Kupovali byste...?

Od: Datum: 05.03.15 16:43 odpovědí: 52 změna: 18.03.15 19:32

Dobrý den, kupovali byste dárek (narozeniny, Vánoce apod.) člověku, který o to vůbec nestojí? Dárek nechá bez povšimnutí, sice za něho poděkuje, ale pak dodá, že dárek stejně nebude používat (ať je tím dárkem cokoliv). Co si o takém člověku myslet? Tak sem s vašimi názory, vážení rádcové. Předem děkuji za vaši účast ve volné diskusi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 05.03.15 16:47

Kdykoliv někdo z rodiny dostal zajímavý dárek, moje matka už plánovala, komu to tak zase předat.. Když něco dostal tatík (třeba vlašku ferneta), už při přebírání komentovala "jé, a máme dárek pro strýce..."

Je to opravdu na pohlavek.. Nejdřív jsme jí dávali takové klasické dárky.. flašku, bombonieru, kytky... všechno bylo postupně předáváno.. ta sousedka, ten kamarád...

Začali jsme jí dávat dárky, které nelze předat dál. Je to složitější... Zarámovaná fotka, dárkový nepřenosný kupon, kniha s věnováním...

Datum: 05.03.15 16:48

Tak k narozeninam koupim drobnost a k vanocum nic , kdyz nechce Ono zalezi kdo to hlavne ten clovek je. Zda manzel , tchan , kamarad ...

Datum: 05.03.15 16:57

Manžel...*zed*

Datum: 05.03.15 20:20

Máte z manžela nějaké trauma.?

Datum: 05.03.15 17:00

To si vůbec nedovedu představit. To je strašná facka. U nás jsme z dárků vždycky moc nadšení. Je však pravdou, že se trefíme, že víme, čím udělame radost. ;) Malý tři týdny před narozeninami: "Babi, víš že mám za chvíli narozeniny?" "Vím a už mám dárek, ale ještě ho nemám zabalený". Po týdnu: "Babi, už máš ten dárek pro mně zabalený?" Telefon den před: "Babi, prosím tě, nezapomeň doma ten dárek pro mě." Vítání v předsíni šeptem: "Babi, nezapomněla jsi?" ;) Tak si říkám, že by to mělo fungovat tam, kde lidi zapomínají na narozeniny těch, které milují. ;) Tak si říkám, jak by to vypadalo, kdyby ten, kdo o dárky nestojí, dostal třeba rumové pralinky. A kdyby pindal, tak bych je otevřela, všem nabídla a zbytek sama dojedla. S milým úsměvem. Jakože:Co už?!

Od: jmlc®
Datum: 05.03.15 17:10

Před měsícem měla matka narozeniny - přivezli jsme jí láhev portského. "Jé..." a už jsme viděli, že přemýšlí, komu to dát... - skočil jsem do šuplíku a hned to otevřel *frajer* - pěkně si pošmákla.*ua*

Od: nikc®
Datum: 06.03.15 13:53

Já dostala jednou portské přímo z Porta dovezené. Nic lepšího jsem do té doby nepila. To jak prodávají kolem 200 Kč v supermarketech, není ono. Dražší jsem nezkoušela.

Datum: 05.03.15 17:05

- no, mám stejnou zkušenost, pak jsme si začali dávat peníze a nakonec jsme se dohodli, že si nebudeme dávat nic (jenom pusu). Ale koupím mu vždy něco, co rád jí - čokoládu, lovečák, uherák, banány, pomeranče, jablka, ořechy ... Naši známí si sami nedávají nic, dárky dávají jen dětem. Já bych se s ním dohodla na pravidlech.

- no, ale my nejsme tzv. "oslavovací" , takže máme na věc asi jiný názor.

doplněno 05.03.15 17:23:

- jak tak o tom přemýšlím, se svými dárky jsem se nějak nikdy netrefila u nikoho ! - takže já jsem ten typ, co udělá největší radost penězi. V nejhorším těmi "banány" ... moc obdivuju lidi, kteří umí vybrat vhodné dárky, které opravdu udělají radost, na to musí být asi taky talent.

Datum: 05.03.15 17:08

Manželovi něco do dílny. Žádný kutil nemá všechno, každý chlap touží po šroubováku, kleštích, závitnících, vrtačce...*srdce*

Nebo do auta. Ten můj toužil na Vánoce po zástěrkách na dvojkovou Fábii. Přední i zadní. I když vím, že zástěrky se dneska moc "nenosí", není to v módě, je to praktické, bláto nelítá až na střechu a podběhy nejsou olepené bahnem.

