší cca 100m, nejvzdálenější cca 3km), v rodinném archivu mám originály fotek, které děda fotil na místě událostí. A jak pan Šafář (zmíněný v první článku), tak pan A. Samek, autor a kronikář Bělovse, který tvoří ty druhé www stránky, jsou lidé, se kterými se osobně znám. Takže o událostech na konci války a těsně po válce nejspíš vím podstatně více než ty z nějakého filmu;)

 
Datum: 27.01.15 13:57
 

Lubrikante, vy jste buď rececista nebo extot, lze také Vaše vystupování přičítat nízkému věku.

Je celkem zbytečné s Vámi diskutovat na toto tému, už jen proto, že Vy diskutovat nechcete.

Pravděpodobně Vám v hlavě tajně kolují konspirační teorie popíračů holokaustu a baví Vás se jimi zabývat.

Fotografií, přímých důkazních materiálů a svědectví očitých svědků už bylo mnoho, asi není třeba se stále přesvědčovat o pravdě. Nevím s kým jste mluvil, kde jste byl, co četl a viděl, ale věřte, že přeživších pamětníků KT je už na světě velice málo, jejich paměť slábne a i oni sami ze samozřejmých důvodů někdy neradi vzpomínají na detaily. Věřte, že sledováním TV Nova se Vám korektních informací nedostane, jde hlavně o to udělat senzaci a zvednout rating. Věřte, že během Norimberských procesů padlo z úst SSmanů a fašistických pohlavárů mnoho přiznání, které boří vaše nevědomí. Věřte také, že po KT nechodili vězni s fotoaparáty na krku a nemohli tak dokumentovat to, co si představujete za důkaz.

Vše ostatní už v této diskuzi myslím zaznělo.

P.S: Začněte ten Vás rozum používat, když si na něm tak zakládáte.

 
Datum: 27.01.15 15:33
 
avatar

Souhlas minstrel. Lubrikant se zřejmě začetl do ,,revizionismus holokaustu,, ale také soudím, že je na to příliš mladý.

 
Datum: 28.01.15 09:01
 
avatar

Ještě na závěr k odkazovanému revizionistickému dílku, kterým nás zakladatel otázky oblažil. Jeho autor je za tento panflet stíhán PČR, viz http://www.vho.org/aaargh/tche/surseidl.pdf - v posudku politologem Zbořilem bylo dílo charakterizováno jako "tvářící se věděcky, ve snaze zakrýt typickou neonacistickou propagandu".

A ještě jeden článek, rozebírající tento panflet http://dejinyasoucasnost.cz/a…/2006/1/rudolf-seidl-osvetim/

doplněno 28.01.15 09:08:

Pardon, pamflet, samozřejmě.

 
Datum: 28.01.15 16:17
 
avatar

Souhlasím s Vámi, vím o tom všem. Ale dělat ze mě nácka, popírače holokaustu, neonacistu, fašistu, psychicky nezralého a nevyrovnaného člověka? Já vím, že to tady říkám jak kdyby se nechumelilo, jak někde v hospodě, a ano, jsem mladý. Proto se ptám jen na otázky, dal jsem Vám tady pár odkazů atd (samozřejmě jsem hned nacista). A vše co jsem řekl, čím si jsem jistý, jsem si svým způsobem ověřil v mnoha zdrojích, ať už pro nebo proti, vždy jsem si prostudoval obě strany. Znám historii takovou, jaká by měla podle většiny být. Jenže prostě když jsem nad tím začal uvažovat, tak logika mi říkala něco jiného. Začal jsem se zabývat i jinými informacemi, a ne, nejsem až tak blbý, abych spadnul do nějakých konspirací nebo výmyslů, abych mohl někoho osilnit a být strašně zajímavý nebo si splnit vlastní potřebu pro rozřešení tajuplných záhad... Nenechám se ani zmanipulovat, teda aspoň si to myslím...

