1xPracovní morálka

Od: Datum: 16.05.13 07:24 odpovědí: 31 změna: 19.05.13 21:26

nějak se nemohu zbavit dojmu, že pracovní morálka lidí v zaměstnání klesá. vytrácí se odpovědnost, svědomitost, pracovitost, samostatnost, loajalita. na jednu stranu lidé pláčou, že není práce a na druhé straně si lidé práce neváží. nepřijít do práce bez omluvy, nebo s výmluvou, že jsem zaspal,ale chtěl jsem přijet taxíkem ve kterém mě začal bolet zub, tak jsem musel k zubaři, mě dostává. jaké je vysvětlení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 16.05.13 07:28
Baťa říkal že finanční krize je hlavně krizí morálky, máme se totiž až moc dobře, potřebujeme se dostat do ještě většího srabu, lidi budou mít hlad a hned se jejich přístup změní... Sociální jistoty tohoto státu to ale jaksi znemožňují...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fram
Datum: 16.05.13 12:57

...Jaké jistoty? Zvolna všechny mizí. Odbory u většiny firem neeksistují. Jestli myslíte těch pár chudáků, pobírajících chronicky podporu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 16.05.13 14:28
Žebrat ale nikdo nemusí. Dřív kdo nepracoval nejedl, lidé byli ve větším srabu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.13 09:14

Jen se zeptám - psal jsi ten svůj dotaz doma ze svého soukromého počítače a přes internetové připojení které si sám platíš nebo jsi to napsal v práci když sis dával první kafe? *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 16.05.13 09:52

čekal jsem i takovou odpověď ;)

mám odpolední.

jo a vezmi se s axlikem za ruku. *placni*

Od: axlik*
Datum: 16.05.13 09:22

Souhlasím na plné čáře, víc netřeba dodávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fram
Datum: 16.05.13 12:54

Vskutku klesá, a to proto, že přibývá jedinců, kteří onu morálku kazí. U nás to byla každodení kávová pauza, kouření tam, kde se to nesmí, a také jeden nejmenovaný, leč významný chronický přestupek. Kdo je proti, nechce zhoršení morálky, je za hlupáka. Na koho myslíte, že padly nakonec všechny tyhle hříchy?...V rámci boje o práci se děje mnohé.

Úplně nejhorší je, když přestupky projdou bez řešení, kvůli pochybné protekci pro jedince.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.13 13:54
avatar

Vysvětlení nagativismu Vašeho dotazu se vzhledem k tomu, že byl položen ve čtvrtek ráno nabízí samo. Zřejmě ve středu večer neproběhlo co mělo proběhnout

Ale vážně - myslím, že je to o tom, jaké lidi máte ve svém okolí. Já dělám servisáka, takže mám srovnání z mnoha dílen na výrobu nábytku - a můžu zodpovědně říct, že ve většině firem si lidé práce váží a nepovažují za problém jít makat třeba v neděli či svátek. Samozřejmě - není to tak všude, jsou i firmy, kde je veliký problém chtít po nich, aby zůstali o chvíli déle v práci.

Problém však vidím spíše mezigeneračně - stále se říkalo, že my jsme deformováni socialismem, ale generace dětí narozených po revoluci už budou povahově nezatížení tímto břemenem. Protože servisuji i učiliště a stř. školy, tak musím říct, že mě na mnohých těchto ústavech jímá hrůza a deprese. Třeba MS kraj - z dotací se školám pořídily opravdu nevídané stroje CNC centra, olepovačky v plné palbě, totéž třeba pily a pod. My jsme měli v učení i na průmce stroje vyřazené z TONu, které pamatovaly ještě císařpána, ale chtěli jsme se něco naučit a něco umět vyrobit. Dnes jsou děcka líné jako vši a drzé jako opice, přičemž když se podívám na práci, kterou pizdí třeba celý týden, tak bych šel zvracet do kouta. Neříkám, že je to všude takto, jsou školy třeba v Praze, Třebíči a pod, kde to pedagogický personál zvládá a drží morálku tvrdou rukou, ale to jsou spíše vyjímky.

