Kdy založit rodinu

Od: Datum: 14.05.12 19:43 odpovědí: 21 změna: 16.05.12 09:17

Mam takový dotaz kdy je podle Vás ideální věk založit rodinu a pořídít si děti. Když už rodinu, co myslíte je ještě moderní dělat svatbu nebo jen vztah a mít děti bez sňatku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.12 19:49
avatar

Pro ženu je biologicky nejlepší mít první dítě max. do 30 let, pak šance na úspěšné oplodnění klesá - ačkoli medicína dnes umí zázraky:)

Co se svazku týče, můj názor je ten, že dnes je sice moderní žít na hromádce, ale dítě ani rodič nejsou ničím krytí, pokud se jednomu z partnerů něco stane. Je to sice ryze pragmatické, ale mám dvě známé, co se jim zabil partner. Nebyli sezdáni, takže dítě nic nedostane a ani matka nic nedostane - žádný sirotčí ani vdovský příspěvek. A dnes je opravdu draho, navíc pro matku samoživitelku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 14.05.12 22:49

Proc by dite nemelo nic dostat? Pokud ma napsano otce v rodnem liste, pak je dite neopomenutelny dedic a do jeho plnoletosti bude nejspis opatrovnikem dedictvi urcena jeho matka. Existuje i dedictvi ve vztahu druh-druzka. Sirotci duchod je pro deti a se snatkem nema nic spolecneho. Zivotni pojistka muze byt na takovou castku, ze nejaky vdovsky ci sirotci duchod, je proti tomu almuzna.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.05.12 08:51
avatar

A když žádná pojistka není? Ne každý má v pětadvaceti uzařenou životní pojistku.

Píšete, že to není pravda, potom nechápu, proč kamarádka nedostává nic (na dítě si nejsem jistá, na sebe určitě nic), protože s partnerem nebyli sezdaní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 15.05.12 12:01

Kamarádka právně na žádný důchod právo nemá, ale její dítě na 100% - na sirotčí důchod, pokud byl otec zapsán v rodném listě. I kdyby byli neprve manželé, pak se rozvedli a jeden z rodičů zemřel, bude mít dítě nárok na sirotčí důchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.12 12:03
avatar

Ale kdyby svoji byli, tak ona dostane vdovský důchod... kamarádka donedávna pobírala sirotčí, a rozhodně to nebylo málo peněz, aspoň tedy pro studenta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 15.05.12 14:35

To ano, ale Vy jste psala, že nedosane nic ani dítě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.12 15:14
avatar

Netuším, zda něco dostane, když rodiče nejsou svoji. Jak jsem psala výše, na sebe známá nedostává nic, a ani o dítěti nemluvila, ale neznám všechny detaily.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 15.05.12 16:07
Martino ono i manželka nedostane nic pokud otec manžel nedosáhl důchodového věku nebo nepobiral invalidní důchod.Navíc když umře mladý a nemá odpracovano pár let.Přesné znění zákona neznam ale laicky jsem to podala.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.12 09:09
avatar

A není to zase nějaká novinka? Kamarádce umřel táta asi v 18, v důchodu nebyl, a jeho manželka pobírá vdovský příspěvek, kamarádka pobírala do 26 (snad, teď si nejsem jistá) ten sirotčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 16.05.12 09:17
Z prispevku poui se to dá dočíst.Je tomu už dávno co se tady jedna maminka na to ptala.Ona však nárok neměla neboť manžel dlouhodobě byl nezaměstnaný a ani nepobiral ID. Nemohla mít vdovsky důchod a jestli si dobře vzpomínám tak i se sirotcim měla problém.
doplněno 16.05.12 09:19: To bude vědět inženýrka;)
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ahasver4*
Datum: 14.05.12 20:09

Já bych byl pro první tak v pětadvaceti...A kašlete na to,co je moderní!Jakmile se rozhodnete mít dítě,jde vše ostatní stranou...To je přece smysl života.A svatba?martinaa má pravdu,je to určitě lepší,než na nějaké hromádce...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dobromysl*
Datum: 14.05.12 21:35
Dítě si zaslouží mít rodinu, což mu svatba nezajistí. Takže jestli se vám zdaří vybudovat funkční partnerský vztah a shodnete se, že je správný čas na dítě...bude to ta správná doba.
Mít kde bydlet, mít práci a vyřešenou minulost - to bych do podminek také zahrnula.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 23:29
avatar

Ideální věk na děti? No pokoušet se otěhotnět poprvé ve čtyřiceti není to pravé ořechové. Nemusí to klapnout a ženě jen zbudou oči pro pláč, protože doba její plodnosti bude pomalu za zenitem. Takže první dítě je určitě dobré mít tak do 30 let, a když se žena rozhodne pro další děti později (např. i po té čtyřicítce), tak prosím, klidně.