Co se ho na to zeptat? Já měla před 3 týdny kulaté narozeniny. Manžel mě pozval do města, zastavil před Klenoty, vtáhl mě dovnitř - a vyber si něco zlatého! To je hloupá situace, člověk o tom předem nepřemýšlel a koupit jen tak, bez rozmyslu? Prstýnků mám několik, 3 řetízky, přívěsky, troje náušnice. Náramek nemám, ale ten bych neunosila, nejsem zvyklá mít kromě hodinek něco na zápěstí.

Tak jsem mu poděkovala a řekla, a´t počkáme, že se jistě bude něco hodit. A pak jsem v prodejně koberců viděla nádherný tmavězelený běhoun. Hodil by se mi do chodby místo toho starého. A už byl můj, mám z něj velkou radost, víc než z nějakého toho šperku. Jaga.

Datum: 05.03.15 18:59

Tak neznáte mýho tátu *smich*, nic ve zlým, ale "chlapské" práce na bytě neřeší, nedělá je prakticky vůbec nebo z donucení, když už fakt není vyhnutí. Prostě ajťák jak poleno *smich*

Šroubováky by nám vrazil do ... a otevřel by si láhvinku ;).

Eulalie - to fakt není nic, co ho baví? Sport, šachy, pivo... něco?

doplněno 05.03.15 19:40:

Tak pak leda ponožky a vasilky, u takoévho člověka by mě fakt nic jiného nenapadalo. :(

A co něco na zub, to by taky nechal projít? Balíček dobrých sýrů, uzeného...?

doplněno 05.03.15 19:56:

Tak bych ho odvedla do restaurace a nechala ho, ať si vybere narozeninovou večeři podle chuti.

Datum: 05.03.15 19:29

Kdysi jsem koupila sadu výborných piv... Manžel piva normálně pije. Piva ode mě nechal projít záruční lhůtou... dobou použitelnosti. Koníčky nemá, kutil není, nečte, auta ho nebaví...

doplněno 05.03.15 19:50:

To už jsem taky zkoušela... taky nezájem.

Datum: 05.03.15 19:47

no ale musite koupit piva, ktere ma rad, s pivem je to jako s fotbalovym tymem, vsechno ostatni je brecka :) Piju jen Plzen nebo Radegast 12 a v nouzi Kozla, kdyz mi date sadu nejakych piv z ruznych pivovaru, budu to pit proste az mi v noci, kdy jsou obchody zavrene, dojde Plzen ;)

doplněno 05.03.15 19:55:

tak v tom pripade to neni ani pivar, neznam chlapa, ktery by nebyl rad za basu oblibeneho piva... v tom pripade asi nema rad darky a neumi je prijimat a je mu to trapne, tak neco zadrmoli, taky s tim mam trochu problem, ani nevim co mam rict napriklad na pochvalu...

Datum: 05.03.15 20:01

Vsak jsem koupila piva, co ma rad...

Datum: 05.03.15 20:02

to neznate meho tatu *smich* nejradeji jen sedi a nic nedela a pije pivo, a nebo jede na kole na projizdku do vzdalenejsi hospody, vsechno ostatni jen z donuceni mamy, a to jeste po nekolikerem opakovani a nebo az za pulroku po dostatecnem opakovani :D proste mouchy snezte si me, a to neni zadny "ajtak" *smich* ale tak pred duchodem, proc ne no... jeste, ze nejsem po nem, naopak porad musim neco delat at uz na PC a nebo venku nebo na baraku, nerikam ze u toho nepiju pivo, ale jen sedet by me zabilo

Od: pevh
Datum: 18.03.15 17:48

Prosím vás může to rozvést to jak píšete "že není žádný "ajťák".

Jestli ajťáci jsou takoví neaktivní.?

Nevím těch pár co jsem znal, se mi nezdálo nějak vybočujících od chování jiných lidí.

Datum: 18.03.15 19:08

prepouzil jsem obrat od @martinaa viz vyse, take nevim, jak to myslela :)

Datum: 05.03.15 17:11

No, já to dárkování také moc nemiluji, ale okolí to ví. Není nic příjmnějšího, než upřímný pohled do očí při cinknutí skleniček s dobrým mokem.

Datum: 05.03.15 17:28

Mám to celkem podobně a čím dražší dárek tak je mi i do breku.Většinou šlo o něco co se sice hodí,ale dokážu bez toho žít(např.robot.vysavač,velká televize...)tady to mě rozbrečí.Drobnosti už nějak přehlížím,ale mám plnou polici ve skříni dárků co čekají,až je dám zase já někomu dál.