Jenže, když si řeknu, že čin (například terrorist 11/9/2001) a mnoho tomu podobných bylo "pravdivých" a nakonec se začlo ukazovat, že měli pravdu ti, kteří vedli KONSPIRAČNÍ TEORIE (blázni a pitomci), tak si myslím, že spíš blázny a pitomce z těch k. teoretiků udělala většinově stejně uvažující společnost (podlě mě dost zmanipulovaná médiema, kde jinde by se dozvídali informace..?). Nebo když si řeknu, Usáma bin Ládin - vytvořený USA (stejně jako dnešní teroristický Islámský stát L, ISIS) a samozřejmě vše, co řekla média musela být pravda, že? Když si vezmete, kolik nevinných životů takhle demokracie vzala atd, kolik ještě větších masakrů než za války se děje a vy tu říkáte že na historii se nesmí zapomenout a přitom se něco horšího děje dnes.. Takže jak je to dnes, tak si myslím, že to bylo i předtím - manipulace a házení špíny. Jenže před nějakými těmi 70 ti lety lidé nemohli skoro nic prokouknout jako lidé dnes, internet je mocný. Dnes je tomu 50/50, že si lidé myslí co si myslí, ale před tolika lety byli lidé ještě dost naivní, mentalita byla úplně jiná.

Takhle to prostě beru já, jsem teda mladý, podle vás snad blbý nebo spíš ještě nedozralý na tyhle názory, ale já si myslím, že starší generace (jako nejspíš Vy) už mají pevný názor na většinou takových věcí a mají přece pravdu, nebo ne? A jestli někdo říká něco jiného tak je to pablb, žejo?!

Tak to bylo jen něco k tomu, že se ptám a snažím se přiblížit co nejvíce k pravdivým informacím.!

Zdravím...

PS: S tou PČR se ani nedivím, policejní mafiánský stát přece musí mít zákony jako tyhle Zajímavé, že se to týká hlavně nacizmu.

Datum: 28.01.15 20:52
 
avatar

Ještě zde něco přidám

Datum: 28.01.15 10:49
 

Mladý lubríku, možná jsi přítel a velký obdivovatel Venci ženáče slibotechny, poněvadž jak se venoušek dostal ke žlabu, jeho první krok byla omluva sudeckým skopčákům za to, že jako soukmenovci fašistů byli vystěhováni a zcela opomněl na zvěrstva skopčáků a jejich vůdce, lterý prohlásil, třetinu čecháčků zavřít, třetinu pověsit a zbytek poněmčit

 
Datum: 28.01.15 16:27
 
avatar

Nikoho takového neznám. A je rozdíl mezi skopčáky a normálními Němci, kteří tu s námi žili v rovině. Za zvěrstva sudetští Němci můžou? Možná ti, kteří se k vůdci hlásili. A tím, že jsme tady na ně skoro uvalili embargo si myslím, že skoro všichni.

"Nechtě ale muse"

Od:
Datum: 29.01.15 12:22
 

V pondělí 26.1.2015 v pořadu Interview ČT 24 byl vynikající rozhovor s Felixem Kolmerem, pamětníkem holocaustu. Stojí za zhlédnutí celé. Od 13. minuty 22 vteřiny do 14. minuty 50 vteřiny uvedl, že nevětší zvěrstva dělali Ukrajinci, kteří se dali k SS a SS z pobaltských států, Němci se jenom dívali.

http://www.ceskatelevize.cz/p…w-ct24/215411058040126/video/

 
Datum: 29.01.15 15:24
 
avatar

Jedna paní povídala.

doplněno 29.01.15 15:30:

Ale jinak mluví pěkně a rozumně.

Od: kapo
Datum: 28.01.15 12:09
 

Lubrikante oč ti vlastně jde,že důmáš nad cyklonem b a počtu mrtvých? Ano Lubrikante,byla to taková hrůza,že je těžké tomu dnes uvěřit.Je těžké uvěřit,že se to dělo,to co vidíš na fotografiích a dokumt. filmech.Všechno se to v člověku vzpírá tomu uvěřit."Ďábel" našeptává,že to asi nebyla pravda.Byla to taková hrůza,že počty obětí nejsou ani přesně známy.Učinek toho kyanovodíku je rychlý. Druhá světová a koncentrační tábory byl děs a hrůza.Čirá lidská hrůza.Hlavně mi nepiš,že jiné války byly také strašné...Ne,Lubrikante,jsi stejný jako my.

 
Datum: 28.01.15 16:30
 
avatar

Já nepopírám, že to hrůza byla! Hrůza to byla! Ale já se prostě zajímám i o takové detaily, abych se co nejvíce přiblížil k správným informacím. Vám třeba stačí to, že tam umřely miliony lidí, ale já se v tom prostě potřebuju šťourat, i když bych možná neměl, ale prostě mě to zajímá.

Datum: 28.01.15 21:09
 
avatar

Bože, můj... Vy jste fakt asi nepřečetl jedinou knihu.

Je mi Vás opravdu líto.!