Jinak to, co popisujete, to je otázkou nabídky a poptávky. Jestliže jakožto zaměstnavatel nabídnu zaměstnancům solidní podmínky, tak si pak můžu vybírat kvalitní a loajální zaměstnance. Pokud jsou podmínky špatné, nemusí jít jen o platy, ale o stále ,,populárnější´´ buzeraci formou neustálého šmírování zaměstnanectva kamerami, systémy Pracant , GPS locator a pod, tak se dotyčný zaměstnavatel jaksi nemůže divit, že ten kdo umí a chce dělat si najde jinou firmu, kde bude lépe oceněn a zaměstnavateli pak zbyde jen ten ,,póvl´´ který raději vymyslí 50 výmluv, než by šel něco dělat. Velmi prosté ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 17.05.13 21:33

co jsou solidní podmínky mimo plat.ohodnocení? možnost za 8 hodinovou směnu vypít několik kafí spolu s cigaretou + mimosoutěžní cigaret.přestávky . nebo požívání alkoholu, telefonování a internet.

Datum: 17.05.13 23:58
avatar

Do solidních podmínek nějak nepočítám rauchenpauzy už jen proto, že nekouřím alkoholu taky moc nedám, když měsíčně nalítám za volantem cca 8 tkm. Osmihodinovou směnu taky neřeším, dělá se dle potřeby, což bývá víc, třeba 12h denně. Ale pochopitelně očekávám slušný plat, férový přístup vedení bez tendencí utahovat obojky a buzerovat ,,poddané´´ Internet a telefon mám k dispozici, ale jaksi těžko můžu u zákazníka rozbalit noťas za účelem nějakých soukromých aktivit na netu, to by se mu asi moc nelíbilo, že? Prostě jednám tak, aby vedení nemělo důvod k nespokojenosti se mnou, ale naopak očekávám, že zase oni budou jednat tak, abych byl i já spokojen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.13 09:46

promon *hej* za zaměstnance i zaměstnavatele *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karlinka
Datum: 16.05.13 22:12

Olaf, souhlasím s vámi. Měla jsem spolupracovnici, která hned první den při nástupu do nového zaměstnání přišla pozdě!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 16.05.13 22:54

A nezdá se Vám, že je to věcí zaměstnavatele, koho zaměstná, a koho za co a jak platí? Každý zaměstnanec si ke svému zaměstnavateli dovolí jen to, co mu zaměstnavatel strpí.

Kdo platí, ten poroučí. A kdo platí málo, nemůže moc poroučet, zbyvá na něj odpadní pracovní síla. Kdo platí dobře, má kvalitní pracovníky.

Nevím, co v tom hledáte za složitosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.13 14:55

když vidím v televizi záběry ze sněmovny, jak tam páni poslanci tvrdě makají, o senátorech radši ani nemluvím, tak se vůbec nedivím, jakou mají lidé chuť do práce. O dnešní mládeži to dobře napsal promon, ale to se říkavalo o každé generaci mladých, tak buďme optimisté.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.05.13 10:25
avatar

Ráda občas koukám na "Šéfa v utajení". Možná ten pořad znáte, tady je odkaz na TV:

http://tv.seznam.cz/hledej?w=utajen%C3%BD+%C5%A1%C3%A9f

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.13 17:19
avatar

komu by se chtelo makat za 13000, to se vam rychle vytrati moralka delat na ty nenazrance

doplněno 18.05.13 17:23:

olaf 21 zajimalo by mne cim jste ,nevim jak vy ale ja makam jako des ale nestaci to na bezny provoz

doplněno 18.05.13 17:27:

dokud budou predstirat ze nas plati ,tak my budem predstirat ze pracujem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.13 18:42
avatar