Prostě očekávám,že se mi sejdou všichni známí,že se sami dají dohromady a udělají mi oslavu(tím,že příjdou)nebo zavolá několik z nich a sejdem se na panáka,pokecat nebo v létě opíkat(jen tak bez grilu).To že si na mě udělají čas,domluví se a vymyslí i "program"co se bude dělat ať je sranda,tak to nejlepší dárek.Bohužel,dnes lidi mají málo času,tak to kompenzují dárky a občas zavolají.Nevím jaký je konkrétně ten Váš člověk,ale jeslti to má stejně,chápu ho.

doplněno 05.03.15 17:35:

P.S.: a pokud jde o manžela,tak to navzájem řešíme dobrou večeří(doma nebo venku) nebo zajdem do wellnesu,kina...dopřejem si zážitek,odpočinek.

Datum: 05.03.15 17:45

Dobrý den,

taky s manželem nedárkujeme,ani narozeniny,ani vánoce apod..

Vůbec nám to nepřijde divné a věřte,že se máme moc rádi a děláme si radosti jen tak kdy nás napadne.

Jsem za to ráda a on taky,odpadl takový ten stres,zda je dárek vhodný apod..*placni*

Od: mamtopodobne
Datum: 05.03.15 18:16

Jě, to jste přesně vystihla moji tchýni. Přesně tak reaguje. Vždycky si říkám, že se budu k ní chovat stejně, ale nikdy to neudělám. Poděkuji, usměji, pochválím , projevím dokonce nadšení. Ona suše veme svůj dárek, někdy si ho ani nerozbalí a zeptá co tam je? Když jsem zaujala stanovisko, že z ní vypáčíme co jí koupit aby jí to potešilo, tak nikdy nic z ní nevylezlo. Tchán to samé v bleděmodrém. No, jo. Jednou dostal něco co ho stopro baví, víme to, tak jsme se i těšili za něj, zážitkový dárek a nechal ho propadnout, ani se nesnažil lhát. Řekl -se mi zrovna nechtělo...propadlo, levné to nebylo. No a co mám dělat já?))Manžel to neřeší, tak už ani já ne.

Datum: 05.03.15 19:18

kdyz vsechno, co chce ma, tak proc kupovat darek, jen proto, abyste koupila darek... ja taky nic nechci, jsem nenarocny vsechno mam a blbosti nepotrebuju, s nasima si vubec darky nedavame, krome treba nejake dobre lahve a nebo ani ne dobre lahve, protoze oni proste maji nejradeji cesky rum a "dobra lahev" se otevre, az kdyz zrovna dojde rum a je chut na sklenicku... pripadne tatovi cigarety :) kde plati, ze zas nemuzu koupit nejake dobre ameriky, protoze on ma svoji oblibenou znacku, a ty ameriky by kouril jen kdyz by mu dosly ty jeho :) cili je treba se zamyslet jestli ten darek proste nechcete davat jen za kazdou cenu a jen pro vas dobry pocit, ze jste ho obdarovala :)

ale rozhodne bych se u obdarovani nechoval jako blbec, ikdyz to co on rekl nahlas bych si pomyslel :)

Od: buss®
Datum: 05.03.15 19:40

Problém je v tom, že vy si myslíte, jak tím svým dárkem potěšíte, aniž víte, zda ho podarovaný chce, potřebuje. Takže mu ho vnutíte. Pak se nedivte. Zeptejte so co by rád!

Datum: 05.03.15 19:55

Ahoj. Tak tohle dárkování, je šílená věc.Měli jsme něco podobného s rodiči manželky. Oni měli fakt všechno. Jezdili k nim východní němci na shledání se západními příbuznými. Ti jim navozili věcí. Většinou nám to babka hned vrátila do auta. Pak jsme jim začali dávat takové drobnosti spotřebního charakteru. Drogerii a tak. Nějak podobně to mám i při návštěvách burz já. Co tam? Buď všechno co potřebuji už mám, nebo to nepotřebuji. Tak spíš jen na čumendu a když se objeví nějaká blbůstka, za pár drobných, tak si udělám drobnou radost. Já už taky ani nic neslavím. Nahradil jsem to prožíváním příjemného. Vono, v našem věku, by to už mohl být spíš pietní akt.

