Co jsem zač?

Od: Datum: 05.07.15 20:03 odpovědí: 22 změna: 11.07.15 18:05

Rád manipuluji s lidmi. Je mi celkem jedno co s nimi po mých manipulacích bude, dělám to zkrátka proto, že mě to baví..
Doslova toužím po tom, mít nad někým moc, řídit jeho život jak se mi zlíbí, vyžívám se v tom..

Mám problémy s emocemi, tedy, spíše s jejich absencí, skoro nikdy je necítím, asi do deseti, jedenácti let jsem se je musel učit, většinou je jednoduše předstírám tak, jak se to čeká od okolí, ale uvnitř jsem..prázdný..

Vím že to není "normální", spíše že nejsem jako ostatní, ale to je mi celkem fuk, jsem efektivnější než ostatní..
Jen by mě zajímalo, co jsem zač?

Doufám že se v tom vyznáte a poskytnete mi váš názor, předem děkuji.

ZoneTrooper :))


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.15 20:06

Podle toho co píšeš jsi povrchní manipulátor... nechtěla bych mít s tebou co do činění... možná potkáš brzo někoho kdo ti "strhne tipec"...pak vše přehodnotíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 05.07.15 20:16

Máte nakročeno mít v životě velké problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.15 20:20

V čem by jste řekl?

Od: dylin
Datum: 05.07.15 20:22

Máte našlápnuto na luxusní kariéru... může z vás bý prezident, protože ten nynější a jeho předchůdce jsou stejní jako vy. Má to ale vedlejší účinek, život bez pravých přátel. A jestli věříte na posmrtný život, tak směřujete do zatracení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.15 20:27
avatar

- možná si v tom sebeobdivu trochu libujete, navíc se možná obklopujete jenom lidmi, nad kterými vynikáte, patrně jste se ještě nesetkal se sobě rovným, nebo lepším manipulátorem, v každém případě je zajímavé, že sem píšete. Chcete se polepšit? nebo jen pochlubit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.15 20:31

Je to přínosné, každý názor :))

A nevybírám si kým se obklopuji, prostě se přizpůsobím, s lepšími spolupracuji, učím se.. a s rovnými se.. přátelím.. svým způsobem :))

Od: wamp®
Datum: 05.07.15 20:32
avatar
Culda na to kápla *palec*
"Rozdej" si to s chytrými a tvrdými lidmi,pak mluv...
Potřebuješ evidentně lekci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.15 20:36

Lekci potřebuji, kdo také ne, že? :)

Lidé které doporučuješ jsou ti které nazývám kamarády :)

A lekcí už jsem pár dostal, za každou jsem rád, z každé se je co naučit :)

Od: jujinek*
Datum: 05.07.15 21:02

Podle mě seš normální ... Když se to tak vezme, každý "puberťák" chce být něčím víc a lepší, kdo si myslí že je lepší, ten manipuluje, podle mě je to tedy normální, sice v očích starších, vypadáš rozmazleně a asi i dětinsky, ale co se týče lidí, s kterými se setkávám téměř denně, tak dělají to samé. Já se sice ničím moc nazvat nemohu, ale když něco chci, tak to mám, sice mi někdy něco trvá pár let, ale stejně to dám, a to s jakoukoliv pomocí, to ale tvůj případ nebude, co?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.15 21:08

To asi ne :)

Datum: 05.07.15 21:19
avatar

Marcelka to vystihla, pokud vychází z toho, co tazatel napsal. Já si ale stejně myslím, že je to spíš jeho zbožné přání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 05.07.15 22:06

, jsem efektivnější než ostatní

Můžete mi napsat v čem jste efektivnější než já? Vlastní chvála smrdí ..., jak jste to na sobě poznal?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.15 22:51
avatar

Milý zlatý, sociopatů je v dnešní době spousta. Potkáváme je všude, kde mají moc rozhodovat. Žádný se tím nechlubí. Být sociopatem je možná výhoda, protože nejou zatíženi přílišnými emocemi, výčitkami svědomí apod. Ale popravdě, jsou šťastnější? Asi těžko. Manipulace je způsob dokazování nadvlády, stejně tak to může být pocitem méněcennosti. Nedostatek empatie je v populaci naprosto běžný. Tak vás mohu ujistit, že nejste nic víc, než další vzorek DNA v tomhle lidském koktejlu. To jste zač. Mona

doplněno 06.07.15 23:30:

Tak jsem čekala nějakou reakci, a ono nic. Takto se lidmi nemanipuluje. Takto se lidi nudííí...*kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.15 08:00
avatar

