Myslíte že tv ovlivnuje mentalitu člověka?

Od: Datum: 08.04.15 08:51 odpovědí: 27 změna: 14.05.15 18:40
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.15 09:46

Normální lidi ne, blbou většinu asi jo.

doplněno 09.04.15 10:13:

U dětí to není o vystavení vlivu televize, ale o poskytnutí dostatku informací aby si uvedomily jak to doopravdy je.

Od: jmlc®
Datum: 08.04.15 15:06

Termín "normální" je daný od chování "většiny" - tj. Pokud většina lidí něco dělá, považuje se to za normální... vaše věta tedy sama sebe vylučuje...

K dotazu - mentalitu u dětí TV ovlivňuje velmi velmi moc. Rodič nedokáže programy či pořady před dětmi schovat. Agresivita a erotika je denně na všech běžných TV programech "k obědu". I hudební klipy se převážně propagují místo hudby nějakým šokem - sex, násilí, ...

Pak záleží na mnoha dalších vlivech, ale když se to všechno sejde (rodina a výchova, škola, okolí, práce a kolektiv, opět okolí,...) TV a její programy podporují vše špatné, co člověk v sobě má. Toho dobrého moc není a když už se to zmíní, pak jen ve zprávách "po štěňátkách" půlminutkou rozhovoru, že někdo dokázal vrátit podnikateli batoh s cennostmi.

Můj první rok v novostavbě bez TV byl naprosto úžasný. Až tchýně nevydržela a TV nám přivezla jako dárek... že jsem ji raději nevyrazil ze dveří.*zed*

Datum: 08.04.15 09:52
To spis mentalita ovlivnuje vliv TV.
Od: ben®
Datum: 08.04.15 10:12

Dobrý den, myslíte TV vypnutou, zapnutou nebo dokonce vysílané pořady v TV? Zdravím!

P.S. Případně uveďte druh pořadů v TV, u kterých by se to mělo předpokládat.

Datum: 08.04.15 10:17

Vyprávěl mi chlapeček Tomášek vtip: "Tomášek se zeptal maminky: maminko, můžu se dívat na televizi?" Maminka řekla: "Můžeš, ale nesmíš si ji zapnout" :-D

Od: kubelkovakamila*
Datum: 08.04.15 14:50

Já myslím že to určitě lidi ovlivňuje po psychické stránce.

Datum: 08.04.15 14:55

- myslím, že TV a jiná média jsou určena právě k tomu, aby mentalitu lidí ovlivňovala ! Pokud jde o mentalitu člověka je to asi kus od kusu !

Datum: 08.04.15 15:36

Ovlivňuje a to jak přímo, tak nepřímo.

Přímý vliv je dán skladbou programů a může tedy být i pozitivní (většinou není). Ale těžko popřít, že existují i pozitivní televizní pořady (jazykové kurzy, naučné pořady... ).

No a pak je tu ten nepřímý vliv. Když koukáte na televizi, těžko u toho budete provozovat nějakou mentálně prospěšnou činnost. Takže člověk večer přijde domů, pustí si zprávy a pak už jen zhypnotizovaně zírá na bednu: "Tak kdopak nám v tý Růžovce dneska zase zařve, táto?" "Dneska nikdo, mámo, je středa. Ale zejtra umře Strnad, bylo to v ukázkách..."

Datum: 08.04.15 16:04

Kdyby neovlivňovala, nebylo by v ní tolik reklam, debilityšou, sejrálů a přiblblých shitkomů

Od: bmbx®
Datum: 08.04.15 16:14

důležité je, se nedát, ale lidi jsou ovce, skočí na každou blbost :-D

Datum: 08.04.15 17:14

TV je největší prostředek k ovlivňování mentality, viz. nárust lesb a gayů, pedofilů a násilníků. Ale hlavně také kdo je DOBRÝ a kdo NE.

Datum: 08.04.15 22:12

Ahoj Lubriku. Na tebe musí asi působit skoro všechno. A dobrý to nebude. Jinak by jsi nepsal takový blbosti. Ale, klidně si je piš. Když už máš takovou mentální potřebu to psát.

Datum: 08.04.15 23:33

humbucker - *palec*

Od: qt
Datum: 09.04.15 16:45

Mohl byste napsat, jak televize ovlivňuje sexuální orientaci (včetně pedofílie), což jsou normálně vrozené vlasnosti? To se museli v antickém Řecku koukat na bednu denodenně .

Datum: 08.04.15 19:18

Televizi sleduji minimálně, jelikož se mi nelíbí násilné pořady na obrazovce, jak pro dospělé, tak pro děti, kde je násilí rovněž, ale v mírnější podobě. Pak se člověk nesmí divit, když shlédnuté násilí, si děti chtějí vyzkoušet v praxi. Je pravda, že některé stanice nám nabízí podnětné pořady (např. dokumenty), takže záleží na každém, co si vybere. Takže ano, televize nás ovlivňuje.

Datum: 08.04.15 23:40

Každý, kdo si myslí, že ho ovlivňuje má možnost ji nesledovat, nekupovat, nebo odnést do bazaru a být v klídku.