Byl jsem osobně ve styku s několika lidmi, kteří si prošli Auschwitzem, Birkenauem, či Osvětimí.

Nebo jak chcete...

Je nepochopitelné to, že jste z historie naprosto nic nepobral.

Přijeďte ke mně, zajedem si na "výlet" do Osvětimi a pokud tam nebudete brečet, jak malé děcko, pak nemáte srdce.

Já to opravdu nedal.

 
Datum: 28.01.15 21:47
 
avatar

Kdo by neznal tuhle historii? Vždyť je skoro všude a pořád. Já velmi lituju ty lidi, kteří tam zemřeli ať už jakkoliv. Ale vy jste tam byl za doby fungování, že tak přesvědčivě povídáte? Já tam byl dvakrát na exkurzi, já bohužel nejsem ten člověk, že když tam někdo umře tak hned musí být pravda vše co se kolem toho dělo a ano ano musí to tak být jinak to přece být nemůže. Hledám detaily. Knih jsem četl dost, od známých uznávaných spisovatelů i v literatuře na základní škole jsem četl tři knížky o válce a tématu týkající se války. A taky jsem četl knihy třeba od Guidemedia, což mě velmi zaujalo (i když autoři byli souzeni/neodsouzení), a úroveň objektivity, logičnosti a textu vůbec je v knihách Guidemedia nepopsatelně přesné. Jak říkám, neříkám co je pravda, jen se dozvídám informace ze všech směrů a pak hodnotím, zda-li by mohly mít nějakou váhu.

Od: jofa®
Datum: 29.01.15 09:29
 

Tuším co hledáte za "objektivitu" ve svém pátrání. Vám nejde o to jestli v Osvětimi zavraždili nacisti 1 či 2 milióny lidí. Vy "pátráte" po tom, jestli si za to ti mrtvý nemůžou tak trochu samy, jestli tzv. "konečné řešení" nemělo svoje opodstatnění, jestli to Hitler nakonec přeci jen nemyslel se všemi dobře ke spokojenosti všech. Neříkejte, že pátráte po tom jestli je pravda, že ten a ten byl zastřelen, nebo umřel na tyfus. Cítím z Vašich příspěvků zpochybnění dostupných informací těchto dějin.

 
Datum: 29.01.15 14:18
 
avatar

Já se nesnažím nic zpochybňovat - do toho mám ještě daleko, potřebuju si být vším 100% jistý a mít směrodatné důkazy a pak se můžu smířit se smrtí už rovnou. Mrtví si za to sami nemohou, když je tam navezli jako vězně - oni tam sami určitě nešli. Hitler měl nejspíš dobrou myšlenku, už jen z jeho projevů se to dá vyčíst (samozřejmě činy a slova jsou mnohdy u politiků úplně odlišné). Mluvil k lidem, kteří ho chtěli naslouchat a kterých "zmanipuloval" a "zfanatizoval" miliony a miliony. Odpoutal se od světových ekonomických brzd, což se taky lidem zamlouvalo. Myšlenka rasizmu si taky myslím že tam nebyla, v začátcích rozvoje NDSAP.

-Je taky nutno doplnit, že antisemitismus v té době byl žádaný a oprávněný, kdy samotní lidé z Čech, Německa, Polska a Ukrajiny vyzývali Hitlera k záchraně jejich obydlí a bezpečí.

(Např:


/

/

) - Upozorňuji, že nic nepropaguji a nic nesdílím, jen chci přiblížit situaci mého nevěřícího myšlení a důmání nad informacemi!

Né že bych zpochybňoval informace z dostupných infromací těchto dějin, jen jsou zkrátka pro mě dost nezvyklé a divné, proto se snažím pátrat, těm mrtvým lidem už bohužel nepomůžu, ale neznamená to, že něco zpochybňuji nebo že nemám úctu k těm obětem.

Od: egon®
Datum: 29.01.15 14:19
 

Holokaust byl. TEČKA. Kdo se v tom bude rýpat, dostane přes držku. TEČKA

 
Od: fifa*
Datum: 30.01.15 18:20
 

lubrikant,ty nevěříš,že drtivá většina sudetských Němců volilo Hitletra?V tom případě jsi mimoň.Právě že většina jich Hitlera volila a dnes to velice neradi slyší.Která německá bába nebo dědek ti dnes přizná,že před 70 lety volila Hitlera?Nebýt drtivé většiny obyčejných Němců,kteří ho volili tak válka ani Osvětim nebyli.Stydím se za Havla,že se jim ještě omlouval.Koukni se na tohle,hlavně na konec,kdy Němeští sedláci u nás pochytali uprchlé vězně z transportu smrti a uspořádali na ně štvanici.Byli to ti nebozí a ublížení sudečtí Němci,kterří byli neprávem odsunuti: http://www.ceskenarodnilisty.…eni-tzv-sudetskych-nemcu.html

 
Od: trend
Datum: 01.02.15 18:17
 

Dějepisci říkají,že historie se opakuje.Máme se na co těšit...