dokud budou predstirat ze nas plati ,tak my budem predstirat ze pracujem

Víte Mili, tato věta sice nepostrádá logiku, ale podle mě je to jasná patová situace. Něco jako zákopová válka - tam není vítěze, jen oběti. Já to vidím tak, že když mi dosavadní zaměstnavatel nevyhovuje, najdu si jiného. Má to jedno ALE - a to skutečně velké. Musíte umět, nebo znát něco, pro co si Vás ten lepší zaměstnavatel najme. Takže to chce učit se jayzky, odborné kurzy atd. Já jsem původním vzděláním nábytkář, ale postupně jsem se přeorientoval na opravy strojů, což však obnášelo naučit se spoustu věcí - už třeba jen jazyk, protože ty stroje nejsou české a veškeré info, dokumentace a školení jsou v anglině. Krom toho se technika stále vyvíjí, což přináší zase potřebu stále se něco učit, umět si vyhledat informace a používat je. Je to jistě otravnější, než se po ,,padla´´ vyklopit na gauč, či do hospody a nadávat na svůj osud, ale mě to přináší to, že si můžu vybrat, kdo mě zaměstná. Prostě vždy je něco za něco, pečení holubi z nebe napadají a když chci něco navíc, tak i já musím něco navíc dát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 18.05.13 18:46

..."komu by se chtelo makat za 13000"... - v Kč a dnešní době a v ČR asi nikomu - proto ti vzdělanější a schopnější za takové peníze nemakají...

Vím, že to, co tvrdím, vždycky nemusí být pravda - na druhou stranu to, co píšeš ty, je obvykle jen hloupou výmluvou pro lenost a neschopnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.13 20:09
avatar

mowla nejsem liny a myslim ani neschopny jsem vyuceny instalater jelikoz jsem nemel praci preorientoval jsem se na klempire ,udelal jsem si svarecak na plyn potom na elektriku,delal jsem take zamecnika a mohl bych pokracovat nezlobte se na mne ale cizi jazyky se ucit nebudu myslim ze to na strese nevyuziji delam soboty a nedele tak mi tu nenadavejte neznate mne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 18.05.13 22:05
avatar

V Rakousku nebo v Nemecku byste jazyky urcite na strese vyuzil.

A za vic nez 13t. Kc / mesic.

Zivot je o prioritach.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.13 23:30
avatar

To mili : Nikdo Vám přece nenadává. Je to přesně tak, jak napsal Axus, život je o prioritách. Na střeše opravdu jazyky nevyužijete, ale jsou i jiné možnosti, než dělat klempíře za 13tKč. Ale jde o to, že za slušné peníze pak zaměstnavatel předpokládá jako standard aspoň jeden světový jazyk, ŘP, počítačovou gramotnost atd. BTW - instalateřina mě osobně přijde jako vcelku slušné zamestnání, část rodiny má právě instalatérskou firmu a jedou docela fest.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 07:23
avatar

promon mam vic jak 13000kc diky tomu ze nespoleham jen na svuj plat ,ale delam i jinde,instalaterina jer slusne zamestnani jak pisete pokud mate vlastni firmu a ne delat na nekoho kdo vam plati minimalni mzdu,nase rodina se prave zabyva klempirinou,tak to pro mne nebyl problem se preorientovat a penize se daji taky vydelat celkem slusne,jako klempir mam taky hodne prace ,ale nedovedu nsi predstavit ze bych mel vyzit jenom z platu ,s tim nadavanim jsem to tak nemyslel ,delam na sachte 15 roku mam moznost odejit na lepe placene misto ale nechci ,uz jsem si tu zvykl lidi me tu znaji ,vi co dovedu a mam dobry kolektiv, nejsem zvykly stridat mista jako ponozky, jsem tam spokojeny jen ten plat by mohl byt lepsi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.05.13 10:47

promon a mowla: Takže těch 90.000 lidí, kteří berou minimální mzdu 8.000kč měsíčně, jsou všichni neschopní lemplové? Opravdu si to myslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.05.13 11:06

Ne Zabu, to si nemyslím - jen mají dílem nevhodné nebo nedostatečné vzdělání, dílem jde i imigranty ( ´startovací´ pracovní pozice), dílem před penězi (a lepší prací) preferují jiná hledista atd. a dílem jsou vlastně spokojeni (i když navenek brblají, vlastně by složitější a náročnější ani nechtěli).