Datum: 08.04.15 22:43

tomu bych teda neverila. ja bych u tv mohla sedet roky a nic by se nezmenilo. mam svoje nazory a ty jsou o dost jine, nez ty televizni *smich*

Datum: 08.04.15 23:24

Asi jak koho. Na mně tedy žádný vliv nemá. Ráda a hodně čtu knihy, ale ani ty mou mentalitu rozhodně neovlivlní. Ani nějak nechápu, co je otázkou myšleno. Je to přeci vše fixce, zábava.

Od: buss®
Datum: 09.04.15 10:40

Ano, lidi pak říkají, bylo to v TV, novinách, neumí být kritičtí, neuvažují, neověřují. Média to do nich denně perou, že to tak je. Všimněte si - UFO, mimozemšťané i mezi námi, co jíst, jaké prášky, jak hubnout, působení kdečeho, nadpisy článků a obsah už jiný, dotazy zde na vojnu a mnoho jiného. Dnešní pohádky, filmy s násilím, nadávkami...Není to kontrolované, mohou psát ptákoviny. Kdysi se šířily fámy jinak, že? To je ta svoboda, působení na stádo a je na lidech, jak si to přeberou. Chce to mít mozek! Prostě: Má se za to, že každá svéprávná osoba má rozum průměrného člověka i schopnost užívat jej s běžnou péčí a opatrností, takže je to na každém jak s tou lavinou naloží.

Od: lukasspoklicky*
Datum: 09.04.15 16:16

Taky si myslím ža ano

Datum: 09.04.15 18:37

Jestli televize ovlivňuje mentalitu člověka? No řekněme, že tu moji mentalitu určitě televize neovlivňuje, protože ty sra...čky v ní nesleduji. A jak zjišťuji ve svém spřáteleném okolí, tak asi nejsem sama. A jestli se televizí někdo nechává ovlivňovat, tak je to jeho problém, když ho to baví, tak ať to klidně dělá. Dříve lidi sledovali jarmerečné písně a jako jahůdku na dortu měli nějakou tu popravu naživo, dnes se lidem předkládají nekonečné seriály, stupidní detektivky a další vymývárny mozku, no a k tomu samozřejmě ze záznamu zase nějakou tu popravu...

Datum: 09.04.15 18:55

- já hodně sleduju dokumenty o válce, fašismu, holokaustu, Hitlerovi, Stalinovi, přírodních katastrofách, starověkých bitvách, židech, nájezdech barbarů, cestopisy ... atd.. - a ovlivňují mne dost.

Naproti tomu akční filmy, horory, thrilery atd. sleduju jako odpočinkové "střílečky" a ovlivňují mne taky, protože u nich nemusím přemýšlet, ani se trápit filosofováním o životě, či jiných těžkostech. TV mi běží taky jako zvuková kulisa, nemám ráda ticho a rádio mi nevyhovuje (potřebuju "obrázky")

- a teď se na ARTU těším na italský seriál Verdi

Datum: 07.05.15 23:31

Mně obnovená premiéra téměř utekla, o vysílání seriálu Verdi

jsem se dozvěděla až včera, takže uvidím jen poslední dva díly ...

Datum: 09.04.15 20:28

Není otázkou jestli, ale JAK.
Však už jen to, že se mi v ní něco nelíbí, mne nějak ovlivnilo. Například když běží nějaká blbost, tak mne ovlivní natolik, abych to přepnula. Takže ano, ovlivňuje, záleží jen na tom, jak moc. Já sama na televizi vůbec nekoukám.. Nezapnula jsem ji přes čtvrt roku a přesto mne ovlivňuje.
Aby to nějak výrazněji narušilo mentalitu, musí být už samotná mentalita vratká, člověka s pevnou vůli ovlivní jen minimálně. :)
Ještě dodám, že s tím nemám problém, protože to nikomu reálně neubližuje. To dělají liidé samotní, ne ty pořady.. :)

Datum: 09.04.15 21:55

Tady si o tom něco přečtěte. Nic veselého to není.

http://wertyzreport.com/clane…manipulace-s-verejnym-minenim
http://www.svetkolemnas.info/…i-manipulace-a-ovladani-mysli

Věřit? Nevěřit? To si každý musí přebrat sám.

Od: dam®
Datum: 08.05.15 03:10

Můj syn, malej, koukal na želvy ninža, dostal jsem kopačku přímo do rozkroku...Reklama "idiotn fest system" neovlivňuje? Začne film a po pěti minutách reklama, neovlivňuje, nestranní reportéři, ekologičtí aktivci, chudí lékaři, lékárníci se skvělýma přípravkama, neovlivňuje? Horst s nedostižnými výrobky - zadarmo... 4 v jednom... Né televize neovlivňuje, jen lidé jsou manipulovatelní, čímkoliv!

Datum: 14.05.15 18:40

Je fakt, že lidé jsou blbé*smich* Dospělý člověk by se nemusel dát ovlivnit, kdyby mu sloužil zdravý selský rozum. Ale malé děti ten rozum ještě nemají a reklamy je doslova bombardují svými sračkoprodukty. *cert*

Já jsem tím neovlivnitelný. Bolí mě hlava, jdu si dát jedinečný růžový prášek, zapiji ho nejlepší a nejosvěžující vodou z přírodního pramene a lehnu si na matraci, která se vytvaruje přesně podle mého těla. A až se probudím, dám si kávu, jejíž vůně se za mnou protáhne pode dveřmi od sousedů bydlících o tři patra níž*smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.