Já bych to viděla tak, že časem začnete postrádat blízkost milovaného člověka. Problém bude v tom, že ona/on vás milovat bude, ale vy ji/jeho ne. Budete se honit za úspěchem, za něčím novým, za obdivem, za tím, co dosáhnout snad ani nelze. Budete mít stále jakoby hlad. Pořád vám bude všecko málo, ikdyž budete na hoře přepychu. Kruh se uzavře a vy se budete motat za úspěchem v kruhu, jako pes za vlastním ocasem. Bez lásky v sobě, bez spokojenosti, bez dobrého pocitu ze sebe. Budete hodnotit pouze a jen epizody, ale ne život. *hej*Nebudete to mít, sám se sebou, snadné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.15 08:05
avatar

Co jste? No opice asi ne, prostě jste člověk. Takových, jako jste vy, po světě běhá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.15 09:47
avatar

ale jistě. Takový dotaz tady už byl. Jakási dívčina poptávala, jak se stát manipulátorkou. V odpovědích padlo pár rad a objevilo se pár odkazů na literaturu, no a pak jsme si ve sloupku magazínu Mladé fronty přečetli článek o manipulátorech, i s oněmi radami i s odkazy na literaturu.

Ptáš se co jsi zač? Délka registrace 0 dnů, počet odpovědí 0,0 a v manipulaci úplný amatér. Hraješ si na něco, čím nejsi a nikdy nebudeš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tata
Datum: 06.07.15 12:43

Něco se Ti v životě stalo a o tom zde nechceš psát.Manipuluješ s ostatníma (ne se všema,to už odhádneš s kým to půjde).Máš komplex,že nic neumíš(Sport,manual práce).Vždy si myslíš,že máš pravdu,když tě někdo pochválí přetrhneš se.Nepatříš k lidem co naslouchají,ale k těm co mluvi.Emoce máš dokážeš litovat sám sebe.Ty nejsi zlý,ale ten komplex neb životní zklamání o kterém víš Ti svazuje ruce a je Ti vše jedno.Koukáš na svůj život jako na film který takto skonči uplnou samotou a pozor chatrným zdravím.Budeš asi ve znamení Lva..*bum*nebo Váhy.Možná,že i zde jsi položil tuto otázku proto,aby jsi mohl vyvrácet všem odpovědi a zase si dokazovat jak jsi dobrej.No,ale technika předběhla myšlení lidi a lidstvo je na rozcestí a takových jako ty je hodně a nechtějí to řešit. Ty to řešit chceš a tak to zvládneš

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.15 13:53
avatar

Jednoho dne potkas nekoho komu se to nebude libit a bude dost sileny na to aby te zabil. Pekny den.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.07.15 15:47
avatar

Jestli je to tak, jak píšete, tak budete nejspíš psychopat...jste výkonější, protože máte utlumené emoce- strach, svědomí atd. a manipulujete s lidmi prostě proto, že můžete. Je tady ale další možnost, a to ta, že máte jinou psychickou poruchu a jenom si myslíte, že takový jste (to se z jednoho krátkého textu dost dobře poznat nedá...).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.15 18:33
avatar

Myslím, že jste zažil velké psychické a i fyzické problémy, se kterými se bylo těžké vyrovnat, protože jste byl moc mladý. Vaše psychika v sebeobraně vytěsnila všechny emoce a Vy jste se zatvrdil. Druhá možnost je že máte nějaké postižení a nedokážete ho přijmout. Už třeba jen proto že to nedokáže přijmout ani Vaše okolí a Vy jste cítil pocit viny, později jste pochopil, že to nejste Vy, kdo by měl mít pocit viny. Nemyslím si že jste psychopat a podobně, to by Vás ani nenapadlo se touto otázkou kdo a jaký jste zabývat. Myslím, že na Vašem vyhoření má největší podíl člověk, který Vás měl chránit a milovat, ale zklamal Vás a selhal. Rád tedy manipulujete s lidmi, aby se neopakovala situace, kdy Vás někdo pomyslně srazil na kolena a to tím nejhorším způsobem kdy jste věřil že se to už nestane. Cesta ven je jen jedna - odpustit tomu, kdo Vaše vyhoření zavinil. O to by se snažil i psycholog. Zneužití je hrozné, ale dobrý psycholog Vám zaručeně pomůže. To ovšem za předpokladu, že si nevymýšlíte.

doplněno 07.07.15 19:06:

Ještě pokud píšete pravdu doufám, že si manipulaci nepletete s agresí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.15 17:26
avatar

Myslím že že to vypadá něco v nepořádku u tebe bude, je dobře že si to uvědomuješ, zabývat se tím je také dobře, ale myslím že jsi na špatném místě.. :))

Měl by jsi se tímto zabývat u nějakého odborníka, psychiatra a tak podobně..

Hodně štěstí.. :))

 
Datum: 11.07.15 18:05
avatar

A který ty jsi. Zonetr nebo mrrobot? Až si to ujasníš, ozvi se.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.