Tykat nebo vykat puberťákovi?

Od: Datum: 05.03.15 15:37 odpovědí: 16 změna: 06.03.15 14:49

Dobrý den,

prosím poraďte, je vhodné 15 letému klukovi (sousedovi) vykat nebo tykat, když mi je 24 let a jsem žena? Není lepší vykat zhlediska toho, že je to puberťák, aby si uvědomil, že už je velký? Nám v prvním ročníku střední školy učitelky vykali a také nám bylo něco mezi 15. až 16.- tým rokem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.15 15:40

Ja bych 15 letemu tykala..

Datum: 05.03.15 15:47

Já podle toho jak blízko si jej hodláte připustit.Jestli s ním na chodbě prohodíte pár slov,tak bych tykala.Jestli jde jen o zdvořilostní pozdrav při míjení na chodbě,tak bych vykala.Taky bych to volila podle osobnosti,jak působí.Pokud je to pohodový týpek,tak tykat,jinak vykat(někteří jsou na to citliví).

Datum: 05.03.15 15:51

Ano, tak to citim i jaOpravdu je dobre zvazit jak komu..

Datum: 05.03.15 15:50

Manžel začal sousedovic holkám, když dospívaly, vykat aby si připadaly dospělé (na štěstí holky měly rozum), já si se všemi "dětmi" z ulice tykám, dnes už mnohé mají děti vlastní ale i ony mi tykají tak jak to bylo zvykem co se známe. Myslím,. že není potřeba nic měnit.

Datum: 05.03.15 16:18

Já hodně děcká vykám, aby si uvědomily, že jsou skoro dospělí. Ale vy, si myslím, že byste měla tykat. Je mezi vámi malý rozdíl, je to soused a měl by z vykání plezír. Ale v tom případě asi nemůžete očekávat, že vám bude vykat. Jestli chcete, aby vám vykal, vykejte mu. A opačně.

Datum: 05.03.15 16:34

puberťákům většinou lichotí, když jim starší lidé vykají, pokud by jim to přišlo nepatřičné, tak si o tykání řeknou. Ale Vy jste mladá, věkový rozdíl mezi vámi je malý, tak asi záleží na tom, jaký je mezi vámi vztah, pokud kamarádský, tak si tykejte navzájem, pokud jste si cizí, tak bych mu asi vykala. Taky záleží na tom, jaká je ten kluk osobnost.

Datum: 05.03.15 16:50

Ahoj. Tak třeba já tykám skoro každýmu. Viknu jen některým hodně letitým staříkům. Pokud se oni nerozhodnou pro tykání. Většinou si i s klukama, co mají tzv. ,,po vojně,, taky oboustraně tykáme. Mnohá děcka, už taky přešla z oslovení strejdo, na jméno. Tikejte si mi, jak je libo. Jsem mladý. Už dlouho. Ahoj.

Od: pleskytresky
Datum: 05.03.15 20:25

Děkuju všem za odpovědi. Rozhodla jsem se spíš pro to vykání. Chci si udržovat odstup. Přece jenom ne nadarmo se říká: "Co je v domě není pro mě" a taky on je takový ten typ "šamponek", myslí si, že vypadá úžasně a chtěl by si tykat - tohle by nedělalo dobrotu.

Datum: 05.03.15 23:22
S tím samponkem to buď asi lepší jak píšete.Teď si i já uvědomuju,že nás barák,kterej jsme si koupili před rokem,sousedi s chlapkem co je o 20 let starší než já a manžel a manželovi ten soused nabídl tykani.Soused je vlezdoprdelka,zvedavej,nos má všude co se kde pohne,všechno ví,všechno zná,všude byl.. Odstup od něj si držím taky vykanim..Dělám vše proto,aby mi jako starší tykani nenabídl,protože to tykani by mu otevřelo dvířka ještě více..Někdy je to vykaní opravdu lepší stejně jako s tím klukem co bydlí vedle vás..
Od: rafal
Datum: 06.03.15 01:47

Tykání je ošemetné, jasně, líp se říká "Ty vole" než "Vy vole" osobně bych tykání zatím nedovolil

a trval bych na vykání. Úcta všem, ale některým se opravdu nedá tykat, né proto že bych nemohl, ale nechci. Mladík jednou doroste a pochopí, že tykání už není jeho drzost, ale výsada mu povolená, snad.

Od: kutululu
Datum: 06.03.15 07:24

To záleží...Je to soused, kterého znáte už od jeho dětství? Nebo jste se někam nově přestěhovala? Jde jen o zdvořilostní pozdrav, když se potkáte nebo s ním běžně konverzujete?

Datum: 06.03.15 08:27

Ano přestěhovala jsem se asi před 3 roky, bydlím sama a on bych řekla zkouší kam může zajít, párkrát mi řekl "Čau." což je vrchol drzozti. Ne, nikdy jsme spolu nemluvili.

Od: kutululu
Datum: 06.03.15 08:38

V tom případě bych určitě zůstala u vykání. A pokud tykat, tak jedině Vy jemu a né on Vám.

Datum: 06.03.15 13:42

- no já bych řekla taky čau ... a měla bych to vyřešené - tykala bych si s ním, pokud to není hulvát ! - "šamponek" - je přesně co? - třeba je to kamarádskej, sympatickej kluk - proč se hned "ježit" !

doplněno 06.03.15 14:02:

- suzy - to je přesně ono - nám dvěma by asi čau neříkal. !

doplněno 06.03.15 15:09:

pleskytresky - tak to taky není "můj typ" - takže vykat (ale, třeba se mýlíte) - to ovšem můžete posoudit jen Vy sama. Zdravím.

Datum: 06.03.15 14:49

Já bych řekla, nechci být sprostá, no prostě nadrženej. Je to poznat v jeho chování (pohledy).Chtěl by nějakou starší holku, co by mu dělala sexuální učitelku, tak to vidím já. Zvlášť když bydlím sama. A já skutečně nemám zájem. Já tedy když se řekne "šamponek" tak mám před očima kluky typu Justina Biebra či jak se to píše. Potrpí si na svůj vzhled, myslí si, že je krásný, furt se fotí atd.

Datum: 06.03.15 13:56

Pokud si ho chcete udržet takzvaně "od těla", tak v tomto případě bych rozhodně vykala ostentativně dál. Kdyby mi řekl čau, tak bych se překvapeně otočila, a předstírala, že hledám komu jeho pozdrav patří. Já bych asi neodpověděla, nevím, ještě se mi to nestalo. Ale je také docela možné, že Vás považuje za svou vrstevnici a chce navázat kontakt...;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.