Láska k psycholožce

Od: Datum: 24.01.15 13:25 odpovědí: 10 změna: 24.01.15 23:40

Zdravím, je mi 18 let a velice mě jedna věc trápí. Rok a půj jsem chodil k psycholžce, protože jsem měl problémy v rodině a mezi spolužáky ve škole. Měl jsem problémy se sebevědomím. S pomocí psycholžky jsem na svém nazírání na sebe sama zapracoval a teď už mám k sobě pozitivnější vztah. Jsem ji hodně vděčný za to, že mi pomohla. Chodil jsem k ní více méně co měsíc, takže jsem u ní za ten rok a půl byl tak 20x. Můj problém je, že jsem si kní vytvořil velice pozitivní vztah. Měl jsem ji rád jednak za její povahu a taky mě trochu přitahovala fyzicky. Ve středu jsem u ní byl zase. Říkala mi, že už na ni působím mnohem lépe, že už vypadám zdravě a vesele a že za ní už nemusím chodit. V tu chvíli jsem byl jak opařený. Je sice pravda, že už mě ve škole nešikanují a že se už nebojím bránit, takže je fakt, že už nemám vůbec žádné problémy. Ale já jsem si k ní vytvořil tak silný láskyplný vztah, tak to byl pro mě v tu chvíli šok. Já jsem vůbec nepřemýšlel o tom, že bych k ní mohl někdy přestat chodit. Vůbec mě to nenapadlo, já ani nevím proč. Řekl jsem jí, že je to pravda, že už mě nic netíží a že je tohle naše poslední setkání. Jak jsem však odcházel, z očí mi začaly téct mohutným proudem slzy. Jsem z toho teď úplně nešťastný, už třetím dnem téměř nejím a nemám na nic chuť. Ona byla tak super. Pořád na ni vzpomínám a ty nádherné vzpomínky mě ničí. Nevím co dělat, jsem zoufalý, nedokážu tu změnu přijmout, musím na ni pořád myslet. Poradíte mi, prosím, někdo jak mám na ni zapomenout, jak se s tím vypořádat, protože já už fakt nemůžu. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hix
Datum: 24.01.15 13:27

Velmi rychle se zase odmilujte. Nic dobrého to zejména vám nepřinese. Ona vás musí odmítnout, měla by být profesionálka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.15 13:42
avatar

Nic si z toho nedělejte, jedná se o tzv. přenos, velice často to při psychoterapii bývá. Brzy to odezní, ale není nutno se toho krásného, co se probudilo s vašimi pocity lásky k ní vzdávat, ty ve vás zůstanou a jednou je můžete prožít s bytostí, která je bude opětovat. Když terapie končí, hodně pacientů se cítí tak, jako vy, je to přeci jen pro ně opora. Jejich závislé vnitřní dítě se bojí samoty. Ale pokud už byste v pořádku nebyl, nepustila by vás z léčení. Pokud máte potřebu ji milovat, tak ji milujte, ale jen ve své hlavě a nečekejte žádnou odezvu. Milovat můžete kohokoliv, ale nemůžete čekat, že se vám to bude automaticky vracet. Když těmto pocitům otevřete dveře, dokážete je prožít, někdy po intenzivní expozici se vyčerpají a mizí. Pak už budete připraven na další vztahy. Teď nastalo další důležité období ve vašem životě, kdy závislost vyměníte za učení se nezávislosti.

doplněno 24.01.15 14:10:

To, že ji nemůžete mít, nic nemění na cestě k vaší úzdravě, po té budete kráčet dál. Jak dlouho se budete trápit, to nevím, žádné průměry neexistují a nehrají v tom roli, většinou to odezní, až si člověk naplno uvědomí, že toto stádium je uzavřeno a ztratí naději na vztah s dotyčným. Pak to přebolí a můžete otevřít srdce budování vztahu dalšímu.

doplněno 24.01.15 14:24:

Nebojte, přejde to. A soustřeďte se na své pocity, ne na ni, i když s ní souvisí, uvědomujte si teď a tady, co cítíte, jak se cítíte uvnitř, co prožíváte. Je krásné zjistit, že něčeho takového jsme schopni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smutny
Datum: 24.01.15 13:59

Děkuji, ale vůbec si nejsem jistý jestli dokážu v životě někoho někdy milovat. Nemůžu ji vyhnat z hlavy, pořád brečím, nejsem schopný vůbec fungovat. Nevíte po jaké době toto přechází? Vím, že to bude asi individuální, ale průměrná doba by mě zajímala. Díky

Od: smutny
Datum: 24.01.15 14:21

Snad to brzy vyšumí, ale nevěřím tomu ani trochu.

Od: ben®
Datum: 24.01.15 13:47
avatar

Dobrý den, také si zkuste uvědomit, zda jde o zamilovanost nebo jen o vděčnost. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smutny
Datum: 24.01.15 14:01

Nejdříve šlo o vděčnost a pak na to navázala zamilovanost.

Datum: 24.01.15 14:15
Zřejmě opět potřebujete pomoc odborníka.
Jen si zkuste najít někoho mužského pohlaví.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: smutny
Datum: 24.01.15 14:36

Já nemůžu chodit za někým jiným, ona je jen jedna, nikdo ji nenahradí, nepokládám to za správné, myslím, že bych jí tím ublížil.

Od: nikc®
Datum: 24.01.15 15:42

Jak byste jí ublížil? Ona by se to přece nedozvěděla. Naopak bude třeba ráda. Co Vy víte. Snažte se na ní zapomenout. Třeba to ukončila právě proto, že poznala, že jste se do ní zamiloval. A to není dobré při léčbě.

doplněno 24.01.15 15:46:

Buďte rád, že milujete. Já už mám srdce tolikrát zlomené, že se zamilovat nedokážu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 24.01.15 23:40

Ano, je to typický přenos. A měl byste jí to říci zároveň s žádostí, aby Vás objednala ke svému kolegovi mužovi. Popravdě řečeno není to její úplně dobrá vizitka - ona Vám pomohla s Vašimi původními problémy, ale tohle riziko si měla uvědomit a minimalizovat možnosti, že se to stane (hlavně chováním, ale třeba i oblečením) - určitě nebude, respektive neměla by být ráda, že se ten přenos stal. Ona přesně ví,co se stalo. Vy to ještě nevíte a zaměňujete to za lásku.

Až budete schopen se na to podívat s odstupem a třeba i se sebeironií, pusťte si film A co Bob

http://www.csfd.cz/film/12276-a-co-bob/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.