Viz ..."dokud budou predstirat ze nas plati ,tak my budem predstirat ze pracujem"... - Mili3478 vlastně nechce lepší (lépe ohodnocenou) práci, chce jen více peněz za práci (max. ) stávající - a ty mu - jak jistě chápeš, ´jen tak´ nikdo nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 19.05.13 11:14
avatar

Mowla *palec*!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 11:16
avatar

Naopak si myslim ze se nejedna jen o nedostatecne vzdelane lidi. Zamestavatele vyuzivaji i odborne pracovniky, kteri dostavaji nizskou mzdu. Muze se jednat napriklad o region s nezamestnanosti, kdy volnych pozic moc neni. A pokud instalater bere 13000Kc hrubeho pak se nedivim nazoru ze clovek pracuje do vyse platu. A jde tu i o lidi s desetiletou praxi, kdy jejich pozici nemuze vykonavat nekdo novy, nebo treba dostatecne vzdelany vysokoskolak.

A kdyz jsem u tech vysokoskolsky vzdelanych lidi, i ti maji problem sehnat dobre placenou praci. (nemluvim jen o absolventech, kteri mysli ze po skole budou brat desitky tisic nastupniho)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.05.13 11:26

Mowla: V té statistice o imigrantech není řeč. Takže podle tebe(a Hopa) necháme ty s "nevhodné nebo nedostatečné vzdělání," na pokraji společnosti. Máme snad opovrhovat prodavačkami, pokojskými atd? Jsou snad něco míň, jen proto, že jim zaměstnavatel nechce víc zaplatit? To nejsou lemplové kterým se nechce dělat. Ti lidi(většinou ženský) makají mnohem víc než si myslíš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mowla*
Datum: 19.05.13 11:42

Zabu - předvedl´s ´krajní´ nepochopení...

Já naprosto neopovrhuju prodavačkami - naopak, já ty baby obdivuju a jejich práci bych nechtěl ani za ´zlaté prase´... Ale na druhou stranu snad uznáš, že její práci zvládne každá ´druhá´, takže ta práce bude - pravděpodobně, ohodnocena méně, než práce, na jejíž kriteria jsou náročnější. Druhé hledisko - za kolik lze ´práci´ prodat - např. modelka, jejímž přispěním její zaměstnavatelé prodají zboží s mnohem větším ziskem, než přispěním prodavačky v super-hyper.

Zamysli se, o kolik jsi v tom super-hyper ochoten zaplatit za zboží více, aby se prodavačce mohl zvýšit plat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 15:17
avatar

movla ja bych jen chtel plat ktery odpovida moji provedene praci nic navic po nikom nechci ,jen to co si zaslouzim ,ale mate pravdu v praci jsem spokojeny ,kdysi nas bylo na dilne sest ted tu praci musim zvladat sam ,tim bych to ukoncil

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.05.13 21:26

Mili3478 - hodnotu tvé práce určuje ten, kdo ji od tebe kupuje - takže pokud si myslíš, že tvá práce stojí za víc, než ti zaměstnavatel platí, neprodávej mu ji a najdi si jiného zaměstnavatele. A nebo se staň podnikatelem - a hodnotu své práce si budeš určovat zcela svobodně (a taky si sám hledat toho, kdo tvou práci za tu tvou cenu koupí).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 20:55
avatar

To zabu : Ukažte mi, kde jsem něco napsal o lemplech! Nepodsouvejte mi, laskavě, Vaše smyšlenky! Já jen napsal své zkušenosti a za nimi si stojím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.