Nemocniční lékarna

Od: Datum: 17.05.12 18:02 odpovědí: 9 změna: 19.05.12 12:39

Dobrý den...chodim k lékaři do okresní nemocnice(F-M) která má svou lékarnu.Recepty které mi napiše lékař v této nemocnici si musím vyzvednout v jejích lékárně,jinde dle informace sestřičky mi je nevydají.Léky tam maji podstatně vyšší cenu než v lékarně kde jsme byli zvykli si léky vyzvedávat.Setkali jste se také z takovou novinkou ve svém městě? Zda se nám to neopravněne že si nemůžem vybrat kde si léky vyzvednnout.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111*
Datum: 17.05.12 18:13

to mě tvrdí moje MUDra taky s dovětkem, že je to bez doplatku...a v jiné lékárně je to bez doplatku také...asi z toho mají provizi...

jediná možnost by byla, že je to tak specializovaný lék který jinde neobjednávají...ale to zjistíte velmi rychle jak předložíte recept jinde...je třeba to zkusit...právo na takové nátlaky nemají...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.12 18:13

Hmm, a zkusil jste někdy vzít recept a zkusit si ty recepty vyzvednout v jiné lékárně?

doplněno 17.05.12 18:17:

Aha, tak teď jsem našla jeden starší článek. Pravděpodobně stejně jako v něm nedostáváte RECEPT, ale léky lékař předepíše jenom elektronicky, a pak je opravdu vydá pouze nemocniční lékárně. Pokud toto pacient nechce, tak si má lékaři říct o normální recept a ten by ho měl vystavit.

http://www.trinec.cz/clanek/n…-vnucuje-leky-ze-sve-lekarny/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.12 18:16
avatar

Je mi to trochu divné. I mně se stává, že lékař v nemocnici mi napíše recept a nabádá mne, abych si jej vyzvednul v nemocniční lékárně. Je to proto, že marže z prodeje léků jde zpátky nemocnici. Ale pokud vím, neexistuje žádný úřední předpis a také recept by měl být jednotný a lze jej uplatnit všude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.12 18:17
avatar

Jistě, lékaři podmažou vlastní nemocnici... otázka je, zda je to obyčejný recept, nebo recept pouze do oné nemocniční lékárny. Můžete zkusit recept dát v normální lékárně, a pokud ho normálně vezmou, do té drahé nemocniční bych nechodila.

Má to ještě jeden háček, a to je typ vydaného léčivo. Jinde nemusí být dostupné - z ORL v PV dostávám speciální mast do nosu. Nestíhala jsem a mast jsem si nenechala namíchat, zkoušela jsem to pak u nás ve Znojmě, v Brně. Všude kroutili hlavou, že na to nemají ingredience a musela jsem zpět do PV nechat si mast namíchat tam. Jinde - ani v nemocnici, kde jsem také byla, to prostě nenamíchali...

Pokud jde o běžné léky, tak celý střední odstavec ignorujte:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.12 15:19
avatar

Chtěla jsem si vyzvednout lék v lékárně ve fakultce, ale když mi řekli cenu 290 kč, tak jsem vycouvala. V jiné, nejmenované lékárně jsem za tyto léky zaplatila 120 kč. Už nikdo mě v lékárně ve fakultce neuvidí *bum*Že jim není hanba!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.05.12 15:34

Není a nebude, jde o žití, o zisk a ten je snaha maximalizovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.12 15:57
avatar

Podle mé zkušenosti je lékarna ve fakultní nemocnici, když té nemocnici patří, suvereně nejlevnější a vždy tam žádaný lék mají. Pokud vás lékař nutí jen na jednu lékarnu je to na prošetření co z toho má.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 18.05.12 18:43

Musím se zastat lékárny v MOÚ Brno,je tam suveréně všechno nejlevnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.12 12:39
avatar

Mně tedy pan doktor v nemocnici vydá klasický recept a nabádá mne, abych si ten lék vyzvednul v nemocniční lékárně, protože tam je bez doplatku. Ale už zapomene dodat, že je bez doplatku všude. Samozřejmě, je to spíš byznys.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.