Datum: 05.03.15 20:01

Eulálie, já bych to už dávno řešila tak, že bych prostě vůbec žádný dárek nekupovala. Pokud máte ve zvyku slavit narozeniny, svátky a tak dál, tak bych jednoduše udělala všechno jako jindy, ale bez dárku. Teď mne však napadlo něco jiného. Když má třeba narozeniny, neděláte to tak, že mu jednoduše předáte dárek, popřejete mu a tím to zhasne? Tak to zkuste příště udělat jinak. Nic mu nekupujte, ale připravte mu pohoštění. Něco, co u není doma zvykem. Hezky prostřít stůl, uvařit něco co má nejraději, upéct, nebo objednat dort, (já bych rozhodně upekla) hezky se obléknout a překvapit ho něčím, na co od Vás zvyklý není a nečeká to.

Datum: 05.03.15 20:14

Tak, jsem zvykla vždycky na oslavu něco sama ukuchtit, dort, chlebíčky atd. Jsem docela zrucna, tak mi to nedela problém. Muz o to ale vůbec nestoji. Neoceni žádnou moji snahu.

doplněno 05.03.15 20:20:

Příště se na všechno slavení vyprdnu...třeba se toto setká s úspěchem.

Datum: 05.03.15 20:18

Eulalie, co to s ním řešit na rovinu. Sednou si, pár měsíců před narozeninami, a na rovinu se ho zeptat, co by mu na narozeniny udělalo největší radost? A ono taky, ne každý umí oceňovat snahu. Někoho to strašně uvnitř potěší, že mu někdo udělal dobrou večeři nebo ho pozval do kina, ale neumí to tomu druhému dát najevo.

Datum: 05.03.15 20:23

Anzionko, jak byste komunikovala s člověkem, který na vámi jakoukoliv položenou otázku v tom lepším případe odpoví nevím, v tom horším neodpovídá vůbec?

Datum: 05.03.15 20:28

Eulalie, asi dost blbý dotaz, ale... to je u Vás standart? Jestli jo, tak je to smutné :(.

doplněno 05.03.15 20:32:

To je mi líto*houpy**mala* To pak ani člověk nemá radost z výběru...

Datum: 05.03.15 20:30

JoJo, standart, Martino...:(

doplněno 05.03.15 20:43:

No asi nějak :(

Datum: 05.03.15 21:18

Promiňte, Eulalie, to jsem nevěděla. Chápu, v tom případě to musí být těžké. Ale váš muž vás má jistě rád, i když to zkrátka neprojevuje tím, že má radost z vašich dárků. To takhle zkusit mu dát k narozeninám prostě a jenom pusu, srdečně mu popřát a udělat si pěkný večer se vším všudy. Každého chlapa "tohle" (jestli víte, co myslím) musí potešit.

Datum: 05.03.15 20:25
No a jak se staví k tomu, když má dárek dávat on Vám? A mluvili jste spolu někdy o tom, co nebo jak by si to přál a jak by to mělo probíhat, dle jeho představ?
doplněno 05.03.15 20:41: Jj já vím jaké to je, když by se člověk rozdal pro druhé a ti to neocení a nedají nic zpátky. O to je to těžší, když je to někdo, kdo by měl být člověku nejblíže :( Pokud Vy jen dáváte a nedostáváte nic zpátky, tak je možná na čase, se na to vyprdnout, myslet trošku na sebe a pozornost a lásku obětovat těm, kdo si to zaslouží, mají z toho radost a umí to ocenit..
doplněno 05.03.15 20:42: *opětovat
Datum: 05.03.15 20:28

Coklit - viz to, co jsem napsala výše... Těžko komunikovat s někým, kdo ma jednu odpověď - nevím,dopadne neodpovídá vůbec...

Datum: 06.03.15 06:43

On Vám dárky kupuje? Třeba k Vánocům, k svátku? Pokud ano, jak vybírá? Sám, nebo mu poradíte, co by se Vám líbilo? Nebo Vám dá peníze - kup si něco...Nebo Vám nedá nic?

A jak se jinak chová - chodíte do společnosti, umí se bavit, nebo je to spíš takový medvěd samotář?

Jezdí s rodinou na výlety, do ZOO apod., nebo sedí doma? Víte určitě, proč jste si vybrala právě jeho, ale asi je hrozně těžké s takovým člověkem žít. Který neprojeví špetku radosti, iniciativy...

Docela vás lituju. Pak už nezbývá, než nakoupit trenky /později spodky/, papuče, tlusté ponožky a případně fajfku. S takovým chlapem být není určitě vůbec sranda. Držte se! Jaga.