 
Datum: 01.02.15 20:54
 
avatar

Tazateli, jelikož si přejete být na 100% přesvědčen o pravdivosti, tak toho se nikdy nedočkáte. Po tolika letech vždy někdo podobný sdělí, že to tak asi nebylo, neví to přesně ale asi tak to bylo, a hned Vám chybí desetinka do 100%.

Takže se nedočkáte.

doplněno 02.02.15 16:25:

Komanda smrti, právě běží na čt2 od 16:25

Ale určitě to nebude 100% pravda..

 
Datum: 02.02.15 12:44
 
avatar

no tak pravda, můj děda přežil nacistický kriminál. Nikdy o něm nechtěl mluvit, na nic vzpomínat. Povídal mi jen to, že když ho zatkli, měl 110 kg. Když se po válce, po necelých dvouch letech dostal ven, neměl kil ani šedesát. No a pak mi ještě povídal, že SSmani fungovali víceméně jako ostraha a skoro nebyli vidět. Gestapáci si od vězňů drželi odstup a chovali se celkem slušně a ti největší dacani mezi dozorci, ti co vezně skutečně mlátili, byli Češi. Čeští kolaboranti.

Ani chvíli nepochybuji, že děda mluvil pravdu.

doplněno 03.02.15 08:41:

mělo to být někde u Břeclavi 1943-1945.

 
Datum: 02.02.15 18:17
 
avatar

Děkuji za odpověď.

Ano, máte pravdu. Mimochodem, nevíte, od kdy do kdy tam Váš dědeček byl?

Datum: 03.02.15 10:30
 
avatar

"Nemyslím si, že se černochům v USA žije špatně" - říká bělošský Newyorčan v 18. století.

"Pochybuji, že jsou ženy nějak utlačovány" - tvrdí muži skrz celou historii.

"Chudí si pořád stěžují, zbytečně" - haleká bohatý statkář.

"Homosexuálové, transexuálové atd. se v dnešní době mají královsky, nemají proč si stěžovat" - rozhazuje rukama heterosexuál, který s nikým z LGBT+ komunity nepřišel do styku.

"Koncentráky nebyly tak hrozné, jak se říká" - trvá si na svém český Němec/Čech, který ani nezná žádné Židy.

 
Datum: 03.02.15 14:59
 
avatar

Něco na tom bude.. Ale nemá to nic společného s touto diskuzí.

 

Datum: 07.02.15 21:48
 
avatar

tak jsem si přečetla už z těží poslední příspěvek a chce se mi brečet nad některými názory a přemýšlím jestli tady nemám končit.Jak může někdo tak nedůstojně mluvit a zpochybnovat tu hrůzu co ti lidé muselí prožívat , dnes a denně. Co děti nevinné? přečtěte si Arnošta Lustiga ! A co dnes se děje? Nebojíte se , všichni máme děti, vnoučata ,,, více pokory a úcty k těm kteří taky chtěli žít a né umírat v tak příšerných podmínkách. Už toho bylo dost:...

 
Datum: 07.02.15 22:25
 
avatar

Nezpochybňuji tady to, co ti lidé museli prožívat. Snažím se přijít na nejasné věci, bohužel toutu společností jsem odsouzen jako zvíře na porážku. Arnošt Lustig? Né děkuji, s takovýmato lhářema nechci mít nic společného. Vidím ale, že tady odlišný člověk asi moc nezaboduje, a to je ta Vaše "tolerance" a "demokracie", kterou tak hlasně prohlašujete, aníž byste si uvědomili své fungování v tomhle směru.

Od: buss
Datum: 07.02.15 22:15
 

Nějaká admine, zaraz to!

 
Datum: 07.02.15 22:26
 
avatar

Souhlasím, zarazte to, aby se lidé nedozvěděli náhodou něco jiného nebo něco víc. Stačí přece, že ví to, co musí.

avatar
Upozornění od sys clayman 07. 02. 2015 22:27:47
Viditelně tlacis svůj názor...

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.