Návštěva divadla

Od: Datum: 15.05.12 21:13 odpovědí: 8 změna: 16.05.12 14:58

Vím, že v dnešní době se do divadla nechodí nijak vystrojeně, ale mám možnost jet do Prahy do Národního divadla. Mám z toho radost, v Národním divadle jsem byla akorát kdysi na školním výletě, a to jsme tam byli jen na exkursi, takže žádnou hru tam jsem ještě neviděla. Nevím, co si obléct? Já myslím, že do Národního by bylo potřeba být opravdu oblečená, jak se dřív chodívalo do všech divadel. Nebyli jste někdo v Národním v této době?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.12 21:14
avatar

Do normálního divadla rozhodně společenské oblečení (muž oblek, žena šaty). Zvlášť do toho národního.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evates*
Datum: 15.05.12 21:18

Já právě dlouho nikde nebyla, akorát v Kalichu a tam to bylo, jakokdyby se tam jen tak stavili kolemjdoucí:)Určitě se dám do "gala", už se těším.

Od: poiu®
Datum: 15.05.12 21:22
avatar

V tomto směru se zas tak moc nezměnilo od dřívější doby, takže opravdu společenské oblečení.

Přeji krásný zážitek. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 15.05.12 21:25
avatar

Dobrý den. Když si chcete představení v Národním divadle vychutnat, užít, oblékněte se slavnostně. Nedívejte se kolem sebe, jak kdo se oblékne, jde jen o Váš pocit, který zažijete. Bude to vzpomínka na hodně dlouho. Po divadle se jede ještě na dobrou večeři, příjemný taneček.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evates*
Datum: 15.05.12 22:03

Díky za info, ta večeře bude potřeba. Cestu domů máme cca 2,5 hod.*kafe*

Od: krkovicka*
Datum: 15.05.12 22:15
Běžně jezdím podvečer kolem tramvají,občas s návštěvníky divadla a vidím lidi jak jsou krasne oblečený.Ženy mají buď večerní šaty nebo dlouhou sukni.Lehký svetrik,krátké sako,šál.Lodičky.Jsou většinou v tmavých barvách-modrá černá.Hezké je mít i šedou.Muži oblek(ach jo,mají to jednoduché)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobromysl*
Datum: 15.05.12 22:13
Jsou lidé (většinou cizinci) ,kteří tam jdou klidně v džínách. Toho si nevšímejte. Oblékněte se tak, abyste si vyjímečný večer užila.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fran
Datum: 16.05.12 14:58

Zlatá kaplička příprava

Chování diváků se nezměnilo, ale: Oblečení v ND je v současné době díky zájmu turistů a Rusů většinou hrozné. Najdete holčičku v červenavých kostkovaných šatičkách a její maminku jakbysmet. Mahenovo divadlo v Brně by mohlo být ten vzor oblečení: Večerní co nejslušivější a elegantní pro vlastní zážitek a aby bylo vidět to, že si Národního vážíte.. Potom se dívat jenom na oponu a scénu, to je stále na té hodně vysoké a světové úrovni jako dřív. Ovšem v balentním souboru ND může být např. Popelka krásně tančící Japonka - primadona. Do hlediště mrknout jenom až se zatmí, aby nerušil bachratý pán v košili s odloženým sakem a různé vymustrovankyně a pod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.