Manžel také nebazíruje na oblečení, je abstinent a nekuřák, ale na něco do dílny či k vylepšení auta, to uspěju vždycky. Musím jen správně vybrat. ;) Jaga.

Datum: 06.03.15 11:14

Dobrý den, s dárky pro mě je to asi takto: pokazí se řekněme doma vysavač, tak muž koupí nový s tím, že to už mám dárek k Vánocům. *smich* Teď už se tomu jen směji, ale měla jsem období, kdy mě toto jednání neuvěřitelně vytáčelo. Jako zvyknout se dá na ledaccos, definitivně smířit ale nikoliv.

Datum: 06.03.15 07:09

Eulálie, ale tady už asi ani nejde jenom o to, jestli takovému člověku kupovat dárky. Já bych teda v tomto případě nic nekupovala. A hlavně, určitě bych se snažila tu situaci nějak řešit. Vůbec si nedovedu představit život s člověkem, který se mnou nekomunikuje. Nejde mi do hlavy proč neodpovídá. To neodpovídá na nic, nebo jenom na dotazy ohledně těch oslav a dárků? Promiňte že se takto ptám, ale z Vašich odpovědí vane smutek, a protože Vás z poradny "znám" a tím pádem jste mi blízká, je mi Vás líto.

Od: nikc®
Datum: 06.03.15 00:31

To Vás obdivuju, že s ním vydržíte. Mně by to jeho chování vadilo. A ne málo. Stejně tak to nemám ráda u některých příbuzných. Když to stejně neocení a nechá projít piva, tak mu nic nedávejte a uvidíte jeho reakci. Když se zeptá,proč jste mu nic nedala, tak víte co odpovědět. Co Vám dává on? Teď nevím, jestli jste na to neodpovídala.

Od: honzajs122
Datum: 06.03.15 08:26

Já bych mu zaplatil výlet do Pelhřimova *smich*

Datum: 06.03.15 11:14

Příště to tak asi udělám, možná by se mu v Pelhřimově líbilo?*smich*

Datum: 06.03.15 09:05

Možná jsem divná, ale já taky nerada dostávám dárky a neslavím nic, co se týká přímo mne. Výjimkou jsou dárky vlastnoručně vytvořené, těch si velice vážím a pečlivě je uchovávám. Když řeknu, že nechci nic, tak todina už chápe, že je to skutečně NIC ! Doporučuji respektovat přání a nic nekupovat, ani nechystat. :)

Od: ben®
Datum: 06.03.15 09:30

Dobrý den, při takto vyjadřovaném, opakovaném a trvalém nezájmu o dárky bych se přestal angažovat a už bych nic dalšího nekupoval (nechceš, nepotřebuješ, nespolupracuješ - tak, nic).

A případně, snad pouze dárek, který po odložení využije celá rodina nebo dárce (např. hluchého obdarovat MPtrojkou - pouze příklad). Zdravím!

doplněno 06.03.15 11:22:

No, vidím, že jste to pochopila správně a ještě to umíte vylepšit. Náušnice jsou opravdu vhodný dárek pro muže, který dárky nechce . Ale, víte, že bych to asi udělal?

Ono tam žádné riziko není - jedině, že by je potom on daroval zase někomu jinému. A muž by to asi nebyl - tak, na to pozor.

Datum: 06.03.15 11:16

Dobrý den, letos to byl asi můj poslední pokus a snaha. Příští rok můj muž dostane k narozeninám náušnice se smaragdy*smich*

doplněno 06.03.15 12:05:

Anebo by ty náušnice mohl ještě prodat. Taky možnost, více pravděpodobná:)

Datum: 06.03.15 13:11

Eulálie, má známá měla manžela takového morouse, o nic zájem, ani o rodinu.. Tak se na JEHO narozeniny domluvila na rodinném setkání s dětmi ve wellnes centru, sauna, bazén, masáž, dobrá večeře.. Krásně si to všichni užili, po příchodu domů : Kde jsi byla? A známá: Slavili jsme tvoje narozeniny, všechno nejlepší ! A od té doby se prý její manžel chová na narozeniny úplně jinak, vzorně ! Někomu možná pomůže "pecka do palice"...