Ano, myslím si, že svatba není přežitek a je docela důležitá. Je to takové určité vyjádření vztahu mezi mužem a ženou, že k sobě opravdu patří a že to myslí spolu vážně. Samozřejmě - odpůrci toho, jak oni říkají - papíru na vztah (rozuměj oddacího listu) budou tvrdit, že svatba je zbytečná, že když se lidi mají rádi, tak na to žádný papír nepotřebují. No já jim tento postoj neberu, ale rodit děti jako svobodná matka bych já opravdu nechtěla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 23:48
avatar

Vzpomínám si na to, co tu nedávno psala Kolikokoli o současném stavu světa, o adopcích a o počtu lidí na Zemi. Taky věc k zamyšlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereska
Datum: 15.05.12 07:24

Mě se narodilo dítě ve 23 letech a přijde mi to brzo. Ráda bych si ještě užívala...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 15.05.12 09:33
Kdyby jste koukl na film Básníci tak tam se jeden ženich řídil podle svých výpočtu;)
Podle mě-v 18ti začít makat v 25mít už něco našetřeno...vážný vztah...vdavky...ve 28žena mít prvního potomka,a do 35let mít druhého potomka.Chlap by měl mít rodinu ve třiceti.Zkrátka aby mohly oba dítěti co nabídnout.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.05.12 10:39

Můj osobní názor : vzhledem k položené otázce, ty ještě cca 8-10 let počkej. Kladeš-li takovýto dotaz je jasné, že na rodinu nejsi ještě zralý. Tohle si přece musí v hlavě srovnat každý sám a né držet se příruček, pokynů nebo rad. U prvního pohlavního styku jsi měl snad kamaráda na telefonu nebo příručku?*smich* Nebo jsi jel šanci 50na50? - ta by ještě jako jediná šla.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.12 13:04
avatar

Před 30ti lety jsme tolik nemysleli a klidně měli v 19ti dítě a samozřejmností byla i svatba, já i obě mé sestry jsme u toho stačily vystudovat, vybudovat bydlení a děti vychovat. Když bylo mé dceři 25 tak jsem se moc těšila, že budu babička a ona stále měla čas, v 28 konečně začaly tikat její biologické hodiny a na své narozeniny nám ukázala ultrazvuk (čekali jsme hrášek) dnes mám krásnou dvouletou vnučku. Svatbu mladí měli (55lidí) vše si zařídili sami a otec nevěsty to jen zaplatil-nakonec svatbu chtěl hlavně on, nepřenesl by přes srdce kdyby jedinou dceru nevedl k oltáři, než se vnučka narodila měli koupený a zrekonstruovaný byt. Do druhého děcka se jim dnes moc nechce, prý Kačka a kocour stačí, při té drahotě se jim moc nedivím. Od ségry se holka vdává v červnu a v říjnu čeká rodinu, je jí 23 let a na barák mají akorát základy. Vzpomínám si, že moji rodiče měli 40 let a jak to bylo super když vnoučata hlídali, taky děti měli obě babičky a dědečky, praděda umřel když měla dcera 4 roky tak toho si moc neužila, ale dnešní děti jsou rády když poznají prarodiče co už nejsou nad hrobem a jsou schopni s nimi jít třeba do ZOO. Mám neteř je jí 31 let a říká, že první dítě by chtěla až tak za 2 až 3 roky, no její rodiče mají 55 a 61, babča 75, děda 82 tak to si jich to mimčo moc neužije. Podle mě svatba v pětadvaceti u holky u kluka do třicítky a pak hned děcko je tak akorát.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: poiu®
Datum: 15.05.12 14:11
avatar

Liduš, s poslední větou 100% souhlasím. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tatana*
Datum: 15.05.12 20:29

jednoduché - až bude vztah tak kvalitní, že bude chuť na svatbu, a až bude situace manželů taková, že si budou oba dítě přát a těšit se na něj, žádnému z nich to nepřekazí právě budované vytoužené plány, budou mít pro ně dostatečné zázemí (bydlení, základní finance,pěkné plány), dostatečně času na péči o něj a budou předem ve shodě o tom, jak kdo kdy se o dítě bude starat, kterým směrem vychovávat, jakým způsobem žít i s dítětem, a že jim nová situace vztah nezkazí, tak pak je čas na dítě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.