Datum: 06.03.15 13:58

eulalie - máte svatou trpělivost, že Vás ještě neotrávilo se stále snažit. Dávno bych to vzdala.! Ale pokud je Váš manžel typ, který nerad něco slaví a nerad dostává dárky, protože pak musí projevovat něco jako vděčnost, nebo radost nad něčím, co třeba vůbec nechce, tak se mu moc nedivím. My nic neslavíme (já oslavy dost nemám ráda) a jsme spokojeni - a třeba takové Vánoce si skvěle užíváme !

Třeba Vás tímto způsobem chce manžel "vychovat" - a pořád se mu to ne a ne dařit ... měl by Vám to asi říct přímo.

- ještě - já nechápu, proč se musí stále něco slavit ! - jenom to obtěžuje i zavazuje, jsem nerada za něco vděčná !

doplněno 06.03.15 14:26:

- no, s dětmi je všechno jinak, to je fakt - ale děti dostávají dárky rády a řekla bych - berou všechno ! A dospělí je taky rádi obdarovávají - to je jiná situace, než s morousovatým (?) manželem.

Datum: 06.03.15 14:20

My tu oslavu narozenin bereme jako příležitost k setkání s dětmi a vnoučky. To není o dárcích, my jsme většinou letňáci, takže vnoučci oběhnou ( a doslova "oholí") na zahradě jahody, maliny, hrášek i zelené výhonky cibule. Grilujeme maso nebo opékáme špekáčky, hrajeme šipky, petanku, fotbal, nějaký dort, frťan, pivo, prostě pohodička... Všichni se domluvíme, kdy má kdo čas a už se na ta setkání moc všichni těšíme ! Pěkný den

Datum: 06.03.15 23:49

Ahoj. Lidi dávají jako dárky různé věci. Jeden spolupracovník manželky, někdy v 70tých letech, daroval k ježíšku, své ženě, hever do auta. Bych ho s ním asi umlátil. Ženská s ním musela mít boží trpělivost. Žila s ním ještě asi 5 let.

Datum: 07.03.15 10:36

Mně to zas tak uhozené nepřipadá, já dostávala dlouho jako dárky nářadí, jenže sama si ho umím vybrat lépe. :)

Datum: 07.03.15 06:51

Mí bývalí tcháni si dávali také srandovní dárky. Mamka koupila taťkovi masážní strojek na obličej a taťka mamce koupil dobrou pánev (protože měl dietu a smažené nesměl) Oba byli spokojeni :-D Já jsem jednou pod stromek dostala naviják. Moc jsem si ho přála. Teprve vloni jsem ho darovala, stále jsem se s ním nemohla rozloučit *hi*

Od: ghghkui
Datum: 07.03.15 12:42

No ode mě by už dávno nic nedostal a asi bychom měli rozhovor na téma nevážení si mé snahy a čemu říkáme hulvátské chování. Doufám, že je dobrý alespoň k něčemu jinému než komunikace a slušné chování. Já bych tohle asi dlouhodobě nedala.

Datum: 07.03.15 13:16

- v této souvislosti mne napadla otázka - co byste si mysleli, kdybyste darovali partnerovi manikúru a pak ho viděli, jak si malými nůžtičkami na kůžičku stříhá (paz)nehty u nohou !

do teď se kvůli tomu "hádáme" - já tvrdím, že tímto konáním dal najevo, jak si mého dárku (a tudíž i mne) hrubě neváží, zatímco on tvrdí, že si s darovanou věcí může dělat co chce, třeba s nůžtičkami stříhat dráty. Všichni "chlapi" jsou na jeho straně !

Samozřejmě, už dávno se tomu smějeme, ale přece jenom by mne zajímalo, co si myslí širší "veřejnost", protože tenkrát mne to docela zamrzelo (no ale je to už asi 25 let) . Tak děkuju.

Datum: 07.03.15 13:27
Jasne, ze ma pravdu. On si musi rozhodnout o nejvhodnejsim vyuziti. Lepsi to vyuzit treba na opravu auta, nez aby to lezelo v supliku.
Datum: 07.03.15 13:27

@culdabulda1 u chlapů mě to nepřekvapuje.S tím se musí počítat,že oni to vidí jinak.

Datum: 18.03.15 19:32

Tak já bych mu příště už NIC nedávala,myslím opravdu NIC,... a zkusila bych též ani nebýt nejlépe celý den doma!
Prostě bych zůstala na jeho narozeniny či svátek déle v práci a po práci bych se ještě někde zdržela na svých aktivitách, aby si prostě on ten den prožil doma sám.Setkala jsem se totiž s tím, že někteří lidé zkrátka nemají rádi,když jim někdo "připomene" čímkoliv, že oni mají dneska ten "slavný" den.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.